Doslova přes noc se z Jimmyho Connelyho (Orlando Bloom) stane sex-symbol a britská boxerská naděje. A on sám přesně neví, co si s takovou nenadálou slávou počít! Jimmy je totiž, abyste tomu rozuměli, mlíkař a baví ho to. Když ale v místní tělocvičně náhodně vyřadí z provozu britského kandidáta na titul ve světovém šampionátu v boxu, je z amatérského ringu vhozen mezi profesionály, kde se má utkat se současným světovým šampiónem. Takže je na čase, aby začal pořádně prohánět své tělo a taky sehnal co nejvíc pomocníků a rádců, jak na to. (oficiální text distributora)

Malarkey

Byla to blbost, ale čekal jsem na závěr filmu. Tím pádem mě nutil dokoukat do konce. A to jsem ani nedokázal uvěřit, že ten ubohej mlíkař bude Orlando Bloom. Ten Orlando Bloom, kterej sekal hlavy v Pánu prstenů zasranejm kostlivcům a nemrtvým. No nemožný. Anglická komedie, ale bez vtipu ani suchýho humoru. No prostě bez ničeho, i když mi to kolikrát přišlo absurdní, ta absurdita byla o ničem. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +film pojatý jako dokument, hodně slušný jako parodie, Orlando hraje roztomile, hudba ( Rocky Theme) -z filmu je hodně cítit Brtiský patriotizmus, některé situace jsou mimo mísu/// Není to vyloženě terno, ale jako komedie je to netradičně posazeno do "dokumentu" a podle toho se řídí i kamera, což je příjemný prvek. Bloom mi tady přijde roztomilí, ale nehledejte v tom žádná procenta :-) Někteří ostatní herci jsou taky fain ( David Kelly, Michael Pena), někteří jsou nesympatičtí. Dojala mě ale hudba z Rokyho, z toho mám hodně dobrý pocit a vlastně stejně tak i z filmu./// Celkem 60%/// ()

Oskar

Vzestup, pád a opětný vzestup vyjukaného mlékaře "mezi provazy", opentlený ironickým rámcem pseudodokumentu. Přiznám se, že úplně nechápu, proč všichni pořád tak kritizují Orlanda Blooma. Nejsa chichotající se třináctkou, rozhodně si nezdobím stěny jeho fotografiemi, na druhou stranu ale nevidím důvod, proč někomu zazlívat, že se narodil jako mončičák. Jiné minority jsme se přece naučili tolerovat a Mr. Bloom navíc opakovaně dokazuje, že mu jeho postižení nebrání vést plnohodnotný život. Navrhuji proto "causu Orlando" definitivně uzavřít a nastolit jinou palčivou otázku, která nedá spát milionům dychtivých: Podaří se té Britney ten comeback, nebo ne? 50% ()

Jamal

Tak trochu jinej film o boxu, dá se říct bez nějakého bojovného konce, což mě překvapilo. Mohlo to být trošku akčnější, je pravda, že by to pak mohlo dojít až ke kýčovosti a ohranosti a to v tomto případě mělo daleko. Taky film poukazuje na to, jak stačí málo a z národního hrdiny se stává odsouzenec .... naštěstí jen dočasně. ()

Kass

Když mi ve videopůjčovně jako "bonusové" DVD k vypůjčeným snímkům přidali i film "Calcium Kid" - převrátil jsem při pohledu na jeho stupidní obal oči a v duchu jsem si řekl něco ve smyslu ..."tak toto určitě ne!". Nuda byla veliká... film poblíž... za pokus nic nedáš... a hle - překvapení! ... "Calcium Kid" ani zdaleka není tak stupidní film jak jeho obal předesílá, ale naopak se jedná o velmi podařenou britskou komedii, jež paroduje všechny ty - jak přes kopírák točené - boxerské filmy. Celá parodie je pojata jako mystifikační dokument, kde aktéři promlouvají přímo do kamery, a v níž není nouze o rychlé + "překvapivé" prostřihy a trapné + "nečekané" situace a zvraty. Tvůrci si originálně natočeným způsobem utahují ze všeho a ze všech, ale nikdy nepřekročí únosnou míru - vždyť přece sledujeme "seriózní dokument" z boxérského zákulisí! Je velká škoda, že O. Bloom vypadá na obalu jako splněný sen 4% menšiny - dovedu si živě představit tu spoustu lidí z cílové skupiny (která má ráda humor, jenž si nebere servítky, ale přitom nesklouzává do přílišné vulgarity), kteří film v regálech minou bez povšimnutí; ...... zatímco děvčátka budou tupě zírat do čeho se ten jejich miláček tentokrát připletl :-) ()

• Režisér Alek De Rakoff měl v tomto filmu svůj debut. Předtím dělal jen na hudebních videích zpěváků Ice T, Space, Bucketheads a N-Trance. (HappySmile)
  • Ve střední váze nosí boxeři speciální boxerské rukavice, ale ve filmu vidíme boxery jen s rukavicemi pro amatéry. (Dawid199)