Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

sibskyn

Spoustu mých kamarádů mi říkalo, že tohle je super český film, tak jsem chtěl dohnat své české vzdělání ve filmech, a ve dnech karantény v Česku, kdy bylo času nazbyt, jsem se na samotáře konečně podíval. A je to naprosté zklamání. Děje tu moc není, vtipný to není, kromě Macháčka, a Ivan Trojan je neuvěřitelně otravný. Za mě český film který nemůžu dále doporučovat. ()

ranhojic

Na tomto filmu si člověk uvědomí jak sám stárne a (asi) zraje.. to co vám dříve přišlo jako fajn hláška, vám nyní zní jako prázdné, trapné kecy. A místo reflexe jedné generace, vidíte spíše nepodařenou karikaturu.. Nejhorší slabinou filmu je příšerné ozvučení, kdy podkres jde často přes mluvené slovo, zvláště u Trojana.. ()

daleba

V podstatě už před těma 20 rokama mě to nějak nebavilo. Jenže člověk to musel "žrát", aby byl v partě cool. Už tenkrát mi to přišlo jako uměle vytvořenej kult, a dodnes nechápu proč?! Ale jak říkám, tenkrát si člověk nemohl otevřít hubu. V podstatě celou tu dobu jakoby mě svíral nějakej strach - dovolit si říct něco proti Samotářům je něco strašnýho. Ale jelikož dneska už je mi to fuk, tak to ze sebe můžu dostat: Samotáři jsou prostě jen průměrnej film (s několika podprůměrnými herci) s několika superhláškami a krásnou cizinkou. Nic víc, nic míň! ()

jx2004

Do tohoto filmu jsem šel s tím, že to je naprostá klasika a chápu proč. Je to plné super hlášek a bizardních scén, u kterých nezbývá, než se nepřestávat smát. Ještě bych měl zmínit hezké využití střihů, výkony ústředních i vedlejších herců a zvláštní soundtrack, který k tomu tak nějak sedí. To je všechno dobré, ale přišlo mi, že film vůbec nedrží pohromadě a je to spíš skupina gagů, které jsou navzájem trochu spojené. Lepší 3* ()

Emperor1

Neuchvátilo mě to napoprvé, nebavilo mě to ani po letech napodruhé. Navíc mi to přišlo jako umělý konstrukt, šablonovitá cool snobárna opírající se o pár hlášek a gagů. Nic proti hercům, třeba Trojana mám rád, Macháček hraje svou roli taky dobře,  ale příběhově, scénáristicky i režijně je to prázdný pseudokult. S klidným svědomím hodnotím dvěma body, celkové hodnocení tím neovlivním. ()

souhlasic

Místy melancholický, místy veselý, místy absurdní. Ale hlavně neskutečně nahláškovaný film, který v našich končinách netřeba představovat. Kult. ()

Lendak

Macháčkové gandža koláčiky, lávová lampa, body shot, státníhymnatyvole alá Trainspotting po česku len namiesto drog tu je vzťahy. ()

Igy007

Já si hlavně myslim, že už tady konečně lidi dostatečně hulej. Ostatně jako v jakýkoliv jiný zemi. I když je tu špatná půda, takže se tady dá lítat nad ale ne přistát. A nejradši mám soundtrack z filmu. ()

Super8martiN

Tak si to pojďme shrnout. Jeden z nejlepších českých filmů, co se čisté filmařiny týče, který jsem kdy viděl (nutno podotknout, že v českých filmech mám mezery). To množství úžasných "obrázků", které film ve svých scénách vytváří je pro mě na naše poměry unikátní. U každého třetího záběru jsem si říkal "wow". Ať už jde o lokality, oblečení, barevnou paletu a hlavně i samotné kompozice. Tohle dělal někdo, kdo má na to sakra oko. Přidejte k tomu absolutně luxusní soundtrack a co je nejdůležitější, úžasně vykreslené postavy a charaktery. No a pak bohužel přichází ty mínusy, kvůli kterým jsem hvězdičku musel ubrat. Mně tu chybí emoce. Ani jednou jsem se z žádnou z postav moc neztotožnil a jejich situace mě tolik nedojímala. Jediná scéna, u které jsem pocítil lítost, byla finální scéna s Japoncema u stolu. Chybělo mi tu výraznější rozuzlení, posun postav, třešnička na dortu, ale my vlastně téměř končíme tam, kde jsme začali. Český klenot, který klidně na těch 5* má a stojí za vaše zhlédnutí. Kdo tohle neviděl, nemůže tvrdit, že má rád českou kinematografii. ()

Jan XXIII

Sice je to film pro třicátníky a mi je zatím jen 25.Byl jsem na to v kině a jak to bývá u českých filmů pravidlem byl tento film hodně přeceňován.Za toho vyhulence ,který to celé zachraňuje ***. ()

Xylobalsam

Naprosto genialni zabava pro soucasne dospivajici lidi. Dobre vymysleny pribeh s vynikajicimi hereckymi vykony vsech hlavnich postav. Casty nazor je, ze filmu dochazi ke konci dech, ale tento nazor nezastavam. Videl jsem nekolikrat a stale se znovu rad podivam. ()

Warapeidza

Tohle snad ani nemůže být českej film... Neuvěřitelně krásně natočený, nesmrtelný dialogy, hlášky, na které se nezapomíná ani po letech... A navíc ještě vzpomínky na dobu, kdy jsme na tom byli v kině poprvé... BTW (přidáno po 11letech od vzniku po opětovném shlédnutí): Krásná kamera, hlavně scéna pod mostem apod., a nádherná muzika, jeden z nejlepších soundtracků v CZ... ()

ostre_pero

Vydarený český film. Chytľavý humor, pôsobivo natočené osudy siedmych ľudí a ich reálnych, zo života odkukaných, logicky sa meniacich a všelijaké "pitomosti" vystrájajúcich problémov. Skvelé hlášky, ktoré tejto kvázi tragikomédii dodávajú punc výnimočnosti do takej miery, že diváka hreje dobrý pocit niekde vo vnútri. Ten Jiří Macháček je úžasný! Dokázal to už v Horem-pádem. A nedá mi tiež, aby som nepochválil priam perfektnú kameru. ()

Werewolf2

Uz by to chtelo dvojku. Neznam cloveka, kterymu by se to nelibilo. Spolu s rukou to je nejhlaskovejsi cesky filmec. Fakt doporucuju. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová