Jedenáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel… stali se lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří z nich mrtví k zemi. Ti, kteří první salvu ustáli, už tuší, že jim opravdu jde o život a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Normální člověk by takovou situaci neustál, jenže Crystal (Betty Gilpin) není normální. Nechce umřít a ve snaze přežít za každou cenu je hodně podnikavá. Tak podnikavá, že se role lovce a oběti můžou nečekaně prohodit… (Cinemart)

drbimbo

černej humor, dobře jsem se bavil ! a SPOJLER - zabít potenciální hlavní hrdiny hned na začátku - super nápad :) ()

INDYANA

Celkom dobré, také aktualizované Hunger games bez puberťákov a s náznakom toho ako to dnes chodi. Aj keď opäť raz feminizmus do neba volajúci tak typický pre dnešnú filmografiu a happyend po súboji dvoch sufražetiek... grcám a preto o 1* menej. Ale v tychto ťažkých časoch celkom pozetateľné. ()

serbero

Veľmi dobrá vyvražďovačka. Tento film nemá žiaden príbeh , tu je len viacero spôsob ako niekoho pripraviť o život. Granát, nôž, odstreliť hlavu snajprovkou, nášľapné míny, plyn, jed, no proste všetko možné okrem utopenia a obesenia. Efekty sú urobené na vysokej úrovni a posledný boj dvoch žien je čerešnička na torte. ()

Sylviiik

Začalo to jako klasická vyvražďovačka, kterých známe všichni minimálně tucet. Ale po cca deseti minutách mě film přesvědčil, že stojí za to ho shlédnout až do konce. Až na ten konec (ráda bych totiž věděla, co se dělo dál), mě film totiž dost bavil. Hned zezačátku akce, žádné zbytečné okecávačky, mělo to spád, zajímavě vymyšleno i natočeno. Takže jo, uznávám, tohle byla jízda! ()

McGuffin

Lov, The Hunt vypráví příběh, jak lidi loví lidi, bohužel prošpikovaný i nudnými mikropříběhy, proč lidi loví lidi. Nakonec ale Nick Cuse a také produkující Damon Lindelof stejně musejí nechat někoho vyhrát, tak to při lovu bývá. Zejména výhrou, ale i celým průběhem je to film o práci, protože vyhraje profesionál, který ovládá řemeslo. Proto jsou vyprávěcí odbočky s odpověďmi na proč? nudné, nevypráví o vyprávěné právě probíhající práci budoucího vítěze a nesouvisí s ní. Paradoxně stejně je komentuje i hlavní postava, pozdější vítěz. Když se ho jiná postava ptá, jaké si myslí, že jsou motivy ostatních lovců i lovených, odpoví, že na to aby zvítězila - když druhá možnost je být mrtvá - je znát nepotřebuje a proto nechce. Vypravěči měli v tomhle svou hlavní postavu poslechnout. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

tonysawer

4+ Když si na konci řeknete: "Wtf, co jsem to právě viděl?", ale v dobrým a s úsměvem, tak to je skvělá vizitka filmu. ()

majorzeman13

Drsná,brutální,šílená hodinu a půl trvající podívaná. Závěrečný fight je vskutku very cool. Hilary Swank tu hraje neskutečnou mrchu. I na ten humor,nadsázku dojde.......Taková směsice několika žánrů dohromady ( akční,thriller,horor,komedie ). ()

sun.eagle

Jak už tu psal kdekdo, úvod je naprosto skvělý. Aniž bych chtěl spoilerovat, tak mi hned několikrát spadla brada kdo všechno je vyslán na setkátní s Cháronem hned ze startu. Ten úvodní masomlejnek okořeněný humorem zvedá laťku proklatě vysoko, tak vysoko, že už se jí s výjimkou final fightu nepřiblíží. Po skvělém prologu už to prostě taková zábava není, a hlavní hrdinka se musím přiznat mi s tou její mimikou lezla na nervy. Docela dost, sorry jako. ()

