No narozdil od ostatnich mi to nejak zvlast svizny ani kultovni neprislo, ale ty dve hodiny sem se docela dobre bavil. Film v podstate o nicem, ale je v nem vic myslenek nez v hromade podobnejch filmu dohromady. Jediny cemu verim, ze je kultovni, tak to jsou hlasky, ty jsou naprosto uzasny, nema cenu tu nejakou citovat, stejne je zna kazdej nazpamet. Vsichni herci to zahrali dobre, ale Trojan predvedl opravdu vynikajici vykon a Machacek je proste buh.(22.4.2005)

Samotářům nelze upřít, že ve své době přinesli do malého českého filmového rybníka něco nového a vcelku originálního. S odstupem času už ale film nemá svoje kouzlo, které kdysi udeřilo jako blesk z čistého nebe. Snímek se stal kultovním díky několika vtipným hláškám a postavě Jiřího Macháčka a částečně i Ivana Trojana. To je ale ve výsledku vše, co dělá film zajímavým. Za největší problém považuji, že film v podstatě nemá děj. Plácá se to od ničeho k ničemu a je to dost fádně zakončený. Chybí gradace a dramatičnost v pozadí událostí. Jednotlivé příběhy, které spolu nesouvisí, jsou poněkud nevěrohodně pospojovány známostmi jednotlivých postav. Ti dobří herci mají málo prostoru. Z herců, kteří dostali prostoru víc, září jen Trojan. Jako bonus lze brát pár pražských interiérů a exteriérů. Dle mého názoru trochu přeceňovaný film, i když neříkám špatný. 62%(27.1.2011)

Když tu všichni unisono jedním dechem tvrdí, že TO snad viděl každý...musela jsem TO dohnat. Na novodobé české poměry nezvykle dobrá komedie se zajímavým obsazením. Vlastně na hraní a dialozích film stál, na hudbě, která tradičně po česku občas přehlušova slova, určitě ne. Musím uznat, že Saša Rašilov je fakt univerzální kus a v Holyvůdu by se určitě neztratil, dost že už mnohé z hvězd výborně dabuje. Dalším pro mě novým fešákem byl Miki Křen, též by ve světě zapadl: "Já ti rozumím, já jsem taky úplně vyřízenej". Že může existovat patologická posedlost montérkama mi názorně ukázal bavič Trojan, to můžou vymyslet fakt jen Češi.☺Macháček hláškoval fajn, ale hulení mě neba, až na scénu v taxíku: "No proč? Klidně ať krade, dyť to je super!" Nejlepší byla kupodivu šílená matka Hanka Maciuchová: "Tak plynový sporák nemáme. Ale kvůli tomu se nemusíš chovat jako hysterka." Něco na tom hulení vážně bude...(1.2.2012)

Opravdu si myslíte, že takhle může fungovat dnešní společnost? Ať už jde o zcela smyšlený příběh bezradných lidiček pátrajících po smyslu života nebo o reálný obraz lidí žijících na okraji společnosti, můžete o tom přemýšlet stejně. A nezáleží na tom, jestli prožíváte muka z rozchodu, kouříte trávu nebo jen toužíte po platonické lásce. Na druhou stranu však tohle téma Ondříček skvěle odlehčuje nezapomenutelnými hláškami, které zdomácněly stejně rychle, jako se Jirka Macháček stal miláčkem publika. 70% „To máš z toho života jakej ty vedeš…“(14.11.2008)

U většiny českých filmů z poslední doby se buď nudíte a nebo se vám z té trapnosti chce zvracet. Samotáři ovšem mezi tyto filmy nepatří. Copak se ale stalo v roce 2000? Ondříček se vynořil ze zabředlých českých kinematografických vod a v ruce nám přinesl vtipnou, inteligentní, netrapnou a hlavně JINOU komedii, na jakou už čeští diváci dlouho čekali!!! Film je dělaný hlavně pro mladé, díky čemuž působí až nečekaně svěžím dojmem a navíc si taky za velmi krátkou dobu získal kultovní status. Nebudeme si nic nalhávat - může za to především životní role Jiřího Macháčka, z jejíhož stínu už nikdy navystoupil a v každém přicházejícím filmu už jen paroduje sám sebe. No a nesmím zapomenout také na úžasnou Muchowovu hudbu. ***Věděli jste, že: Jiří Macháček si ve filmu celkem 37x potáhne marihuany.***(24.3.2007)

• - Scény z baru sa natáčali v pražskom podniku La Casa Blů, ktorý je známy tým, že ho často navštevujú ľudia rozličných národností, najmä z Latinskej Ameriky. Na počesť filmu si z menu môžete vybrať špecialitu Tacos SAMOTÁŘ, čo je v podstate polovičná porcia. (DraganOne)

• - Ve scéně, kdy jede Jakub (Jiří Macháček) s Hankou (Jitka Schneiderová) taxíkem, taxikář (Ota Filip) nemá brýle. Když však taxikář vylézá s tím, že Jakuba vyhodí, brýle má. (TheDave)

• - Film mal na Slovensku premiéru na Febiofeste, kde si ho počas šiestich dní prišlo pozrieť 10 tisíc divákov. (Raccoon.city)