Siamská dvojčata Matt Damon a Greg Kinnear společně vedou restaurant s rychlým občerstvením, a přestože jsou povahově zcela rozlišní, žijí si docela dobře. Jenže pak se herecky nadané dvojče rozhodne zkusit štěstí v Hollywoodu...
To, co se v přeneseném smyslu slova říká o některých sourozencích – že jeden bez druhého neudělají ani krok – platí v případě Boba a Walta doslova. Jsou siamská dvojčata srostlá od ramen po boky a sdílejí společný život prací počínaje a milostným životem konče. Méně průbojný Walt je smířen s tím, že musí ustupovat asertivnějšímu a ctižádostivějšímu Bo. Ale když si jeho dvojče – vášnivý ochotník, usmyslí jet do Hollywoodu a pokusit se o kariéru herce, je to i na Walta trochu silná káva. Jenže Bo prosadí svou: nejenže odcestují, nejenže sežene po mnoha peripetiích vlastního agenta (byť vysloužilce, který dožívá v domově důchodců), ale nakonec dostane i roli v televizním seriálu. Pro zázrak takového kalibru je jednoduché vysvětlení: superstar Cher, která se chce vyvléknout ze smlouvy na seriál, využije právnické kličky, která by jí umožnila se ze smlouvy vyvázat. Proto trvá na angažování Bo, neobvyklého „dvojpartnera“. Jenže producent rozpozná, oč jde, a proto kývne i na tak nesmyslný požadavek. Seriál odstartuje a zcela nečekaně díl od dílu stoupá popularita hereckého začátečníka. Ten s notnou pomocí celého televizního štábu předstírá, že Walt neexistuje. Televizní seriál má úspěch a Bo se stane hvězdou. Tím ale zákonitě nastane okamžik, kdy už není možné kamuflovat druhé dvojče, a to se musí objevit na veřejnosti. Štěstěna je však siamským dvojčatům nakloněna i nadále: honorář umožní, aby bratři podstoupili operaci, která je od sebe oddělí. Konečně nastane okamžik, o němž tolik let snili: každý může jít vlastní cestou. Jenže na roky strávené bok po boku nelze jen tak zapomenout… (oficiální text distributora)

Juto

Z tochto filmu sa stala prekvapivo účinná komédia. Dobre, určite si môžete povedať, že film, ktorý si robí srandu z siamských dvojčiat, je nevkusný, ale nie je na tom nič zlomyseľného - pôsobí, ak tomu uveríte, originálne. 7/10 ()

Radiq

Chch, jo, tohle mě bavilo jak už dlouho žádná komedie ne. Bylo to samozřejmě tím tématem, ke kterýmu se dalo vymyslet tolik originálních fórků, protože nikdy nikdo nic takovýho nenatočil, takže měli louku neposečenou. Jasný, že ve skutečnosti to mají siamsky dvojčata mnohem horší, ale tohle je komedie, takže nad logičnostma se nepřemejšlí. Několikrát jsem u toho fakt vyprskl (myslim, že jednou aji kus nějakýho jídla), ale čím víc se blížil konec, tím ménkrát se mi to dělo. Navíc Kinnearův účes, chch, to je kapitola sama o sobě. A Damon - jde vidět, že nemusí hrát jenom samý drsňáky, ale umí i zahrát a pobavit. ()

Sfinkter

Tato komedie není žádnou hlubokou polemikou o životě, dvojčecí jev je zde použit k vytvoření vtipných situací a někdy se zkrátka bizarním chvilkám zasmějete. ()

lennyd

Možná to znáte - máte sourozence, a naprosto přesně víte jak mu je, jak se cítí a co dělá. To platí stoprocentně i o Bobu a Waltovi Tenorových (Matt Damon a Greg Kinnear), kteří to celé mají zjednodušeno tím, že jsou siamská dvojčata - srostlá od ramen k bokům. Celý život se tedy od sebe nemohou vzdálit, což jim přináší určité komplikace, hlavně co se týče jejich milostného i pracovního života. A když se Walt chce vydat do Hollywoodu, aby se stal hercem, musí Bob - chtě nechtě - s ním. A to netuší, že právě tam i on potká svoji lásku, se kterou si zatím jen psal... Tak já vám nevím - chvilkama vtipné (natáčení seriálu se "schovaným" bráchou), chvilkama ne. Scénárista se sice vyřádil, ale řekl bych, že většinou je osud siamských dvojčat daleko tragičtější - ale to by asi nebylo tak divácky zajímavé, že. Greg Kinnear se komikem už narodil, ale Mattovi Damonovi tato role nějak nešla přes prsty - zdálo se mi, že se v této roli trošku trápil. Eva Mendes se mi moc nelíbí, a tady se mi nelíbila dvakrát - navíc s příšerným českým dabingem, hrůza. Na druhou stranu si zde samy sebe zahrály Meryl Streepová a hlavně Cher (perfektní). Konec byl trochu (dost) předvídatelný ... Film určitě nezklame, ale zase nijak extra nenadchne ... ()

darek kartac

Chen to vystihl. Od Damona jsem moc humoru nečekal. Čekal jsem ho od Kinneara. Bohužel jsem moc humoru nedostal. A to je tu napsáno jen "KOMEDIE". Napsal bych tam spíše romantické drama, místy vtipné no. ()

