Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

zipper111

Moc povedený thriller, který bohužel ke konci doplácí na scénář. Ten se snaží za každou cenu diváka šokovat a kdybych to vypl 3 minuty před koncem, měl bych z toho lepší pocit. Jasně, jsou věci, které jsem na tom nepochopil, ale možná to byl účel. Během celého filmu jsou totiž jisté náznaky, že něco nesedí, a když si toho pozorný divák povšimne, odhalení ho zas až tak nemůže překvapit. Každopádně doporučuju.4* ()

J3dla

Měl jsem problémy tomu přjít na kloub, ještě hodinu po shlédnutí jsem si nebyl jistej jestli šlo o nesmyslnou nebo briliatní pointu. Jestlže přeskočíte nebo si plně neuvědomíte několik klíčových dialogu či monolgů, pak dopadnete jako já. Nakonec mi to ale všechno došlo a musím uznat, že to byl nářez. ()

lestyna

Upřímně nechápu proč má film tak vysoké hodnocení.Mě to přišlo jak naprostá slátanina,kde už opravdu nevěděli co si ještě vymyslet.Kdyby z toho udělali pořádnou krvavou vyvražďovačku,udělali by líp.A ten konec? bože můj. ()

IllIlIlIIl

James Mangold natočil skvělý horror/thriller v čele s bezchybným Johnem Cusackem. Tento snímek je založen na standartních hororových efektech jen s tím rozdílem, že na konci přichází takové vyústění, které je velmi originální, trochu i dechberoucí a které určitě zvedá film ještě o úroveň výše. Vřele doporučuji těm, kteří se chtějí podívat na mrazivý thriller, který je načrtnut na hororovém podkladu a celkově dokreslen vynikající myšlenkou. ()

movieband

"Šlapu schody do setmění, potkám pána, co tam není. Co tam není dneska zas, ach kéž, kéž tak vzal ho ďas." Film mě ohromně překvapil. Měl dost hutnou atmosféru, vypiplaný děj a skvělou pointu. Na konci filmu jsem zůstal jak v tranzu. Společně s Fincherovým Sedm je pro mě Identita thriller, který mě hlavně díky svému závěru přikoval do křesla, až tak, že sem se z toho dostal, až po úplném skončení filmu. Film člověka zaujme hned na začátku a v podstatě nemá žádné hluché místo. Sympatičtí herci v čele s Cusackem, do toho gradace napětí v druhé půlce filmu a anti-gradace v posledních 5 minutách. Smysluplný děj a řemeslná práce pana Mangolda dělá z tohoto snímku opravdu vydařené dílo. Tenhle film musí člověk vidět, aby z něho moje nadšení pochopil. Opravdu hodně podařený thriller. ()

topi

Atmosférický psychothriller s perfektním hereckým obsazením. A další hlavní roli hraje déšť. Paráda!! ()

Maq

Když nevím jak zamotat zápletku, nevadí, vložím osobu s poruchou identity a jakýkoli nesmysl se stane možným. Běžte doprdele s takovýma. ()

Remedy

Ten film se tváří jako strašně ambiciózní thriller, leč musím poznamenat, že závěrečná pointa je z hlediska logiky hodně vratká. Přesto nemůžu říct, že bych se nebavil, protože ty thrillerové (místy až lehce hororové) prvky tu fungují vcelku dobře. Problém jednoduše vidím v tom rozseknutí, kdy se odkryjí všechny karty a celé to nedává úplně smysl. Když se ale budete držet slušné atmosféry a zredukujete své nároky na přesvědčivé rozuzlení, nudit se určitě nebudete. ()

Zhago

Film, který stojí za to vidět alespoň dvakrát, abyste pochopili vše, co nám tvůrci chtěli i nechtěli říci. Všudypřítomný déšť ve mně zanechal takový divný pocit, který jsem neměl od Hitchcockova Psycha. ()

YURAyura

Docela to slo, kdyby jen tam nedali ten zacatecni prostrih, tak jsem nemusel mit pokazeny konec - nemam rad filmy, u kterych vim jak zkonci, ale tento to pekne predvyplnil, tak jsem na to i zapomnel ;] ()

