Život Davida Galea

• USA The Life of David Gale (více)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiální text distributora)

MrJoda

Strašné. Skoro mi příjde nepatřičné ten film hodnotit. Je to úvaha jejíž výsledek je nechán úplně na divákovi. Je to jako by někdo říkal: "Ty chceš přemýšlet o trestu smrti? Dobře, tak tady máš smrt. Pořádně si jí prohlédni, pomalu, ze všech stran a důkladně, ať se ti o ní přemýšlí líp." Jde to pod kůži a je to opravdu hodně, hodně silné. ()

DavidAAAA

Co film s Kevinem Spacey, to perla. Kate mu zdatně sekunduje. Výtečný scénář, skvělá režie, perfektní příběh a neskutečné rozuzlení. Brilantní a takřka dokonalý film. ()

Brigitte

Miluju filmy, které mě ve finále opravdu překvapí a tento film mezi ně patří. Po celou dobu jsem nedokázala odhadnout, jak to skončí a nakonec fakt pecka. Celou dobu jsem byla jsem napnutá a čekala, jak to tedy bude. A pak to přišlo a byla to bomba. Skvělé rozuzlení a skvělý Kevin Spacey. ()

Tereza11

Parek se zase vyznamenal...Spacey a Winslet tak to je fakt souhra...opravdu tleskám Je to přesně ten typ filmu, který vás šokuje a zároveň fascinuje celým svvým průběhem a odstřelí vás svým koncem (v takový jsem doufala) Každopádně mě film rozhodně přivedl k zamyšlení ohledně trestu smrti... ()

Ganka

Řešení zápletky mi bylo jasné zhruba od poloviny, ale stejně mě film uchvátil, protože přestože mi bylo jasné "kdo", nechápala jsem "jak"?! Kate byla úžasná, Kevin s tváří neviňátka taky. Film mi nepřišel překombinovaný, naopak do sebe všechno dokonale zapadlo. ()

Shady24

Film je docela dlouhý, takže chvílemi už se to táhlo, nicméně za tu pointu to stálo. Zřejmě nejlepší film, který jsem kdy viděl (váhám, zda Gran Torino není lepší, ale možná, že není). Excelentní! ()

Sejkorka

Docela dobrý příběh s posunujícím se rozuzlením (dle jednotlivých prodloužených verzí inkriminovaného videa). Kevin Spacey a Kate Winset standard (v jejich případě vysoký), nicméně skvělá je i Laura Linney. Tu známe hlavně z Lásky nebeské, kde ji opatrovatelství nemocného bratra stojí vztah s vysněným kolegou.Taková nemocná růže z Texasu .... ()

angelle

Asi prvú polovicu filmu som bola trochu skepická, ale dala som tomu čas a ozaj sa to oplatilo. Veľmi sa mi páčila téma filmu, ktorá nebola stokrát obohraná ako nejaký démon v opustenom dome alebo béčková romantika. Najviac ma prekvapil výkon nie Spaceyho, ako som čakala, ale práve Winsletovej, ktorá sa tejto role chytila ozaj bravúrne. A ako čerešnička na torte krásny soundtrack, ktorý úžasne dopĺňal celú atmosféru filmu. ()

ezop1012

Toto bol zaujímavý film, ono sa tak trochu vymykal štandardom amerických filmov. Spoiler: Kate mi tu prišla ako premotivovana, novinárka, predsa nemôže byť tak emotívna a tiež, bežať s kazetou a nedočkavo sa na ňu pozrieť, keď už je profesor mŕtvy to minimálne divné, potom ani nešlo jej tak o profesora, ale o zistenie, ako to vlastne bolo. Mimochodom, myslieť si, že nepravom popraveny človek niečo zmení v systéme je veľmi naivne a je len otázkou krátkeho času, keď na neho všetci zabudnú, aspoň, keby bol profesor smrteľne chorý, ale aj tak by bolo skracovanie svojho času pochabé. ()

peproch

Fiktivní příběh zpracovávající kontroverzní a zásadní téma výkonu trestu smrti, možné justiční vraždy, možnosti usvědčit mocenský režim z chybovosti. Překvapivý závěr a spád a taky Kevin S činí ze snímku významný výborný film. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker