Mladá talentovaná Elizabeth rezignuje na úspěšnou kariéru baletky kvůli osudové lásce. Muž jejího srdce má však dvojí tvář, a tak Elizabeth v jediném okamžiku ztratí úplně vše, na čem jí v životě záleželo. Co se však zdálo být koncem, může se stát novým začátkem. Elizabeth se odjíždí na Moravu, aby se pokusila poprat s nepřízní osudu i vlastními démony. S pomocí tety Marie, která jí byla celý život oporou, a čtyř neuvěřitelných přítelkyň začíná hledat cestu k novému životu, ale především víru v sebe sama. Z drsného pádu a procitnutí se zrodí prozření a Elizabeth dostává druhou šanci na opravdové štěstí i skutečnou a bezpodmínečnou lásku. Elizabethin příběh vypráví o neuvěřitelné snaze dostat se ze dna, o ozdravné síle humoru, o ceně přátelství a také vůli otevřít srdce a nezanevřít na lásku, protože ta je hnacím motorem našich životů. (Falcon)

bubun odpad!

No tak tohle bylo strašný. Neříkám to často,  ale tohle byla kompletní ztráta času. Předvídatelný příběh se všemi možnými předvídatelnými rádoby zápletkami. Celé se to točí kolem nějakého kultu krásy, neustále "holčičko", a "princezno", což samo o sobě je odpuzující. Lidé, které příběh zahrnuje, včetně vedlejších rolí, jsou banda nudných, šedých postaviček v čele s hlavní hrdinkou a Křížem. A jsme u toho - proč proboha ten Kříž tady? Navíc, nevím, jak se to tvůrcům povedlo, ale Kříž zde vypadá na 70.  Přičemž má hrát asi čtyřicátníka, což s sebou nese několik problémů: za a) na čtyřicátníka zde nevypadá ani omylem,  a za b) opět tu máme schéma, kdy postarší seladon loví ve vodách dvacetiletých holek, a je samozřejmě úspěšný. Je poměrně nepravděpodobné, aby mladá žena,  bývalá baletka, které sice ve filmu má být 31, ale vypadá mladší a i její životní zkušenosti, postoje a názory také  odpovídají mladšímu věku, by šla s Křížem, pardon, s "Hvězdářem", aspoň tedy v té formě, v jaké zde Kříž vystupuje. Musel by mít prachy, což možná i má, ale hrdinka, jak nám ji tady vylíčili, má být naladěna na romantickou notu a nehledat jen sponzora. Výborná byla ovšem jeho rekce, když se mu hlavní hrdinka svěří :"Zemřela mi teta. Nejbližší člověk!", a Kříž opáčí během setiny vteřiny :"To je mi líto, chcete víno?"  Hudba plytká a rádoby dramatická. Četla jsem tady v recenzích několik pochval na Cibulkovou; nesdíleno. Akorát je tady klasicky hysterická, a to celý film!, tak jak to ona umí.  Jo, a kolem 59.miuty filmu si užijete naprosto příšerný vnitřní monology. Příšerný.  Ještě dodám, že Saša Rašilov byl už nyní mimo veterána z Afghanistánu i násilníkem, co chrstá holkám do obličeje rozpálenej olej. ()

klukluka

Na jednu stranu to bylo hodně utrápený, na stranu druhou to bylo stupidně rozšafný. Typická artovka říznutá Sexem ve městě. Pohybovali jsme se v těchto dvou rovinách, přičemž tu první nakonec v zájmu povinného happy endu převálcoval a pohltil Sex ve městě. Na jeho beskydské podobě mi nejvíc vadilo, jak vzornou měly holky docházku. Ani jednou žádná nechyběla, vždycky se dostavily všechny. Vždy se vynacházely v totožném, veselém rozpoložení. Všechny se dokázaly okamžitě sžít s nově příchozí Elisabeth. Sice trochu děvky a slepice, ale plné porozumění a empatie. Prostě jako ve filmu. Nutno dodat, že v českém... Tohle už není náhoda, to je diagnóza. P.S.: Kolik těch golfů odehráli, aniž by se zajímali o to, jak se ten jejich sparing jmenuje? P.S.2: Kdyby se mě holka poslepovaná z tisíců kousků vlastního pozadí ptala na stav mého konta, se zlou by se potázala. ()

