Chlapec Billy Chapman uvidí vraždu svojich rodičov Ellie a Jima zlodejom v obleku Santa Clausa. Billy svoju tragickú mladosť strávi v sirotinci uzavretý do seba, ale musí čeliť aj častému týraniu. Po odchode si nájde prácu v miestnej predajni, kde má za úlohu taktiež nosiť oblek Santa Clausa, čo v ňom prebudí silné spomienky na tú strašnú udalosť. Billy začne zabíjať... (LaciLC)

choze

Zpočátku zajímavá vánoční vyvražďovačka, která věnuje nebývale hodně prostoru vykreslení vrahova psychického vývoje (přičemž vrah je sympatický mladík) a nešetří obnaženými poprsími. Skvělý je úvod s dědou a přepadením Santou, sirotčinec už byl ale na můj vkus moc natažený a od půlky pak valí standartní vyvražďovačka, kterou jsem odzíval. Přece jenom už nejsem malej a ke štěstí mi nestačí nabodnutí (Linney) na parohy. ()

pornogrind

Jak jinak začít vánoční den než nějakým vánočním hororem. Trochu jsem si přivstal (přes den asi moc času nebude) a s chutí si pustil dlouho odkládaný SNDN. A musím říct, že tenhle film byl pro mě takovým prvním dárkem. Jednoznačně jde (alespoň pro mě)o nejlepší vánoční slasher co jsem zatím viděl. Černý Vánoce (jak originál tak remake) tomuhle nesahají ani po kotníky. Na 5 hvězd to sice není (k mé spokojenosti by musel Santa zabít ještě tu starou matku představenou) ale i tak tomuhle filmu prvenství mezi vánočními horory neuniklo. ()

Zayl

Prvotřídní vánoční slasher, který navíc v jednom ohledu své bratříčky předčí. Nejedná se totiž pouze o bezmyšlenkovitou one-man killer show, nýbrž svou pozornost si získá nadprůměrnou zápletkou, jež je na svůj žánr špičková. Ujistěte se, že sledujete UNCUT verzi, která obsahuje všechny gore efekty a posouvá snímek do jiné dimenze. Vrah je převlečen do kostýmu Santa Clause a vzhledem k traumatu, které si v dětství prožil, se rozhodne naporcovat pár těl. Vraždy nepostrádají nápad a celková variabilita užití zbraní potěšila. Například sekera, luk nebo paroží. Gore scény jsou na špičkové úrovni, navíc podpořené o dobrý hudební motiv až několikrát zamrazí. Silent Night, Deadly Night mohu jedině doporučit! ()

Stanislav_H

Stejně jako polovina Američanů, mám i já rád Vánoce, odhalená ženská ňadra a slasher před spaním. Od Silent Night, Deadly Night jsem také této kombinace dostal vrchovatě. A nejen to, pravděpodobně jsem v něm objevil i svou budoucí vánoční klasiku, kterou si budu (doufám, že i s celou rodinou) tradičně 24/12 pouštět hned vedle pyšné princezny a uřvaného Kevina.___Ústřední postavou, jež dotváří příjemnou sváteční atmosféru celého filmu, je překvapivě Santa Claus. Pod jeho bílými vousy se ukrývá osmnáctiletý mladík, kterému (vlivem traumat z dětství) jednou takhle o štědrém večeru rupne v kouli, rozhodne se sáhnout po hasičské sekyře a potrestat všechny zlobivé děti po svém. Už z popisu musíte uznat, že děj je asi skutečně zábavný, což potvrzuju.___Všechno fajn, ale ti herci... Kupříkladu z výrazu (přeci jen pořád kluka) Santy moc strach nešel, spíš naopak. Reakce jedné jeptišky na čerstvou mrtvolu zastřeleného kněze též nebyla situaci zrovna odpovídající atd. atd. Avšak počítám, že při dalším promítání si všechnu béčkovost náležitě užiju a hodnocení zvednu. ___ (3,5*) ()

JASON_X

Po přečtení té spousty zdejších nadšených komentářů jsem byl na tuhle záležitost docela natěšený. Ovšem mé nadšení rychle vyprchalo. Herecké výkony žalostné, na úrovni obecního ochotnického divadelního spolku, scénář nadprůměrně retardovaný, ale ne roztomile retardovaný, což mám na podobných filmech rád, nýbrž přímočaře retardovaný, neboli úplně blbý, bylo to místy tak trapné, že mi na to bylo stydno koukat. Navíc vprostřed filmu jedna neuvěřitelně otřesná píseň, které jsem musel vypnout zvuk. Jedna hvězda za bezhlavého jezdce na saních, a také za postavu sadistické Matky Představené, která jistě vzbudí mnoho negativních emocí vůči katolické církvi, což je navýsost bohulibé. ()

• Obchod, ve kterém Billy (Robert Brian Wilson) získal práci, se jmenuje Ira's Toys". Ira je křestní jméno jednoho z producentů. (aknamor)
  • Když byl film uveden, naštvaní rodiče demonstrovali před kiny, kde byl film vysílán, a žádali hosty o podepsání petice, aby byl film z kin stažen. To se dva týdny od uvedení stalo. (aknamor)
  • Film se měl původně jmenovat Slayride, společnost Tri-Star ho však na poslední chvíli přejmenovala. (Mol)