Glenn_Coco

okay so, cancel culture the movie. Někdy v polovině filmu bych dala dvě hvězdičky, nápad mi přišel zajímavější než zpracování. To se ale okolo hodiny zlomilo, humor i myšlenka zapadly na své místo a posledních třicet minut krásně odsýpá (zároveň, film co má jen 90 minut? Hurá). Nejhorší na tom proto je ten promrhaný začátek. Protože i přestože protagonistku potkáme až v 1/3 filmu, máme dva "prology" a část s uprchlíky je zvláštně nasazená a dlouhá, něco tomu chybí. I tak je to zajímavý zážitek, s humorem sice občas tlačí na pilu, ale přesně taková je myšlenka "cancel culture", takže tady asi není úplně na místě, přičíst to filmu jako -. ()

minoss113

S polovičkou sme sa vybrali do kina na film v štýle Hunger Games, dostali sme (pre mňa) Béčkovo smrdiacu politickú satiru, ktorá mierila na všetko, no nikoho nechcela uraziť, a tak bola celá nijaká, čajová. Neviem, toto sme vidieť nechceli. Finálna bitka super, no scény ako napr. pád do diery s nožmi ma nahovárali na odchod z kina. ()

Ornament

Silně nadupaný scénář, po akční stránce film nenechá vydechnout. Charismatická Betty Gilpin byla výbornou volbou pro ženskou hlavní hrdinku. Nekompromisní, tvrdá, inteligentní, neustále přemýšlející... I když je ve filmu spousta krve, snímek nepostrádá jistý humor. V některých pasážích stydne krev v žilách, v jimých máte pocit, že by se dalo smát. Násilí není morbidní, ale spravedlivé. Smysl celému příběhu dává druhá polovina filmu. Hlubší podtext najdete snadno, nicméně tady jde především o hlavního hrdinu. Tedy ještě jednou... Betty Gilpen je skvělá... Lepší, než kterýkoliv muž. Zašlape do země násilí a pocukruje ho cukřenkou... ()

dr.slam

Tak musím říct, že tahle blbina mě fakt bavila......a ještě jsem se zasmál :-) Druhá půlka je už trochu slabší, ale i tak jsem se bavil :-) ()

Dalajlada

Tisíckrát lež se stává pravdou. V moderním světě plném disinformací je to pravda ještě o kousek víc. Film samotný je parádní akční komedie. Hlavně začátek mi dal pěkně zabrat. Autorům se tento počin velmi vydařil a volba Betty Gilpin byla skvělá. ()

Foltest

Lov je poměrně povedený snímek, ve kterém si asi nejvíce cením zajímavé myšlenky, kdy se liberální elity snaží pobít konzervativce. Takové vyznění bych v hollywoodském filmu nečekal a jak říkám, příjemně mě to překvapilo. Akce je povedená, film párkrát zafunguje i jako komedie. S klidným svědomím tak film můžu doporučit ke zhlédnutí. ()

TomasMichna

SPOLER: 1 hvězda za Emmu, které jsem si zde však příliš dlouho neužil. Takové divné filmy s jakýmsi nádechem komedie nejsou asi pro mě stavěné. Nápad možná dobrý, provedení špatné. Postavy jsou mi naprosto ukradené, v půlce jsem usnul a musel se přemáhat, abych se další den dodíval, ale pointa mi i tak utekla. Utrpení. ()

Universal jako první nabídne filmy online

Universal jako první nabídne filmy online

17.03.2020

Universal a jeho streamovací služba NBCUniversal v pondělí oznámily, že vypustí snímky Neviditelný, Lov a příští měsíc taky animák Trollové: Světové turné na stream. Trollové v dubnu teprve budou mít… (více)

Universal zrušil premiéru The Hunt

Universal zrušil premiéru The Hunt

11.08.2019

Necelý týden od masové střelby v amerických městech Dayton a El Paso se studio Universal rozhodlo zrušit premiéru snímku The Hunt / Lov a odložit jej na neurčito. Rozhodnutí padlo zároveň pár dní… (více)