Epizody(6)

Malajsie, 19. století. Britský kolonizátor James Brooke chce vší silou upevnit svoji moc. Ale je tady pirát Sandokan, syn Maháradži a poslední člen bývalé vládnoucí dynastie, který se postaví kolonizaci a bojuje proti nepřátelům, aby osvobodil zemi od kruté nadvlády. V roce 1884 vznikl na základě historické skutečnosti dobrodružný román Tygr z Malajsie od Emilia Salgariho, který měl velký ohlas u čtenářů. Filmová verze přilákala v roce 1976 téměř celou jednu generaci diváků před televizní obrazovky nejen exotickými přírodními scenériemi či charismatickým představitelem Sandokana v podání Kabira Bediho, ale také jeho romantickým vztahem s Mariannou na pozadí anglické nadvlády. (oficiální text distributora)

harycek

Děsná slátanina a kýčovina ,ale jak zazněla úvodní hudba tak jsem byl nalepenej na TV a žral jsem to i s Marianou!!! ()

RobinPM100

Co dodat? Pokud jste jako já generace - tzv. Husákovi děti - tak se musíte hodně ovládat, abyste tomuhle nevypálili 5 z 5ti :-) Neskutečná nostalgie, kdo něměl v osmdesátkách tričko se Sandokanem, jako by nežil a kdo neprznil italskej text geniálního titulního songu, tak taky jakoby nežil :D A teď všichni ... haklbére, inkubére, monusa a kuzedére ... :D Perla z Labuánu byla samozřejmě moje platonická láska, možná ještě větší, než Ribana z Vinetůa :D ()

P76B

Ano, jednalo se o módní vlnu, i já ji zažil. Vzpomínám, jak jsme zpívali Sandokan, Sandokan, zabil tygra a muchy se bál...:-) ()

sasabetak

Jeden z nejlepších úvodních Songů ve všech seriálech ale jinak hlášky rači padnu v boji mne moc neberou, avšak tady je to vtipné a patří to sem. ()

Scaevola

(spoiler) Jsa příliš mlád na to, abych byl zasažen původní manií, mohu hodnotit pouze současné vyznění série. Jistěže se jedná o dosti brakovou záležitost s pochybným scénářem, ale asi není možné nepodlehnout exotickým scenériím a výborně namíchané směsi dobrodružství a romantiky. Jen ten hlavní hrdina se mi trochu nezdá: Za celou dobu nevyhrál jedinou bitvu, dvakrát se vzdal a pro zavzdychání dívky opustí své druhy uprostřed bitevní vřavy. ()

Legie

Jako malý jsem to hltal. Jako dospělý jsem se k tomu už nedokázal vrátit. Nostalgie zůstává a ta by byla špatný recenzent. ()

zigy

Po třech dílech můžu říct, že kritika zdejších uživatelů není oprávněná. Seriál je určen pro naivní dětskou (jinošskou) duši a touto optikou se jedná o skvělé dobrodružství v atraktivních pirátských a indických exteriérech a se statečným Preissem jako Sandokanem, Novotným jako vychytralým Yanezem a dalším výbornými dabéry.....a ta krásná Marianna....Vylepšit by se dalo jen tempo děje, dneska by to zrychlili dvakrát. Znělka se sitáry je vskutku povedená. ()

rigby

Z nostalgie jsem se podíval znovu na svého dětského hrdinu. Kdysi jsme ho jako kluci fakt žrali, nosili ho na tričku, hráli si na něho. Ale to v televizi nic jiného nedávali a jednalo se o závan dálek, dobrodružství a hlavně svobody. Dneska už bych to nechápal. Dvě hvězdičky jsou opravdu jenom kvůli těm vzpomínkám. ()

