Silvie je úspěšná lékařka a věří, že konečně našla recept i na šťastný vztah. Renata je manželka známého spisovatele, ve svých kurzech dodává dalším ženám odvahu a sílu k lepšímu životu, ale v jejím vlastním životě jeden osudový prvek schází. Herečka a tanečnice Eliška stojí na začátku slibně rozjeté kariéry, ale komplikuje se jí vztah s přítelem – muzikantem... A chlapi z horské služby jsou vždy připraveni pomoci. Kde jinde by se všechny příběhy mohly protnout a vyřešit, než v zasněženém Špindlu? (Bohemia MP)

rigby

Vzhledem k tomu, že jsem před pár dny viděl ještě horší odpad a neexistuje další dělení odpadu, musím dát 1-. Ale Román pro pokročilé je opravdu ještě horší. Tady jsem se jednou usmál. Ale jinak netuším, proč se takové "filmy" natáčí. ()

hony23

To takhle natočíte kokotmedii, která získá na ČSFD krásných 36% a vy nabydete přesvědčení, že si takhle povedený kus zaslouží pokračování. Pošlete tak bandu herců na hory a tam je necháte, ať se ztrapňují před kamerou dialogy na úrovni dětí z pomocné školy. A protože dvojka získala pořád solidních 21% a je stále kam klesnout, můžeme doufat v DO TŘETICE VŠEHO ZLÉHO. ()

notozjano

No, no, no. . . Zas taková hrůza to není. Série odpadů, které tady ten film čelí, je podle mně dost nekompromisní, až trochu přehnaná. Jedná se o český film a tak se opravdu nedá čekat výkony of Hollywood. Já se bavil a tím film splnil moje očekávání. První díl byl o malinko lepší, ale i tohle pokračování se dalo v pohodě usedět. :) ()

gpx odpad!

Lahůdka pro milovníky seriálu Ordinace v růžové zahradě. V tomto filmu najdete prakticky všechny herce, kteří v seriálu sehráli nějakou zásadnější roli a předvedou přesně to nač jste zvyklí. Herecký koncert! K tomu přičtěte "zábavný" scénář a dílo odpovídající kvality je na světě. ()

ElisR

O něco lepší než jednička, o dost horší než většina českých filmů. Humorné scény se dají spočítat na prstech jedné ruky, trapné scény na prstech 10 rukou. Ty dvě hvězdy jsou tak nějak spíše ze soucitu... ()

tomino28 odpad!

V duchu jsem se snažil spočítat, kolikrát jsem u sledování nahlas řekl něco ve stylu: "Tohle je fakt špatné!". Přesné číslo nevím, ale bylo to tolikrát, že tenhle pokus o komedii fakt nelze hodnotit jinak. Na druhou stranu, kdyby mi někdo v současné situaci, kdy jsou zavřená kina, nabídl, že se můžu na Špindl 2 podívat na velkém plátně, asi bych toho využil. Můžeme se těšit na trojku? ()

Veeria

Dávám filmu plný počet hvězd. Za mě krásný film, který na mě zapůsobil. Herecké obsazení velice příjemné a vše tak nějak se sebou souznělo - příběh, lokace, hudba. Zářily hlavní i vedlejší postavy. Někdy najdete poklad tam, kde ho nečekáte. Já ho našla, děkuji. Fandím tomuto filmu. ()

fooggyy7 odpad!

Příšerný film, ale přesto věřím, že se v něm někteří z vás poznali. Hlavně ti s hodnocením větším, než odpad. A za druhé, myslel jsem že gorily hrají pouze v dokumentárních filmech ze srdce Afriky ()

Salvator odpad!

Obsazení herci kategorie B a C plus scénář na úrovni žáka základní školy vytvořilo výsledek za jehož shlédnutí až do konce by se měla udělovat finanční odměna. ()

Slepejsek

Ohlasy byly děsné, takže jsem šel do kina s očekáváním toho nejhoršího. A film nezklamal, dostal jsem to nejhorší. Místy to vypadalo jako sitcom (chyběl už jenom smích obecenstva), místy jakoby se Kameňákov přestěhoval na hory, humor místy hodně vyčpělý (klišé kolem kapely otřesně ztělesněné skamenělou kobrou a vidláckým Kohákem), herecké výkony hodně dietní - nebo spíš smutně zapadající do kontextu (viz Hrachovcová -na jedné straně sebevědomě sjíždějící divoké svahy a na druhé naprosto devotně oprašující ploditelovo cokoli jen aby se dočkala kýženého úkapu). A to všechno proložené idylickými záběry zasněžených plání (záběry krásné, ale ve filmu jen jako jakási čas nahánějící vata - asi aby si divák mohl odskočit na wEcKO, přinést nový popcorn anebo kopnout dvojitého panáka pro další přežití). Co je ovšem absolutně nejhorší je scénář. Že neumí vystavět příběh, to už mne nepřekvapuje, ale že už nedokáže vyrobit ani ty vymyšlené situace? Vezměte si třeba linii doktorky Silvie (Hana Vagnerová) a její účast u zásahů horské služby. Sakra v čem se tak lišily, že u prvního ji tvrďácký náčelník shodil jako pipinu a u druhého prohlásil za platnou? Pravda, v tom druhém případě nevykřikovala, že je doktorka...). A mohl bych pokračovat - ztracená dcera "na pokraji života a smrti", "drama" nevěry a další výhřezy... ()

