Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (CinemArt)

Redyx1

Nejsem příznivcem hororového žánru,nicméně jsem byl docela překvapen,že tvůrci toto dílko prezentují jako horor.Určitě oceňuji dobrý scénář,kdy příběh má zápletku a pak svižně přechází do různých dramatických situací.Ale spíše bych místo info o filmu prezentující horor viděl spíš pojem strašidelná komedie... ()

r3musko

Páči sa mi mix horor/komédia. Má to svoj štýl a je to originálne. Škoda len, že sa v dome neodohráva väčšia časť príbehu (kľudne aj celý). ()

duch9

"To byla ale blbost" prohlásila jsem u závěrečných titulků a smála se od ucha k uchu. Typická americká crazy hororová komedie, u které nemusíte přemýšlet, ale jen se bavíte. Něco ve stylu trochu drsnější Addams family. Myslela jsem si, že to skončí jako film Hra, ale konec byl superblbý, takový komiksový, což se mi ve finále líbilo ještě víc. ()

JaHo

Nevěstě to moc slušelo :-) Komedie to moc nebyla, thriller také ne, snad jen ten horor. The Addams Family je lepší. 60% ()

R...

Veľká škoda, že sa s myšlienkou filmu tvorcovia nepohrali viac, určite samotný nápad filmu je zaujímavý, no to prevedenie nebolo pre mňa nič moc.. Áno bolo to krvavé a zábavné ale to je asi tak všetko, pretože toľko nelegického myslenia som už nezvládal a v kine som sa na sedačke prevracal zo strany na stranu. Pre mňa slabých 50% aj to len vďaka Samare a celkom nečakanému finále filmu.. ()

artlover

Veľmi schopný a svieži film! Určité predvídateľné či nelogické drobnosti nakoniec odpúšťam, nakoľko keby sa neudiali, bola by som sklamaná. Potešil Adam Brody, ktorého postava nechávala diváka pochybovať a zároveň každý niekde vnútri cíti, že toto má byť ten good guy. Grace je sympoška, pekne sa dá po troche uveriteľného pofňukania dokopy a za fucking slovník uprostred nočnej cesty jej človek proste musí fandiť. Samara Weaving bola dobrá voľba. Plusové body má film u mňa aj za Fitcha a pár vtipných momentov. "Výbušné" scény na konci a zjavenie v kresle sú niečo, čo nemusím a sem sa mi to príliš nehodilo, takže hviezdička dole, ale inak som spokojná. ()

GeorginaAnne

Film vhodný pro nastávající nevěsty, které se rozhodují zda si svého milovaného vzít či mu raději utéct od oltáře... Hororem bych to nenazvala ale má to dobrou atmosféru a momenty se "schovávající se" nevěstou jsou vcelku příjemné na koukání. Průměrná černá komedie s pro mě ucházejícím koncem. 65% ()

INDYANA odpad!

To nebolo dosť dobré ani ako komedia či parodia a s hororom to nemalo vôbec nič. Len taká predvídateľná nuda chabého scenára a slabých hereckých výkonov. Odpad ()

DyingAngel

Nemám čo vytknúť, pre mňa jeden z najlepších filmov tohto roku. Herecký výkon hlavnej hrdinky Grace je famózny. Držala som jej palce do samého konca... Stala sa z nej Krvavá nevesta, ako sa patrí. Niektoré pasáže boli svojou morbídnosťou správne a najmä nenásilne vtipné, v napätí a v očakávaní je divák od začiatku až do konca. Bohatí ľudia sú vždy iní a hlavne veľakrát divní... ()

kudryj

Po dlouhý době jsem se u hororu bavil a i zasmál. Ne nadarmo pokud se tzv. hororová komedie povede, je to lepší, než sto dalších s tupoidními konci. Vše co film obsahuje už bylo viděno, přesto kombinace různých situací pěkně zapadá do sebe a rozhodně nenudí. Velmi příjemné překvapení. ()

Profík

Byla to zábava, nikoliv perfektní, udělal bych pár změn, lehounce bych nevěstě přidal pár skillz, ne samozřejmě jako té od Tarantina v Kill Bill, ale přeci jen trochu a asi bych přidal pár smrtí před závěrečnou pasáží. Ale jinak parádní, herecké obsazení moc fajn, zajímavé obsazení Andie MacDowell, ale hlavně to táhne Samara Weaving, která je pro mě čím dál zajímavější a minimálně jako hororový "materiál" má co nabídnout. 80% ()

Sylviiik

Tak tohle mě dost zklamalo. I když to má spád a je to celkem famózní podívaná, čekala jsem od nevěsty trochu víc. Místo, aby se nabombila zbraněmi, tak furt jen někam zdrhá a řve. Čili jedna hvězda pryč za nemastnou neslanou nevěstu a druhá za ten sračkoidní nesmyslný závěr plný vnitřností! ()

WazzapKal

Samara je kočička a tyhle role jí prostě sluší v AvED už jí ta krev sedla. Jinak film supr tempo, zábavný a za ten konec tomu dám bůra. 😀 ()

BStone

Svatební noc v poněkud netradičním provedení... Černý humor snímku velice sluší a Samara jede! Líbilo. 70% ()

vinson003

Šel jsem trochu z trucu, nicméně musím přiznat, že mi uhranula hlavní kráska, která bojovala jako lev. Hovadina na entou, ale dvě krasavice zachraňují erb. Poenta je jistě znát, protože dobro musí jasně zvítězit nad zlem, ale jak to označit, nic velkého mi to nepřipomíná, takže je to jenom hon za kráskou s velkým srdcem....jednoduchá koncovka navazující na všechny americké horory, kdy dobro vítězí nad zlem, jsou to takové pohádky, u kterých funguje endogenní trénink..napětí..uvolnění...napětí...uvolnění...tento fungoval...fajn kóči...fajn movie...bye ()

NagatoPein

Parádna zábava. Niekedy trochu nelogické, ale celé je to konzistente zábavné a originálne. Lahší horror s emóciami a myšlienkou, ktorý sa neberie príliš vážne. Stojí za to. ()

Wolv3rine

Je to strašně neoriginální a k dokonalosti tomu chybí fakt hodně. Ale s flaškou vína po ruce při adventním nedělním večeru je to docela velká zábava. Jen sem čekal víc různorodých smrtelných úrazů, takhle to vzal Mr. Satan skoro všechno jednim vrzem, což je škoda. Samara a její nasranej výraz je poměrně dost sexy, což je naštěstí slušná kompenzace. ()

Pavlis.xxx

Rozjezd v pohodě, nápad v pohodě, obsazení v pohodě, ale ten konec mě osobně dojebal celý dobrý dojem z filmu. Humor bych z tohoto filmu vyloučil úplně nebo předělal konec a byl bych spokojený.. ()

sadsammy

Docela povedená práce. Sice jenom na jedno zhlédnutí, ale i tak je to celkem zajímavej příběh o rodině šílenců a hezké nevěstě, která sotva tuší co na ně čeká po svatbě. Hra herců byla velmi dobrá, natočený to taky bezvadně, konec mi tak trochu připomněl "Uteč". Nezařadila bych tento film do "must watch", ale mne to nějak drželo v napětí a některé momenty přišly dost zvláštní. Jinak dala jsem tomu 4 hvězdičky, protože takovej žánr nabírá popularitu a zatím to jde poměrně dobře. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)