Legendy filmového plátna, Barbra Streisand a Robert Redford, se před kamerou proměnili v osudem zmítané milence, Katie Morosky a Hubbella Gardinera. V roce 1937 se horkokrevná Katie setká s konzervativním Hubbellem. O necelých osm let později se ti dva znovu potkávají v New Yorku – reportérka levicového rádia Katie totiž špehuje vojenského důstojníka v nočním klubu. Jsou absolutně odlišní a přesto (nebo možná právě proto) se do sebe zamilují a společně odjedou do Hollywoodu, kde má Hubbel pro svého kamaráda, producenta JJ, napsat scénář. Jenže je rozdělí Výbor antiamerických aktivit při svém honu na čarodějnice v roce 1947 – těhotná Katie odmítá mlčet o uvěznění Hollywoodské Desítky, zatímco zrádný Hubbell se rozhodne zachránit svou kariéru. Když se ti dva znovu potkají v průběhu šedesátých let, pocítí Hubbell, nyní televizní scénárista, i aktivistka Katie staré pouto lásky. Jenže se budou muset pořádně zamyslet, jestli spolu opravdu mohou být. (Cinemax)

reditelka

Docela příjemný film s méně příjemnou ústřední dvojicí. Robert Redford byl sice jak Hubbell charismatický a nadčasově pohledný, ale Katie byla trochu otravná svou urputnou podbízivostí. To už mi méně vadil její idealismus. Na můj vkus místy až příliš sladkobolný, ale svěží a lehce plynoucí film. ()

Paity

Barbra Streisand se pokusila vejít na pole politického dramatu. Osobně jsem přesvědčen, že tohle nepatří do jejího osobního zlatého fondu. ()

F.W.Colqhoun

You never give up, do you? / Only when I'm absolutely forced to. But I'm a very good loser...  Takoví jsme byli, vzácný případ nečekaných účinků filmařské alchymie. Dva nic moc herci (především Streisandová svou Katie často překračuje hranici zapáleného aktivismu a odpudivé hysterie), podmanivě zvláštní zpěvačka, fešák a autor hudby k Woodyho Banánům vykouzlí romanticky inteligentní a zároveň devastační romanci, která funguje nikoliv v univerzu romantického solipsismu à deux, nýbrž v souřadnicích dějinných událostí - zkrátka neuráží hloupostí. Příběh vztahu levicové intelektuálky a hříšně nadaného fešáka cílí opakovaně přesně do černého a spíš než trochu upachtěnou Katie tak reprezentuje Hubbella, geniálního fešáka, kterému jde všechno až moc snadno. Kdybyste snad chtěli tváří v tvář Pollackově filmu zůstat cool a neplakat jako židovská adolescentka, ztýraná osudovou láskou k okouzlujícímu gójovi (která neváhá sáhnout k čemusi na způsob znásilnění), opečovávaný cynismus pohoří na ústředním Hamlischově oplodňováku, jehož hyper-potenci neruší ani bezskrupulózní zneužití ve sprchové scéně s Frankem Drebinem. ()

Piškotka

Neakční a rozňahňané. Dobově ale hezky zvládnuté, B. Streisand je nejen výborná zpěvačka, ale i jako herečka je nepřehlednutelná. Líbil se mi její individualismus, zásadovost a neústupnost. Milovala víc než bylo zdrávo. Připadalo mi, že Redforda doslova citově ždíme, ale pokud šlo o politické smýšlení, neznala bratra. Film jako celek obstojný. ()

boro123

Měla jsem náladu na trochu té old school romantiky a tenhle film je přesně to pravé. Skvělé herecké výkony obou představitelů, pomalu plynoucí, ale ne příliš klišovitý děj, ale hlavně výborné dialogy navodí tu správnou melancholickou náladu. Filmy jako tento jednoduše nestárnou. ()

.baris.

