Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

Horor / Thriller

USA, 1984, 79 min (Director's cut: 85 min)

Prvotřídní vánoční slasher, který navíc v jednom ohledu své bratříčky předčí. Nejedná se totiž pouze o bezmyšlenkovitou one-man killer show, nýbrž svou pozornost si získá nadprůměrnou zápletkou, jež je na svůj žánr špičková. Ujistěte se, že sledujete UNCUT verzi, která obsahuje všechny gore efekty a posouvá snímek do jiné dimenze. Vrah je převlečen do kostýmu Santa Clause a vzhledem k traumatu, které si v dětství prožil, se rozhodne naporcovat pár těl. Vraždy nepostrádají nápad a celková variabilita užití zbraní potěšila. Například sekera, luk nebo paroží. Gore scény jsou na špičkové úrovni, navíc podpořené o dobrý hudební motiv až několikrát zamrazí. Silent Night, Deadly Night mohu jedině doporučit!(30.3.2009)

Zaslouží si slasher plný počet za to, že dokázal tak otrlého a hektolitry filmové krve mazaného hororového diváka, jako jsem já, vyděsit do té míry, že jsem se po jeho skončení bál i napsat jeho název do zdejšího vyhledávače? Pochopitelně. A nejen to. Zasloužil by si vytesat mezi ty největší krváky a psychologické thrillery, které dokážou svým divákům uštědřit velké množství neúprosných ran a vy se jen nechápavě ptáte sami sebe, v mrazivém opojení a se ztuhlými rty, "Jaktože to, či ono ještě nikde nebylo nebo to prostě někdo znovu nepoužil". Navíc, ten Santa byl taková bestie a jeho PUNISH! mi bude znít v uších ještě pěkně dlouho. Pokud máte nervy z oceli, neváhejte!(20.8.2011)

No, koukám, že skoro přesně to, co chci napsat, tu již napsal EdaS. Takže asi tak - slušnej osmdesátkovej krváček se vším všudy. Trocha šílenství, nahých prsou, krve, mordů a k tomu všemu jako bonus výborný nápad se Santou coby trestajícím zlounem a suprózním panem Simsem. Scéna s dědečkem v ústavu je ultimativní a naprosto vynikající. Přesně o tomhle slashery jsou, nic originálního, ale slušně udělaného (v těch lepších případech, samozřejmě).(13.12.2011)

Tak a je to tady. Po posledních dvou dílech jsem si řekl že byly fajn a je na čase zkouknout předešlý 3 díly. A dopadly ještě lépe. První díl je atmosférickej slasher který mě dostal tím že to není jen blbej slasher ale to že si umí udržet postavy, s malým klučinou jsem cítil a celá psychologie postav mi přišla moc fajn. Je sice rpavda že někteří lidi se můžou nudit ale já se bavil, navíc ten děda mě pěkně vystrašil. Když dojde k vraždám tak jsou celkem pěkné, není to sice nic extra ale dobře se na ně koukalo.(9.9.2012)

Vianočná temná vízia malého chlapčeka, zúrivý Santa Claus a bláznivý dedko zavretý v ústave pre chorobomyselných. To sú tri dôvody, prečo sa Billy Chapman zmenil na úchyláka v červenom obleku s vizitkou Santa Clausa. Možno prvý vianočný horor, ktorému som dal plný počet zato, že ma po celý ten čas pekne zabavil, ukázal mi dusnú atmosféru a všetko sa nakoniec zmenilo v očakávaný, ale dobrý koniec. Niet čo dodať, klasika 100 percent.(30.8.2009)

• - Obchod, ve kterém Billy (Robert Brian Wilson) získal práci, se jmenuje Ira's Toys". Ira je křestní jméno jednoho z producentů. (aknamor)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 13. (aknamor)

• - Film se měl původně jmenovat Slayride, společnost Tri-Star ho však na poslední chvíli přejmenovala. (Mol)