Calcium Kid

The Calcium Kid

Komedie

Velká Británie, 2004, 89 min

• Radiq

No, Orlando Bloom jako boxer? Znělo to jako že si někdo dělá srandu a lepší by bylo, kdyby to fakt byla jenom sranda. Nejdřív jsem si myslel, že to je film z jeho začátků, protože tam vypadal fakt jak děcko. A děcko boxerem, to mi k sobě nejde, ještě navíc s takovou tváříčkou. No ale nechme blůma blůmem. Samotnej příběh nebyl zas tak špatnej a párkrát jsem se i docela zasmál. Mrzí mě, že jsem to viděl v dabované verzi, protože třeba rap jeho kámoša bych chtěl slyšet v originále. Jinak celej film nijak nevystupuje z průměru.(18.1.2008)

Vzestup, pád a opětný vzestup vyjukaného mlékaře "mezi provazy", opentlený ironickým rámcem pseudodokumentu. Přiznám se, že úplně nechápu, proč všichni pořád tak kritizují Orlanda Blooma. Nejsa chichotající se třináctkou, rozhodně si nezdobím stěny jeho fotografiemi, na druhou stranu ale nevidím důvod, proč někomu zazlívat, že se narodil jako mončičák. Jiné minority jsme se přece naučili tolerovat a Mr. Bloom navíc opakovaně dokazuje, že mu jeho postižení nebrání vést plnohodnotný život. Navrhuji proto "causu Orlando" definitivně uzavřít a nastolit jinou palčivou otázku, která nedá spát milionům dychtivých: Podaří se té Britney ten comeback, nebo ne? 50%(19.11.2007)

Velmi slušné 3*. Od samého začátku jsme se velmi dobře bavila a tak to trvalo až do konce. Orlando Bloom byl až neuvěřitelně přirozený. Jako by mu ta role byla šitá na tělo. Ta tam byl jeho už klasický křečovitý výkon. Docela překvapivé bylo vyvrcholení filmu. Člověk by jistě čekal tradiční velkolepý střet „outsidera a šampiona“, tedy „mlékaře a tutovky“. Nic takového ale nepřišlo, filmaři si poradili jinak a podle mě to fungovalo. Dle zdejšího hodnocení podceňovaná komedie, ze které se vyklubala příjemná zábava.(9.11.2007)

• heyda

Tohle se moc nepovedlo. V jistých momentech se Calcium Kid docela chytá a dokonce i umí pobavit, jenže tyto momenty jsou často knockoutovány nesmyslným scénářem nebo trapným dějovým zvratem. Především to ale rejža příliš překombinoval, takže jsem vlastně nevěděl, jestli koukám na dokument, na parodii nebo komedii nebo na vážný snímek. Škoda: 40%(25.1.2011)

Když mi ve videopůjčovně jako "bonusové" DVD k vypůjčeným snímkům přidali i film "Calcium Kid" - převrátil jsem při pohledu na jeho stupidní obal oči a v duchu jsem si řekl něco ve smyslu ..."tak toto určitě ne!". Nuda byla veliká... film poblíž... za pokus nic nedáš... a hle - překvapení! ... "Calcium Kid" ani zdaleka není tak stupidní film jak jeho obal předesílá, ale naopak se jedná o velmi podařenou britskou komedii, jež paroduje všechny ty - jak přes kopírák točené - boxerské filmy. Celá parodie je pojata jako mystifikační dokument, kde aktéři promlouvají přímo do kamery, a v níž není nouze o rychlé + "překvapivé" prostřihy a trapné + "nečekané" situace a zvraty. Tvůrci si originálně natočeným způsobem utahují ze všeho a ze všech, ale nikdy nepřekročí únosnou míru - vždyť přece sledujeme "seriózní dokument" z boxérského zákulisí! Je velká škoda, že O. Bloom vypadá na obalu jako splněný sen 4% menšiny - dovedu si živě představit tu spoustu lidí z cílové skupiny (která má ráda humor, jenž si nebere servítky, ale přitom nesklouzává do přílišné vulgarity), kteří film v regálech minou bez povšimnutí; ...... zatímco děvčátka budou tupě zírat do čeho se ten jejich miláček tentokrát připletl :-)(1.1.2005)

• - Film je remakem filmu The Milkey Way z roku 1936 (podle něhož byl natočen roku 1946 také Chlapec z Brooklynu). (HappySmile)

• - Režisér Alek De Rakoff měl v tomto filmu svůj debut. Předtím dělal jen na hudebních videích zpěváků Ice T, Space, Bucketheads a N-Trance. (HappySmile)

• - Ve střední váze nosí boxeři speciální boxerské rukavice, ale ve filmu vidíme boxery jen s rukavicemi pro amatéry. (Dawid199)