Anna - šestnáctiletá dívka z malého města - utíká z domova a potkává mladého floutka Speedyho, který ji zavede mezi městskou partičku. Tady se Anna postupně seznámí s jeho bratrem Filipem, nemluvnou kamarádkou Irmou a záhadným mladíkem Kytkou. Anně se otevře nový svět, plný zábavy a večírků, který jí okouzlí svojí barevnou rozmanitostí. Postupně se sblíží s introvertním Filipem, který má také největší podíl na její proměně. Annina zdánlivá naivita a upřímnost jejích citů nakonec zamíchají kartami v celém příběhu. (Magic Box)

mandlova

Zdrogovaná doga a její halucinace, šestnáctka Táňa, teplej? Honza Muchow a teplej! Honza Čechtický, hudba Colorfactory...tenhle film jsem žrala v pubertě, vydrželo mi to doteď. ()

Kacounek

Joo, jako ve svý době to byl fakt nářez, ale teď už to jde tak trošičku mimo mne.... ale hláška "Parkuju" je teda nesmrtelná. ()

Ichabod

Mnohem uprimnejsi a hlubsi jak Samotari s dokonce i lepsi hudbou. Nemam co vytknout. Vilhelmova je absolutne senzacni jak uz byva zvykem, ale tady se tak da hodnotit i celkovy dojem z filmu a kdybych mel jmenovat sceny co jsou skutecne nej tak jich bude opravdu rada, ale nejvic asi hopsajici Vilhelmova s Cechtickym v Roxy. Cesi umi dela dobre filmy, jen skoda ze jich je tak pet. ()

zigíš odpad!

Každý sa diví prečo nemám rád české filmy a zároveň mám rád scifíčká:)!? ...možno preto, že mimozemšťané, replikanti, simulakroni a roboti sa chovajú logickejšie, citlivejšie a ludskejšie ako postavy u fšech těch ondříčků, slámů, hřebejků a svěráků ...fhtagn nagh pff pff ()

after.rain

Paráda! Tomuto filmu môžu dať nízke hodnotenie asi len ľudia, ktorí v roku 1996 ešte len ťahali káčera po pieskovisku! Ja si tú dobu pamätám veľmi dobre a to práve takto! Generačná výpoveď? Môže byť! Hudba je neskutočne geniálna a do tej holky, čo celé dni katatonicky len tak sedí v kresle som sa zamiloval! ()

klima777

Na Šeptej se dnes dívám mnohem smířlivějšíma očima.--------- Čili jsem buď zase o kus větší ufon, nebo nostalgický blb... (2,5*). ()

haluska11

působí to jako pseudointelektuální komentář soudobé mládeži mixnutý s Under the Skin. estetika a dialogy Samotářů (a celkový Ondříčkův vibe) je samozřejmě taky citelný.  každopádně mě fascinuje, že se stav vlaků českých drah od roku 1996 nezměnil. bylo super v nějakým filmu slyšet Sklíčka od Žbirky, za což dávám bezvýznamné plus a 3* ()

blixadovan

Hned svým prvním filmem David Ondříček ukázal, že opravdu talent není to, co ho zdobí. Snad ho zdobí píle, snaha, pečlivost či co, těžko říct, ale jeho filmy prostě nemají šťávu. Asi nejhůř dopadl sníke Šeptej, který půsoví jako slabá parodie na jakousi generační výpověď. Výpovědní hodnotu má však velmi se blížící nule, jediné, co tento film zdobí je kouzelná hudba kdysi famózních Colorfactory. Jedna postava působí opravdu skutečně a to je ta, kterou hraje (?) Jan Čechtický. Film víceméně o ničem a o nikom. ()

kisha

.... ...... .......... ... .... .... ....... .......!?!? ....... ........ .... ......!! (cenzurováno z důvodu netolerovatelného překročení hladiny koncentrace vulgarismů) plyne z toho jediný ponaučení, poslouchat Colorfactory ()

Maynard.

