Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mchnk
  *****

  Petr Zelenka a David Ondříček spojili síly, nekompromisní basová linka Honzy Muchova jede od začátku až do konce a výborná kamera Richarda Řeřichy nám ukazuje Prahu na úplném konci 90tých let. Po několika letech dostává film naprosto neoddiskutovatelnou nálepku kultovního, ryze českého snímku. Snímku, který je svou atmosférou nenahraditelný a už jen proto, je potřeba si toho vážit a dostatečně ocenit.(7.1.2013)

 • Sonnery
  ****

  "Mohl bych dostat něco k pití? Vodu nebo...Ale jistě. Máme tu třeba výborný koláčky" Pro mou generaci zcela jistě kultovní film . Možná místy přitažený za vousy, ale "každopádně" zábavnej! Macháček si roli vyloženě užívá (nebo spíš marihuanového opojení?) a Trojan přesně takový, jakého mám rád. Jenom doufám, že se jednou nedostanu do stavu, kdy budu říkat: "Ty vole to je svělej film! Co je to za film?"(4.10.2006)

 • golfista
  *****

  Myslel jsem si, že na tohle budu už "starej", ale přiznám se že mě Samotáři nadchli. Škoda sice, že všichni nehrají jako Trojan, Macháček a Mitevská, ale to už by nebylo normální :). Tihle tři to ale odtáhli fantasticky. Ještě že si to Ondříček s obsazením Ivana Trojana nerozmyslel ! Objevil ho pro náš film sice v jeho 36 letech, ale myslím že ho čekají ještě další velké role. Moc se na to těším.(27.3.2003)

 • Shaqualyck
  *****

  Kultovní české emocionální bludiště plné N.E.Z.A.P.O.M.E.N.U.T.L.E.N.Ý.CH a vpravdě geniálních hlášek jakož i bizarních a posmutněle hořkosladkých situací. Pánové Ondříček a Zelenka zvou na tématicky laděný večírek osamělých srdcí jehož ústředním mottem jsou Ztráty a Nálezy. Nehledejte odpovědi, nesnažte se ani moc přemýšlet, jen naneste a nechte působit... PS všichni opěvují "vejhul" výkon Jirky Macháčka, event. Ivana Trojana, pro něž se Samotáři stali expresním výtahem ke slávě, nicméně málokdo už se zmiňuje o naprosto rulezoidní Haně Maciuchové ("A nesahejte na ni, když ji jenom stěhujete!"). Ač ve vedlejší roli, na mě udělala ze všech zúčastněných zdaleka největší dojem.(15.10.2007)

 • Davies182
  ***

  Dohánění zásadních filmových restů, díl 856.tý, Samotáři. Tak teda... Fakt jsem se docela dlouho těšil, jak to v komentáři zaslouženě sejmu jako další českej přehajpovanej průměr typu Pelíšky. Jenomže skutek utek. Perfektně vypointovaný komediální finále nakonec zaútočí s odzbrojující sebejistotou, načež Ondříčkův jinak "docela divnej film" povyšuje na mrazivě promyšlenou satiru společnosti. Asi nejvíc častokrát zamrzej ty nerealistický dialogy a scénky - komedie nekomedie, tady podobný šplhání do situačních extrémů bolí.(26.10.2014)

 • - Roli Vesny nabídl Labině Mitevské Petr Zelenka, když se potkali na filmovém festivalu v Cottbusu, kde byla Labina Mitevska v porotě a Petr Zelenka v soutěži s Knoflíkáři. Protože se jí líbil scénář a znala jeho předchozí filmy, přijela do Prahy na setkání s režisérem. (Taninaca)

 • - Záběr siluet u noční řeky, na které přilétá hejno racků se povedl díky házení drobků do řeky z mostu, aby se ptáci nalákali na správné místo. (don corleone)

 • - Jitka Schneiderová byla poslední osazenou herečkou z hlavních rolí. S obsazením Hanky byl při castingu největší problém. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace