Lokomotiva Tomáš (TV seriál)

Mašinka Tomáš

Thomas a jeho priatelia

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Velká Británie, 1984, 10 min

• M-arta

Celkem milé, kultivované,ale trochu studené. Zaráží mě jedna věc: evidentní snaha dát lidský rozměr a mravní poselství i strojům, které jsou maximálně polidštěné, ale na druhou stranu jsou veškeré lidské bytosti ztvárněny pouze jako neživí, nezajímaví, nehybní plastoví panáčci... Tomu moc nerozumím. A vůbec - předškolní chlapečci sice možná chrochtají blahem, jenže já jsem v jejich věku milovala leporelo Veselá mašinka z dílny Jana Čarka + Zdeňka Milera, takže už budu Lokomotivu Tomáše těžko pokládat za něco originálního. Navíc se mi český překlad moc nelíbí.(5.9.2009)

• kulyk

Pokud řádně vydechnu veškeré exhalace, zacpu si nosánek a ve správných oblastech zatnu sval, dokáži si vyrolovat varlata zpátky do těla, heč. Poté se vcítím do řadového batolete a smím tedy hodnotit podobné skvosty. Je to barevné a furt se tam něco hýbe, k tomu samé dobré konce, to fe mi uíbí, babíí, eťéé!. Po spuštění vercajku zpět pod kolena nezbývá, než dodat - mašinka Tomáš je kretenek tak veliký, že by v této disciplíně mohl klidně závodit. Ovšem není v tom sám. Šišihůají v tom s ním i ostatní otravně pracovité vláčky, buskobusy, vrtulníčky, pumpy, tlustý pan přednosta i jeho rachitický konkurent, prostě celý ten ostrov hrůzy. Chápu, že Brityš rejlvejs před lety pro samou ostudu pocítily nedostatek nadšených pracovníků, ale cílit náborová videa na až tak mladou sortu angličáků mi přijde zrůdné. Haranty, které to oslovuje, doporučuji seřezat plácačkou. Pěkně červenou stranou napřed, aby krvavé šmouhy zanikly na podkladu a nic vás v aktu spravedlnosti nerozptylovalo. Nebo posadit na pár hodin do vlaku, ono je to přejde samo.(15.5.2015)

Absolútne nechápem tunajšie hodnotenie. Je pravda, že série z posledného desaťročia sú už o ničom a idú len zo zotrvačnosti, ale na série z 80. rokov mi nesiahajte ! To bola echtovná a šarmantná kvalitka, plná milých a prívetivých postáv a veľmi poctivej filmárskej práce s modelčekmi. Lepší železničný večerníček si neviem predstaviť.(27.6.2014)

• Webb

Uff to je síla! Na můj vkus moc velké a tvrdé sousto a extrémně dětinské. Kdybych to viděl ale před deseti lety, věřím tomu, že by se mi to i líbilo. Dnes musím ocenit jen snahu vyjít těm nejmenším ratolestem vstříc. Směšné bylo to, že když se tam zpívalo anglicky, tak ani nebyla snaha texty písní nadabovat a klidně to bylo puštěné s anglickými titulky :-)(14.3.2009)

Nedrcneš nárazníkem do cizí lokomotivy. Falešně nezahvízdáš. Neprojedeš návěstidlo v poloze Stůj! Nenacouváš do depa bližního svého. A když, tak nezapomeň včas táhnout! Měj vždy plný tendr. Nikdy nenaber zpoždění. Neber revizorovo jméno nadarmo. Cti přednostu svého i slečnu výpravčí a v kupé první třídy jim dopřávej časté ojíždění. Nevypustíš nikdy úplně páru. Ne bez posledního pořádného zahvízdání... ________ Jo, a náš syn Tomáše samozřejmě miluje. Takže tenkrát v Anglii jsme Thomas Land (součást zábavního parku Drayton Manor) navštívit prostě MUSELI. Tam to hvízdalo! :-)(12.1.2013)

• - Diesel je černá lokomotiva British Rail Class 08. (Maulincio)

• - Duck (č. 8) je zelená lokomotiva GWR 5700 Class nebo také 57xx Class. (Maulincio)

• - James (č. 5) je červená lokomotiva založená na lokomotivách L&YR Class 28 a L&YR Class 27. (Maulincio)