Život Davida Galea

• USA The Life of David Gale (více)

David Gale (Kevin Spacey), muž pevných morálních zásad, sleduje všechna soudní rozhodnutí, ve kterých padne trest smrti. Je zásadně proti. Podivnou souhrou okolností je ale sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Díky exkluzivnímu rozhovoru s reportérkou (Kate Winslet), tři dny před termínem, zveřejní svůj příběh a honba za pravdou začíná... (Bontonfilm)

Parsek

Asi je to film kvalitativne na *** hvezdicky, ale za to jak me prijemne prekvapil davam ctyri. Cekal jsem otrepane tema a Spaceyho ve forme. Nakonec me Spacey absolutne nezklamal a tema bylo zajimave zpracovane... jen me tak napada, ze ten Gale musel byt asi ukrutny masochista... ()

Treble

Dobrý hodně dobrý. Spacey dobrý a celkově taky dobrý. Nápaditej film na celkem hodně choulostivý téma bez slabších míst. ()

Vital

Perfektní snímek o člověku,který je neprávem odsouzen k popravě a vyvrcholení....Nádhera!!! Filmy s Kevinem Spacey mě nikdy nezklamou! Vřele doporučuji ()

aciss

Na tento film jsem byl velmi zvědavý. Kamarád mě o něm vyprávěl již před nějakou dobou jako o výbrné krimi záležitosti. Po jeho shlídnutí jsem rozpačitý. Dějová zápletka je vleklá a dá se lehce usoudit, co se bude dít za pár minut. Jak to celé dopadne jsem věděl již od půlky. Herecké výkony nejsou nic extra, byť se Kate snaží sebe víc, pořád se mi zdá že přehrává. Také její postava má občas divné "americké" (rozuměj nelogické) chování. Kevin Spacey by zahrál svou roli v celku obstojně, nebýt jeho topornosti. SPOILER: Co mě však nejvíce dostalo, bylo jak třikrát potkali tajemné auto a ani jednou se jim nepodařilo opsat si značku. Za tuhle bravurní koninu dávám o hvězdu méně. KONEC SPOILERU. Suma sumárum, ŽDG je v celku pěkný film, zvednoucí standartního diváka TV Nova do pozoru. Pro jiné však průměr ničím nevystupující. *** ()

Africanus1

Podruhé v krátké době jsem měl tu čest seznámit se s tvorbou Alana Parkera, a stejně jako v případě Hořící Mississippi, i tohle drama nese všechny známky kvality. Čert vem to, že jsem se chvílemi v ději ztrácel, přímočarost snímku sluší, a já holt musím příště rychleji přemýšlet :) ()

conductor

moc peknej a pusobivej film, velmi presvedcivej byl KevSpacey i Kate Winslet. Zajimavy a atraktivni tema i skveli herci z neho udelali nadprumernou podivanou, u ktery se nudit rozhodne nebudete..Doporucuju na sychravy nedelni odpoledne, a verte, ze tradicni nedelni depka se vam krasne prohloubi.. ()

SONYAGENT

Život Davida Galea je opravdu pozoruhodný a já jsem ho nejspíš správně nepochopil. Celý život bojovat ve věci zrušení trestu smrti a nakonec si se samotnou justicí takhle pohrát, je na mě příliš. Postava mi přišla příliš zahleděná sama do sebe, než aby se nechala popravit. Může za to scénář, ne Spacey. Kate Winslet už také zahrála lepší role. Její kolega byl bez jiskry a ona sama střídala nedůvěru s až příliš hranným vyšetřováním. Za pochoutku považuji rozhovor vraha-oběti na verandě a následnou postelovou scénu. Jinak film jako celek mi přišel černobílý.. ()

Primus tesla

Tak jsem dnes viděl Život Davida Gaela. Bavilo mě to velice. Čekal jsem spíš dialogový film jako je třeba Interview a tohle je spíš detektivní drama a trest smrti je použit pouze jako spouštěč. Dobře, no: samozřejmě film vyprovokuje takové ty otázky jako, Má trest smrti smysl? Máme právo na to vzít si život? Světí účel prostředky? Jenže to jsou všechno vedlejší efekty. Především je to skvěle vystavěné detektivní drama a poslední záběr to potvrzuje. Jediný důvod proč jsem nedal pět hvězdiček je, že díky pointě už je to podruhé nekoukatelné. ()

rationibus

Zaujímavá téma a vynikajúci herci : Kate Winslet, Kevin Spacey aj Laura Linney, ktorú som predtým veľmi nepoznala. Aj keď som pointu uhádla už v predstihu, film nastolil pár zaujímavých otázok na rozmýšľanie. ()

lola10

Velmi vkusně natočený snímek o tom, jak vlastně žijí lidé, kteří obětovali svůj život přesvědčení o tom, že je nebo není něco správné ... Musí být deprimující dívat se na to, že se strašně snažíte všechno změnit, ale lidé- především "ti nahoře" Vás neposlouchají...Kate Winslet mě opět překvapila, jak dobře hrála a o Kevinu Spaceym ani nemluvím, výborné výkony! Celý film v průběhu svých 130 min má občas pasáže, které ztrácejí na dramatičnosti, ale celkové napětí si ponechává, jelikož si po celý film utváříte obrázek o tom, zda je pan profesor David Gale opravdu vrah a násilník, atak vnímáte každý detail, protože jste zvědaví jak to nakonec celé dopadne...a v hlavě se Vám honí nejspíš plno otázek...Závěr filmu- fascinující ! Silné emoce, které se Vás zmocní natolik, že o tom budete ještě dlouho přemýšlet... ()

raru

Príbeh filmu o bytí,či nebytí trestu smrti v poondiatej Amerike ma absolútne minul,ale dve veci robia tento film výnimočným,a to herecký koncert Kevina Spaceyho,ktorý tu absolútne válí a hudba,ktorá dokonale dokresľuje atmosféru. ()

