• Ej Hlemýžď

Knoflíkářům se nevyrovná. Pár dobrých hlášek, které se vlezly do anonce v TV. Zbytek nesmyslný žvást. Kdyby to měl být odraz reaity, pak potěš nás všechny pánbůh. Na soudtracky nějak nejsem, nijak mne tu nezaujal. Od odpadu film zachránilo alespoń to něco od Aznavoura. Nehodlám film již znovu spatřit.(21.4.2005)

Opravdu si myslíte, že takhle může fungovat dnešní společnost? Ať už jde o zcela smyšlený příběh bezradných lidiček pátrajících po smyslu života nebo o reálný obraz lidí žijících na okraji společnosti, můžete o tom přemýšlet stejně. A nezáleží na tom, jestli prožíváte muka z rozchodu, kouříte trávu nebo jen toužíte po platonické lásce. Na druhou stranu však tohle téma Ondříček skvěle odlehčuje nezapomenutelnými hláškami, které zdomácněly stejně rychle, jako se Jirka Macháček stal miláčkem publika. 70% „To máš z toho života jakej ty vedeš…“(14.11.2008)

Režijně (a hudebně - Honza Muchow kolébavou atmosféru večerního města umí) příjemný film s povedeným obsazením. I scénář je docela fajn - poutavý, vtipně vypointovaný a naditý hláškami, bohužel však taky viditelně vystavěný efekt a zcela odchlípnutý od reality. Jako dávka sympatické zelenkovštiny pro pobavení je to výborné, jako film s hlubším sdělením už ne - mé hodnocení tedy vychází z předpokladu, že autoři chtěli opravdu víc bavit, než sdělovat a poukazovat. 75%(24.3.2008)

No narozdil od ostatnich mi to nejak zvlast svizny ani kultovni neprislo, ale ty dve hodiny sem se docela dobre bavil. Film v podstate o nicem, ale je v nem vic myslenek nez v hromade podobnejch filmu dohromady. Jediny cemu verim, ze je kultovni, tak to jsou hlasky, ty jsou naprosto uzasny, nema cenu tu nejakou citovat, stejne je zna kazdej nazpamet. Vsichni herci to zahrali dobre, ale Trojan predvedl opravdu vynikajici vykon a Machacek je proste buh.(22.4.2005)

Samotářům nemám co vytknout, spíše naopak. Ale kde začít? Třeba u geniálních herců, zvláště Macháček (který byl po celou dobu natáčení každopádně zhulený:) Trojan, Rašilov, které skvěle doplňovali herci vedlejších postav. Celé herecké osazenstvo k sobě skvěle padlo, prostě dokonalá parta. Dále chválím scénář, dialogy a velké množství mistrovských a nadčasových hlášek; např. vybudování tradice kouření marihuany, spojení sedmi bytostí různého pohlaví a spousta dalších. Samotáři se stali naším legendárním filmovým pokladem a hlášky z něj se staly kultem. Já, jakožto člověk slušně žijící, nepožívající žádných drog, jsem po tomto filmu měla výraznou chuť si taky párkrát "potáhnout" a pak pozorovat ty "malé modré světýlka, kousky duší lidí, kteří nás měli rádi a už nemaj..."(14.11.2008)

• - Film mal na Slovensku premiéru na Febiofeste, kde si ho počas šiestich dní prišlo pozrieť 10 tisíc divákov. (Raccoon.city)

• - Jan P. Muchow si ve filmu zahrál kytaristu fiktivní kapely Fake Dead (parodie na název kapely Take That). Zpěvákem byl Kryštof Michal z kapely Support Lesbiens. (Bibr)

• - Taxikář, kterému rupnou nervy při jízdě je herec Otta Filip, který se ale opravdu příležitostně živí i jako taxikář. Rána pěstí ve scénáři nebyla. (don corleone)