Legendy filmového plátna, Barbra Streisand a Robert Redford, se před kamerou proměnili v osudem zmítané milence, Katie Morosky a Hubbella Gardinera. V roce 1937 se horkokrevná Katie setká s konzervativním Hubbellem. O necelých osm let později se ti dva znovu potkávají v New Yorku – reportérka levicového rádia Katie totiž špehuje vojenského důstojníka v nočním klubu. Jsou absolutně odlišní a přesto (nebo možná právě proto) se do sebe zamilují a společně odjedou do Hollywoodu, kde má Hubbel pro svého kamaráda, producenta JJ, napsat scénář. Jenže je rozdělí Výbor antiamerických aktivit při svém honu na čarodějnice v roce 1947 – těhotná Katie odmítá mlčet o uvěznění Hollywoodské Desítky, zatímco zrádný Hubbell se rozhodne zachránit svou kariéru. Když se ti dva znovu potkají v průběhu šedesátých let, pocítí Hubbell, nyní televizní scénárista, i aktivistka Katie staré pouto lásky. Jenže se budou muset pořádně zamyslet, jestli spolu opravdu mohou být. (Cinemax)

amlug

Je to pro mě ten druh filmu u nějž pořád čekáte, kdy už začene a pak to najednou skončí. Hezky se na to dívá jak by ne s těmihle herci a panem režisérem, ale nic víc. Jeden hezký večer jsem s tím strávila, ale znovu už nemusím. ()

loďa

Barbra Streisand je v tomhle filmu se svými "nažehlenými vlasy" velmi krásná a přitažlivá. Její společné scény s Robertem Redfordem jsou příjemné a zejména v prostřední části filmu jsem se nenudil a nechával se společně s ústřední melodií unášet na romantické vlně. Méně zajímavý děj je na začátku i na konci filmu, hlavně "hollywoodská" část, kdy hlavní představitelé řeší své politické názory. Přesto je to krásná klasická "lovestory". ()

ghostwo

Několik uživatelů to zde již zmínilo, že je obdivuhodné, jak přirozeně to oba zahráli. Redford vzhledem k povaze jeho postavy hraje trochu minimalisticky, ale prostě to tam je. Barbra musela trošku víc tlačit na pilu, ale taky to je přesně takové jaké to mělo být. Navíc je to snad jediný film s ní, co jsem viděl, kde vypadá jako žena velmi zajímavě (to jen tak bokem, ani se to asi nesluší takto říkat). Ten vývoj jejich vztahu mě opravdu bavilo sledovat. Škoda, že to tak úplně neklaplo. ()

P/\/EL

jaksi mě to neoslovilo, historii mám sice moc rád, ale tady je to prostě o pragmatičtějším Redfordovi (ikdyž se pak trochu zabouchne a..) teda nevim, jak se jmenoval, kterej je sympaťák, ale má nevýraznou roli, Barbra hraje pro mě velmi protivnou ženštinu, která je sice bystrá, ale možná až příliš, že je dokonce tak trochu mimo (neva mi její ideologie, ale její permanentní protivnost - což byl záměr, ale...se.re jí svět a stejně houby změní..), doma má na zdi nejdřív nejdřív Roosvelta, což je v pohodě, pak dokonce i Stalina, ale taková byla doba, takže jí to zas až tak za zlý nemám, Stalina milovali na východě i západě :), no, prostě Babra je česky hrozně protivně dabovaná, tak moc, že to prostě nemůžu vystát (neohl jsem, takže ono to je těžké, ona má asi představovat protivnou ženštinu, která může mít pro někoho jistej "půvab", ale hraje to tak dobře, nebo někdo řiká, že je Babra je obecně taková, já nevim, sem s ní toho vlastně moc neviděl, nebo si vůbec nepamatuju), ale v originále má hlas celkem v pohodě, ještě je dobrá zpěvačka, nu což, i bez toho, mě ten film moc nebavil, takle to sice mezi lidma občas chodí, jasně :), pereferuju skutečnější náměty a zápletky, ale jaksi.......tady....no...skáče se pěkně v čase, což oceňuju, ale jinak je to fakt celkem dost o ničem, no, prostě nevim, né všecko oskarové se třpytí, nebo já nevim, víte co...je jasný, že o ty dějiny nakonec nikdy nejde, lidi žijou a v dějiny se to změní až časem........jinak jasně...ještě k tý historii v programu psali, že měli nějaký trable se scénářem nebo co, takže politika trošku odsunuli do pozadí (ty političtější pasáže jsou ale stejně nejzajmavější, když se něco venku děje, nebo se o tom baví...), navíc to byl stejně hollywoodskej filmek (ikdyž samozřejmě, že ještě kvalitní hollywood, né jako později..kdy teda se začlo točit jen pro masy dem*ntů a taky teda ty filmy tady lidi nejvíc žerou na čsfd), no, jistý ústupky jsou logický :), jakože je nástiněna doba (jako v milionech retro filmů) a hloub se nejde, ale tak....pak by nebyl takovej hit, jen kritika by...oskaři, glóby..to moc velkej art neni... :) ()

