Lov

• Kanada

The Hunt

Akční / Thriller / Horor / Komedie

USA, 2020, 90 min

DivX/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// PLUS: teď něco prozradím: to jak si snímek pohrává s postavami a potenciálně hlavní postavy (rozuměj známé a pro mě oblíbené herce) odpraví hned na začátku a do hlavní role tak staví pro mě neokoukanou tvář je nečekané a dokonalé, stejně jaké další porušování a vysmívání se pravidlům žánru MÍNUS: možná škoda, že se to občas nebralo víc vážně a bylo z toho cítit, že je to jenom jako film, protože námět je vážný, případně škoda, že si film nedrží tempo a v určitých intervalech mění směr vyprávění/// Shrnutí: Poté co film vysází všechny trumfy, by se mohl zdát, že filmu dochází dech (přibližně prostřední část), ale pak se strhne "revenge" akce a poté ještě finální souboj alá Kill Bill, vlastně ještě víc precizní a na tělo a přitom ani tady žánrové hlášky ("sklo už ne") a porušování pravidel nechybí. A ostatně ani jistá překvapení na závěr, tudíž film hodnotím jako obrovské překvapení, které jsem našel dříve (asi před měsícem), než se zítra premiérově objeví v kinech. Rozhodně si na něj zajděte a nevylučuji, že se tam potkáme./// Celkem 86%///(13.5.2020)

Kontrovérzní zábavná satira, která je mixem Hunger Games a Hide and Seek! Po delší době solidní exploitation, který se rozbíhá od první minuty a s gore naštěstí nešetří. Sice zamrzí, že během prvních 15 minut, se oběťi hodně vytřídí, což bych osobně zvolil jinak, ale budiž. Betty Gilpin sice není nejlepší herečka, ale v akci je velmi sebevědomá, s nikým se nesere a drsnost ji divák věří a ještě k tomu umí být sexy. Film je sice ve svém jádru "béčko" ale dokáže překvapit zábavnými zvraty, kde divák místy netuší, kdo je lovec a kdo oběť a tahle hra s divákem filmu poměrně slušně funguje. Nejlepší je však samotný finální cat fight s Hillary Swank, což je nejlepší female fight, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu ( logika sice hapruje), ale řežou se tam obstojně. Velmi zábavné, kontrovérzní, s dávkou černého humoru a dostatečnou dávkou násilí. Z 5 lidí, sice odešli z kina dva, ale já se bavil. Příběh***, Akce****, Humor***, Násilí****, Zábavnost****,Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****. 7/10.(14.3.2020)

Dal som 4* Krvavej neveste a tak musím dať aj tu. Hoci Gilpin nie je taká cool ako Weavingová. Inak je to ale pochúťka. Prvých 40 minút je dokonca bezchybných. Potom sa to pustí do vysvetľovania, čo trochu tempo spomalí , ale v zásade z toho tvorcovia vedia vykľučkovať veľmi dobre. Prirovnávam to ku Krvavej neveste lebo to funguje na podobnom princípe. Má to množstvo zábavných miest a tiež niekoľko pekne krvavých. Snaží sa to aj napriek téme, ktorá je pritiahnutá za vlasy udržať akýsi punc pravdepodobnosti, takže ak niekoho zastrelia alebo sa zraní je to uveriteľné a tým pádom aj funkčné. Nejedná sa o žiadne veľké dielo ale je to taká typická jednohubka, ktorá pobaví. Čím je ľudí pri pozeraní viac a je tam nejaké to pivko, môže sa z toho stať celkom fajn večer. Hilary Swank je tu úplne krásna. A bavil som sa.(1.4.2020)

První půlhodina byla zběsilá a vedle akce podpořené šťavnatým gore mě bavilo i rozklíčovávat kdo bude hlavní postavou. Pak film malinko zpomalil a začal trochu vysvětlovat, ale to vůbec nebylo k neprospěchu věci. Spíš naopak. Odhalení zápletky mě pak docela překvapilo a závěrečný zvrat pobavil. Poslední bitka á la Kill Bill mě pak přesvědčila k téměř absolutnímu hodnocení. 90%(2.4.2020)

Tak tohle mi kurevsky sedlo. Zatím ( pro mě ) největší překvapení letošního roku. Akční jízda plná krve která pěkně odsejpá, zároveň drží diváka v napětí, nechybí gore efekty a sem tam i polechtá bránici nějakou tou vtipnou scénou nebo hláškou. V podstatě nemám nic co bych tomuto filmu vytknul. Já jsem se bavil přímo královsky. O filmu jsem skoro nic nevěděl a tak mě zastihl zcela nepřipraveného. Plná palba tady není co řešit.(20.4.2020)

• - Kvůli zavření kin, v březnu 2020, po vypuknutí COVID-19 pandemie Universal ohlásil, že film bude dostupný online za určitý poplatek. (Houbiczska)

• - Ve filmu je zmíněný snímek Slzy slunce (2003). (Duoscop)

• - Studio Universal Pictures oznámilo 10. srpna 2019, že ruší premiéru filmu v USA poté, co došlo k dvěma masovým střelbám v daný měsíc. (hansel97)