Né všechny ,,epizodky'' mi sedly a ne všechny do sebe zapadly aniž by to skříplo, ale to neva. Dobře jsem se bavil a zhulenej Macháček je pro mně doposud nepřekonanej i když mu na paty šlape zhulenej dredař z Vorlova Gymplu :-). Osobně bych to nazval solidním nástupcem Knoflíkářů. Kdo mi tam nesedl byla Labina Mitevska. Ale jinak super a další z filmů, který češtinu obohatil o pár kultovních hlášek. * * * *(22.4.2013)

V době mých čtrnácti pátnácti let znamenalo nevidět tenhle film, nežít. Citovali jsme převážnou část osazenstva a pořád dokola jsme se smáli. Jo, byli sme paka, ale poznali jsme, že tenhle film je prostě moc fajn. Ani po 13 letech pro mě neztratil nic ze své dobré atmosféry, skvělého scénáře a bezva herců.(26.9.2013)

Režijně (a hudebně - Honza Muchow kolébavou atmosféru večerního města umí) příjemný film s povedeným obsazením. I scénář je docela fajn - poutavý, vtipně vypointovaný a naditý hláškami, bohužel však taky viditelně vystavěný efekt a zcela odchlípnutý od reality. Jako dávka sympatické zelenkovštiny pro pobavení je to výborné, jako film s hlubším sdělením už ne - mé hodnocení tedy vychází z předpokladu, že autoři chtěli opravdu víc bavit, než sdělovat a poukazovat. 75%(24.3.2008)

No vida, nenapadlo by mě, že zrovna k Samotářům budu někdy něco psát, vše bylo napsáno, kultovní hlášky, výborná muzika, herci ..., ale co opomíjený M.Křen??? No neserte mě, soudruzi! Bez něj byste nevěděli za kolik bathů pořídíte v Bangkoku felaci a jak dlouho je třeba nedotknout se ženský, pokud chce mít borec vztah na úrovni. Taky si myslím, že TEN SCÉNÁŘ co napsal, je opravdu bomba! Občas mi to něco připomíná :) Pro mě z českých filmů v TOP10, v porevolučních TOP5 ! Špičková záležitost.(1.2.2012)

V české kinematografii výjimečný počin. Zásluhou skvělé režie, precizní technické stránky věci, patřičně haluzovitého poněkud povídkového scénáře a hlavně skvělého obsazení hlášky z filmu zlidověly, a neváhal bych říct, že role Jiřího Macháčka se stala kultem. Ani ostatní herci a herečky nezůstávají ve svém umění nijak pozadu a jako jeden celek dávají divákovi darem skvělý zážitek... Doufám, že jde o něco víc než o generační záležitost té věkové skupiny, do které patřím. P.S. Nejlepší scénka rozchodu i návratu, jakou jsem kdy viděl... PS2: Film neselhává ani po víc než deseti letech od svého vzniku, a to jsem se od té doby docela změnil;) Samotáři jsou prostě jedineční - svojí podobou odtažití a chladní a přesto vtahující a plní emocí. Velmi komplexní dílo bez slabých scén, jedinečná atmosféra místy bere dech. Protože jsem v nich zase objevil něco nového, za což mohou události těch posledních deseti let, a proto, že se mi tím pádem jinak, ale tentokrát naprosto přesně trefili do nálady, dávám tichou stovku.(1.8.2003)

• - Film navštívilo v kinech 546 759 diváků a vydělal 34 298 029 Kč. (Pumiiix)

• - Holka na fotkách, které si prohlíží postava Jakuba, když si uvědomí, že nějakou holku vlastně má (na fotkách je loučení na nádraží) je ve skutečnosti přítelkyně režiséra filmu Davida Ondříčka. Těmito fotkami také začalo celé natáčení filmu na hlavním nádraží. (don corleone)

• - Jiří Macháček si ve filmu celkem 37x potáhne marihuany. (Divočák)