Když tu všichni unisono jedním dechem tvrdí, že TO snad viděl každý...musela jsem TO dohnat. Na novodobé české poměry nezvykle dobrá komedie se zajímavým obsazením. Vlastně na hraní a dialozích film stál, na hudbě, která tradičně po česku občas přehlušova slova, určitě ne. Musím uznat, že Saša Rašilov je fakt univerzální kus a v Holyvůdu by se určitě neztratil, dost že už mnohé z hvězd výborně dabuje. Dalším pro mě novým fešákem byl Miki Křen, též by ve světě zapadl: "Já ti rozumím, já jsem taky úplně vyřízenej". Že může existovat patologická posedlost montérkama mi názorně ukázal bavič Trojan, to můžou vymyslet fakt jen Češi.☺Macháček hláškoval fajn, ale hulení mě neba, až na scénu v taxíku: "No proč? Klidně ať krade, dyť to je super!" Nejlepší byla kupodivu šílená matka Hanka Maciuchová: "Tak plynový sporák nemáme. Ale kvůli tomu se nemusíš chovat jako hysterka." Něco na tom hulení vážně bude...(1.2.2012)

Kultovní české emocionální bludiště plné N.E.Z.A.P.O.M.E.N.U.T.L.E.N.Ý.CH a vpravdě geniálních hlášek jakož i bizarních a posmutněle hořkosladkých situací. Pánové Ondříček a Zelenka zvou na tématicky laděný večírek osamělých srdcí jehož ústředním mottem jsou Ztráty a Nálezy. Nehledejte odpovědi, nesnažte se ani moc přemýšlet, jen naneste a nechte působit... PS všichni opěvují "vejhul" výkon Jirky Macháčka, event. Ivana Trojana, pro něž se Samotáři stali expresním výtahem ke slávě, nicméně málokdo už se zmiňuje o naprosto rulezoidní Haně Maciuchové ("A nesahejte na ni, když ji jenom stěhujete!"). Ač ve vedlejší roli, na mě udělala ze všech zúčastněných zdaleka největší dojem.(15.10.2007)

Né všechny ,,epizodky'' mi sedly a ne všechny do sebe zapadly aniž by to skříplo, ale to neva. Dobře jsem se bavil a zhulenej Macháček je pro mně doposud nepřekonanej i když mu na paty šlape zhulenej dredař z Vorlova Gymplu :-). Osobně bych to nazval solidním nástupcem Knoflíkářů. Kdo mi tam nesedl byla Labina Mitevska. Ale jinak super a další z filmů, který češtinu obohatil o pár kultovních hlášek. * * * *(22.4.2013)

No vida, nenapadlo by mě, že zrovna k Samotářům budu někdy něco psát, vše bylo napsáno, kultovní hlášky, výborná muzika, herci ..., ale co opomíjený M.Křen??? No neserte mě, soudruzi! Bez něj byste nevěděli za kolik bathů pořídíte v Bangkoku felaci a jak dlouho je třeba nedotknout se ženský, pokud chce mít borec vztah na úrovni. Taky si myslím, že TEN SCÉNÁŘ co napsal, je opravdu bomba! Občas mi to něco připomíná :) Pro mě z českých filmů v TOP10, v porevolučních TOP5 ! Špičková záležitost.(1.2.2012)

• WANDRWALL

Vyumělkované charaktery postav a vztahy mezi nimi. Zoufalé, nepřirozené...Další z filmů, který kopíruje různé filmy o "samotářích", kterých je kinematografie plná. Prázdnota duševní, jak přelstít nudu, či jak nějak žít...A ono nějak je obsahem tohoto filmu...Trojan je nespokojený v manželství, chtěl by jinou, ale ta ho nechce, takže mu nezbývá, než žít s tou, co si ji už vybral (jak časté i v reálném životě). Trojan je lékař, ale prazvláštní, a tak díky triku, jak utéci před manželkou využije nabídku kouzelníka (už jsem tenhle trik viděl jinde), takže zase příliš průhledné. Logiku postrádá, i proč chce ve filmu Schneiderovou, u níž není zjevné, na základě čeho by měla být žádoucí. Nepřirozené rovněž je, jak Schneidrová pomáhá Macháčkovi, který zde hraje jakoby narkomana, ale přitroublého, takže se stal miláčkem publika...Saša Rašilov odříká prostitutce kolik stojí líbání, neb byl v Thajsku, a seznamuje ji s cenami za sex. Ve filmu je hromada logických chyb, jak už je ale divák u současného českého filmu zvyklí.(19.8.2010)

• - Roli Vesny nabídl Labině Mitevské Petr Zelenka, když se potkali na filmovém festivalu v Cottbusu, kde byla Labina Mitevska v porotě a Petr Zelenka v soutěži s Knoflíkáři. Protože se jí líbil scénář a znala jeho předchozí filmy, přijela do Prahy na setkání s režisérem. (Taninaca)

• - Jan P. Muchow si ve filmu zahrál kytaristu fiktivní kapely Fake Dead (parodie na název kapely Take That). Zpěvákem byl Kryštof Michal z kapely Support Lesbiens. (Bibr)

• - Casting Samotářů byl poměrně dlouhý a náročný. David Ondříček hledal herce, kteří by maximálně odpovídali jeho představám, už několik měsíců před samotným castingem v různých divadlech, filmech i nejrůznějších televizních pořadech. Casting pak trval téměř čtyři měsíce, než se mu podařilo najít pro každou roli nejvhodnějšího představitele. (Taninaca)