Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (Cinemart)

Michelle75

Občas, když od něčeho nic neočekáváte, příjde příjemné překvapení. Po delší době velmi povedená hororová komedie, bez zbytečností a dějových prodlev, všechno jde ráz na ráz. A navíc stále krásná Andie MacDowell. ()

misstake

Po všech těch chůvách konečně charakterní role pro Samaru Weaving. A věříte jí to od začátku do konce. Já tu holku miluju. ()

Han22

Tradičně netradiční vyvražďovačka. Netradiční je hlavně námět - žena se přivdává do bohaté rodiny a podle tradice si musí o půlnoci zahrát hru, kterou vybere losovací kostka. A po 30 letech je vybrána schovka, což znamená že se všichni chopí zbraní a do rána ji chtějí ulovit. Zbytek je poměrně tradiční - pár nechutností, pár krvavých scén (za mě díra v ruce a hřebík top!), naháněčka a čím dál šílenější nevěsta, která se s tím taky moc nepáře. Není to úplně béčko, jednotlivé postavy k tomu přistupují odlišně, někteří ji mají rádi, manžel ji chce zpočátku pomoc. Nechybí ani mytologické pozadí a celkově jde o slušnou zábavu tak na 3*. SPOILER Ovšem za finální splatter scénu kdy se ukáže že ta mytologie je pravdivá musím jednu přidat, to bylo prostě boží :) PS: Andie McDowellová fakt nepěkně zestárla. ()

borec999

Vstupenka pre režisérov VHS do prvej ligy. Matt Bettinelli Olpin a Tyler Gillett nám dodali veľmi osviežujúce béčko, ktoré okrem prehnane krvavého (miestami až splatterového) násilia a sympatickej Samary Weaving v hlavnej úlohe stojí na zábavných dialógoch, drsnom čiernom humore; členoch čudesnej rodinky (vedie krvilačná Nicky Guadgani, či neschopný bojko ktorý musí všetko googliť) a originálnej premise o "zahraní si hry" v svadobný večer s novým členom rodiny. Nie je to čistokrvný horor a skôr je Nevesta na zabitie odľahčenou hororovou zábavou, našťastie však plne funkčnou a dosť originálnou. Som zvedavý, ako si režiséri poradia s reštartom Vreskotu v 2022... PS: Ending will blow your mind :D 75% ()

Blondsky

Nejlepší thrillero-komedie roku. Nejdříve se to tváří jako dost vážný drama, ale v druhé polovině se to rozjede v krvelačnou komedii s nádhernou Samarou Weaving. Jedna z věcí, co na filmu oceňuji je, že jsem v podstatě netušil, co nás bude čekat dál (a s tím mám dnes dost problém), kdo je vlastně dobrej nebo už vůbec, jak to celé vyvrcholí (při slově Fuck jsem dostal neskutečnej záchvat smíchu). Perfektně, ale opravdu perfektně se zde pracuje s hudbou („Run , Run , Run!“), která přidává důraz, když film přidává důraz též. Jistě to není žádné přelomové dílo, ale ta kupa nápadů, 100% dokonale fungující humor a především neuvěřitelně podmanivá atmosféra to táhnou kupředu. Mohl bych tu o tomto filmu básnit dál , ale komu se by se to popravdě chtělo číst :D? Každopádně se jedná o největší překvapení roku a pravděpodobně se z tohodle stane moje Halloweenská záležitost po dlouhou dobu. ()

kery-

Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Musím pochválit hlavně skvělé herecké obsazení, kde snad všechny postavy jsou naprosto boží, sympatické a uvěřitelné. Trochu jsem byl v rozporu z toho, že je žánr obohacen i o komedii, ale prvky zde nejsou nijak extra výrazné (jako například v Tucker & Dale vs. Evil) a trochu napomáhají dírám ve zcénáři. Filmu bych dal 3, ale ten vymazlený konec? Cože? :D Za to jde prostě hvězda nahoru. ()

Hanys_

Vlastně dost dobrá černá komedie, ale něco mi tady ještě chybělo, aby ten zážitek byl silnější. Každopádně Samara zase skvělá a jen tímhle filmem potvrzuje, že je v současnosti nekorunovanou horrorovou královnou. ()

ruhebitte2010

Tohle se mi hodně líbilo. Není to tak úplně horor, hodně černá komedie. Skvělé herecké obsazení. Samara Weaving je nejen krásná, ale také skvělá herečka. ()

J.F.B.

"Jesus Christ, what happened to you?" "In-laws." Přestože se z mnou původně očekávaného "vážného hororu" vyklubala asi po deseti, patnácti minutách ujetá černá komedie, nemám žádný důvod ke stížnostem. Proč taky? Toho, kvůli čemu jsem se na Ready or Not vlastně v prvé řadě podíval, to jest pěkného domu a interiérů, jsem se dočkal, k tomu se ještě poměrně slušně pobavil a někdy i docela pořádně nahlas nasmál, takže bych tento "dramatický" zvrat bral spíše jako plus. Samara Weaving mi sedla, mezi ostatními herci se také našlo pár výraznějších (ovšem s předstihem vedl Brody), jen aby film byl na čtyři hvězdy, tak by ta absurdní žánrová směska musela být ještě krapet bláznivější (jen s tou krvavostí, po níž mnozí hodně touží, bych to moc nepřeháněl, mně to stačilo takhle...) a celkově propracovanější. Nebo by to chtělo ještě více záběrů velkolepého sídla Le Domasů... To bylo z velké části natáčeno na Parkwood Estate a v Casa Loma (x), dvou malebných rezidencích ze začátku 20. století v kanadské provincii Ontario. (♪♫) (♪♫) ()

kolemjdouc

parodie na horor.Adamsova rodinka.Na nic si to nehrálo.Jo a závěrečná scéna kdy notně oškubaná nevěsta kráčí kolem prázdných židlí za tónů Svatebního pochod -  to fakt bylo dobrý ()

woodsman

tak toto bola ina paradicka dost som sa zasmial boha cely cas som si myslel ze to je Margot a boha ona to je Samara vau som v prdeli s toho ale bola vazne bozska v tych svadobnych satoch hned by som si ju vzal za zenu . Videl som znova v dabingu a je to stale vtipne dabing v pohode a tie modre očička mnam ()

orkadimenza

Vše začíná svatbou, po které se v rámci rodinné tradice musí zahrát jedna z deskových her, jejichž úspěch přinesl rodině bohatství. "Výborně, tak koukám na Jumanji!" Poté se nevinná hra na schovávanou zvrhne v hon psychicky narušené vraždící rodiny na nového člena rodiny. "Aha, takže to je Get Out." No a nakonec je tam malá hrstka černého humoru, zato spousta krve. "Ale nový Tarantinův film to není, či?" Krvavá nevěsta zkrátka bere z výše zmíněných titulů (a určitě by se toho našlo více) to nejlepší, ale když se to vezme kolem a kolem, v ničem není originální. Víceméně vše co je ve filmu už jsme někde viděli. Přesto to dohromady působí jako dost napínavá zábava, a i když to není nijak převratné dílo, na mě zapůsobilo dobře. Cílení na mainstreamového diváka je znatelné z přehnaného počtu twistů, ale i to jsem schopen odpustit a 4. hvězdu pro film urvat. ()

mclenin

Nekompromisná jazda od začiatku do konca, ktorá mení svoju tvár v priebehu niekoľkých dejstiev od dramatického thrilleru cez "horor" až po čiernu komédiu a všetko je namixované v tom správnom pomere - hoci berúc do úvahy dramatickú konštrukciu, možno by mi stačilo ukončenie peripetiou, teda pred záverečným rozuzlením, ktoré už bolo mierne over the top. ()

Prochy38

Za mě vskutku originální krvavá komedie. Výbroně srovnané váhy mezi srandou a hororem, což je dnes už docela kumšt. S. Weaving skvělá a krásná. Skvěle se na ni koukalo a dávala si to! Pobavilo opravdu moc. Jak začal odpadávat personál... :) Fajn vidět po delší době A. MacDowell a seklo jí to, stále :) ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)