Stopař II: Čekám...

Rick Roberts

Kostýmy:

Wendy Partridge
  • SOLOM.

Tak tohle už beru jen jako pokus o vtip a vydělat co možná nejvíc dolarů na zvučném jménu původního filmu. Kdybych neznal všechny tři filmy, tak by se mi to líbilo možná o něco víc, ale takhle je to pro mne jen slabý průměrný film, který za moc nestojí. Vražd je tu jak máku, tedy těch nápaditých, když pominu několik zastřelených policistů. Jediný důvod proč jsem se dodíval až do konce je Kari Wuhrer, kterou já můžu. Škoda jen, že se alespoň nesvlíkla. Úplný závěr je už z kategorie shit movie.(5.5.2010)

No abych byl upřímný, tak je to podle mně zbytečný pokračování. Navíc se mi zdá, že čím víc Howell stárne, tím víc bere stupidnější scénáře. O War of the worlds ani nemluvím, to bylo otřesný, ale Stopař II se mi ještě líbil. Už to není tak skvělý jako jednička, kde skutečně válel Hauer. Howell se snaží hrát pořád toho vystrašeného mladíka, z 80tých let, ale už to není ono. Nejsem zklamaný, protože tady pouť Jima končí, ale ani to nemuselo být. Jeden Stopař mi už fakt stačil, ten byl špičkový, ale dvojka se mu po žádné stránce nevyrovná. Jinak, ale slušný snímek :) 70%(28.9.2012)

• anderson

Tento film už pri DVD premiére (spoločnosť UNIVERSAL) patril do prepadliska filmových dejín, nakoľko sa dalo predpokladať, že nikto nedokáže stvoriť rovnocenného pokračovateľa prvého, pre mňa absolútne dokonalého filmu. Aj tak som sa na tento počin musel pozrieť a potvrdiť si tento predpoklad. Pritom pre mňa je LOUIS MORNEAU celkom schopný (prepytujem) režisér - raz viac (MRTVÝ MUŽ), inokedy menej (NETOPIERE) zábavný, alebo ak chcete - originálny. Tentokrát mu však v rukách vybuchla nálož zvaná scenár. Ten je nabitý klišé a nelogičnosťami, no čo je najhoršie MORNEAU jeho dementnosť "pozdvihol" absolútnou absenciou atmosféry a výberom anticharizmatických hercov, ktorí evidentne netušia aký je význam slova motivácia. Od absolútneho odpadu toto béčko (a protestujem aby týmto hanlivým označením niekto častoval pôvodný HARMONov film) zachraňujú iba zvládnuté akčné scény a pôsobivá kamera. Technická poznámka: STEVE RAILSBACK v tomto filme naozaj účinkuje, ale v titulkoch ho nehľadajte. Je totiž akýmsi MORNEAUovým dvorným hercom - maskotom, ktorý si vždy strihne nejakú "pošahanú" roličku a vie že fanúšikovia ho na 100% identifikujú. Poznámka k DVD: nielenže tu absentuje český dabing, ale čo je horšie, nenájdete tu okrem výberu scén, 3 jazykových verzií a niekoľkých titulkov ŽIADNE BONUSY. A to je neodpustiteľné milý UNIVERSAL. (4.7.2005)(4.7.2005)

• rodo

Neskutečný sled nelogičností a žánrových klišé mi nedává prostor ohodnotit tento rádobythriller více než jednou hvězdičkou, i když některými pasážemi by to mohl být film alespoň průměrný. Líbil se mi v roli záporáka Jake Busey, ale Kari Wuhrer jako akční hrdinka mi tu nějak nesedla. Ze začátku to byla taková pipka a na konci se z ní stala drsná Lara Croft. No nic, to vlastně taky patří k těm nelogičnostem.(22.7.2009)

• Mi Nü-Chai

Podařilo se téměř nemožné - zdejší hlavní hrdinka je ještě větší kretén než hrdina původního filmu. Nevím, jestli autorům gratulovat k zázraku nebo je za to nechat pomalu umučit, ale každopádně to jejich pokusu (moudře odeslanému rovnou na video) o pohyblivé obrázky nepomohlo. Jenže tomu by nepomohla ani voda vysvěcená samotným Papst Nazingerem.(6.8.2009)

• - Herečka, o jejímž obsazení do role Maggie tvůrci také uvažovali, byla Melinda Clarke. (Fenk)