Nádherný, dojemný a hluboký film s úžasnou hudbou. Obrovský díl na tom, jak skvělý tenhle film je, mají Redford a Streisand, kterým to mezi sebou výborně funguje a jejichž výkon je absolutně strhující a fenomenální a... No, nemám pro tenhle film vůbec nic než superlativy. Ale rozhodně vnímám, že to není snímek vhodný pro každého, jeho síla nespočívá v pompéznosti a velkých zvratech a někomu asi může připadat nudný. Pro mě je jeho síla právě v jeho komornosti, intimnosti a emocích projevovaných ne s tragickou dramatičností, ale přirozeně a nesmírně niterně. Opravdu mě už hodně dlouho nic takhle nedostalo - po všech stránkách. Tohle je úplně něco jiného, než co jsem dosud viděla. Tohle není hezký romantický film, kterých je plno, u kterých si popláčete, vypnete telku a jdete spát, tohle je absolutní top, tohle je život. ()

Mikino00

Romantický film stojící na místě, v hlavní roli s nepřesvědčivou a nehezkou Streisandovou, která se k Redfordovi absolutně nehodí. Nefungující chemie odsouvá film pouze do vod průměrna. ()

Renfield

Taková politická romantika, co mě překvapivě nerozčiluje. Ona totiž nabízí podstatně uvěřitelnější příběh, než naprostá většina podobných (vlastně spíše nepodobných) pohádek. Sice jsem dlouho nechápal, co Hubbell na Katie vidí, ale přesto jsem jim to všechno věřil. Chemie mezi Robertem Redfordem a Barbrou Streisand totiž funguje výborně, právě i přes Katie... jistě nemusím rozvádět. Podstatná část se navíc odehrává v nádherně nostalgické atmosféře New Yorku (ta hudba!), kde i kamera drží vysoký standart. A ten drží i Sydney Pollack, tedy minimálně do Hollywoodu, přesun jakoby filmu příliš nesvědčil. A mně by rozhodně nesvědčilo to, čemu se zde říká pivo... jen takový nezapomenutelný poznatek, který pocit z filmu samozřejmě neovlivní. 75% ()

Emzet

Opravdu úžasný snímek o jedné netradiční romanci, tentokrát dvou skutečně radikálně odlišných lidí. Streisand je jako pohledná cholerická zapálená komunistka naprosto rozkošná a "pohodář" Redford není o nic horší. Scény ve kterých se přou jsou naprosto úžasné. A skladba "The Way We Were" je možná lehce kýčovitá a ohraná, ale k čertu s tím... ()

waits

Sledoval jsem..hm..romantický příběh, ovšem vážnější a životnější než jakákoliv romantika s Hugh Grantem, navíc s politickými dobovými přesahy. Něco trochu zestárlo a dvě hodiny jsou až moc, ale Streisandová a Redford k sobě pasujou a oscarový hudební motiv Martina Hamlishe je výtečný. Streisandová dovede být opravdová, emotivní a část filmu dokonce svůdná, a to přes to, že jsem musel překousnout její plakáty sovětských soudruhů na zdi. Nikdy jsem si neuvědomil, jak moc je Brad Pitt podobný mladému Redfordovi...Viděna dabovaná verze (Stašová, Soukup), bez kritických připomínek. Slabší čtyři. ()

LuccinyFilmy

Strojená slátanina, jejíž překvapivě nepřesvědčivé herecké výkony - nebo nepřesvědčivě napsané postavy - maličko zachraňuje realistický konec. Sebevědomá, cílevědomá a zároveň překvapivě submisivní Katie mohla vzbudit sympatie snad jen za druhé vlny feminismu. ()

helmiczka

POZOR, SPOILER: No, síce ... možno to není ani tak filmový, ako životný spoiler. Niektorým ženám zrejme rozchody prospievajú. ()

theSaint

Pro mě asi jedna z nejlepších "Love story". Bavilo mě sledovat, jak se dva naprosto odlišní lidé přitahují. Především Barbra, která předváděla zamilovanost tak dokonale, byla v tomto ohledu skvělá. Bravurně natočené, city to z Vás vyždíme. Především závěrečná scéna je, po všem čím si společně prošli, opravdová. Vše je podbarvené krásnou hudbou. Pro mě osobně oblíbenější než např. Vzpomínky na Afriku. ()

jasanka

Filmové klasika, na kterou jsem se těšila, ale která mě ale bohužel moc nezaujala. Barbra Streisand je tu opravdu výborná, a ty hvězdičky vlastně patří především jí - kdyby šlo jen o ní, dávám plný počet. Děj ale dost vázl a bylo mi úplně jedno, jak to vlastně skončí (ti dva se mi k sobě moc nehodili). ()