Legendy filmového plátna, Barbra Streisand a Robert Redford, se před kamerou proměnili v osudem zmítané milence, Katie Morosky a Hubbella Gardinera. V roce 1937 se horkokrevná Katie setká s konzervativním Hubbellem. O necelých osm let později se ti dva znovu potkávají v New Yorku – reportérka levicového rádia Katie totiž špehuje vojenského důstojníka v nočním klubu. Jsou absolutně odlišní a přesto (nebo možná právě proto) se do sebe zamilují a společně odjedou do Hollywoodu, kde má Hubbel pro svého kamaráda, producenta JJ, napsat scénář. Jenže je rozdělí Výbor antiamerických aktivit při svém honu na čarodějnice v roce 1947 – těhotná Katie odmítá mlčet o uvěznění Hollywoodské Desítky, zatímco zrádný Hubbell se rozhodne zachránit svou kariéru. Když se ti dva znovu potkají v průběhu šedesátých let, pocítí Hubbell, nyní televizní scénárista, i aktivistka Katie staré pouto lásky. Jenže se budou muset pořádně zamyslet, jestli spolu opravdu mohou být. (Cinemax)

gotham

Zajímavé romantické drama, které by si ode mě zasloužilo rozhodně vyšší ohodnocení než suchý průměr, ale problém je, že postava Barbry Streisand ne že by mi byla nesympatická, já jí přímo nenávidím. A když v podstatě nesleze z plátna a z logiky příběhu by divák měl fandit a věřit vztahu 2 hlavních protagonistů, ovlivňuje mě to prostě až moc negativně. I záporná postava mi je kolikrát sympatická, ale tahle mě přímo srala celý film. 60% ()

yatan

Barbra Streisand je jednou z troch najzaujimavejsich zien 20teho storocia. Vyborny film. (redford je tu asi tiez dost kruty)) ()

DePompon

Čo sa dá vytknúť spojeniu Barbry Streisand a Roberta Redforda v prevedení Sydneyho Pollacka? Presne tak, nič. Sydney presne vedel, ktoré gombíky postláčať, aby navodil starú dobrú romantickú atmosféru. Klasika nad klasiky. "Memories light the corners of my mind Misty water-colored memories of the way we were ... " ()

cunicekb

Nepřijde mi to ani romantické, ani intelektuální - debaty nedotažené a mezi tím ocicmávání, fakt nuda. Nejkrásnější na filmu byla Barbra.... ()

Šošia

Příjemný film, první půlka vyloženě výborná, pak už jsem se nechala kolíbat hudbou až jsem nakonec usnula a jediné, co mě probralo bylo, jak Streisand označí za svého manžela Davida X. Cohena. Tak mě ta shoda jmen pobavila a po skončení filmu jsem se nechala kolíbat představami, jak si postava Katie bere tvůrce Simpsonů a Futurami...A tahle pohádka v mé hlavě byla bohužel lepší. ()

Ala007

Podle mě jeden z nejpůsobivějších milostných příběhů, co kdy byly natočeny. Skvělá režie, vynikající herecké výkony (Robert Redford by byl se svým mužným sexy zjevem v 70.letech koukatelný v jakémkoliv filmu, i kdyby v něm jenom tak postával a usmíval se) a podmanivá hudba - to všechno smícháno do koktejlu nazvaného smutně-romantický film. Milovali se, ale nedokázali spolu žít. A jedno oko nazůstane na závěr suché. Tedy alespoň já si u tohohle výborného filmu popláču pokaždé. Jasných pět hvězdiček! ()

hlob

Prave skoncil film na CT2 a samozrejme prva cesta vedie na CSFD to trocha okomentovat! :-) Hubbel prakticky zalozeny typek do pohody aj nepohody, Katie principialna a razna spravodlivost sama. Silny pribeh, no na filme mi vadilo viacero vlacnych scen. ()

