Chlapec Billy Chapman uvidí vraždu svojich rodičov Ellie a Jima zlodejom v obleku Santa Clausa. Billy svoju tragickú mladosť strávi v sirotinci uzavretý do seba, ale musí čeliť aj častému týraniu. Po odchode si nájde prácu v miestnej predajni, kde má za úlohu taktiež nosiť oblek Santa Clausa, čo v ňom prebudí silné spomienky na tú strašnú udalosť. Billy začne zabíjať... (LaciLC)

eraserhead666

No, koukám, že skoro přesně to, co chci napsat, tu již napsal EdaS. Takže asi tak - slušnej osmdesátkovej krváček se vším všudy. Trocha šílenství, nahých prsou, krve, mordů a k tomu všemu jako bonus výborný nápad se Santou coby trestajícím zlounem a suprózním panem Simsem. Scéna s dědečkem v ústavu je ultimativní a naprosto vynikající. Přesně o tomhle slashery jsou, nic originálního, ale slušně udělaného (v těch lepších případech, samozřejmě). ()

Colonist

Jo, tohle je přesně ten typ slasheru, který mám rád. Výtečná béčková atmosféra, 80. léta jsou vidět v každém záběru a o vraždy, krev a ženská ňadra není nouze. Vraždy jsou opravdu zajímavé a poměrně originální (uškrcení vánočními světýlky, napíchnutí na parohy). Nutno ovšem vidět v té nové UNCUT verzi. Nezapomenutelná je také scéna, kdy "Santa" dá hodné holčičce za odměnu zkrvavený řezák na krabice, kterým předtím zabíjel :) Krásně úchylný je tenhle film. Nebo jsem možná úchylný já, ale co, dobře jsem se bavil. ()

BoredSeal

Zapomenutelný slasher hrající na psychologický základ, který zestárnul a připadá vám jako komický televizní film s větším počtem odhalených prsou. Brutalita není vzhledem k nízkému rozpočtu asi na dvě vyjímky typu obývák nebo sáňkování nic zvláštního - nic jako My Bloody Valentine se nekoná. Fatální chyba je nesejmutí vedoucí církevního sirotčince, kde nám scénář tradičně připomene církev jako zoufale neschopnou vychovávat děti. :-) ()

Slasher

You've made it through Halloween, now try to survive Christmas. Kvalitní vánoční slasher. Malý Billy jede na Vánoce s rodinou navštívit pološíleného dědu do nějakého ústavu. Moc ale nepochodí, protože děda nevykazuje příliš reakcí na své okolí, avšak ve chvíli kdy se ocitne sám s chudákem Billym, hned přestane předstírat a děsí svého synovce řečma jak Santa potrestá zlobivé děti. Na cestě dolů už tak vyděšený Billy zažije zlomovou hrůzu svého života, to když oba jeho rodiče zavraždí zloděj v santovském obleku. Poté se dostane do syrotčince, kde podléhá teroru staré matky představené a je ustavičně sužován vzpomínkami na ony osudové Vánoce (Santa už mu leze i do erotických snů). Proto když vyroste v urostlého mladíka a jedna z hodných sester mu dohodí práci v místní hračkárně, stačí málo a Billymu definitivně přeskočí... Všechno celkem v pohodě, ale vrah samotný se podle mě mohl povést lépe. Vzhledem k tomu, že ten kluk co hraje Billyho je celkem sympaťák a zabíjení nemá zrovna v krvi, trvalo mi delší dobu než jsem si na to zvykl. Uvidíte dokonce tři páry prsou a jinak po krvavé stránce není moc co vytýkat. Hlavně jedna delikátní nabodávačka... Takže film dobrý, leč ne tak mrazivý jak si zjevně přál být. 3,75/5 ()

*CARNIFEX*

Billy bol v detstve svedkom brutálnej vraždy vlastných rodičov o ktorých prišiel pri vyčíňaní šialeného vraha v kostýme Santa Clausa. Cez túto traumu, ktorá ho po celý život prenasleduje sa nedokáže preniesť ani v sirotinci Svätej Márie. Keď jedného dňa nastúpi do nového zamestnania kde má v čase Vianoc nosiť oblečenie Santa Clausa, jeho vnútorná zlosť vychádza na povrch aby potrestala každého, kto zhrešil. Slasher a 80 roky k sebe patria rovnako ako na vianočnom stôl kapor so zemiakovým šalátom. Sledovanie "Silent Night - Deadly Night" som odkladal na dnešný deň v domnení, že Vianočná atmosféra v kombinácii s vôňou "štedráku" mi pripravia chvíle na ktoré len tak nezabudnem. Bohužiaľ, nestalo sa. Pravdou však ostáva, že napriek tomu, že nie som obľúbencom hororov z "p.n.l.", oproti remaku z 2012 má tento snímok, aspoň čo sa príbehu týka, jasne navrch. Inak sa jedná o bohapustý priemer s pár gore scénami a holými cicikami, bez ktorých sa slasher proste nemôže zaobísť - 55%. ()

• Když byl film uveden, naštvaní rodiče demonstrovali před kiny, kde byl film vysílán, a žádali hosty o podepsání petice, aby byl film z kin stažen. To se dva týdny od uvedení stalo. (aknamor)
  • Film se měl původně jmenovat Slayride, společnost Tri-Star ho však na poslední chvíli přejmenovala. (Mol)
  • Obchod, ve kterém Billy (Robert Brian Wilson) získal práci, se jmenuje Ira's Toys". Ira je křestní jméno jednoho z producentů. (aknamor)