Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skupina dětí z vesnické školy připravuje pod vedením učitele Smetáčka divadelní představení, inspirované známou pohádkou o Sněhurce. Nadšené děti si rozdělí jednotlivé herecké úlohy. Katce by se mnohem více zamlouvala postava krásné a moudré princezny než špatné královny, ale bohužel nemá na výběr. Úsměvný příběh zachycuje všechny důležité momenty, které se odehrály během příprav tohoto dlouho očekávaného uměleckého představení. (TV JOJ)

(více)

Recenze (22)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Paní Věra Plívová - Šimková je těžká frajerka. Její filmy a Velkopopovický Kozel - 11° Medium to jsou dvě věci na světě, který na mě spolehlivě zabíraj. No, pak ještě striptérka Lulu z night clubu Inferno, ale to souvisí s tímhle filmem spíš jen okrajově. Co, ale naopak souvisí s tímhle filmem maximálně je mimořádný talent paní režisérky vložit do filmu dětskou radost, dětské lásky, sny i touhy po dobrodružství, vynikající práce s dětskými herci a bezchybný výběr exteriérů ve kterých se snímek odehrává ( Litoměřicko forever ). Tak paní Věro Plívová - Šimková moc děkuji za krátký návrat do mých dětských let, ale teď už musím jít, vždyť malí můžeme jen chvíli být a pak už končí léta her, končí všem a to je fér. Dětský svět byl fajn, byl náš, léta prázdnin, slunce, pláž, pryč je smích školních tříd, teď už musím něčím být. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

"Kejchale, že se nestydíš mejt si nohy! Ty můžou bejt špinavý!!" . . . . Ve světě dětí Věry Plívové-Šimkové se držela basa, děti se pořád smály, běhaly na loukách, vymýšlely různá dobrodružství, pan učitel byl vlídný a přívětivý. Její filmy jsem měla ráda, ale ve skutečném životě jsem nikdy takovou solidaritu nezažila. Scéna s topením koťat mi uvízla hodně dlouho v paměti. Film je jako většina českých filmů pro mládež značně podhodnocen. ()

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Milé dětské hry, které v mnohém formují lidskou psyché a proto jsou tolik třeba, dnes už skoro neexistují, nahradily je drogy, pc hry.. :-(( ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle byl kupodivu velmi příjemný návrat zpátky do našich sedmdesátek. Je to takový klasický dětský film té doby něco ve stylu Ať žijí duchové, byť to nemá jejich genialitu. Poetika je ale podobná a kdo se tomu poddá, může ho film v čase přenést zpátky. Potomstvo film zaujal a to se nedá říci nejen o lecčems z té doby, ale i o některých dnešních filmech pro mládež. Tři dlahy. PS. Když jsem viděl tady poprvé ten cover, myslel jsem, že jsem omylem u nějakého hororu a ne tohoto dětského filmu :-) ! * * * ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Věra Plívová-Šimková dokázala točit poutavé filmy o dětech a pro děti. Její SNĚHURKA (nikoliv pohádka, ale rodinný film s významnou rolí této pohádky v příběhu) nepatří mezi notoricky známé kousky a k Plívové vrcholům jako Páni kluci nebo Krakonoš a lyžníci jí ještě nějaký krůček schází. Přesto hodnotím i zde velice pozitivně, od začátku mne upoutal poetický vhled do představ holky zamilované do postavy Sněhurky, v kontrastu s přítomností přísného učitele (F. Husák) na hodině. Paní Věře se opět povedlo zachytit kousek příjemných dětských hrátek v obklopení přírody a moudrých dospělých (babička, učitel divadelného kroužku). Ač narozen daleko dříve, cítil jsem i já z toho kousek nostalgie a sám bych něco podobného přál i dětem nové generace v tom přetechnizovaném světě. Určitě ne dokonalý, ale rozhodně milý kousek pro zahřátí duše. 80% (# Season Challenge Tour 2020: 1. téma – české a slovenské režisérky) ()