boticelli

Pro mne Streisand zustane vyborna zpevacka, jako herecka mi nesedi. K Redfordovi mi vubec nepasovala a postava, co hrala, byla nesnesitelna. Film se tahne a ja jej dokoukal jen u ucty k hercum i k reziserovi, jinak me vazne zklamal. Scenar skakal sem a tam, misty jsem netusil, ve ktere dobe se dej odehrava, protoze Redford byl na roli jednoduse starej (jeho vrascity oblicej jako univerzitni student, no nevim...) a kostymy neodpovidali dobe! (Ona mela kalhotovy kostym s hlubokym vystrihem na plese v padesatych letech???) Myslim, ze na filmu bylo oceneno to jedine, co za neco stalo a to byla hudba. Je mi to docela lito... ()

Shawaeh

Angažovaná Katie i pohodářský Hubbell se kloubí i v každém z nás, jako protichůdný tendence osobnosti, který ne vždy hladce spolupracujou. Místy na mně opravdu jejich postavy víc působily jako samoúčelný figurky reprezentující danou ideologii. Nicméně, jejich největší problém nebyly ani tak rozdílný politický názory, jako vzájemná netolerance vůči týhle rozdílnosti. A to by se jako problém projevilo i kdyby o žádnou politiku nešlo – a nakonec tahle stránka byla ve filmu ta nejpřesvědčivější a nejopravdovější. ()

Majino

REDFORD + STREISANDOVÁ sú pre mňa jednou z topiek zaľúbených filmových párov! Ona má neskutočnú charizmu, ktorá sa dá u mňa porovnať tak s Melom Gibsonom (všimnite si niekedy mimiku oboch hercov vo filme) a ona, človek až neverí, tiež. Toto "škaredé káčatko" ma svojou dravosťou (jej politické "červené" názory a spôsob ich presadzovania) na jednej strane a zároveň akousi "dobrovoľnou podriadenosťou a obetavosťou z lásky" k mužovi na strane druhej, ma jednoducho dostalo. Páčilo sa mi vykreslenie hlavného rozporu medzi oboma, čo však zároveň bol i hlavným dôvodom ich milostného puta - a teda ich názorový svet. Ona ako človek, ktorý chcel dosiahnuť spravodlivosť pre ľudí (a konkrétne i formou rozhlasu či manifestácií za ňu bojovať) a on ako človek, ktorému to bolo jedno (jeho cieľom bolo jednoducho žiť nestarajúc sa o iných). Jemu sa páčila i nepáčila jej akčnosť i vážnosť (napríklad v oblasti politických názorov) a jej sa páčila i nepáčila jeho bezstarostnosť. Ona chcela preňho niečo viac, jemu to bolo jedno. On chcel, aby sa prestala toľko zaujímať o svet, ona sa toho nechcela vzdať (avšak ani jeho). Vďaka takémuto vykresleniu ich filmového vzťahu je snímka skutočne nezabudnuteľná! Zo snímky priam prýšti emocionalita, čo je zase dôsledok hereckého dua "par excellence". Hoci som snímku videl už dvakrát, určite ju ešte zhliadnem!!! ()

Drslw

The way they were. The way we were. The way we are. The way I am. The way everybody is. The way every romance is. Redford & Streisand. Forced unhappy end. Nothing more. ()

PanIncognito

Snímkem nejsem nijak zvlášť zaujat. Cením si zde tak především výkonů Barbry Streisandové a Roberta Redforda... oba jsou působivý. Kombinace politických a uměleckých názorů s romantickými ideály mi totiž přijde pochybná. :-/ (viděno s dabingem) ()

Sejkorka

Kino, střední škola, gympl. V ČSSR jako vždy se zpožděním, ale přece. Byli jsme skoro celá třída. Při dojemném závěru jsem si připadal docela jako cynik. Holky brečely všechny a většina kluků taky. To, to bejvávaly časy .... ()

Di.ana

Niekedy nám proste  “hviezdy” nedoprajú. Možno ho len neskrotila a možno bol problém v tom, že on neskrotil ju. Možno niektoré ženy nie sú určené k tomu, aby boli skrotené. Možno potrebujú byť voľne, kým nenájdu niekoho, kto je rovnako divoký. :) ()

peproch

Vím, že to svého času byl super film, ale uplynulo již 40 let od jeho uvedení a dneska je mi z něj smutno, smutno z toho, jak se Katie doprošuje, aby směla žít a milovat Hubbella, který je tak tak super. Když jsem jej viděla před pár lety prvně, líbilo se mi vzpomínat skrze ten film na své dávné vztahy a neškaredit je, ale velebit, snad pro tu závěrečnou scénu. Dnes se ani dodívat nechci. Řečmi politicky aktivistická , ale v osobním rozměru své osobnosti tak závislá na své idolizaci.... já to nepochopím. S odstupem bude ještě víc super vnímat ten politický rozpor mezi nimi, jako že láska i politické příkopy přenáší. Asi to bude gradovat, když náš dnešní západní svět je tak rozdělen, když autoritativci se s rovnostáři tak nemusí , nemohou a nesmí ()