Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete. (T.H.A. - Total Helpart)

Fuksinka

S velmi těžký srdcem dávám nízké hodnocení. Tvůrce mám ráda, je ale nepochopitelné, jak tito lidé mohli vytvořit něco tak špatného. Něco tak zoufale nudného, nevtipného a nezajímavého. Takže hvězda je za hlavní hrdinku, za kostýmy a boží hudbu. Škoda. ()

starydivak

Je jasné, že to schytaj. Ten film je fakt blbej a všichni co na něm pracovali to vědí. Když jsem po 20 minutách zavřel na chvíli oči a přemluvil se, že to musím vydržet, tak ten údiv a rozčarování ze mě nějak spadlo a celkem bez problémů jsem to nakonec snesl. Není děj, není zápletka, scény nemají smysl, pitvoření, blábolení. Chybí filmové zařazení? Komedie? Jediná opravdu vtipná scéna na to fakt nestačí (Dulava zachraňuje). Partička filmařů si prostě chtěla splnit svůj (zase) sen a natočit zase něco (po Šakalích létech) o svém milovaném rockenrollu. Každý má právo někdy udělat blbost, tak proč ne ti nejlepší.. Klady? Boková už hraje babičky (to to letí..) a i Trojanové šlápnou někdy vedle. Závěrem přidám jednu hvězdu za hudbu protože ta jediná za to opravdu stojí. Howgh, nebo se rozčílím. ()

Millisaak

Pro někoho možná odpad ale pro mě černá komedie mimo realitu, která mě parádně pobavila. Jedna hvězda za Ivana trojana, který je tak trochu prostě hrozný hovado. Macháček taky jedna hvězda protože je neskutečně dobrý golfista. Další hvězda za hudbu a čtvrtá vhězda za sexy ženušku která je nejhodnější na světě (Kristýna Boková). Takže lidi nebuďte hovada a nehledejte v černé komedii oscary a velké umění a ja nevim co všechno co by tam mělo být a není. ()

Slepejsek

Nečekejte nic hlubokomyslného, ale ani žádnou extra zábavu. Dokud se film drží samotného "Bouráka" je to celkem v pohodě, pokud ale přejde na kteroukoli vedlejší postavu okamžitě je "z plavu si ani nevím jak" brutální "tonoucí se stébla chytá". Nemohou za to herci, ale scénář. Tak hloupě napsané postavy (zejména ženské - jakous takous výjimkou potvrzující smutnou pravdu je postava milenky) jsem už dlouho neviděl. Ono spousta věcí, co ve slovním podání vypadá vtipně, se na plátně rozplizne v rozpačité až trapné pokrčení ramen - nejvíc to postihuje mafiánskou linii (trapně obehraná klišé), postavu dcery a dění kolem ní (od naprosto nezvládnutého prostředí herny přes její roli v rodině až po odezdikezdismus jejího sexuálního vztahu završený "dozráním" partnera) a Šlukdorf (nechápu proč je příběh zasazen do šluknovského výběžku - stejně dobře se mohl odehrávat v Horní Dolní u Táborníka a nikdo by nemohl namítnout ani popel). Trochu-hodně to zavání pečením dortu podle pejska a kočičky. Abych napsal taky něco pozitivního: film drží Ivan Trojan, dobrá muzika a vizuál scén evokujících padesátky (kaďák, ale i česká verze se slepenou "malou českou amerikou" - až na tu kunu, ale zase s božími náhradními kabely ala "obvykle s sebou tak tři až čtyři nosívám" - , milenka jak z reklamy na podprdu a rock and roll). (Naopak ze stejného soudku je i nejděsivější scéna filmu - Elvisovo zjevení - v českém podání utahané a únavné - asi tak 500 kaďáckých délek za Hollywoodem - jak to dělaj, že v jejich podání vyzní i to nejstupidnější moralizování jako přijatelné ponaučení?) Kdo nemá rád r'n'r, americký bouráky a malovaný reklamy z padesátek, ať si hodnocení sníží na polovinu... PS: "...vezmu tě na výlet do Děčína...nebo třeba až do Ústí!" ()

R.E.M.

Bourák zbořil, co mohl. Zůstala nudná žánrová nevyhraněnost, slabý děj, divně placaté postavy a rozpačité herecké výkony. Ivan Trojan mi nepasoval do role Bouráka a ačkoli je dobrým hercem a v mnoha rolích je velmi přesvědčivý, obsadit ho do hlavní role byla pitomost. Takto nevěrohodně hrát jsem ho snad ještě neviděla. Podobně otřesná byla karikatura mafiána a neméně otřesná působila i nesmyslná noční scéna s trapnými žvásty Preslyho. Nemít v kině společnost, odešla bych už po dvaceti minutách s jistotou, že takto blbé to bude až do konce. A opravdu bylo. Poslední třetinu filmu mírně zachraňoval Jiří Macháček, který byl tak ujetý až semtam pobavil. Když to shrnu, největším pozitivem večera byla hudba, pohodlné křeslo v sále a fakt, že zpáteční cesta domů netrvala dlouho. ()

