Calcium Kid

The Calcium Kid

Komedie

Velká Británie, 2004, 89 min

Velmi slušné 3*. Od samého začátku jsme se velmi dobře bavila a tak to trvalo až do konce. Orlando Bloom byl až neuvěřitelně přirozený. Jako by mu ta role byla šitá na tělo. Ta tam byl jeho už klasický křečovitý výkon. Docela překvapivé bylo vyvrcholení filmu. Člověk by jistě čekal tradiční velkolepý střet „outsidera a šampiona“, tedy „mlékaře a tutovky“. Nic takového ale nepřišlo, filmaři si poradili jinak a podle mě to fungovalo. Dle zdejšího hodnocení podceňovaná komedie, ze které se vyklubala příjemná zábava.(9.11.2007)

Tak trochu jinej film o boxu, dá se říct bez nějakého bojovného konce, což mě překvapilo. Mohlo to být trošku akčnější, je pravda, že by to pak mohlo dojít až ke kýčovosti a ohranosti a to v tomto případě mělo daleko. Taky film poukazuje na to, jak stačí málo a z národního hrdiny se stává odsouzenec .... naštěstí jen dočasně.(29.5.2007)

• Malarkey

Byla to blbost, ale čekal jsem na závěr filmu. Tím pádem mě nutil dokoukat do konce. A to jsem ani nedokázal uvěřit, že ten ubohej mlíkař bude Orlando Bloom. Ten Orlando Bloom, kterej sekal hlavy v Pánu prstenů zasranejm kostlivcům a nemrtvým. No nemožný. Anglická komedie, ale bez vtipu ani suchýho humoru. No prostě bez ničeho, i když mi to kolikrát přišlo absurdní, ta absurdita byla o ničem.(24.11.2009)

Suchá britská komédia točená formou dokumentu o športovej udalosti. Orlanda Bloom nejako moc nežeriem, ale tu mi bol tak tupo sympatický. Najviac pobavili skinheadi a psychopatický boxer. Inak film nie je nijaká extra trieda ale ani neurazí. 5 z 10 P.S. Na všechno dosáhneš, když máš dost dlouhý ruce.(29.7.2013)

Vzestup, pád a opětný vzestup vyjukaného mlékaře "mezi provazy", opentlený ironickým rámcem pseudodokumentu. Přiznám se, že úplně nechápu, proč všichni pořád tak kritizují Orlanda Blooma. Nejsa chichotající se třináctkou, rozhodně si nezdobím stěny jeho fotografiemi, na druhou stranu ale nevidím důvod, proč někomu zazlívat, že se narodil jako mončičák. Jiné minority jsme se přece naučili tolerovat a Mr. Bloom navíc opakovaně dokazuje, že mu jeho postižení nebrání vést plnohodnotný život. Navrhuji proto "causu Orlando" definitivně uzavřít a nastolit jinou palčivou otázku, která nedá spát milionům dychtivých: Podaří se té Britney ten comeback, nebo ne? 50%(19.11.2007)

• - Režisér Alek De Rakoff měl v tomto filmu svůj debut. Předtím dělal jen na hudebních videích zpěváků Ice T, Space, Bucketheads a N-Trance. (HappySmile)

• - Ve střední váze nosí boxeři speciální boxerské rukavice, ale ve filmu vidíme boxery jen s rukavicemi pro amatéry. (Dawid199)

• - Film je remakem filmu The Milkey Way z roku 1936 (podle něhož byl natočen roku 1946 také Chlapec z Brooklynu). (HappySmile)