Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

CamperCz

Vyborna atmosfera od zacatku temer az do konce. Mysteriozni pribeh, paranormalni jevy, nejistota...tadada, bylo by to dozajista na 4 hvezdicky ALE! Cely film cekate na neco skveleho, na grandiozni finale, na vyvrcholeni ktere vam vezme dech nebo alespon dustojne ukonci skvele rozjete horske drahy nezodpovezenych otazek...jenze nic takoveho bohuzel neprijde. Je mi lito - kvuli tomu jen 3 hvezdicky. ()

zdenur

O poselství motýlího muže Emanuela. Ještě že jsem si to pustil přes den, protože dívat se na tenhle uvláčený film večer, tak se proberu až ráno. Opravdu hrůzostrašné je na filmu to, že mi furt cpal informace o skutečných událostech. A jako-có?? ()

bolan

Richard Gere není zrovna můj kůň a ohraná látka proroctví, nadpřirozených záhad, kreseb a smyšlených mytologií není téma, které by mě už posadilo na zadek, takže průměrný mysteriózní horůrek nevykazující mimořádné známky originality. ()

Mortemiss

Dokonalost sama. Jeden z nejlepších filmů všech dob. Nejlepší na tom je, že je inspirovaný skutečnými událostmi a nad tím se vážně mozek zastaví (někteří se toho obávat nemusí :)) V hlavní roli Richard Gere, kdykoli toho borca vidím, napadne mě, kdy zastaví se svým fárem u chodníku a poprosí kolem jdoucí sociální pracovnici, aby mu poradila, kudy se dostane do bla bla bla.....Prostě skvělý film, který nemá ve svém žánru obdoby! :) 100000000% ()

waits

Pellington dobře rozjíždí začátek, atmosféra jak má být, ale jak tak film ubíhá, celé se to sune pomalu dolů. Scénárista si "skutečné událostí" viditelně přibarvil, ale ani kdyby točil jen zdokumentované, co kdo kdy záhadného kdo v onom městečku viděl, nekroutil bych hlavou nad tím, co tajemného se kolem nás děje (Třeba..zvířata? Ano, nikdy jsem nepatřil do té skupiny, co přistupovala k Aktům X jako k dokumentu). Prvotní nájezdy kamery zvrchu, ze strany, rychlé střihy, zamlžené záběry atd, které dodaly filmu napětí, působily ke konci únavně, až zbytečně. Viděl jsem pár dílů Věřte, nevěřte a můj výsledný dojem je, že po sestříhání by to mohla být nějaká jejich lepší epizoda. ()

Vazbič

Dobrý film, to bezesporu, ale nic světoborného, co by se vám zarilo do paměti. Stojí to za to vidět, ale můžete volit i lépe. ()

Curunír

Trapný pokus o mrazivý film, scénárista vaří z vody a na snímku je to značně vidět - je v podstatě o ničem. Nedostavuje se žádné napětí, či strach, což uznejte, je nezbytná složka takovýchto filmů, ale jen šeď a nuda. Gere pořád někam jezdí a ono nic... Nudou jsem si málem uhryzal prsty a největší náplní při sledování byla snaha neusnout. Atmosféra je nulová, vše je předvídatelné a pokud čekáte nějaké vysvětlení na závěr, taky se ho nedočkáte.... A i to zde vychvalované technické zpracování, práce s kamerou atd. mně vůbec nesedělo - asi mělo působit moderně a navodit atmosféru strachu, ale efekt je zcela opačný... Takže rozhodně nikomu moc nedoporučuji, jsou to v podstatě dvě ztracené hodiny. A abych nehaněl - našel jsem jeden klad a to, že Gere s tou policistkou neměl žádnou intimnější scénu, to by pak bylo jedno velké klišé.... ()

jorgus

mrazivy film ktery cele 3/4 stopaze slape jak hodinky a jeho atmosfera Vas dostane..bohuzel posledni 1/4 hodne kazi dojem kdy ve vyprcha a ja to osobne uz dokoukal abych vedel co a jak..a ono vcelku nijak:)ale za ten uvod, kdy jsem jeste nevedel a uzival si..aspon ty tri:) ()