Peabody

chápu to jako geniální marketingový tah, skoro na úrovni Jamese Camerona :-). Sjedu se něčím s Jarchoněm a napíšeme spolu scénář jako určitou reminiscenci na naše rané společné dítko, tedy Pějme píseň dohola (ano, jsem pamětník a navíc odvážná školačka co shlédne skoro všechno). Trochu okořením Sklepem - tedy jeho logikou vyprávění příběhu - obsadím populárními, ale dobrými herci, seberu něco podpor a natočím to. Zjistím, že se dílko poněkud nepovedlo, tak využiji koronavirové krize a toho, že velké firmy se bojí dát po ní do kin své velefilmy (protože chodí málo lidí) a jsem skoro jediný na trhu, hurá, obsadil jsem niku, jiné české filmy se známými a dobrými herci nejsou, tak budou lidi chodit na mne - co taky mají dělat - a já aspoň nějaké penízky vydělám (tedy pokud to zase není zafinancované z FOndu apod. předem, takže podíl na vstupném producenta, herce atd nezajímá, protože mají svoje jisté). Fakt hustý řešení ()

Aranel

7. července 2020 - den, kdy jsem poprvé odešla z letního kina. A to mám na filmy v letním kině menší nároky než jinde. Ach jo, jedna hvězdička za Veroniku Markovou a za muziku, jinak zoufalství bez příběhu, dialogy šustí papírem, všechno je přetažený podivným filtrem a to, jak se Ivan Trojan naučil kroutit pánví, to taky nezachrání. ()

Ayaka

Šla jsem na Bouráka s jistým strachem po přečtení místních komentářů. Film mě však velmi příjemně překvapil. Barevné, skvělá hudba a opravdu jsem se zasmála. Můj favorit byl Macháček a scéna ve sprše mě "zabila". Film je příjemný, oddechový, prdlý a naprosto nechápu zdejší nenávist typu odpad. Doporučuji shlédnout dříve než film zavrhnete. :) ()

HMTD

Film je zajímavý vizuálně, zejména kostýmy a lokace a místy zajímavý formát ale šedesátá nebo starší léta. Kamera není špatná (na české poměry) a tím pozitiva končí. Ve filmu jsou asi dva vtipnější momenty, i když je tu snaha o vtipné pasáže, jen končí jaksi v křeči. Celí film se dal postavit na chlápkovi s krizí středního věku, nebo na chlápkovi, který se vetře do rodiny po manželovi který byl za své prohřešky vykázán z domu, ale nestojí ani na jednom, otvírá několik témat, obvykle je rychle zavře a nebo je nakousne pak se jim dlouho nevěnuje a následně je rychle zavře. Pasáže s Ruppertem působí trapně, chápu co tím autor sledoval, ale film to tedy nezlepšilo. Postava Krystýny bokové působí zvláštně, mám pro ni trochu pochopení, naštěstí ve vyvrcholení si role celkem sedla. Dám tomu dvě hvězdy, třetí si přidejte pokud máte rádi originalitu a čtvrtou pokud je pri vás Matěj Ruppert snesitelný. ()

ssarka

hvězdička je za božskej soundtrack...jinak vidíme neverending pád pana Jarchovského,který z hvězdných výšin svých prvotních filmů spadl hodně hluboko a pád stále trvá...děj jsem nepochopila...herecké výkony jako vždy kvalitní,ale pokud není co hrát,ani smrt nebere..a ještě otázka na scénář: A kdy že jsem se to měla smát?? ()

Ja.Malachi

tak nieje to taká katastrofa ako prezentuje hodnotenie..dobrý herci celkom dobrá jednohubka..kto má rád české filmy a hercov tak kludne.:) ()

Mejkby

Co to sakra?? Fakt nechápu, napoprvý jsem usnul asi po 20ti minutách a vůůbec se mi do toho znovu nechtělo. Ale po těch 20ti minutách mi to nějakym ujetym způsobem začlo dávat smysl a fakt jsem se bavil. Úlet jak sviň, v týhle ulítlý době se to krásně hodí!!! ()

WikingVik

Jedna hvězda z milosti, protože to bylo barevný. Jinak tedy naprostý zoufalství, který bych od Trojana a Macháčka nečekal. ()

nudlis

Pan Jarchovský asi strašně miluje Elvise a jeho dobu, když se snažil napsat opět příběh "něco jako Šakalí léta", akorát posunutej víc do současnosti. Což o to, nápad to byl možná dobrej (pro milovníky r'n'r, Rupperta a vrakovišť), ale výsledek? Nic moc. Přišlo mi, že byla snaha aby to divák bral jako "děsnou srandu" a "skvělou parodii". Na druhou stranu se ale autoři snaží divákovi vnutit nějaká "poselství" a "moudra" a celkově to prostě nefunguje. Včetně happy endu. Úplnej odpad to není, to zas ne. Ale na víc než jednu hvězdu u mě film prostě nedosáhl. ()

Bohdy67 odpad!

No teda... Čím dál tím víc si začínám cenit alespoň průměrných českých filmů jako třeba Tátova Volha, nebo Bajkeři.... Když se pak člověk podívá třeba na Špindl 2 nebo tuhle šílenost, má chuť tu trochu normální českou tvorbu velebit do nebe.... Bourák má možná jednu nebo dvě vtipné scény a hlášky, jinak to není ani parodie na lidskou debilitu... Ani jedna normální postava, neuvěřitelně stupidní dialogy a děj. Větší sračku jsem dlouho neviděl a myslím že ani dlouho neuvidím, protože tohle ... to je opravdu něco 5% ()