Reklama

Reklama

Epizody(5)

Obsahy(1)

Prima sezóna - pět povídek o láskách studenta Dannyho Smiřického - to je v scenáristické adaptaci K. Čabrádka a K. Kachyni pět televizních příběhů nazvaných Zimní příhoda, Májová kouzelnice, Zamřížovaný charleston, Hotel pro sourozence a Smutné podzimní blues. Jak řekl sám autor, v každé povídce je zrnko pravdy a tuny imaginace... (Česká televize)

(více)

Recenze (42)

Tamdydam 

všechny recenze uživatele

Tak jeden dva díly mě nechytly a měl jsem problém s hereckým obsazením Aňi Gesilerové a Tatiany Vilhelmové pro role Ireny a její sestry. Typově jsou tyto herečky úplně mimo předlohu. Ale to je tak všechno, co seriálu mohu vytknout. Báječně se povedlo navodit atmosféru, jaká na člověka dýchá i z knihy. Velkou zásluhu na tom má zejména hudba Petra Hapky a skvélé obsazení pro roli Danyho. Když jsem četl Prima sezonu ( ještě před shlédnutím seriálu ), představoval jsem si to nějak tahle. PS: Doporučuji hlavně poslední díl ()

Haniczka 

všechny recenze uživatele

Velmi povedené a věrné převedení knihy. Těm, kdo četli knihu, se seriál určitě také líbí a ti kdo ji ve skutečnosti nečetli, mohou mít pocit, že je takzvaně kniha lepší, což je obvyklý argument. Avšak v tomto případě se Kachyňa téměř doslovně držel předlohy a romantiku a atmosféru konce první republiky a samozřejmě také studentských lásek a útrap, bigbandu a jazzu zachytil rukou velmi zkušeného mistra. A k tomu Hapka, všichni ti mladí i starší herci a musím to vidět znovu a znovu. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Takové Prcičky po česku v době minulé. Když nehraje zrovna v kapele, snaží se hlavní hrdina zasunout. Kachyňa si k tomu vybral jemu oblíbené mladé herečky, aby z toho i on, starý nemrava, něco měl, a aby se neřeklo, je zde ten swing a blues a charleston a ta doba a ta poetika, jak se tomu říká, když starej kaňour vzpomíná na svý první lásky. Víc mi to ale nedalo. ()

Michelle_S 

všechny recenze uživatele

Velmi povedená adaptace mého nejoblíbenějšího díla od Josefa Škvoreckého. Hlavní postava je perfektně obsazena, a i když se v každém díle honí za jinou sukní (a skoro vždy marně), nemůžete ho jen tak lehce odsoudit jako holkaře, ale naopak v něm vidíte v nepochopeného romantika:-) Zajímavým faktem také je, že se zde objevuje řada později významných českých hereckých hvězd a hvězdiček. Čeho si obzvláště cením je, že si seriál zachoval ducha románu. Jsem s touhle podobou Škvoreckého díla velmi spokojena a vždy se na ni ráda podívám. ()

PeterJon 

všechny recenze uživatele

Bol som tým okúzlený, keď som to pozeral cez prázdniny roku 1994 ako 14-ročný. Vtedy mi to aj pomáhalo dostať sa z introvertného sveta bližšie k dievčatám. Po 22 rokoch mi to príde obsahovo plytké, nemotorné a nepáči sa mi, že prekrúcajú/berú na ľahkú váhu kresťanské hodnoty. Po druhej časti som už nemal chuť pozerať ďalšie, pociťoval som nudu a stratu času, je to len o tom ako Danny balí sukničky. Slabý priemer. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Píseň, kterou složil Smiřický (Petr Kroutil), tedy „Dannyho blues“, ve skutečnosti zkomponoval Petr Hapka a scenáristé Karel ČabrádekJan Mimra napsali text. Hudbu k písni i seriálu nahrálo hudební těleso Classic Jazz Collegium. (sator)
  • Točilo se v Liberci, Benátkách nad Jizerou a u nádrže Starý Harcov. (sator)
  • Sám autor literární předlohy Josef Škvorecký musel po zhlédnutí seriálu uznat, že hlavní hrdina (Petr Kroutil) je svou podobou opravdu věrnou kopií jeho samotného. (artcha)

Reklama

Reklama