Lov

• Austrálie

Akční / Thriller / Horor / Komedie

USA, 2020, 90 min

• Gilmour93

Čtvrt století zpátky se Van Damme s účesem uříceného německého pornoherce také stal z kořisti lovcem a nebyla tam jiná woole, než nabídnout přiměřeně pitomou akční prostotu. A nyní? Krvavá nevěsta v chorvatském Arkansasu musí přijít i se sociálně-politickým komentářem, při kterém si setsakramentsky dává pozor, aby vlastně nic nekomentovala. Pozérská atrakce s postupným odpařováním zábavné náplně..(30.3.2020)

Tak tohle mi kurevsky sedlo. Zatím ( pro mě ) největší překvapení letošního roku. Akční jízda plná krve která pěkně odsejpá, zároveň drží diváka v napětí, nechybí gore efekty a sem tam i polechtá bránici nějakou tou vtipnou scénou nebo hláškou. V podstatě nemám nic co bych tomuto filmu vytknul. Já jsem se bavil přímo královsky. O filmu jsem skoro nic nevěděl a tak mě zastihl zcela nepřipraveného. Plná palba tady není co řešit.(20.4.2020)

Nechvalně kontroverzní snímek, který jsme málem vůbec neviděli (ale spíš jen PR stunt), přitom jiných vyvražďovaček je každý rok spousta. Co hůř, ohlasy nejen recenzní byly prachbídné a stačilo málo a film jsem úplně vynechal. Což by mě teď docela mrzelo, jelikož jsem se od začátku dobře bavil a skoro až satirický styl Lovu mi hezky sednul. Ano, nad politickými kecy jsem jen zvedal obočí a mnoho z nich ve filmu vůbec nemuselo být. Ale jinak takový Zombieland bez zombíků, což je ta největší pochvala...7/10(15.6.2020)

Od roku 2009, kedy do kín dorazil Zombieland, som čakal na kvalitnú akčnú vtipnosť plnú efektne vystrelených či inak poškodených mozgov. Konečne je to tu! Lov upúta už úvodnou scénou v lietadle. Hneď takto skraja je nastolená mentalita lovcov a lovených. Hneď viete, že to dostanete naservírované v kvalitnom a hlavne zábavnom štýle. Užil som si aj trefovanie do americkej neprirodzenej korektnosti na všetko a všetkých. Betty Gilpin dodala správnu mieru svojskosti, presvedčivé akčné schopnosti a super telo. Treba samozrejme pochváliť aj obsadenie hlavnej lovkyne. Som nadmieru spokojný. Presne pre objavovanie takýchto filmov som sa tu kedysi registroval. Filmy, na ktoré sa nešíri všeobecná chváľa, nie sú mediálne profláknuté, a pritom mi skvelo sadnú do vkusu.(27.3.2020)

• POMO

Krosžánrová blbina, která chce potěšit jetím proti proudu, ale která se nakonec stejně stane pouze akčním revenge béčkem s do komična laděnou brutalitou. Herečka v hlavní roli nicméně neotřele atypická. Nejtypičtější žánrové postavy ostatně schválně zařvou v prvních minutách, aby film hned v expozici překvapil a připravil na neotřelý zážitek. Ten vám může a nemusí sednout.(29.7.2020)

• - Na benzínce hraje „Fairytale In The Supermarket“ od The Raincoats. Při jízdě v autě hraje „Mississippi Delta“ od Bobbie Gentry. Na konci filmu hraje „Girls It Ain't Easy“ od Dusty Springfield. (Duoscop)

• - Kvůli zavření kin, v březnu 2020, po vypuknutí COVID-19 pandemie Universal ohlásil, že film bude dostupný online za určitý poplatek. (Houbiczska)

• - Falošná registračná značka na aute, ktorá sa sa nachádzala pod značkou amer. štátu Arkansas a mala zobrazovať to, že sa dej filmu odohráva v Chorvátsku, bola v skutočnosti v nesprávnom tvare. Poznávacie značky áut registrovaných v Chorvátsku začínajú dvojpísmenovým kódom miest. Značka vo filme mala tvar 12 ZA3-G2. (MikaelSVK)