Život Davida Galea

• USA The Life of David Gale (více)

Davida Galea, muže pevných morálních zásad a kultivovaného profesora filosofie, studenti velice obdivují. Profesor Gale se zapojil do hnutí, které sleduje všechny aspekty a dopady soudních rozhodnutí, v nichž padne trest smrti. Je zásadním kritikem "absolutního trestu". Podivnou souhrou okolností je tento výjimečný člověk sám odsouzen za znásilnění a vraždu a v cele smrti čeká na popravu. Tři dny před jejím termínem se profesor rozhodne dát exkluzivní rozhovor ambiciózní reportérce Bitsey Bloomové a zveřejnit svůj příběh. Souboj s časem a honba za pravdou může začít. Z Bitsey i z jejího asistenta se stávají opravdoví detektivové, kteří nakonec odhalí celou záhadu kolem profesora Galea.

Slavný režisér Alan Parker (Evita, Andělin popel) natočil s dvojnásobným držitelem Oscara Kevinem Spaceym (Americká krása) strhující kultivovaný thriller, který napne nervy diváků až do poslední chvíle. "Života Davida Galea" dospěje k fantastickému rozuzlení. Ve fiktivním příběhu, plném otázek a překvapivých řešení, uvidíme i hvězdu Titaniku Kate Winslet v roli investigativní reportérky. (oficiální text distributora)

C0r0ner

Holt, když filmu vládne scénář, je na co se dívat (nepsal jsem to už někde?). Parker v dalším svém filmu ukazuje brilantně nezvládnutý soudní systém a díky špičkové režii - sekvence po sobě jdoucích scén - pomalu předestírá úžasný příběh o pár lidech, kteří se rozhodli něco změnit. Konec je excelentní. 95% ()

ad

Nevyrovnanost a neukotvenost filmu není v tomto případě chybou režie, ale scénáře, který honí víc králíků, než lze chytit... ()

Wormboy

Velmi zvlastny snimok, tak svojim zanrovym balansovanim, ako aj svojou ciastocne dost divnou formou. Striedanie jemnych az filozofickych pasazi podfarbenych minimalistickou hudbou, je v dost divnom kontraste s videoklipovym strihom a "najazdovou" kamerou niektorych pasazi...neviem...mozno to malo zaposobit, no na mna to vsak neplatilo a skor vyvovalo zmateny pocit. Hercom niet co vytknut, predovsetkym K.S. predvadza opat svoj standardne nadstandardny vykon, L.Linney je na svojom mieste, K. Winslet nevadi...a zvysok sa vezie. Tento film mal podla mojho nazoru ovela vacsi tak herecky, ako aj tematicky potencial. Skoda len, ze Parker nedokazal zvladnut spominanie balansovanie medzi stylmi a nedal filmu osobitejsiu vizualnu stranku....ale aj tak...3.5 boda ()

Flynn

Mě se tenhle film líbil hodně, dobrý příběh o tom, jak se někdo může dostat do situace, proti níchž bojuje a v podstatě to tak ani není. Zajímavý konec, dobré herecké výkony, hlavně Spacey a Winsletová. Vřele doporučuju. ()

BUD-SFIS

Vytecni vykon Speaceyho uplne odrovnal ostatni role a charaktery, novinarka, ktera mela byt tahounem celeho filmu jen tak "necine" posloucha. Ostastne dobry film urcite. ()

zette

Vypada to, ze film byl natocen na objednavku nekoho, kdo je radikalne proti trestu smrti. Pro me je film stejna propaganda jako Zelene barety ci Major Zeman. Tato skutecnost s tim, ze scenar byl az moc prekombinovany a tezce uveritelny jsou vsak jedine ( tedy zasadni ) vady na krase. Jinak se jedna o velice zajimavy film se spoustou zvratu a alespon pro me s trochou prekvapivym koncem. Slusne herecke vykony ( nijak famozni ale nebyly, jak je vidi jini ), misty i dost vtipne hlasky s peknymi pisnickami dela z tohoto filmu lepsi prumer. ()

J0hny5

Zajímavý film, podle mýho skvěle natočené a v daném tématu z toho asi víc vytřískat ani nešlo. Nemám co vytknout, jen to pro mě není až tak nejzajímavější téma na to abych hodnotil výše. 80% ()

campix

David Gale (Spacey) je velmi chytrý chlapík, který má jediný velmi vážný problém a tím je alkohol. Nebýt něho všechny studentky mu leží u nohou a jeho život spokojeně ubíhá dále. Je také náruživým odpůrcem trestu smrti hlavně díky tomu, že žije v jednom z největších zastánců trestu smrti a to ve státu Texas. Situace se ovšem obrátí poté, co se sám ocitá v cele smrti a čeká na svou popravu. Teď nastává pravá chvíle pro objevení reportérky Bitsey (Kate Winslet), která vyslechne Galeův životní příběh a snaží se všemu přijít na kloub. Kvalitní drama, podle vcelku klasického scénáře se zajímavým koncem a bezchybnými hereckými výkony. Nemám námitek, ale za srdce mě to nevzalo. ()

