Vidím tě

Životem rodiny Harperových otřese nevěra. Greg (Jon Tenney), hlavní vyšetřovatel únosu dítěte, který vynesl na světlo podobný případ z předchozích let, se snaží najít způsob, jak odpustit své zazobané ženě Jackie (Helen Huntová). Když pocit viny začne narušovat Jackieino duševní zdraví, v jejich domě se objeví nevysvětlitelné zlé síly a jejich synek Connor (Judah Lewis) se ocitne ve smrtelném nebezpečí. Neočekávaná změna úhlu pohledu odhalí ducha z minulosti a děsivá, krutá pravda o přítomnosti zla v domě Harperových konečně vyjde najevo. (HBO Europe)

Marze

Dvanáctiletý chlapec zmizí...Je to kriminální thriller okořeněný hororem a prvky noir. Je tu atmosféra a napětí jak přejíždí pomalá kamera.K tomu skvělý zvuk. Je to plné zákrutů, strašidelné až noční můra.Na začátku pro mě bylo nemožné předvídat jak to skončí, kvúli únavné první části. Vypadalo to až amatérská , ale pak se to vyvine v zručně řemeslnou pohádku o supernadpřirozených schopnostech. ()

Flego

Spočiatku sa to javilo dobre, napriek dvom rovinám, ktoré spolu zdanlivo nesúviseli. Potom sa to spriemerovalo vďaka dvom rovinám, ktoré spolu zdanlivo nesúviseli. ()

honajz

Co naplat, že všechny střípky nakonec do sebe dokonale zapadnou a nám jsou známy motivace všech, skutečně všech postav, co naplat, že to má skvělou kameru, která v městečku u lesů a řeky s jezerem čaruje jako o život, když je to celé nudně postavené, včetně zvratu a totální změny ve vyprávění v 50. minutě, kdy vlastně prožíváme po druhé uvedení do děje s následným polopatickým a zdlouhavým vysvětlováním, jak co bylo a proč. A Helen Hunt jsem nepoznal, vypadá ve filmu jak seschlá, hnusná čarodějnice, a celou dobu jsem měl pocit, že je a bude posedlá, odpovídalo by to její svraštěné a stáhlé kůži u rtů i celkovému vzhledu. Ale jak říkám, scénář je sestaven dovedně, jen to ve výsledku včetně toho předělu strašně nudí a nezajímá, a ty postavy jsou mi ukradené. A vlastně poprvé se mi stalo, že jsem dokonce chvíli fandil úchylnému vrahovi, ak nesympatické jsou všechny postavy ve filmu. ()

Ivoshek

Nejstrašidelnější je samozřejmě jakýkoli záběr na Helen Huntovou. Ale ani zbytek není vůbec špatný, až překvapivě. Aby to bylo top, něco tomu chybí. Možná lepší herci nebo zkušenější režie, něco takovyho. ()

TheEvilTwin

Málo známý a celkem povedený thriller, který v první půlce pokládá desítky záhadných a mysteriózních otázek a ve druhé polovině je všechny do jedné šikovně zodpovídá. Nechci psát spoilery, protože je dobré o samotném ději vědět co nejméně. Nestihl jsem se v tom tempu ani nudit a film hezky klame i žánrem, kdy se postupem času změní od rodinného dramatu, thrilleru, home invasionu až na krimi detektivku s únosem dětí. Příběhově jde o kvalitní a hodně originální nápad s několika šilenými zvraty, takzě za mě dost povedené a hodnocení by si to zasloužilo daleko větší. ()

ARI50

Ono mizí děti a rodina je na pokraji zhroucení, a na konec vyleze na povrch dva mladíci co vytvořily zamotaný a nudný bez atmosféry příběh. Nepovedlo se i když byl policajt zmrd. ()

Morholt

Kdesi v americkém maloměstě mizí dítka a v neharmonické rodině vyšetřujícího detektiva se navíc začnou dít podivné věci. Ale jak už to tak bývá, nic není takové, jak se na první pohled zdá. Randall sice není nějaký svižný vypravěč, ale na druhou stranu má pořád co říct a budiž mu ke cti, že na všechny položené otázky poctivě odpovídá. Zvraty, a že jich cca od půlky filmu je, nepůsobí účelově a postupně do sebe krásně všechno zapadá. Možná by neškodilo trochu lépe pracovat s napětím, ale nad tím se dá lehce mávnout rukou. Největší problém tak vidím v Helen Hunt. Nevím, jestli je nemocná nebo jestli jí jen pokazili plastiky, ale vypadá tady naprosto příšerně a její projev koresponduje s vizáží. I přesto se ale jedná o příjemné překvápko, které stojí za to vidět. 70% ()

JohnCZ

Koukám, že nejsem jedinej, koho tu nejvíc děsila Helen Hunt. Samotný film je sice fest překombinovaný, čemuž zas až tak neodpovídá výsledná ne až tak komplexní zápletka, ale plusové body to u mě má za nepředvídatelnost a postupné twistoidní odhalování pravdy. Film si tím pěkně udržuje pozornost až do konce, i když se mi na některých místech scénář zdál přitažený za vlasy a ne po všech směrech úplně dotažený (některé postavy nemají až tak důležitou úlohu). ()

