Epizody(6)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

Zeek

Český sci-fi seriál? Proč ne v tomhle případě, na tehdejší dobu povedený a u diváků velice oblíbený seriál. Moje hodnocení: 70% ()

Joll

Skvělý seriál z dob kdy se sršelo dobrými nápady! A děti se bavili, dnes mohou koukat tak na Ordinaci nebo ulici :( ()

kkarx

Legendární sci-fi pohádka, na kterou jsem se vždycky hodně těšil. Jasně efekty jsou zastaralé, plně tyto neduhy však vynahrazuje invence a napínavost. Záporák Křeček je fakt svině a naopak nezvykle dětští hrdinové sympatičtí. :-) ()

Rathalos

Jeden z najgenialnejsich serialov,ake som kedy videl,jednoducho to musi clovek vidiet a prezit na vlastnej kozi,Vaclav Vorlicek je pan reziser...:-) ()

Al44...

Další a velmi povedený český seriál s tematikou cestování časem a následném ovlivnění budoucnosti. Nápadité vynálezy, na svou dobu dobré triky, kvalitní herecké obsazení a samozřejmě cesta do nitra člověka dělají z tohoto seriálu napínavou a zábavnou podívanou. Samozřejmě je vše laděno do mírně komediálního kabátu, takže se u toho i s radostí zasmějeme. ()

pouler

...tohle je ale kult, navíc zajímavá myšlenka cestování časem ve spánku, být to trochu temnější máme československý sci-fi seriál pro děti .))) Takhle je to další komediální představení zlaté generace českých herců. ()

tranquill

"I takhle malinkatej jsem velikánem technického pokroku!" Zábavný sci-fi seriál se slušným počtem hlášek, ale Vorlíčkův Čestmír podobného ražení mne dostal mnohem víc. A to především herecky. "To pak budete muset šlapat kafe!" ()

crackonosh

Na křečka mám z dětství jen ty nejlepší vzpomínky. Pasáže uvnitř Satinského patří k tomu nejlepšímu z české seriálové dada tvorby. ()

Dartdevil

Můj snad nejzamilovanější seriál v dobách prvního stupně základní školy. A ani přibývající roky mu na jeho kráse neubraly. ()

Pafnuc

Vopravu jako, hrůza, děs a běs. Macourek zřejmě už senilní, Marek Brodský příšerný k nevydržení atd. ()

Arequipa

K dokonalosti má seriál sice daleko, ale pro mě je splněním mé velké dětské fantazie v podobě "malého človíčka". Za to je u mě nesmrtelný. ()

waska

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů! Naplno jsem prožíval dobrodružství, ketré se kupily jedno na druhé. Skvělý Július Satinský! ()