bari68

Námet tak silný, že z tohto išlo vytrieskať ďaleko viacej. Síce to nebol prepadák, ale potenciál zostal tatam. Prvých cca dvadsať minút je ťažkou depkou, dobre rozohranou partiou, na ktorú keby sa lepšie navázalo, výsledok by bol perfektný. .... A práve tam sa všetko začalo lámať. Flashbacky na rodinné martyrium film nezachránilo od plkov ženských, ktoré asi nemajú stále čo robiť a schádzajú na na lattéčko. ... Chápem, že aj táto životná etapa bola pre hlavnú hrdinku vlastne kľúčová, ale zostrihanie týchto pasáží o polovicu a následné randenia by filmu len prospela. ()

mira007

Vlastina Svátková jako žena, kterou tyranský manžel musí zohyzdit, aby od něj definitivně odešla. Silné téma týrané ženy, dobré obsazení, ale totálně zabité formou. Když utíkala kdysi od manžela Julia Roberts v Noci s nepřítelem, tak jsem se málem počůral strachy, nedutal a soucítil s Julií a fandil jí... ale tohle dílo ve stylu červéné knihovny ve mne neprobudilo absolutně žádnou emoci a dokonce ta konstrukce, že takovým ženám pomůže babinec kamarádek, které znáte týden a s kterými plkáte o všednostech života , se mi zdála laciná a stejně hloupá jako všechny dialogy. Film, který možná ocení nějaké ženy, ale mně ten film nic nedal a neuvěřil jsem tomu. Tohle ani nepatří do kina, ale do televize někam za Sama doma odpoledne. ()

petikacka

Tak to si děláte srandu?! Tohle měl být příběh o týraných ženách? Rozmazlená baletka díky tetě a bohatému příteli si může dovolit bohaté sanatorium kde čeká na plastické operace xichtu a tváří se přitom jako by ji vlastně obtěžovali. Pak se najednou zjeví parta přiblblých kámošek, které jsou strašně hepy a dávají jí rady jako jak má žít a chovat se. Přitom všem celou dobu nebyla schopna poslat násilného manžela - čuráka do basy a začala chodit na golf, kde poznala novou lásku o které, ale pochybuje. Vždycky jsem nesnášela červenou knihovnu, ale tenhle film ji dokonale předčil a to jsem se donutila dívat až do konce na rozdíl od četby kterou jsem nikdy nečetla. Za mě 35% ()

Kvítek

Zoufale špatné "uchopení" silného tématu, ze kterého se dalo tolik vykřesat. Zoufale nic neříkající, plytký, trapný pokus "o drama". Patos, vyumělkovanost, fakt strašně blbý dialogy. Seriously? Seriously a ještě jednou seriously? Taková škoda nevyužití neokoukanosti Vlastiny Svátkové. Taková škoda peněz za tehle "film". Milej Hvězdář a parádní záběry na Zlín - jediný, co za něco stálo. A to je zoufale málo! ()

tyna97

55 %. Vyprávění nevyprávění, dialogy chabé, bez kouzla, bez nápadu. „Umění“ pana doktora Doležala obdivuju. Osobně jsme se sice nesetkali, ale sleduju ho už dlouho a jeho práce se mi líbí, spolupráce s filmem mě překvapila. ()

Rathalos

Prekvapivo dobre natocena ceska romanticka drama,aj ked tu hraje viacero slovenskych hercov,chorobna ziarlivost je nieco,s cim sa neda fungovat v zdravom vztahu a tu je to pekne zobrazene,som spokojny s tymto filmom...:-) ()

MickeyStuma

Emotivní snímek odvyprávěný komorním stylem za podpory působivé kamery. Další křižovatka života, kde si hlavní roli zahrála Vlastina Svátková. Příběh o domácím násilí mající své následky a životní nejistotu. Pocit osobního zoufalství a smíření s osudem zároveň vede až k divácké diskuzi o daném případu. Hrdinka příběhu se statečně pokouší poprat s nepřízní osudu a to se zájmem svých rodičů i za pomoci přítelkyň. Prostředí baletek nijak nepřekvapí, ale je vkusné.  Příběh se zaměřuje na problematiku domácího násilí na ženách a typické ženské přirozenosti danou problematiku řešit. Snímek je natočen v uměleckém dojmu, což přináší i vizuální koncept na celém zpracování, i když to poměrně dost často zadrhává. Tvůrci se zřejmě snažili natočit atmosféricky a emočně něco podobného, jako je ´Příběh '88´ (1989), ale i když je snaha hodně znatelná, jakoby tomu chyběl ten správný tah na branku.  Milan Knažko v roli otce vyznívá přirozeně, ale dva bodyguardi u něj, kterými si s násilníkem vyřídí mafiánským způsobem účty, aniž by jeho postavení bylo vysvětleno, je hodně laciný výjev. Nejedná se tedy o komedii, romantiku či drama. Jedná se jen o pouhou zpověď mladé ženy, jejichž osud je reálnější, než by si kdo myslel. ()