Astaroth12

Zo začiatku ma film vobec neoslovil. Bol nezáživný a nudný. Zásadný zlom prišiel v druhej polovici filmu, keď film odkrýval svoje karty a prišiel s dosť slušnými zvratmi. Lebo najprv je to akože cele jasné, ale je to len krásna habadura režiséra. Predvídateľný je v tom, že hned od začiatku som vedel, že za tým niesu paranormálne javy a to som veľmi rad, že som sa nemýlil. Ale zas pri zvratoch, nemáte šancu predvídať sceny, ktoré sú kľúčové pre tento film. Vyzeral celkom jednoducho, ale to rozhodne nebol a to hlavne v druhej polke filmu má najväčšiu silu. Kamera bola úžasná, tie pohľady z hora alebo zrýchlený presun sa vydarili.Ako som si na začiatku hovoril, že vidím to na maximálne 2*, tak na konci z toho bola skoro i 4*, nebyť, ale  nesympatickej a ani moc dobre hrajúcej Huntovej, tá teda zostarla. ()

Makky

Remeselne špičkovo natočený thriller, ktorý ma paradoxne viac bavil vo svojej pomalej, prvej polovici. Tvorcovia sa nám v úvode až škodoradostne smejú do tváre a hrajú s predstavivosťou každého. Po rozložení kariet sa fenomenálne rozohratá partia premení na priemerný thriller zo zaujímavým twistom. Btw casting na čele s takmer mumifikovanou Huntkou nebol vôbec dobrý. ()

stration

Velké překvapení! Výborně vymyšlený příběh, perfektní hudba a přesně dávkované napětí, které s každou minutou o procento stoupá. Nejlepší jsou ale twisty, kterých je požehnaně, všechny promyšlené a do sebe zapadající. A to mám fakt rád! ()

Trevor

V americkom mestečku zmizne desaťročný Justin Whitter. Je v poradí už tretím zmiznutým chlapcom za posledné dni a na jeho mieste sa objaví predmet, ktorý pri svojich obetiach nechával vrah chlapcov v tom istom meste aj pred 15 rokmi. Detektív Spitzky je však presvedčený, že zadržal správneho páchateľa a spolu s detektívom Gregom Harperom pátrajú po páchateľovi, ktorý ho zrejme napodobňuje. Sám Harper prechádza ťažkým obdobím, nakoľko ho podviedla manželka Jackie a ich nezhody nesie ťažko aj ich syn Connor. Navyše sa v ich dome začnú diať podivné veci...unesená obeť nemá 12 rokov, ako to spomína v komentári žijúca mŕtvolka, pretože viackrát sa to na pozadí v správach spomína a pozorný divák si to všimne. Celkovo je film príjemným prekvapením so zaujímavým rozuzlením, aj keď niekoľko slabších momentov a dialógov sa nájde. V každom prípade sa jedná o pomerne príjemné prekvapenie. ()

IceQueen

Napínavé to je, o to pokoj. Akurát, že scenárista je tak trošku lempl a neobťažoval sa nám objasniť motiváciu postáv k páchaniu niektorých nekalých činov a takmer všetky (postavy) zanechal osobnostne ploché a jednostrunné. Hovoriac o plochých, nedá mi ešte nespomenúť, že na Heleninej tvári prebiehajú nejaké prazvláštne erózie a nevyzerá to príjemne, robím si starosti. ()

Miseet

Velmi zajímavý thriller, který má rozhodně co nabídnout. Atmosféru a napětí to udrží až do samého závěru, který je sám o sobě dost dobře našlapaný. Jako celek to funguje a velice mě to potěšilo. ()

Martin741

Prva polka bola na urovni, myslel som si, ze pojde o fajny film -. horor. Skoda, ze potom to uz bolo prekombinovane, neocakavana zmena uhla pohladu, duch z minulosti,....... takto nie : 55 % ()

dubinak

Tohle byl zezačátku vlastně docela nářez. Člověk vůbec neví, co se na něj chystá, ale veškeré to počáteční napětí slibuje, že by to mohlo být možná i originální a taky že jo. Já mám docela ráda, když se v hororech trochu mění subžánry a zvlášť když je to povedené a funkční, snadněji se mi tyto kousky udrží v paměti. I See You se nejdřív jeví jako nějaká zvláštní duchařina nebo cosi nadpřirozeného a za pomocí fakt nepříjemné a strašidelné podkresové hudby nahání husí kůži. Obzvlášť doporučuji sledovat v noci. Šílenou psychickou újmu mi tu na pár dní ale způsobilo taky momentální vzezření Helen Hunt, která vypadá jako kdyby se už rozpadala v rakvi a tím na mě přicházela každým dalším pohledem na ní nepříjemná úzkost až zhnusení. Postupně se příběh začíná vyjasňovat a několikrát trochu poobrátí kartu, takže o překvapení tu taky není nouze. Hrozně mi to chvílemi připomínalo jeden horor, který tu nechci spoilovat, protože bych trochu prozradila jeden twist, ale jinak je I See You hodně slušným a originálním béčkovým počinem, který jsme objevili fakt úplnou náhodou, šli do něj bezhlavě a byli s ním spokojení. Takhle to má bejt. ()

PavelVanekArt

Nejhorší na tom filmu je Helen Hunt. Vypadá vážně hrozně. Hrozná je i pointa toho všeho, místo solidního twistu jsem se akorát dočkal co nejjednodušího rozuzlení, přitom to mělo dobrou myšlenku. Vypíchnout se musí ještě hudba, ta byla správně disturbed. Jinak celkem promrhanej potenciál urban legendy jménem Phrogging. Z toho mám celkem špatnej pocit. Jinak šedej průměr. 3* a.k.a 45% ()

laik_60

Film o tom ako vďaka "froggingu" sa prišlo napokon na to, že "vrahom je záhradník". Troška napínavé, spočiatku aj nudné. Naviac hrozní herci, na čele so zohyzdenou Huntovou. A ak neviete čo ten "frogging" je, tak si to kuknite. :) ()