triatlet 

všechny recenze uživatele

Věra Plívová Šimková je jednoduše génius. Její vidění dětského, ve Sněhurce víc dívčího, světa je tak opravdové, že si může dovolit natočit poetický film bez velké zápletky. Do poslední desetiminutovky je líčení příprav pasekářských dětí na divadelní představení bez vážnějších problémů (s výjimkou utopených koťat), ale v poslední chvíli si paní Plívová dovolí škobrtnutí, kterým ještě podtrhne neobyčejně věrné zachycení dětského světa 70. let minulého století. Mistrovské dílko. Hudba: Zdeněk Liška. Podobné prolínání pohádkového světa u hrdinky je v Jakubiskově Takmer ružovom príbehu. ()

Karlas 

všechny recenze uživatele

Jak jinak, než pravá česká poezie velké paní Věry. Něžné a přitom drsné tak, jak to Plívová dokázala vždy přesně vést. Děti, podepřeny výkonem našich skvělých mistrů, odvádějí krásné herectví s notnou dávkou kaskadérského umění. A hudba ... ? Pane Liško, jako obvykle, děkuji !!! ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Václav Babka byl jako učitel skvělý. Takového učitele, aby skutečně jeden pohledal. Setkala jsem se na základce a na střední se všemi možnými tipy učitelů, ale nikdo nebyl takový jako tento. Mám ráda, když Zdena Hadrbolcová v nějakém filmu hraje maminku. Propůjčuje svým maminkám laskavost, dobrosrdečnost a starostlivost. Takovou maminku by chtěl snad každý. Ta děcka se musela při natáčení strašně naběhat, ale bylo na nich krásně vidět, že si to užily. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pěkný vesnický žánrový obrázek není pro mě. 1) Filmaři si očividně užívali více, než posléze diváci filmu._____ 2) Jak asi tráví děti čas dneska?_____Jsem to ale trubka! Jasně, studují, jak správně napsat diktát! Víly vily věnce poblíž vily a my se ptáme, ví-li Vilík, že na ně psi vyli. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Děti hrajou divadlo a tak lítají po lese a nacvičujou. Obyčejný, ale pohodový film pro děti. Za zmínku stojí přísný učitel Bidlo v podání Františka Husáka, který opravdu nemá chybu. ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Deti litaji po lese, jeci, zpivaji a nacvicuji divadlo. Asi poeticky film pro deti, nebo nevim...me to teda moc nezaujalo... ()

vaviva 

všechny recenze uživatele

hurá zpátky do pohádky, žádné hádky, žádné zmatky, tam je les a tady hrad, o sněhurce budem hrát...... filmík, který je po letech krásnou vzpomínkou ()

Heavyman 

všechny recenze uživatele

Dětský film z dob minulých na který se stačí kouknout jenom jednou. Docela tvrdá babka co topila koťata a místní idol všech dívek Jerry co jezdí na koni a vypadá jak jejich fotr a hlásek má jak pětiletej harant. Ale děti zahráli dobře a kostým mědvěda vypadal skvěle. ()

Denny 

všechny recenze uživatele

První dětské lásky, boj o hlavní roli - Sněhurku přece oživne princ,ne? Chtělo by to nějaký hlubší příběh. ()

GIK 

všechny recenze uživatele

Beze smyslu skotačící děti od začátku do konce. Nepovedený výběr dětských herců. Někdy až obtěžující a otravná hudba. Nevěřím, že se celá třída zblázní a všichni se můžou přetrhnout, aby hráli divadlo. Děti zde nejsou tak uvolněné, jako v jiných filmech od Šimkové. Je to celé nějaké křečovité. Princ jménem Jerry, holčička v amoku, která se chce utopit místo koťat a Babka převlečený za Sněhurku tomu nasazují korunu. Hrozné postsynchrony. ()

sharka.68 

všechny recenze uživatele

za skvělou roli učitele v podání V.Babky....a chuť si s dětmi tak nádherně hrát....jak já nenáviděla tu babu,co topila koťata... ()

Reklama

Reklama