PogoJoe

Intenzivně skvělý nástup se změní v solidní vyvražďovačku s výbornou deštivou atmosférou a prací kamery. K tomu dobře vybrané charaktery ztvárněné těmi správnými herci a sledujeme film, který nenudí. Jenomže - tak trochu škoda konce - podobné "choroboduševní zrady" nemám totiž rád. Scénáristé se tím sice lehce zbavili nelogického vyústění, ale mě tím způsobili malé zklamání. Pokud máte chuť na dobře natočený vyvražďovací thriller s minimem prostoru a náležitou atmosférou, mohu doporučit, s tím že se nedočkáte tradičního konce - ten se může někomu zalíbit, někomu ale také ne. | Režie: *****, Scénář: ***, Herci: ****, Výprava/Efekty: ****, Hudba: *** ()

MATADOR

Napínavé, scénáristicky skvělé a herci skvělý. Po dlouhé době zdařilý snímek, který zabaví i poděsí.Stopáž úplně ideální. ()

runner85

Priebeh filmu bol vláčny, tichý, pomalý čo bolo na škodu pretože od Thrilleru a Hororu čakám dačo viac, a bolo by to aj na 2 * ale aspoň ta Mysteriózna záverečná pointa bola aspoň dobrá ... ()

salalala

I po skoro dvaceti letech pořád zajímavý a relativně chytrý thriller, který asi nejvíc doplácí na vysoké ambice. Do dvou třetin nicméně všechno funguje, jak má a James Mangold vytváří hutnou a notně ponurou atmosféru a neustálý déšť je po chvíli dost znervózňující a silně působivý. Za zmínku stojí i to, jakým způsobem dá režisér postavy dohromady, což je navíc natočeno dost efektně. Klaustrofobní prostředí jednoho odlehlého motelu a tajemství každé postavy nutí k dalšímu sledování a svým způsobem je strhující. K tomu rozhodně přispívá i obsazení, v němž září především velmi dobrý John Cusack a výrazná Amanda Peet, ani ostatní ale nezaostávají a tvoří výborný celek, který má náběh na geniální film. Ten se ale rozpadne v závěrečné třetině, kdy více prostoru dostane procedurální část a především pointa, která je docela dobrá, přesto asi ne úplně zvládnutá, protože chvílemi nedává smysl a asi ji nejde úplně pochopit bez nějakého vysvětlení, protože těch zvratů je zbytečně moc. Identity je hodně zajímavá podívaná, která je i po letech značně neotřelá a snaží se si trochu hrát s žánrem i s divákem a ačkoli v závěru se jí to ne zcela daří, pořád baví a je svým způsobem zábavné ji analyzovat. 75 % ()

Hamaradža

To ústredné "hlavné" rozuzlenie som odhadol cca v druhej minúte filmu (skutočne neopatrné dávkovanie úvodných informácií divákovi). Okrem "nečakaných" plottwistov toho však tento temný thriller veľa neponúka. Pri záverečných výbuchoch so zlovestným "záporákom" v prvom pláne bolo nemožné nesmiať sa. Nie je to zďaleka tak chytré ako sa to tvári. ()

willow666

Tomuhle filmu strašně ublížilo to, jak se snaží být za každou cenu hororem. Rozhodovala jsem se v hodnocení a nakonec jsem volila to vyšší, protože na mě velice zapůsobil. Ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc se blíží chvíle, kdy mu zase uberu. Protože je to sice skvěle natočené, působivé a celkem i překvapivé, až na ten hloupě podaný závěr. Od začátku je jasné, kdo za to všechno může, nemluvní chlapečkové s andělskou tvářičkou se ve filmech vždycky vyskytují za jediným účelem - zabíjet. Škoda že režisér zvolil něco tak laciného, protože nebýt rozpačitosti z rozuzlení, byla by to téměř stoprocentní spokojenost. ()

kajas

Před mnoha a mnoha lety jsem tenhle film viděla takzvaně na tajňačku a při nedávné repríze jsem si naprosto přesně vybavovala některé scény. Atmosférická, šokující a ve své podstatě i dost originální podívaná. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)