Andre3000

Zpočátku zajímavé vyprávění a osud profesora ve středním věku.Konec...naprosto elektrizující atmosféra vykreslující bolest, kterou byli tito lidé ochotni spáchat pro dobro věci, která měla ukázat na ensprávnost trestu smrti. Já jsem rozhodně na jejich straně...nikdo nemá právo rozhodovat o druhých, ani Američani, ani žádní jiní lidé. Následuje hluboké zamšlení.......... ()

Juto

Tento film ma núti premýšľať o svete, ktorý žijeme, a o živote všeobecne. Nie som odborníkom na trest smrti, ale pozeranie na Spaceyho je vynikajúce a hlboko dojímavé. 8/10 ()

Ondatra

Kevin Spacey v další skvělé roli. Jakmile se jedná o krimi drama a v hlavní roli se objeví Kevin Spacey, tak to je záruka dobrého filmu. Když se k tomu ještě přidá Kate Winslet, tak to musí být skvělé. Příběh o soudu, trestu smrti a jednoduše o tom, komu budete věřit. Zároveň tvůrci do toho zapojili dlouhou debatu, která zajímá celý svět a to, jestli trest smrti by měl existovat nebo ne a jak kvůli tomu vznikají různé demonstrace. Film má super atmosféru, hlavně teda na konci, fajn zápletku a vynikající herecké obsazení. 8/10 ()

Riley

Když si myslíte, že už vás nic nepřekvapí! Naprostá pecka!!!! Ta Kate má neuvěřitelnej dar, vybírat si jen ty nejlepší filmy! ()

Carrie_3

Film, který možná v některých momentech příliš tlačí na pilu, aby si diváci vybrali, zda jsou pro trest smrti či nikoliv. Jedno se snímku upřít nedá, zpracovává velice zajímavý příběh, který vás nutí neustále přemýšlet a snažit se přijít na to, jak to vlastně je. Musím přiznat, že mě závěrečné rozuzlení částečně napadlo (pravděpodobně se nedá dopředu uhodnout celé), ale brala jsem ho za tak nepravděpodobné, že mě i tak nakonec překvapilo. Co se týče hereckého obsazení, nemůžu mít žádné výtky. Byla obsazena taková herecká esa, u kterých se zklamání snad ani nedá očekávat. Filmu snižuji hodnocení z toho důvodu, že mi děj i přes jeho složitost přišel až příliš překombinovaný. Na druhou stranu jeho zhlédnutí rozhodně mělo smysl a já si tak užila příjemný večer. ()

Ice123

Po shlédnutí spoustu rozpačitých pocitů ohledně několika postav. Nicméně obsazení i děj je vynikající a konec šokující (spousta věcí se dá předvídat, ale ten úplnej konec mě vůbec nenapad....). Nevím co víc napsat, napadají mě věci, ale to bych vám vždy odhalil kus skládačky a za to by jste mě rozhodně neměli rádi ;) nicméně, po delší době film, který se mi vryje do paměti podobně jako "Nothing but the truth" 100%. ()

Fancipal

Kevin Spacey v boji proti "neomylnosti" amerického justičního systému. Film je po technické a herecké stránce zvládnutý na jedničku, bohužel výsledný dojem z projekce kalí čitelný a očekávaný závěr. Přesto, jako odpůrce trestu smrti mě podobně laděné filmy nutí k zamyšlení nad tím, jak je vůbec možné, že v některých vyspělých, liberálně orientovaných západních zemích, je trest smrti stále pravidelně aplikovaným instrumentem aparátu spravedlnosti ()

laik_60

Juj, to sa nám zase Kevin predviedol. Aj dramaticky aj kriminálne. A tie dve baby popri ňom.. jednoducho mňamka. Výborný dej, zaujímavá zápletka a samozrejme záver. Scenárista musel hodne "pomiešať" karty, aby sa nakoniec dostal k záveru podľa predstáv , tak ako to povedal vo filme David: . sú okamihy, keď myseľ preskočí naše predstavy a život zvíťazí nad stratami. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker