Reklama

Reklama

Stopař II: Čekám...

  • Česko Čekal jsem (více)

Obsahy(1)

Jima Halseye (C.Thomas Howell) stále pronásledují strašlivé události minulosti. Vrací se zpátky, aby se vyrovnal se svými démony. Cestuje se svou dívkou Maggie (Kari Wuhrer) a brzy se oba ocitnou právě v těch místech na silnici západního Texasu, kde celá ta noční můra před časem začala. Setkávají se s psychopatickým STOPAŘEM Jackem (Jake Busey) a najednou se jízda Jima a Maggie změní v děsivý závod o přežití, v napínavé a strhující dobrodružství. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

Mi Nü-Chai odpad!

všechny recenze uživatele

Podařilo se téměř nemožné - zdejší hlavní hrdinka je ještě větší kretén než hrdina původního filmu. Nevím, jestli autorům gratulovat k zázraku nebo je za to nechat pomalu umučit, ale každopádně to jejich pokusu (moudře odeslanému rovnou na video) o pohyblivé obrázky nepomohlo. Jenže tomu by nepomohla ani voda vysvěcená samotným Papst Nazingerem. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

A na týhle točně jsem říkal neberte stopaře, neberte stopaře, nebo se z toho zblázníte. Jeden z páru se sice vehementně bránil jeho svezení a neměl pro něj pochopení, ale je to marný, je to marný, je to marný! Film s prvním dílem má společnou akorát postavu Jimma, kterou ztvárnil tehdy mladík C.Thomas Howell, v následném pokračování po patnácti letech už je z něj suspendovaný policista. Když si přečtete v titulkách jméno režiséra Louis Morneau, který svoji kariéru zasvětil těm nejlevnějším béčkovým debilovinám, je vám hned jasné, že máte tentokrát před sebou sice o něco menší, ale přesto debilovinu, ale docela vtipně, a to zřejmě nechtěně, zrežírovanou. To si takhle vyrazí pár Jimmy a Maggie řešit životní krizi do pouště a jen tak náhodou narazí na psychopata - albína, který jim ne a ne dát pokoj a chce si zkrátka hrát. A když pak je Jimmy ze hry venku, musí s psychoušem svádět boj nebohá ženská a bude se tedy mít co ohánět. Je evidentní, že film je natočený velmi levně a tomu odpovídá i "televizní" obsazení. Výsledkem je film, ve kterém dochází k časté teleportaci zabijáka, zranění se hojí nějak podezřele rychle, anebo v horším případě na něj maskéři zapomenou, jedna wtf scéna střídá druhou, a když k tomu připočtu mrzký scénář s několika nechtěně vtipnými, ale i napínavými scénami, dynamické tempo a spád, málo charismatického záporáka Jacka Buseyho a snaživou Kari Wuhrer, vychází z toho standardně odvedený béčkový thriller s levným videovizuálem, který vám větší paseku ani vzrůšo v obýváku sice až tak nenadělá, ale zaplácne nudný večer celkem spolehlivě. Mé hodnocení: 60% ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Další hw debilní patvar coby odvar vyroben pouze k vejvaru... 8-( . . . To si jen tak po patnácti letech vyrazíte s traumatem a čůzou do Texasu, abyste pak zhovínka ten den hnedle v místě narazili na chlápka, co vám... Nu, v tomhle případě jste tedy narazili na film s kvantem nelogičností, velikým jako celá ta široširá zem, s dějem průhledným jako všechna ta čiročirá voda, která hned na začátku valí se z nebe jak při konci světa a náš hrdina v té bouři přistane se svým létadélkem na okresce, aby... . . . Ale ne, to nemá cenu, něco tu zdůvodňovat, vysvětlovat, popisovat jednu tu pitomost za druhou... Tohle je prostě další z té masy otravně zbytečných filmů, kdy tvůrci naprosto ignorují jakoukoli logiku děje, smysluplnou story, uvěřitelné herecké kreace a chování postav - a aspoň průměrnou diváckou inteligenci. Ledaže by to (ne)bylo celé natočené pro nějaké ty vymaštěné texasské červené krky... Já tedy opravdu nečekal nic, ale toto... :-[ - - - - - (Poprvé viděno 29.3.2009 na dvd, komentář zde jako desátý - 29.3.2009) ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Tento film už pri DVD premiére (spoločnosť UNIVERSAL) patril do prepadliska filmových dejín, nakoľko sa dalo predpokladať, že nikto nedokáže stvoriť rovnocenného pokračovateľa prvého, pre mňa absolútne dokonalého filmu. Aj tak som sa na tento počin musel pozrieť a potvrdiť si tento predpoklad. Pritom pre mňa je LOUIS MORNEAU celkom schopný (prepytujem) režisér - raz viac (MRTVÝ MUŽ), inokedy menej (NETOPIERE) zábavný, alebo ak chcete - originálny. Tentokrát mu však v rukách vybuchla nálož zvaná scenár. Ten je nabitý klišé a nelogičnosťami, no čo je najhoršie MORNEAU jeho dementnosť "pozdvihol" absolútnou absenciou atmosféry a výberom anticharizmatických hercov, ktorí evidentne netušia aký je význam slova motivácia. Od absolútneho odpadu toto béčko (a protestujem aby týmto hanlivým označením niekto častoval pôvodný HARMONov film) zachraňujú iba zvládnuté akčné scény a pôsobivá kamera. Technická poznámka: STEVE RAILSBACK v tomto filme naozaj účinkuje, ale v titulkoch ho nehľadajte. Je totiž akýmsi MORNEAUovým dvorným hercom - maskotom, ktorý si vždy strihne nejakú "pošahanú" roličku a vie že fanúšikovia ho na 100% identifikujú. Poznámka k DVD: nielenže tu absentuje český dabing, ale čo je horšie, nenájdete tu okrem výberu scén, 3 jazykových verzií a niekoľkých titulkov ŽIADNE BONUSY. A to je neodpustiteľné milý UNIVERSAL. (4.7.2005) ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak tohle už beru jen jako pokus o vtip a vydělat co možná nejvíc dolarů na zvučném jménu původního filmu. Kdybych neznal všechny tři filmy, tak by se mi to líbilo možná o něco víc, ale takhle je to pro mne jen slabý průměrný film, který za moc nestojí. Vražd je tu jak máku, tedy těch nápaditých, když pominu několik zastřelených policistů. Jediný důvod proč jsem se dodíval až do konce je Kari Wuhrer, kterou já můžu. Škoda jen, že se alespoň nesvlíkla. Úplný závěr je už z kategorie shit movie. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Herečka, o jejímž obsazení do role Maggie tvůrci také uvažovali, byla Melinda Clarke. (Fenk)

Reklama

Reklama