Stopař II: Čekám...

Hitcher II: I've Been Waiting, The

Stopár II: Už čakám

Horor / Thriller

USA, 2003, 89 min

Ja dávam průměrných 50%, protože si myslím že mělo zůstat jen u jednoho dílu - tohle je nastavovaná kaše, která se snáží divákovi vnutit atmosféru prvniho dilu. Líbilo se mi jak C.T. Howell alias Jim chtěl vyhodit stopaře z auta, ale to je tak asi jediné. Pár povedených triků nebo hlášek tam možná bylo, ale to mi bylo naprosto lhostejné, protože mě znechutili různé klišé, kopie a v některých věcech podobný scénář či děj kopírující první díl. Snad jen ještě stojí za zmínku Jake Busey, který je asi nejsvětlejším prvkem filmu.(15.3.2008)

• AlistairMir

Stopař čekal na auta, které řídí budoucí oběti a já čekal na prima horor a pokračování slavného kousku. Stopař se dočkal no a já ne...Bída a utrpení. Zabiják navíc měl tak šílené koňské zuby, že jsem se díky nim nedokázal soustředit na nic jiného. Jasný vím, že za to nemůže, ale fakt jsem jen čekal, kdy začne řehtat a klusat za autama...PS : Pokud Vás trápí démoni minulosti, je dobrej nápad zvolit směr od nich a ne k nim, možná budete žít o nějaký en pátek déle...Dobrá zpráva je, že na druhý pokus to Morneauovi vyšlo lépe co se týče dálničních hororů ( Joy Ride 2) a vůbec jeho tvorba šla za mě osobně nahoru. Takže nějak se začínat musí, snahu měl, snaha se cení tak teda 2*(21.9.2014)

• Lacike

Zopár dobrých akčných scén, ale inak je to po každej stránke horšie ako jednotka. Najviac ma sklamal môj obľúbenec Busey, ktorý bol skôr trápny magor ako nejaký pôsobivý psychopat. Ale potešilo ma aspoň to, že sa zbavili Howella, ktorý ma nebavil ani v jednotke. Len tá nová hlavná hrdina tiež za veľa nestála. Výsledok nie je žiadna tragédia a pre fanúšikov jednotky to za jedno pozretie stojí. Síce ma to nenadchlo, ale nuda to nie je. 4/10.(26.8.2019)

• anderson

Tento film už pri DVD premiére (spoločnosť UNIVERSAL) patril do prepadliska filmových dejín, nakoľko sa dalo predpokladať, že nikto nedokáže stvoriť rovnocenného pokračovateľa prvého, pre mňa absolútne dokonalého filmu. Aj tak som sa na tento počin musel pozrieť a potvrdiť si tento predpoklad. Pritom pre mňa je LOUIS MORNEAU celkom schopný (prepytujem) režisér - raz viac (MRTVÝ MUŽ), inokedy menej (NETOPIERE) zábavný, alebo ak chcete - originálny. Tentokrát mu však v rukách vybuchla nálož zvaná scenár. Ten je nabitý klišé a nelogičnosťami, no čo je najhoršie MORNEAU jeho dementnosť "pozdvihol" absolútnou absenciou atmosféry a výberom anticharizmatických hercov, ktorí evidentne netušia aký je význam slova motivácia. Od absolútneho odpadu toto béčko (a protestujem aby týmto hanlivým označením niekto častoval pôvodný HARMONov film) zachraňujú iba zvládnuté akčné scény a pôsobivá kamera. Technická poznámka: STEVE RAILSBACK v tomto filme naozaj účinkuje, ale v titulkoch ho nehľadajte. Je totiž akýmsi MORNEAUovým dvorným hercom - maskotom, ktorý si vždy strihne nejakú "pošahanú" roličku a vie že fanúšikovia ho na 100% identifikujú. Poznámka k DVD: nielenže tu absentuje český dabing, ale čo je horšie, nenájdete tu okrem výberu scén, 3 jazykových verzií a niekoľkých titulkov ŽIADNE BONUSY. A to je neodpustiteľné milý UNIVERSAL. (4.7.2005)(4.7.2005)

• SOLOM.

Tak tohle už beru jen jako pokus o vtip a vydělat co možná nejvíc dolarů na zvučném jménu původního filmu. Kdybych neznal všechny tři filmy, tak by se mi to líbilo možná o něco víc, ale takhle je to pro mne jen slabý průměrný film, který za moc nestojí. Vražd je tu jak máku, tedy těch nápaditých, když pominu několik zastřelených policistů. Jediný důvod proč jsem se dodíval až do konce je Kari Wuhrer, kterou já můžu. Škoda jen, že se alespoň nesvlíkla. Úplný závěr je už z kategorie shit movie.(5.5.2010)

• Kari Wuhrer

• - Herečka, o jejímž obsazení do role Maggie tvůrci také uvažovali, byla Melinda Clarke. (Fenk)