Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku i do života a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce. Příběh se odehrává ve Šlukdorfu, imaginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily nonstop herny, kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Odevzdaná matka a otec, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo. Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu. Komedie  o tom, co všechno může způsobit jedna letní bouřka, jedna městská vyhláška, sada golfových holí, rock and roll a jedna hodně naštvaná dcera! Možná, že se zasmějete a jestli na to máte žaludek, třeba si i zatancujete. (T.H.A. - Total Helpart)

Promotor

Skvělá parodie, prostě devadesátky. Mohl bych vyprávět . Podobných taškařic se tehdy v reálu dělo mnoho. V té době se děli bohužel i šílené věci a scénář tohoto filmu není nijak daleko od pravdy. Osobně gratuluji k výkonům všech herců. Proto čtyři hvězdy. Tohle prostě a jednoduše sedlo . Páni Trojanové, dejte do placu i druhý díl. Opravdu jsem se po dlouhé době skvěle pobavil.Děkuji. ()

patto

Nerozumiem neúmernému podhodnoteniu. film za mňa patrí medzi divákom poväčšine nepochopený. Žiadne "nadupané" efekty, wow efekt atď len komédia... Film o nadnesenom zachytení atmosféry 70r "Elvis style" kultov a toto sa podarilo na jedničku s * vrátane vtedajšieho spôsobu natáčania filmov (napr. v aute + premietané pozadie a pod.) a nesmiem zabudnúť pochváliť hudbu a tanečné skupiny. Dostal som presne to čo som očakával pri pozretí na plagát (zvlášť keď som čakal podla hodnotenia 35% koninu na N-tú). fun faktor 70%, príbeh + spracovanie 63%, hodnotenie 5***** ako kompenzácia príliš nízkeho hodnotenia. ()

Hanka_M odpad!

I bratři Trojanové mohou občas šlápnout do lejna. Prosím, odpusťme jim to. Oni to jistě víckrát neudělají. Rok 2020 byl opravdu tragický ve všem, nejen v rámci zdraví, ale i kinematografie. Odpustím si jakékoliv rozčílené, zklamané a smutné kritiky a jednoduše řeknu: NELÍBILO SE NÁM TO, NIKOMU U NÁS V RODINĚ, ANI U MÝCH PŘÁTEL A UŽ PO DESÁTÉ MINUTĚ JSME SE ZAČALI NUDIT. JAKMILE PŘIŠEL PAN O. TROJAN JAKO PAN BOŽSKÝ, TAK JSME TO RADĚJI VYPNULI, ABYCHOM SI V PAMĚTI UCHOVALI JEN POVEDENÉ FILMY TĚCHTO MISTRŮ. ()

j27

Pokud se někdo smál u Mazaného Filipa (možná i Wilsonova), tak se mu bude líbit i tahle ptákovina. Možná jestli to někdy uvidím znova, tak pochopím nějakou hlubokou myšlenku, ale zatím jsem jí tam nenašel. I přesto se mi to trefilo do nálady, Macháček byl super, rockabilly byla sakra příjemná změna a Bijjouterriérka Bublina (Alena Pajtinková aka Zita Rigondeaux) byla super bonus. Celkové hodnocení tu docela chápu, ale za mě poctivé 4*. ()

TomKey odpad!

S výjimkou cca tří minut, kdy se nakládají mrtvoly a Macháček se chce oběsit při sugestivní hudbě, je tohle jeden z nejhorších počinů českého filmu za posledních deset let. Možná dvacet. Tenhle film tlačí "romantické" "komedie" s Vetchým či Langmajerem či Špindlem ode dna vzhůru minimálně o deset procent. Stín Petra Jarchovského sedící na záchodové míse a píšící nescénář na toaletní papír, absolutně pohrdající nebohými diváky, a bratři Trojanové, razící slepé uličky filmu v duchu cimrmanovského: Tudy ne! Neuvěřitelné, jak se dají schopní herci (Trojan, Macháček) naprosto vymazat příšerným scénářem a režií. Příbuzenské vztahy mezi herci a producenty nenesou jen sladké ovoce, ale kolikrát i shnilé plody... ()

BlackBarron

Tohle bylo přesně to, co v týhle bohem zapomenutý zemi chybělo. Rock'n'rollová parody-komedie o jednom šíleným zapadákově kterej ujíždí právě na Rock'n'rollu. Herecké výkony dobré, kostýmy slušné, efekt jízdy v autě schválně špatný, režie dobrá. I přes všechna pozitiva si to ale nezaslouží víc, jak 3 hvězdy. Ptáte se proč? Postavy nemají hloubku, nic moc o nich nevíme, hudba je špatná (přesněji hudba dobrá, ale Ruppert jako ve většině případů hrozný) a scénář též není nic moc (správně střeštěný, ale plytký). Když se to bere jako parodie na film, tak je to skvělé, jako skutečný film je Bourák průměrné České dílko. O 100% lepší než například 3Bobule, ale i tak 60% ()

Lamarr odpad!

bože to je zase sračka...proč nás trestáš něčím takovým, co nesnese jakýkoli slušný název? Větší kentus jsem fakt už dlouho neviděl. ()

erdeguan33 odpad!