Salvator

Seriál socialistického diváka k obrazovce přitahoval jako světlo noční můru, byl ale vlastně jaksi o ničem, včetně poněkud legračního pohledu Kabira Bediho. Kdo ale měl tričko s hlavním hrdinou, byl král. ()

detrew

Tento seriál patří mezi ty starší počiny, které sice trpí na velké nedostatky ve scénáři a hereckých výkonech, zato mají z nějakého důvodu neskutečně něco do sebe. Tohle to si spojte s exotickým prostředím, charismatickým hrdinou a vynikající hudbou, pusťte divákům v komunistickém Československu, kde se v té době vysílalo pouze debatování soudruhů, a máte zaručený recept na úspěch! Samozřejmě že z dnešního pohledu seriál tak dobrý není. Carole André neumí moc hrát a i díky tomu celý vztah s hlavním hrdinou působí hodně naivně. Oproti nim zde ale jasně vyniká Philippe Leroy a Adolfo Celi, který se do rolí záporáků prostě hodí. Společně s podobnými snímky jako třeba Černý Korzár tvoří seriál jakýsi protipól snímkům dnešním. Tehdy ještě nemuseli být všechny postavy tak hrozně komplikované, děj byl více přímočarý a v té jednoduchosti tkvěla ta krása. Samozřejmě můžete podotýkat, že v dnešní době by takový seriál už neobstál. Ano, neobstál. Na druhou stranu se už dneska netočí seriály s tak geniální hudbou (poklona bratrům Angelisovým), ze které si zapamatujete ne jeden, ne dva, ale hned několik hudebních motivů, jenž vás budou nutit si je pořád zpívat dokola a dokola. Myslím si, že určitě má cenu Sandokana alespoň jednou shlédnout, už třeba jenom kvůli dnes už legendárnímu souboji s tygrem nebo dobrému ač smutnému zakončení. Ale jak se říká nic není dokonalé a tento seriál má k dokonalosti přece jenom dost daleko, takže nakonec skončím tak nějak v průměru. 60% ()

Kontryhelka

Neuvěřitelná nostalgie a krásný seriál našeho dětství v době totality. Srdcovka, kterou netřeba ani představovat a Sandokan jako chlap, byl prostě příjemný bonus. A každá chtěla být Marianna. ()

Nephilim

Seriál by měli hodnotit jen ti, kteří zažili jeho televizní premiéru před pětadvaceti roky. Kult nad kulty, součást šatníku každého ve věku 0-16 let :) ()

vykyn

Tento seriál je svým způsobem kult..a v době kdy šel u nás v 80.letech,jsem ho jako kluk hltal,stejně jako všichni mí vrstevníci..od té doby jsem ho však neviděl..až ted nedávno díky levným dvd..a musím říci,že jsem se usmíval nad naivností až hraničící z trapností.Sice jsem si se "slzou v oku"vybavoval děj a vzpomínal na mého dětského hrdinu,ale to je tak vše.3 hvězdy jsou možná až moc,ale přece jenom:nešlapejme po dětských láskách...I když třeba ma Vinnetoua se podívám rád vždy a trapné to není..Je to asi o kumštu filmařském.. ()

sponeck

Vůbec nechápu, jak jsem to mohl jako dítě baštit. Nedávno jsem si to pustil a nedostal jsem se přes druhý díl. ()

hyde1987

Kdo to kdysi nežral, tak pěkně kecá a civí na to dodnes..:). Jasně dneska už to maximálně pobaví, ale Sandokan měl charisma a perla z Labuanu byla příčinou nočních polucí mnoha puberťáků:-) ()

wrong3

Jejda já to popletl tak tady platí to triko se sandokanem i když na černého korzára jsme si vlastně hráli taky byl to klenot mezi tím co tehdy dávala televize i když to už tak strašně zestárlo.... ()

reccal

Je v tom samozřejmě i velká stopa nostalgie, ale na Kabira Bediho se ráda podívám i dnes. Dialogy na dnešní dobu poněkud směšné, ale která z nás tehdy nechtěla být na místě krásné Marianny? Stačí jeden pohled Sandokana a jediný tón úvodní melodie a podléhám znovu:) ()