Gamine

Pointa měla do elegantní a dech vyrážející sice trochu daleko, ale díky hvězdnému obsazení mi to až tak nevadilo. Užívala jsem si spíš, co se děje v jednotlivých scénách a o děj jsem se tak moc nestarala (i když jsem myslela, že to dopadne jinak). Lehce napínavý film, jako dělaný pro podzimní večer. ()

tribican

V Americe stále velké politické téma podané z novinářského pohledu s nečekaným závěrem. Uchvátila mě především provázanost všech příběhů, která však dle mého názoru není dotažena. Náboj příběhu také dodává Davidův boj s alkoholem. Rozhodoval jsem se mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale Kate Winslet mě svým výkonem přesvědčila o hodnotě tohoto snímku. 90 % ()

Tezuka

V současné době je trest smrti stále platný ve 31 státech USA od Washingtonu u Pacifiku přes Missouri na středozápadě až k Pennsylvánii a Vermontu, který je takovou enklávou mezi státy Nové Anglie, jež od tohoto trestu upustily. Prakticky ani dnes se tamější tábory neshodnou, jestli je tento způsob trestu vhodný nebo ne a jestli náklady na jeho provedení jsou úměrné k efektivitě odstrašujícího prostředku, který by měl představovat. Já osobně bych hledal zlatou střední cestu. V případě, že se jedná o úmyslnou vraždu, která je přímými důkazy nezpochybnitelně doložena, měl by člověk platit životem za život. V Japonsku je trest smrti také legální, ale zpravidla k němu dochází až při opakované vraždě. Nicméně tento film je o tom dokázat předem sehranou smrtelnou scénou, že tomuto trestu podléhají i lidé, u kterých neexistují dostatečně prokazatelné důkazy, že danou věc skutečně spáchali a dochází tak k nevratným justičním omylům. Na závěr zacituji scénku skvělého Kevina Spaceyho: "Celej život se snažíme zastavit smrt. Jíme, myslíme, milujeme, věříme, bojujeme, zabíjíme. Co vlastně víme o smrti? Že se nikdo nevrátil. V životě ale přichází chvíle, moment, kdy duše přežije své touhy, posedlosti, kdy zvyky přetrvají sny a kdy vaše ztráty......smrt bude úlevou." ()

Accuphose

Film má u mě dvě polohy, první ta nelichotivá - bylo mi jasné téměř od začátku, oč tam jde. Čili to v mém případě jako thriller vůbec nefungovalo. Druhá je zamyšlení nad smyslem poprav a tam si musíme každý položit otázku, zda jsme pro a nebo proti. A koneckonců proč. Můj názor je ten, že nemá smysl, aby vězni v USA čekali v průměru 9 let na popravu dle tvůrců (ve skutečnosti to bylo v době natáčení 11 let a nyní už více než neuvěřitelných 20 let), v Číně je do měsíce po všem a má to tudíž daleko větší efekt. O nákladech na systém ani nemluvím. Jenže to divadlo živí hezkejch pár lidí že... Dvě hvězdy dávám víceméně za herecký výkon Kevina Spaceyho. A jako bonus, který mě velmi zaujal.... člověk může hezky mluvit, o tom jaké cíle má mít jeho život, jak je jeho naplněním nikoliv plnění snů, ale pokora, dodání smyslu životu druhých a pak ošukat na hajzlíku studentku a mít prstýnek na ruce... A ve výsledku nepředvést žádnou bojovnost ani snahu s celou situací bojovat (jak o tom sám jako profesor hezky vypráví). Znám spoustu lidí, kteří mají bohulibé řeči, ale skutek utek. Nicméně za to hvězdu nedám, protože to nebyl tvůrčí záměr.... Hlavní postava tam totiž není za sráče, ale spíš za oběť... Mimochodem Amíci jsou posedlý statistikama, na popravu čeká k dnešnímu dni 2620 lidí :-) a mají na to i stránku hezkou: https://deathpenaltyinfo.org/death-row/death-row-time-on-death-row ()

Janoss98

Konečně zase nějakej ten pořádnej film! Přesně tenhle typ filmů mám rád. Skvělej příběh, skvostné herecké výkony a rozuzlení, které by málokdo očekával. Jen lehounce mi ve filmu něco chybělo. Kolem poloviny jsem byl naprosto nadšen a přemýšlel, jak dám filmu stovku, jenže ten konec mě tak trochu vytrhl z toho pocitu, který jsem měl a dostalo mě to, tak trochu jinak. Přeci jen je to pouhý detail a nějak výrazně mně film nezhoršil, takže 95% Škoda, měl dost dobře najeto na kilčo :) ()

Marcecek

Posledný film režisérskej legendy Alana Parkera, ktorý znovu vsadil na silnú tému, akou trest smrti nepochybne je. Vynikajúca detektívna dráma na čele s hereckými majstrami Kevinom Spaceym a s asi najsympatickejšou herečkou Hollywoodu Kate Winslet, ktorí ukázali svoje nadpriemerné herecké kvality, a viac ako výborne im sekunduje Laura Linney. Napínavé až do úplného konca, vlastne napínavé na dvoch frontoch, súčasnosť i flashbacky, ktorý sa môže javiť niekomu ako prekombinovaný, čaká vás na konci viac ako jeden twist a nejedno prekvapenie. Režisérsky remeselne zvládnuté, postupné odhaľovanie príbehu vás nenechá ani na sekundu emočne chladnými, silné a aj kruté pri niektorých scénach. Za mňa dôstojné zakončenie filmovej kariéry Alana Parkera, ktorý za sebou zanechal nezmazateľnú stopu. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker