Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (CinemArt)

Ace.A.T.L.

Jako hororovou komedii určitě doporučuju. Má to parádní nádech tajemna i temna, neschází ovšem plno dost nadsazených myšlenek, který film nepodrazí a jen ho posuno vejš nebo ho alespoň udrží na správný vlně. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Lendak

Na moje prekvapenie to neje až taký masaker jak som čakal. Začína to ako nejaká svadobná komédia a končí to ako totálna gore chujovina. Furt to je ale kuriozita s celkom originálnou zápletkou. Prekvapivo tu neje veľa brutality ale keď už, tak poriadne ale furt to nepreháňajú a netopí sa v tom. Ku tomu tvorcovia ani nevedia že či točia komornú drámu alebo hororovú komédiu a dosť dobre to kombinujú čo sa tu perfektne hodí. Samotné finále je iba brutálne jebnutá čerešnička na tejto krvou nasiaknutej torte. ()

Karlosik_4

Já nevím, osobně mi to nesedlo. Neviděl jsem zde žádné napětí, žádná překvapení a vtipy na mě nefungovali. Co se týče zajímavosti postav, či celkové zápletky, to na mě ani po 40 minutách filmu nefungovalo a já u toho nevydržel ani sedět. Filmu jsem dal 2 pokusy, bohužel, toto se mi do chutě netrefilo, a nebo jen nevidím něco, co bych měl. ()

swenyx

V celku švihlá ale zato zábavná rodinka, která je tak trošku jiná. Nojo boháči jsou vždycky jiní. Čekal jsem teda aspoň náznak hororovýho žánru, bohužel toho jsem se nedočkal. Gore byl ale udělán docela dobře a i přes hloupý humor jsem se bavil. Asi to není něco na co bych se kouknul dobrovolně znovu, ale být to někdy v telce tak bych to určitě zchecknul. ()

PTuranyi

Obstojná hororová komédia. Nápad skrížiť Jumanji s Kill Bill a Rodinou Adamsovcov vyzerá bláznivo nehovoriac o tom poňať to ako horor. Prekvapivo to funguje, všetky podstatné prvky tu sú. Báznivo morbídna rodina, ktorá hrá zabijácku hru a neveste ide o život. To že to nie je reálny horor zistíte hneď na začiatku hry, keď nadopovaná švagriná odbachne prvú slúžku. Slúžky to majú evidentne v tomto filme nahnuté. Film obsahuje množstvo hororových klišé no vzápätí si z nich uťahuje. Nie je to Scary movie lebo autori sa krvi neboja. Nelietajú tu síce odťaté končatiny, to však neznamená, že zranenia budú len povrchové. Produkcia je kvalitná, ale herecké výkony priemerné. Na dobrú komédiu má film našliapnuté ale na túto úroveň až nedosiahne. 65% ()

Lilith03

Tam kde se objeví Samara Weaving to stojí za to a tenhle film je jasná ukázka, která to potvrzuje. Těžko bych hledala větší sympaťačku a v pohodě babu mezi herečkami, ta holka to prostě umí a tam kde je, tam to je odsouzeno k úspěchu. Mě tento film hodně baví, je to jeden z mých nejoblíbenějších horrorů a to je to můj nejsledovanější žánr a mám už hodně nakoukáno. Tenhle film mám hrozně ráda i v tom, že u toho můžu jíst a je to v pohodě, není tam nic nechutného a není to pro mě osobně ani nějak extra strašidelné. Pouštím si ho totiž často. Dokonce dnes i s přítelem, který tento žánr nemá zase tak rád a hodně ho to bavilo, též má tuto herečku rád. Komediální stránka filmu je fajn, občas se člověk zasměje a není to tak nějak na sílu, jen pár vtipů a to je pro mě akorát. Někdy se to láme přes koleno a já to na sílu nemám ráda, takže tady chválím scénář a i celkově všechny dialogy top. Není tam jediné hluché místo, člověka to zabaví po celou dobu a ty postavy jsou skvělé. Každý má nějaký charakter, není to nic plochého, jak se v hororech často stává a zároveň člověka pobaví ta debilita většiny postav, které za celý večer v deseti lidech nedokážou zabít jednu ženskou. A na závěr chválím celkově vibe filmu, ten mě taky baví. ()

rakosabasta

Aaaah, tak takhle kvalitně jsem se už dlouho nezasmála a "neděsila" zároveň. Slušně vybudovaná a hlavně udržená atmosféra, přesné charaktery, dotahované "vtípky" pointami. A přitom taková blbost. No, možná jsem trochu vyšinutá, ale měla jsem prostě čirou radost z jakéhosi "dotažení" a pracování se vším. Vše, co se divákovi předloží, hraje. Trochu mě snad mrzí jen ten evidentní antisemitský pocit, který mi díky určitým promluvám autoři kuší nastřelili do hlavy, ale třeba se mýlím. ()

bigmatko

od nevesty som toho moc nečakal a dostal som výbornú dávku čierneho humoru v podaní mierne šialenej rodiny a ich zvrátenej rodinnej tradície, ktorá sa trocha vymkne z rúk. zopár ľudí to odnesie a neveste budete držať palce lebo je naozaj sympatická. svadobným šatám svedčí krvavo červená a keď ju už raz naserú svokrovci a celá família tak ide bonton stranou. podarený zábavný film s dobrým výberom hercov. A určite to nie je horor to v žiadnom prípade. taká drsnejšia adamsovská komédia zabaví každého. ()

Hejkal_03

Do kina jsem šel aniž bych o filmu cokoli věděl a až doma jsem zjistil, že se je to komedie... Myslel jsem, že se jedná o klasický horor a bral jsem to moc vážně. Takových absurdit a hloupých věcí... Lepší žádné očekávání nemít... Rada hlavně pro mne: přečíst popisek k filmu a kouknout na žánr... Až na pár zajímavých scén jsem si to protrpěl. Celý film je postavený na blbostech a sprostých slovech... Tohle nebyl můj šálek kávy. ()

DeLonge

Tak jo, dávám 3*. A nejen proto, že jsem do Samary zamilovaný. Ale proto, že to bylo milé jako teta Alžběta. Vtipné jako opilý klaun. Roztomilé jako koťátko bez nohy. Zamilované jako....hmmmm já. Tajemné jako Macocha. Psychologické jako Dostojevskij. Něžné jako sultánův eunuch. Strašidelné jako nenamalovaná štětka. A nedopečené jako nerozhodná lesba. Pravda, nasával jsem u toho, jak tepláky hozený do potoka. Nicméně jsem v podstatě docela spokojen. Je to takový klasický a nenáročný film, který je jednoduchý jako kafemlejnek. Ale vzhledem k tomu, že nemám nijak extra v lásce kombinaci horor - komedie (a zde to byla rozhodně více komedie), taxem toho až zas tolik neočekával. Jenže jsem byl přelstěn a mile překvapen. Opravdu mě to docela bavilo. Až mě to to skoro vyděsilo...:). Čekal jsem méně, dostal jsem více. Nicméně vidět znova to už nemusím. ()

Slepejsek

Celkem zábavný napínák s poněkud bezradným finále. Od začátku je cítit, že všechno je trochu jinak (ach ty rodinné tradice) a že pod dokonale načinčaným povrchem se skrývá cosi, co se má ke svatebnímu veselí asi jako rozpálená pánev ke šťastným a veselým z pohledu mladého dobře narostlého kapra. pokud si načtete plakátované anonce, nemusíte se bát rychlé smrti a o to víc v klidu očekávat, co a jak autoři vymyslí, do čeho svou nevěstu namočí a jak ji z toho zase vytáhnou. Nutno říci, že se jim to vcelku daří bez křečí, zásadních přešlapů a totálních trotlovin (i když tu a tam jim nožka samozřejmě ujede - jakože slyšet někdy je a někdy není, čas je relativní a důsledky zranění jakbysmet). Možná by to autoři nemuseli brát zas až tak vážně a mohli na diváka pomrkávat dřív a častěji (viz třeba tarantinovské OD SOUMRAKU DO ÚSVITU) - některé momenty si o to přímo říkají. Výrazněji mi vadily jen dva momenty: jaksi nadbytečně vnucovaný satanismus (včetně v českých poměrech zcela jinak zapsaného "šém hám fóráš") - a pak ono již zmiňované kečupové finální zúčtování. Jako pěst na oko. rychlé a efektní, ale jaksi úplně mimo, bezradné. Jakoby celý film shodilo se stolu mezi hloupé frašky. Škoda. ()

Lucyyk

Jako jo... Tohle mě velmi mile překvapilo, dobře ulítlý komediální horor.... A ten konec ha ha , fakt něco 😀 Takže ženy a děvčata, pozor do jaké rodiny se vdáváte ..... ()

ostre_pero

Výborné! Samara a Adam na jednotku, ostatní moc nezaostávali. Posledný song soundtracku Love me tender v prevedení Stereo Jane dokonale demonštruje celý film. Pokojne aj druhýkrát... ()

Hekman

Kamo, kdyz sedis pod posteli s pripoutanyma rukama nad hlavou, tak se zvedni a prelez pres abys sedel na posteli. Osvobozovani ti pujde mnohem lip, ty vypatlanej vole. ()

AmunRa

Na komedii moc patetické, na horor moc veselé a thriller to už vůbec není. Aby tento film mohla být zábavná černá komedie, nesmělo by se tolik operovat heslem "všechno pro rodinu". Navíc jsem čekal od hlavní hrdinky něco jako drsnou holku z pasťáku, která s potrhlou rodinkou pořádně zamete sama a ne s pomocí nehorázného štěstí. Herecké obsazení se povedlo a především dámská část přímo excelovala. Škoda nepříliš zdařilého scénáře. ()

CHYREN

Tak dlouho si prdí verbal na varlata, až hnijí jako tvarůžky mezi kaštanovou alejí u zadku :D Tohle je přesně to, co mu vadí - nadsázka na velmi jemné hranici "uměleckého realismu". :D! Bavil jsem se jako král. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)