Corvaxus

Paráda! Brrrr, thriller jako řemen a pojem "mysteriózní" je více než trefný. Nádherná kamera, prostě požitek z filmu. Jistě, pár věcí, včetně konce, by se dalo vytknout, ale zcela zasloužené 4 hvězdy, ne-li víc. Vřele tento mrazivý snímek doporučuju. ()

KOZEL84

Perfektní atmosféra.Mráz mi běhal po zádech jako už dlouho ne,ale nemyslím že se to takhle stalo.Spíš bych řekl že amíkům telka už dost vymívá mozky,a že si (s)prostě vymýšlí.Prostě jen opravdu povedený mrazivý horor naroubovaný na skutečnou událost zřícení mostu. ()

vojtaz

Hodně mrazivá atmosféra. Nota bene že je to podle skutečné události, tomu se až nechce věřit... Samozřejmě otázkou je, jak moc je to přikrášlené. Ale každopádně velice mrazivý thriller (hororem bych to ani nenazýval) ()

Wardan

Teda tenhle film má jednu z nejhustějších a nejmrazivějších atmosfér, co jsem viděl. No fakt, tohle je prostě taková moje srdcovka a dostane mě pokaždé, když se na to kouknu. Hodně tomu přidává, že je to podle skutečné události. Jestli se tohle někdy opravdu stalo, tak to je fakt síla. ()

Aurus

No nato že tenhle horor má 73% tak já si ho teda moc neužil. Užil jsem si ho podobně jako Sirotčinec. Příběh je zájímavý to sice pochválit musím ale co pochválit nemůžu jsou postavy, ty mi přišli strašně moc blbé a hlavně nesympatické. Hudba, ta není vyloženě špatná ale mohla být lepší, atmosféra tu vůbec není což je škoda, napětí zde párkrát je ale moc ho není, lokace nejsou moc zajímavé a kamera filmu je docela dobrá. No za mě sklamání. 4/10. ()

Dement

Brr...ještě teď mi běhá mráz po zádech. Perfektně zvládnutá atmosféra, kterou podtrhuje klipová kamera a výborný střih, hudbu nevyjímaje...kupodivu slušné herecké výkony, Gere překvapil. Zase jsem se po dlouhé době zase trochu bál, což se mi stalo naposledy při sledovaní Kruhu, jestli si dobře vzpomínám. Film ke konci trochu strácí dech, ale jinak je to napínavá a velice nadprůměrná záležitost, aspoň z mého subjektivního pohledu. ()

zelda82

Pomerne zajimavy mysteriozni thriller se vsim, co k tomu patri - hlasy ze zahrobi, tajemnym prorokem a hromadou nevysvetlitelnych jevu. Cely film bohuzel poklada prilis mnoho otazek, na ktere prinasi velmi malo odpovedi, takze na konci nebudete o nic moudrejsi nez na zacatku. Skoda, jinak by to bylo na ctyri hvezdicky. ()

reaper

Film, který si hraje na něco jiného než je. První polovina je vskutku mrazivá, ale když dojde na lámání chleba(spojování souvislostí a jejich významu) tak začíná být zle. Postava spisovatele o Mothmanech mi přišla navíc a celou paranormalitu tak trochu zesměšňovala. Naproti tomu samotné "promluvy ze záhrobí" jsou pěkně atmosférické a není k tomu ani zapotřebí laciných lekaček a celý film je plný příjemně nepříjemných šedých odstínů. Poslední půlhodina jinak solidní atmo totálně ztratí a na úplný závěr dělá z diváka skoro idiota(ano...číslo 37!37!Probuď se číslo 37!). Přece jenom jsem čekal na závěr větší apokalypsu s tím co se velkého předpovídalo. V letadle umře 99 lidí, při zemětřesení přes 300 a na velké finále skončí ve vodě 5 aut a šlus. Škoda zmařeného potenciálu. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011