Děs, běs. Chaos, zmatek, nesmyslné a zbytečné scény..... Odcházeli jsme z kina bez nálady, naštvaní a s otázkou, co tohle jako mělo být? Zbytečná ztráta času. Ještě nikdy jsme neodešli z kina uprostřed filmu, ale tentokrát se nám to málem stalo. Nakonec jsme to ustáli s tím, že už nikdy víc. Ivana Trojana milujeme a divili jsme se, že v tak divném filmu vůbec hrál. ()

moshe

Film Ondřeje Trojana byl zdrcen kritikou, i uživateli ČSFD, ale … Na filmu jsem byl v kině v krátké podzimní pauze mezi covidovými lockdowny a nebylo to jen „abstinencí“ po jakékoliv kulturní akci, ale především naprostou zábavností tohoto filmu a úžasnou muzikou v něm použitou, že se mi film fakt líbil a hlavně mě hrozně potěšil. Člověk samozřejmě musí počítat s tím, že jde prostě na „kravinu“ (jemně řečeno :D), což tento film taky je. Ale měl jsem dojem, že si film kompletně všichni tvůrci udělali jednoduše sobě pro radost a bylo vidět, že je to hodně bavilo. Jednou větou – výborná odpočinková kravina, s vynikající hudbou Romana Holého (máte-li rádi rocknroll a rockabylly), při které se uvolníte, pobavíte a zasmějete. Trojan s Macháčkem samozřejmě vynikají, ale chybu nemá nikdo z celého ansámblu. Pobavilo! … 7/10 ()

milos.bradik

Jediné vysvětlení, které mne napadá je to, že mělo jít o parodii, ale je to pouze film o debilech a pro debily. Bohužel se to fakt nepovedlo i ty rockenrolly byly nepodařené, takže hvězdy dávám jen za dobré herecké výkony. Obdivuji herce, že dokáží i v takové pitomosti zahrát dobře a to také oceňuji. ()

BigJohn02

Tenhle scénáristickej chaos mě opravdu nenadchnul. Příběh balancuje mezi komedií a bůhvíčím prostřednictvím podivných dějových zvratů a na to, jak je to dlouhý, je tam plno hluchých míst. Celý to rámuje rockabilly, což je muzika jednoduchá, ale zdaleka ne tak hloupá, jak ji tady zdejší band prezentuje. A herci? Trojan tak nějak křečovitě trapnej, Boková nudná, Macháček neslanej nemastnej atd... Jedinej, kdo se mi naopak líbil moc, byla mladá Veronika Marková. Jo, a tu Nesvačilku bych tou golfovou holí napálil taky, a nejen v tomhle filmu.... ()

adaben

Mně to nakonec nepřišlo tak špatný. Vcelku to navazuje na jeden typ českých filmových komedií, jaké točili Vorlíček, Lipský, i jiní. Ne sice nejzdařilejší navazování, ale zásluhou dnešní herecké sestavy Macháček, Trojan Hádek, Dulava i jejich ženských spoluhráček herecky přesvědčivé a koukatelné. Stejně jako kdysi byly koukatelné ty jejich bláznivé komedie s Menšíkem, Sovákem, Libíčkem, Janžurovou a dalšími. ()

Zeuska

Uvázly mi v hlavě čtyři dojmy, kvůli kterým jsem to dílo dokoukala. Jirka Macháček je boží, Veronika Marková je hezká, Kristýna Boková a její plachý pohled mě baví a hudba byla skvělá. Jinak je to "smutnej příběh". Opravdu mají všichni, kteří se na tom filmu nějak podíleli, dobrý pocit? Užívají si to a říkají si jo, to je super, to se nám povedlo? ()

UnCool

Jediné co mě dokázalo udržet sledovat tento film bylo sledování lokalit ve kterých se to natáčelo v mém rodném městě. Jinak film s neskutečně debilním dějem, debilně jednajícími postavami. Prakticky vše co by z toho mohlo udělat dobrý či průměrný film tam prostě chybělo a zbyl jen zmar a rozbitý humor. Dávám 1*, protože jsem to dokázal alespoň sledovat (byť alespoň kvůli lokalitě) což třeba projekty jako Ulice, Ordinace a další braky okamžitě vypínám. ()

Tomgunses

Za Bokovou 3 hvězdy, jinak slabůtka za 45 %, nevyrovnaný film, u kterého jsem vůbec nezjistil, čím má být. Nejslabší dílko od Trojana. ()