Lov

• Kanada

The Hunt

Akční / Thriller / Horor / Komedie

USA, 2020, 90 min

// Místy vtipná satira, co se celkem odvážně strefuje do problémů současné Ameriky, jindy trapná a poměrně levná záležitost, kterou jen korunuje vyloženě bizarní herecký výkon jinak sympatické Betty Gilpin. Chápu, co tím chtěli autoři říct, jen mě bohužel nepřesvědčil způsob, jakým to (ne)zvládli. 5/10(8.4.2020)

Čekal jsem od toho něco úplně jiného. A to je asi nejlepší na celým filmu, že pokud si o něm nebudete nic zjišťovat a budete mít je strohé informace, určitě vás film dostane, takže jestli jste to ještě neviděli, tenhle koment určitě vynechte. Čekal jsem typický vykosovací film, kdy parta nějakých znuděných úchyláků unese nějaký smažky, bezďáky a zločince a pro prdel je bude brutálně lovit někde v lesích a ono to vlastně skoro tak je, ale celý je to podaný jako trefná satira, zvrhlá komedie a neskutečná parodie na všechny klišé a standartní filmového postupy tohohle žánru. Je to vtipné, sarkastické, absurdní, brutální, nadsazené a skvěle odehrané i zrežírované. Betty Gilpin je brutální akční mlátička a celou stopáž likviduje zmrdy jak na běžícím páse a finální souboj je doslova lahůdka. Miluju tyhle ujetý experimenty. 70%.(14.6.2020)

Kontrovérzní zábavná satira, která je mixem Hunger Games a Hide and Seek! Po delší době solidní exploitation, který se rozbíhá od první minuty a s gore naštěstí nešetří. Sice zamrzí, že během prvních 15 minut, se oběťi hodně vytřídí, což bych osobně zvolil jinak, ale budiž. Betty Gilpin sice není nejlepší herečka, ale v akci je velmi sebevědomá, s nikým se nesere a drsnost ji divák věří a ještě k tomu umí být sexy. Film je sice ve svém jádru "béčko" ale dokáže překvapit zábavnými zvraty, kde divák místy netuší, kdo je lovec a kdo oběť a tahle hra s divákem filmu poměrně slušně funguje. Nejlepší je však samotný finální cat fight s Hillary Swank, což je nejlepší female fight, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu ( logika sice hapruje), ale řežou se tam obstojně. Velmi zábavné, kontrovérzní, s dávkou černého humoru a dostatečnou dávkou násilí. Z 5 lidí, sice odešli z kina dva, ale já se bavil. Příběh***, Akce****, Humor***, Násilí****, Zábavnost****,Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****. 7/10.(14.3.2020)

Na jedné straně jonesovští deplorables, co spolknou každou kokotinu, na té druhé zazobaní korporátníci s extrémně křehkým egem a mezi všemi těmito debily komicky traumatizovaná Betty Gilpinová, co ve mně už delší dobu vzbuzuje potřebu přijímat pod obojí. A tak jako proč ne, jsou i mnohem nudnější blbinky.(16.5.2020)

Lovení lidí jakožto "hobby pro smetánku" jsme tu už měli, Lov však bere tuto tematiku z trochu jiného konce. Snímek nabízí množství černohumorných scén a vcelku solidní nepředvídatelnost děje - člověk opravdu neví, kdo, kdy a jak zemře, což je opravdu velké divácké plus. Vcelku mě rušily pasáže, ve kterých se až příliš mluvilo a zbytečně natahovaly stopáž - viz Zajíc a želva a Farma zvířat. Lov je jedním z těch filmů, u nichž chápu jakékoli hodnocení. Jinak Betty Gilpin chvílemi příliš tlačila na pilu se svým bad-ass-lookem, ale budiž.(21.5.2020)

• - Film zkritizoval prezident USA Donald Trump, který označil hollywoodská studia za rasistické a prohlásil, že podobné filmy způsobují chaos a jsou nebezpečné pro zemi. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (tyzmrde)

• - Falošná registračná značka na aute, ktorá sa sa nachádzala pod značkou amer. štátu Arkansas a mala zobrazovať to, že sa dej filmu odohráva v Chorvátsku, bola v skutočnosti v nesprávnom tvare. Poznávacie značky áut registrovaných v Chorvátsku začínajú dvojpísmenovým kódom miest. Značka vo filme mala tvar 12 ZA3-G2. (MikaelSVK)

• - Film sa mal údajne volať "Red State vs Blue State", no producenti zo spoločnosti Universal to popreli a potvrdili fakt, že nad takýmto názvom sa ani nikdy neuvažovalo. (MikaelSVK)