Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jima Halseye (C.Thomas Howell) stále pronásledují strašlivé události minulosti. Vrací se zpátky, aby se vyrovnal se svými démony. Cestuje se svou dívkou Maggie (Kari Wuhrer) a brzy se oba ocitnou právě v těch místech na silnici západního Texasu, kde celá ta noční můra před časem začala. Setkávají se s psychopatickým STOPAŘEM Jackem (Jake Busey) a najednou se jízda Jima a Maggie změní v děsivý závod o přežití, v napínavé a strhující dobrodružství. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (48)

Eldoth 

všechny recenze uživatele

Už od začátku bylo jasné, že druhý pokus už nebude tak slibný ...Když přehlídnu kvanta nesrovnalostí ...a sice koukatelné, ale nic moc hrající herecké persony, tak musím povědět, že jsem se ani nenudil. Od postavy C. Thomase Howella se dalo očekávat, že to bude psychicky nevyrovnaná troska utápějící se ve vzpomínkách na hrůzný zažítek. (dostane se i na flashbacky) ...Snad jen ten jeho konec jsem tak trochu nečekal. Kari Wuhrerová dělá přesně to, co se od její postavy očekává, tudíž natahuje děj svým nesmyslným běháním (ježděním) po texaském zapadákově, aby se děj filmu natáhl alespoň na těch stravitelných cca 90 minut. No ...a nejcharismatičtější postavou nám zůstane nástupce Rutgera Hauera Jake Busey ...po taťkovi zdědil parádní záporácký ksichtík a víc než slušně to tam rozjede, je vidět, že si svého Hitchera dosytosti užíl ...někdo by mohl říci, že " zašaškoval " ...Případné třetí pokračování bych už raději nechal odpočívat někde v šupleti ... ()

Jino 

všechny recenze uživatele

Ja dávam průměrných 50%, protože si myslím že mělo zůstat jen u jednoho dílu - tohle je nastavovaná kaše, která se snáží divákovi vnutit atmosféru prvniho dilu. Líbilo se mi jak C.T. Howell alias Jim chtěl vyhodit stopaře z auta, ale to je tak asi jediné. Pár povedených triků nebo hlášek tam možná bylo, ale to mi bylo naprosto lhostejné, protože mě znechutili různé klišé, kopie a v některých věcech podobný scénář či děj kopírující první díl. Snad jen ještě stojí za zmínku Jake Busey, který je asi nejsvětlejším prvkem filmu. ()

Reklama

Ouwen 

všechny recenze uživatele

No abych byl upřímný, tak je to podle mně zbytečný pokračování. Navíc se mi zdá, že čím víc Howell stárne, tím víc bere stupidnější scénáře. O War of the worlds ani nemluvím, to bylo otřesný, ale Stopař II se mi ještě líbil. Už to není tak skvělý jako jednička, kde skutečně válel Hauer. Howell se snaží hrát pořád toho vystrašeného mladíka, z 80tých let, ale už to není ono. Nejsem zklamaný, protože tady pouť Jima končí, ale ani to nemuselo být. Jeden Stopař mi už fakt stačil, ten byl špičkový, ale dvojka se mu po žádné stránce nevyrovná. Jinak, ale slušný snímek :) 70% ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Není to špatný horor, ano je to sice nastavovaná kaše, ale proč né. Tentokrát to hlavní hrdina odnese hned v první polovině a pak to vezme do ruky jeho žena a musím říct psychárna jak vyšitá. Ten magor co vraždí na počkání, byl někdy až moc sebejistý a vše mu vycházelo, chudák ženská. Poněkud se tvůrcům nepovedlo vychytat jendu chybu a to, že Maggie postřelí do stehna a tak kulhá pak když utíká k letadlu běží jako laňka a pak zase , když se dá běhu tak najednou skáče a pajdá, nák asi zapoměla. Určitá nelogičnost tam byla, třeba jak mohl ten magor vědět, že budou Maggie zrovna převážet a on byl na místě připravený s bagrem. Přesto to bylo průměrný, ale koukatelný béčko. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Tento film už pri DVD premiére (spoločnosť UNIVERSAL) patril do prepadliska filmových dejín, nakoľko sa dalo predpokladať, že nikto nedokáže stvoriť rovnocenného pokračovateľa prvého, pre mňa absolútne dokonalého filmu. Aj tak som sa na tento počin musel pozrieť a potvrdiť si tento predpoklad. Pritom pre mňa je LOUIS MORNEAU celkom schopný (prepytujem) režisér - raz viac (MRTVÝ MUŽ), inokedy menej (NETOPIERE) zábavný, alebo ak chcete - originálny. Tentokrát mu však v rukách vybuchla nálož zvaná scenár. Ten je nabitý klišé a nelogičnosťami, no čo je najhoršie MORNEAU jeho dementnosť "pozdvihol" absolútnou absenciou atmosféry a výberom anticharizmatických hercov, ktorí evidentne netušia aký je význam slova motivácia. Od absolútneho odpadu toto béčko (a protestujem aby týmto hanlivým označením niekto častoval pôvodný HARMONov film) zachraňujú iba zvládnuté akčné scény a pôsobivá kamera. Technická poznámka: STEVE RAILSBACK v tomto filme naozaj účinkuje, ale v titulkoch ho nehľadajte. Je totiž akýmsi MORNEAUovým dvorným hercom - maskotom, ktorý si vždy strihne nejakú "pošahanú" roličku a vie že fanúšikovia ho na 100% identifikujú. Poznámka k DVD: nielenže tu absentuje český dabing, ale čo je horšie, nenájdete tu okrem výberu scén, 3 jazykových verzií a niekoľkých titulkov ŽIADNE BONUSY. A to je neodpustiteľné milý UNIVERSAL. (4.7.2005) ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Herečka, o jejímž obsazení do role Maggie tvůrci také uvažovali, byla Melinda Clarke. (Fenk)

Reklama

Reklama