HMTD

Scénář hrozný, od opravdu divných pasáží, přes ženský kult, až po nelogičnost kdy postavy kterou hraje Oldřich Navrátil, kolem nahlášené zraněné dívky. Herecké výkony byli děsné zejména u středně důležitých rolí, Hrachovcová by se hodí tak maximálně do sitcomů, ještě by jí snad člověk věřil ten kult, ale zbytek moc dobře nehrála. Kolikrát mi přijde, že herec zahrál špatně, ale režisér byl líný scénu zopakovat. Celkem ušla kamera zejména co se venkovních záběrů týče. ()

Peabody odpad!

Sbírka stárnoucích herců až na vyjímky slabší kategorie, nepochopitelný casting bych řekl, vévodí tomu Kateřina Botoxka, která je místy napuchlá jak po napadení hejnem vos, místy vypadá jak Mongolka, hrát neuměla nikdy, ale bývala docela pěkná. To pominulo, měla se držet zvěrolékaře a ne dýchat a zjevně i myslet vagínou. Ostatně to by Helena Houdová taky měla následovat. Naprostio nepochopitelně je pro mne obsazení Milana Peroutky, který nenabízí nic, Pak tu máme vyslkoužilou Janu Synkovou , což herečka je, ale tady jen ucmrndne, Ivan Andrlovou (to je mi líto), Alici Bendovou, která tak yukazuje, že léta plynou, herečka taky nebyla nikdy, Pak je tu hlrůzná kapela co nezahraje ani tón (kdyby to tak dodrželi i ti, co tam zpívají, bylo by to lepší, to jsou odporné melodie o rýmech ani nemluvě), Kohák a Skamene ve svých nejprofláknutějších maskách (přitom Jakub K je chytrý chlap a v teorii tygra i vypadal jako herec), o postavě chlíponého bohatce Jana čenského lépe nemluvit, Pavel Rímský taky dostal málo rolí a dnes i v Tescu :-(. Radim Fiala je vlastně něco jako Jan Čenský, nebo pan Etzler, důkazy toho, že velký pěkný chlap nemusí vůbec umět hrát a může se tím živit po dlouhá léta a i většinu života. RF je prostě hrozný. Postava dcery občas osvěžuje, o herectvé si na základě tohoto díla netroufám nic odhadovat. Nosek další nudný gay, takže celé to zachranuje velmi fragmentovaně vyprávěná love story Vágnerové a Blažka (to byl taky princ, nejen Čenský), asi jako v Babovřeskách byl vcelku snesitelný románek Dolanského a Vondráčkové. Jinak se důsledně vyhýbáme nmahotě (v některých případech asi díky bohu), je tu mnohem méně frnd a vagín než u Meryl Streep a company, máme tu zato čuráka, hurá, to jsme se odvázali. O scínáři netřeba mluvit, hrozný, nelogický /hledání ztracení kupky sena jehly Aničky Horskopu službou (ačkoli ji Navrátil viděl dalekohledem a tedy věděl kde atd atd. Ale zasmál jsem se polohrubé mouoce. Jednou, pak už to bylo jen z děsu. Jestli an tohle dal Fond nějaké peníze, měla by paní Bezděk Fraňková místo platu vracet tento příspěvek do státního rozpočtu a to dost dlouho. Natáčení takovýchto filmů by mělo být ppřestupek, nebo možná i trestný čin. ()

Chlo0opek

Po nepříliš přesvědčivé jedničce přišlo pokračování. No, nečekal jsem, že to bude lepší v tomto pokračování. A v tomto opravdu tento film „nezklamal“ – opravdu nepřekvapil a byl ještě horší než jeho předchůdce. Spíš než film, jsem toto vnímal jen jako sekvenci více či méně vtipných scének, které do celkový děj/neděj ani moc vliv neměly. Do toho má neoblíbená Hana Vagnerová (která v tomhle filmu teda dostávala pěkně na frak) a navíc ještě do toho puberťačka na ranu představovaná nesympatickou Annou Čtvrtníčkovou, zaměstnanec hotelu Pavlásek, který nevím, co měl do děje přinést a to už fakt nezachrání ani ten Kohákovic band ani ta správná parta z horské služby, kteří si nešli pro jadrnou průpovídku daleko. Celkově slabší 2*. ()