Lokomotiva Tomáš (TV seriál)

Mašinka Tomáš

• slovenský

Thomas a jeho priatelia

Animovaný / Rodinný / Krátkometrážní

Velká Británie, 1984, 10 min

Teď mi úplně došlo, jak jsem to vždycky hrozně miloval a chtěl mít doma všechny modely od všech výrobců a jak jsem pořád sjížděl nějaké katalogy a jak jsem fakt jeden model dostal k Vánocům a jak se mi o tom zdály sny a jak mám doma od toho úplně nejvíc knížek a jak je to prostě naprosto boží točit mašinky, zkuste to někdo ještě!(25.2.2018)

Veľmi pekná rozprávka o lokomotívach z krásneho ostrova, ktorý mi prišiel ako z tej najkrajšej rozprávky. Ak by som sa mal na nejakú chvíľu ocitnúť v tejto rozprávke, tak by som bol z toho určite na chvíľu rád, lebo do takej pohody ísť z takto problémového sveta, by mi možno na chvíľu na oddych padlo dobre. Pre deti z materskej škôlky a vlastne, pre všetky v predškolskom veku je toto veľmi vhodné a milé. Roztomilá rozprávka, v ktorej sa však často skoro nič nedeje.(26.5.2012)

• SexyAjinka

Ty jo, tak tohle je fakt psycho seriál pro děti. Nedávno jsem byla nemocná a bylo mi jedno,co je v TV, ale z tohoto jsem málem zešílela. Jestli jste to nikdy neviděli, tak to je dobře, ale pokud na to máte nervy, tak si sežeňte nějaký díl a všimněte si, že ty lokomotivy mají pořád jeden psycho výraz a ten nezmění ať vedou jakýkoliv rozhovor. Z toho se mi málem přitížilo. Fuj, chudáci děti musejí to sledovat :-D(11.3.2011)

Jako malý bych takhle animované mašinky asi miloval. Příběhy jsou občas jednodušší a opakují se, zaráží i některé nelogičnosti (Třeba: v prvních sériích se mašinky pohybují, zatímco lidé a zvířata okolo ne... Nebo: Lokomotivy se samy rozhodují, myslí, jednají, a přitom se občas ukáže, že je normálně řídí strojvedoucí - tak kdo je tedy ovládá?)(17.11.2009)

• borsalino

U tohoto snímku se zdržím hlasování, neboť se jako dospělý necítím kompetentní k tomu, abych pohlédl na snímek očima dětí (já to už prostě neumím, nevím, kdo z Vás ano?), kterým je určen. Protože pokud bych tak chtěl činit, šlo by o pokrytecké a povrchní žvásty, neboť toto není určené dospělým, ale dětem. Jako dospělý z toho "odvařený" nejsem, ale překvapuje mě, kolik lidí si zde na tomto snímku chladí žáhu, nemáte na víc? Domnívám se však, že to není podstatné. Zajímalo by mě, odkud tento odpor vyvěrá - asi potřeba za každou cenu kritizovat... Poskytnu Vám jiný pohled rodiče téměř dvouleté holčičky, abyste se mohli zamyslet. Současná produkce nabízí mnoho nejrůznějších postaviček, s oblibou jde o jakési panďuláky z vesmíru plujících vesmírem na létajících gaučích, mlátících se po hlavách nejnovějším typem mobilního telefonu s čokoládovou náplní...a podobné nehorázné pitomosti. Vedle tohoto kreslený příběh mašinky, zažívající příběhy na jakémsi imaginárním ostrově, jsou jako balzám. Navíc je jednoznačně identifikováno dobro/zlo/dobře/špatně + ponaučení. Než zde budete psát prázdné bláboly, zamyslete se nad moderní produkcí, zkuste najít něco hodnotnějšího, podívejte se na to očima dětí, vyzkoušejte to na svých či "půjčených" dětech a pak teprve zkuste něco psát. Vsadím se s Vámi, že by se Vaše mínění významně změnilo.(1.1.2010)

• - Duck (č. 8) je zelená lokomotiva GWR 5700 Class nebo také 57xx Class. (Maulincio)

• - James (č. 5) je červená lokomotiva založená na lokomotivách L&YR Class 28 a L&YR Class 27. (Maulincio)

• - Britská labouristická poslankyně a stínová ministryně dopravy Mary Creaghová se v zimě 2013 pustila do tvůrců oblíbené dětské animované série Mašinka Tomáš kvůli tomu, že v pohádkových příbězích citelně chybějí ženské postavy. Podle ní to dětem dává špatný příklad a v důsledku dívky odrazuje od toho, aby si samy pro sebe představovaly například povolání strojvůdkyně. (Flaxik)