Hmm, tak tohle je pro mě obrovská záhada. Rejžovu tvorbu mám hodně v oblibě, samozřejmě na 1.místě Samotáři, které už asi nic nepřekoná, hodně jim šlape na paty loňský kousek Ve stínu, který byl právem odměněn množstvím českých lvů. A tak sem si říkal, že dám šanci i jeho prvotině – Špetej. No a musím teda říct, že sem si celou dobu říkal, vo co tady sak na ryby de? Dyť se tam nic neděje? Kdy už to nabere nějakej směr? Holka, která přijede do Prahy a tady se přátelí s místňákama? A to je jako všecko? Rejža si vybral českou hereckou elitu, ale ten děj je tak slabý, že ani herci s tímhle nic neudělali. Zvláštní na tom filmu je atmosféra, dialogy, i ty písničky, který bych prej měl určitě znát, ale nepoznal sem ani jednu a popravdě se mi ani jedna nelíbila. Tenhle film beru jako takovou předzvěst Samotářům, je potřeba si to nejdřív vyzkoušet a pak přijít s pořádným HITem :o). Je super, že na rozdíl o vyčpělého Hřebejka se tenhle rejže víceméně zlepšuje, takže jenom doufám, že to sním nepůjde od 10 k 1 jako u zmiňovanýho Hřebejka, od kterýho už asi nikdo neočekává návrat ke kořenům v podobně aspoň trochu kvalitního filmu. ()

Madluska

Tuhle sondu do devadesátek, kdy možné bylo všechno a nikdo nevěděl, co si s nabytou svobodou počít, jsem objevila díky kapele Colorfactory. Na tu jsem narazila náhodou a ta především mě ke zhlédnutí Šeptej nalákala. S lítostí ovšem musím konstatovat, že zvuk předčil obraz. Z filmu stojí za zmínku (krom soundtracku) ještě nápad s psí optikou (zfetovaný pes s barevným viděním - haha) a Hřebejkova památná věta ("Ahoj, nechtěla by sis zahrát ve filmu?" - hahaha). Jinak to byl vyloženě úlet a "herectví" Jana P. Muchowa mi stále dokola vtloukalo do hlavy něco o ševci a jeho kopytu. Proč asi? :-) ()

honzii

Film Šeptej funguje jako portrét generace mnohem lépe než jako pokus o sdělení jiných menších témat. Příběh není zrovna úplně skvělý. Situace a některé scény ovšem jsou. Pro mne osobně je velmi zajímavé sledovat počátky Ondříčkovo libování si v podivných postavách a jeho mladické hledání své vlastní poetiky, kterou více méně už v tomto filmu našel. Jako celovečerní prvotina je to slušný, originální a nápaditý film. Bez zájmu o autora bych si z něj asi tolik neodnesl, sám o sobě třeba nefunguje natolik, aby si zasloužil mé čtyři hvězdičky, ovšem já jinak nemohu. A Jan P. Muchow byl skvělý! ()

Nemik96

Film pojednává o partiče lidí kteří zmateně hledají účel bytí a rozhodujou se jakým směrem se vydat. Příběh působí dost syrově a poměrně reálně, neuvidite zde spokojenou mládež z vyší vrstvy, tak jak je to prezentováno ve všech Amerických filmech, nýbrž pravé České teenagery kteři jsou mistry průměrnosti. Ovšem hlavní věc proč mi tenhle film uvízl v paměti je skvělý soundtrack a hlavně kapela Color factory kterou poslouchám dodnes.Uděluji 4****. ()

wosho

Pro mě srdeční záležitost. Příjemný filmeček, který nemá moc reálný děj. Za to má fantastickou atmosféru, kásnou hudbu a mladičkou Vihemovou, kterou prostě nelze nemilovat. A Jan Čechtický coby hrající muzikant nemá taky chybu. Ondříčkovi se podařil velmi povedený debut, co ukazuje jakým směrem se jeho autor vydá. ()