Olík

„Když si báječnou ženskou vezme báječnej chlap. Tak mají báječnej život plnej báječnejch dní bez útrap“. Ono už ze samotného obsazení bylo zřejmé, že nebylo věnováno tolik péče, kterou by si zvolené téma zasloužilo. Můj (její) příběh působí strašně televizně. Jakoby jste spojili tři epizody nějakého nekonečného seriálu TV Nova. A když ani nepřesvědčiví herci nepomůžou, tak je výsledek, jaký je…..a to jsem přimhouřil oko, protože šlo o režisérský i scénáristický debut. ()

tranquill

"Pořadí není důležité. Důležité je, kdo je nejlepší!" Tohle romantické drama rozhodně mezi nejlepší nepatří. ()

bearmeedek

Kdybych to viděl v kině, byl bych zklamaný a šel s hodnocením níž. Na televizní obrazovce to byl takový normální televizní film. Vzhledem k tématu bych zpracování viděl určitě temnější. Ale co jsem si přečetl hodnocení knižní předlohy, která je údajně prachsprostou červenou knihovnou, tak si myslím, že film dopadnul ještě dobře. Ve druhé půlce jsem měl také dojem, že život zničené "hrdinky", jejich kamarádek a vůbec celého okolí je nápadně moc růžový, ale jak už jsem zmínil, přeřadil jsem kinofilm do kategorie TV film. A na to, že se jedná o filmově-autorský debut, dopadlo to ještě dobře. ()

Monggol

Takže, ak to mala byť dráma o domácom násilí, tak to bolo slabé. Nejako tam chýbalo to dusivé bezvýchodiskové, dlhodobé (podotýkam) duševné a fyzické trýznenie a ponižovanie, aby sa divák vcítil do toho, čo prežíva žena v takej domácnosti. Druhá vec je, že si filmári akosi nedali prácu s maskovaním a oko a ústa zostali nedotknuté obarením, takže vyzerala aj tak celkom dobre, lebo poznám ženy, ktoré vyzerali ohavnejšie než táto hlavná postava aj bez obarenia. A ďalšia vec, sociálna vrstva v ktorej sa to odohrávalo, nejak sa to všetko riešilo samo od seba, pretože nenastali ani materiálne problémy a žila si v pohode a luxuse. Inak chápem, že slepačí pokec môže  mať (pre ženy) niekedy aj terapeutický účinok, ale povedzme si to na rovinu: Ženy v takom počte a tak dobré kamarátky? Naozaj? ()

subic

Slet čarodějnic a každá by chtěla po čtyřicítce ještě otěhotnět... byť Svátková, které už bylo 37, tu tvrdí, že jí je 32. ()

ostravak30

Můj příběh postrádá v první řadě vyrvoření skutečného nepřítele. Saša Rašilov sám o sobě není typický představitel násilníka, takže tahle volba nebyla šťastná. Pořád by to ale mohl dobře zahrát, kdyby ovšem dostal příležitost. Jenže my vidíme jen střípky toho, co se Elizabeth vlastně dělo. Sice ostré, ale střípky. Tím pádem ovšem chybí vystupňované napětí. Mohli bychom zpočátku pozorovat šťastné manželství, které se pomalu a postupně stává terorem. Rozhodně by to bylo lepší. Ve výsledku vidíme ženu, která sem tam vzpomene, co se jí dělo, hlavně ale podstupuje operace, schází se s kamarádkami a začíná nový vztah se ženáčem. A samozřejmě patetický šťastný konec. Můj příběh není příběh o domácím násilí, ale o dívce, která se z něj vzpamatovává a jak to dělá. A to bohužel je spíše nuda. ()