H.Gordon

Hodně příjemně jsem se pobavila. Vtipná komedie s dobrými herci. Proč ne? Nejlepší jsou scény, když jsou odděleni, protože jsou na sebe tak zvyklí a závislí, až je to neuvěřitelné. Povedený film. ()

Musak

Nijak zvláštní komedie - nepotěší neurazí...kdyz uz nic jinyho tak aspon nebyla trapná a téma není tak otřelí jako ve vsech prcičkách a obesla se bez rádoby vtipných nechutností coz je jedine + ()

masw

Jako komedie slabota, kterou ze sraček vytahuje obsazení vedlejších roli (Eva Mendes, Dane Cook) a aspoň trochu těch vtipných scén. ()

Ravi

Jedním slovem: zvláštní. Myslím, že nápad byl pitomý, provedení je ale skvělé. Na rozdíl od podobných slátanin si komedie drží přiměřenou hladinu vtipu a při tom nezachází do extrémních trapností. Určitě to stojí za podívání, ale žádný strhující zážitek nečekejte. Zábava na sobotní ráno (už mě štve, jak všichni píšou nedělní odpoledne - včetně mě), která předčí očekávání, ale nenadchne příznivce žánru. 65% = 3/5 ()

P1tr

Bratři Farrellyové na sestupné tendenci, která se výrazně projevuje již od Něco na té Mary je. Zajímavé téma je nevyužito a až na pár okamžiků nás čekají předvídatelné situace jako z učebnice blbých vtipů. ()

Specs

Hlášky: host v restauraci: - "Chtěli jsme Colu light, jste hluchej?" Raketa: - "Jsem Raketa, Hlušec pracuje na poště. Chcete známky?" & (Na pláži.) April: - "Smím ti položit otázku?" Walt Tenor: - "Dvacet čísel." April: - "Na to jsem se nechtěla ptát... Dvacet?" (Walt ukáže na bok, kterým je srostlý s Bobem.) Walt Tenor: - "Jo, asi dvacet čísel." & Walt Tenor: - "Představ si, že hraješ golf ale sám, že tančíš ploužák s nějakou ženou a já ti nedýchám za krk, že masturbuješ v soukromí, jak to dobrý Bůh zamýšlel." Bob Tenor: - "Huh? Co to tady plácáš?" Walt Tenor: - "No tak... Včera jsem měl pocit, že spím vedle sbíječky." ()

Looser

Průměrná komedie, která patří k těm slabším od bratrů Farrelyu. Zajímavostí jsou "doplňkové" role Cher a Meryl Streep. Největším kladem je pro mně ale bezesporu Eva Mendes, která tady vypadá opravdu hot! ()

Rousse

Znáte písničku od Jarka Nohavici Velká voda? V refrénu zpívá "a ona mlčela, stála a hleděla, ani ryba ani rak, prostě jen tak." No a přesně tak jsem si připadala při sledování této komedie. Oceňuji záměr tvůrců podat tělesné postižení humorným způsobem. Oproti předešlým filmům bratrů Farrellyových je tohle nejspíš jejich majstrštyk. Ale už jen to, že jedno siamské dvojče vypadá asi o deset let starší než to druhé, je hodně velký úlet. Scény, které měly být vtipné mi přišly spíše trapné a místy jsem si připadala, že potřebuju hostesku, která nese obrovskou ceduli s nápisem "potlesk" nebo "smích", abych se alespoň trochu zasmála. 2 hvězdy za Evu Mendesovou: Hele a ty játra potřebuješ? Můj kámoš třeba nemá slepý střevo... ()

sedm.1

Peter a Bobby Farrellyovi.Co film,to pro mě kult.Blbý a blbější,Kingpin,Něco na té Mary je,Já,mé druhé já a Irena.Vše naprosté bomby,exploze smíchu.Humor nejdrsnějšího rázu.Autoři,kteří se nebáli udělat si srandu z ničeho a nikoho.A pak přijde tohle?Totální sešup.Bratři jak se patří nejsou ani trochu vtipný a přitom je námět vybízel k natočení té největší šílenosti a bláznivosti.Je to divný film s menší dávkou romantiky,ale celkově neuvěřitelně nudný a nezábavný.Jakoby se Farrelyové najednou začli bát cenzorů a natočili bezduchou slátaninu,krčící se někde v koutku.Ani ústřední herecké duo příliš filmu nepomáhá,a tak snad jedinou pozitivní vzpomínkou na Stuck On You je pohled na kozy Evy Mendes a to je na toto kdysi nedostižné bratrské režisérské komediální duo zatraceně málo. ()