Misterioso

Pro někoho možná jenom obyčejná romance, ničím se neodlišující od podobných filmů, pro mě a pár dalších diváků takřka geniální film. Není jednoduché dostat se tomuhle filmu a pro někoho i Barbře Streisand pod kůži, sám vím, o čem mluvím. Když jsem totiž tenhle film poprvé viděl, byl jsem mírně zklamaný. Ale něco (docela dost) toho ve mně zůstalo a já si (i díky dalšímu zhlédnutí) nakonec uvědomil, o jakou perlu mezi podobnými filmy jde. Největší výhrou tohohle filmu je ústřední duo - Barbra jako rudá idealistka, která je tak trochu jiná než její vrstevníci a Robert Redford jako uhlazený sympaťák, kterého má každý rád. Zdánlivě velice nesourodý pár. Ale ono ne nadarmo se říká, že protiklady se přitahují. V tomhle filmu se totiž dá jiskření mezi hlavní dvojicí krájet. Oba navíc podali výborné výkony, hlavně tedy Barbra, jejíž výkon je jedním z nejlepších v její kariéře (společně s Funny Girl, kde jí role sedla jako prdel na hrnec). Každý její pohled, grimasa, slovo, pohyb... Zaslouženě získala alespoň nominaci na Oscara. K tomu nádherná titulní píseň "The Way We Were" (též by Barbra), která filmu dodává zbytek potřebného a posouvá nádherný závěr filmu ještě do vyšších sfér a megahit (ve své době) byl na světě. A upřímně řečeno, nedivím se. Tohle se (jako několik dalších filmů) zkrátka S. Pollackovi moc povedlo! Nádherný příběh lásky, ve kterém by si sice oba přáli být spolu šťastní až do smrti, ale jejich odlišnost je zkrátka nepřestala pronásledovat. Jako vystřižené ze života. PS: Pusťte si na youtube vystřižené scény. S nimi by byl film IMHO dokonce ještě lepší! ()

Jakupb

Krásně natočené, výborně zahrané. Moc mě bavilo sledovat prolínání osudu hlavních hrdinů. Nejen, že jsem si z filmu mohl odnést dobrý pocit, ale i několik myšlenek k zamyšlení, jak z politické, tak osobní roviny příběhu. 80% [MFFKV 7.7.2014] ()

buchannon

Na Prima MAX v pátek dávají často skvělé filmy, většinou filmové klasiky. Těšil jsem se i tentokrát, ó jak hluboce jsem byl zklamán. Bezbřehá N U D A. Snímek nezachrání ani Robert Redford. Nechápu, jak tomuto "veledílu" může někdo dát pět. ()

PTuranyi

Veľmi pekný ľúbostný príbeh v silných politických kulisách so zaujímavými charaktermi. Výborné herecké výkony. ()

gizi

Takový typický Sydney Pollack. Tím chci říct, že je to celé dobré, ale až moc táhlé a chybí tomu trochu něčeho, těžko vyjádřit čeho. Dá se na to dívat, jsem spokojený, ale ne nadšený. 70% a ke 4* se nepřikláním. 17.10.10. ()

kodwin

Ačkoliv mě ten námět moc nezaujal, vztahové peripetie Hubbla a Katie jsou vynikající. Když se do nich míchá politika, práce a kamarádi, tak to trochu vázne, ale dialogy mezi hlavními hrdiny jsou výborné. Hudba na motivy Tenkrát na západě vyvolává určitou nostalgii stejně jako některé vzpomínkové pasáže. Sedmdesátá léta byla doba, kdy herečky ještě měly křivé nosy a zuby a stejně z nich prýštilo charizma, které dnešní "dokonalé" herečky nemají. Sydney Pollack je král, přestože (resp. právě protože) umí lepší bijáky. ()

mathha

Ta chemie mezi Robertem a Barbarou je neskutečná, ale rozdílné povahy jsou mocnější. Naprostá dokonalost,....film, hudba a především obsazení. ()

Cesty timem

Moje 118 minut trvající manželství s tímto filmem bylo poněkud italské. Z části díky tomu, že Barbra byla někdy nádherná, atraktivní, vášnivá i milá ale jindy s prominutím na zabití. Z druhé části také díky tomu, že mě nudila či jindy iritovala politika. Ale to už tak prostě se mnou, s politikou a i s ženami je :-) .... Trochu depresivní název filmu evokující vzpomínající jedince zachraňovalo to, že krom účesu Barbry skoro vizuáně nestárli a neměnili se. Trochu zvláštní dojem, když jejich duše, situace, svět kolem a čas plynul a měnil se zcela běžně. Tak za 3,5*, noo skoro 4 i díky hudební složce filmu. Možná někdy přeci jen zaokrouhlím na 4*. ()