Legendy filmového plátna, Barbra Streisand a Robert Redford, se před kamerou proměnili v osudem zmítané milence, Katie Morosky a Hubbella Gardinera. V roce 1937 se horkokrevná Katie setká s konzervativním Hubbellem. O necelých osm let později se ti dva znovu potkávají v New Yorku – reportérka levicového rádia Katie totiž špehuje vojenského důstojníka v nočním klubu. Jsou absolutně odlišní a přesto (nebo možná právě proto) se do sebe zamilují a společně odjedou do Hollywoodu, kde má Hubbel pro svého kamaráda, producenta JJ, napsat scénář. Jenže je rozdělí Výbor antiamerických aktivit při svém honu na čarodějnice v roce 1947 – těhotná Katie odmítá mlčet o uvěznění Hollywoodské Desítky, zatímco zrádný Hubbell se rozhodne zachránit svou kariéru. Když se ti dva znovu potkají v průběhu šedesátých let, pocítí Hubbell, nyní televizní scénárista, i aktivistka Katie staré pouto lásky. Jenže se budou muset pořádně zamyslet, jestli spolu opravdu mohou být. (Cinemax)

Rodin

No jo, no. Ona už ta knižní předloha byla taková vlažnější, takové trochu ženské čtení, že, a film na tom moc nezměnil. Barbra byla standardní a Robert krásně modrooký. Láska mezi hezounem a ošklivkou je určitě možná, ale mně tahle dvojice tedy rozhodně moc dohromady nešla. Bezvadná byla muzika. Viděl jsem to už třikrát a ani jednou bych nešel přes 60%. Takže 59,5%. ()

merlik

Dobrý solidní film založený na dobrých hereckých výkonech hlavních představitelů, jinak příběh banální historka o dvou lidech, kteří se sice měli rádi, ale nedokázali vedle sebe žít. ()

Anomiska

Hoci sa dvaja milujú, nemusia byť v partnerstve šťastní a spokojní, zvlášť ak majú každý inú povahu. Skvelý film, ktorý ukazuje, že život nie je vždy taký, aký by sme si priali, aby bol. ()

xenopus

Hoši, tak tohle je nuda. Dokoukal jsem to nakonec jen proto, abych si mohl odškrtnout kolonku viděno. Jinak bohužel jsem neviděl nic, co by mě kdovíjak zaujalo, a i proto jsem v polovině filmu začínal usínat. V první půlce se ještě něco dělo, ale jakmile se oba přestěhovali na západ, tak to ztratilo jakousi přitažlivost a především koukatelnost. Přijde mi, že ústředním tématem filmu není ani tak dvojice Hubbel-Katie, jako spíš Redford-Streisand. Jakoby se veškerá pozornost strhávala spíše na herce (i díky Pollackově volnější režii) než na samotné postavy. Pár záblesků geniality se najde (telefonát B. Streisand), ale co je to platné, když dialogy jsou takové nějaké podivné. Chápu, že dialogy nemohly být jiné, když podivný byl celý vztah, ale kdo se má na to koukat takovou dobu... Prostě když dva chtějí v životě dělat něco tolik odlišného a mají tolik odlišné světonázory, jen těžko se hledá společná řeč. A je jasné, že takto plytký obsah filmu k výtečnému hodnocení nedokopou jen výteční herci v hlavních rolích. Tečka a nechci to už víckrát vidět. ()

Sakee

Nemám ráda romantické filmy. Jsou plné patosu, instantního štěstí a předvídatelného děje. Ale tohle, tohle je klasika! A bez happy endu. Barbra Streisand je v roli Katie vedle Fridy Kahlo jediná komunistka, kterou jsem si oblíbila. ()

Emafera

Nejsem fanoušek romantických filmů ze 70. let, ale na tomhle prostě něco je. I když se mi ústřední dvojice na první pohled k sobě vůbec nehodila, vytvořili spolu na plátně takovou emocionální bouři, že jsem chvílemi měla pocit, že to snad ani nemůžou hrát. **** ()

Amonasr

Zajímavě ztvárněný milostný vztah dvou zcela rozdílných lidí - levicově a aktivisticky zaměřené Kate a spíše konzervativního a bezstarostně přizpůsobivého Hubbela - na pozadí dějinného vývoje v USA po skončení 2. světového války. Ovzduší honu na čarodějnice v období McCarthismu, který výrazně zasáhl i Hollywood, nakonec jejich vztah definitivně rozleptá a jejich cesty se diametrálně rozejdou. Přesto se při náhodném setkání po mnoha letech ukáže, že si k sobě zachovali silnou citovou náklonnost, i když je to již pouhý závan milostné nostalgie, která pro oba navždy zůstane jen krásně dojemnou vzpomínkou. Z dnešního pohledu má film hlavně v první polovině až příliš pomalé tempo, nicméně na americkou filmovou produkci až nezvyklou hloubku, takže stále stojí za shlédnutí. ()

miki68cz

Dejte dohromady fyzickou krásu a herecký talent od boha v podobě pana Redforda a k němu zajímavou tvář a geniálně přirozené herectví madam Streisand a úspěch je téměř zaručen. Na tapetě lehké politické hry odvine se Vám před očima milostný příběh, jenž kypí silou v první polovině filmu aby pak v posledních třech minutách nenechal nikoho na pochybách, že nešlo o nic jiného než zdůraznit jak důležité je v životě člověka zažít tu pravou lásku, jít za svým cílem a věřit v ideály ať už jsou jakékoli. Pod celým snímkem se line hudební téma vyjímečné skladby, jíž svůj hlas propůjčila sama hlavní hrdinka a přiznám se, že se jedná o jednu z nejkrásnějších písní co znám. Úžasný zážitek, děkuji České televizi, jenž je zde jedinou, která je schopna mi podobný zážitek zprostředkovat a nerušit mne při tom stupidní reklamou. DOPORUČUJI ()

Verunka84

Barbra a Robert, kdo by to byl rekl. Kazdopadne velmi kvalitni film, romantika i vazno a hlavne absence happyendu. Prekvapive. Videno ve starem dobrem ceskem dabingu. ()

Dashiella

Tak v štvrtej pätine dosť uťahané, každopádne obrovský zážitok, niekoľko výnimočných scén, Redford že ulalá, toho by som hladkala do zhladkania. Melodráma ako bič, ja si na ne ani neviem prečo potrpím. Hlboký zážitok, keď sa tomu citovo otvoríte. ()

kubilov

On byl úspěšný atlet, voják a nakonec i spisovatel, zatímco ona byla politicky velice levicově angažovaná, měla doma na zdi V. I. Lenina a rozhodně se nebála své názory někdy až velmi otravně prosazovat. Jak Robert Redford, tak Barbra Straisand do svých rolí zapadli naprosto bez problémů, což byl vlastně z poloviny obrovský problém. Rozhodně se netýkal Redforda, jenž jediný to spolu s moc hezkým aranžmá zachraňuje, týkal se druhé jmenované, a to protože Straisand je dost otravná už normálně a co teprve potom, když hraje zatvrzelou komunistku, kterou si snad ani nelze žádným způsobem oblíbit. Navíc režisér Sydney Pollack mě už svým přespřílišným důrazem na své levičácké politické zaměření docela unavuje a neskutečně mi to znepříjemňuje sledování jeho jinak po technické stránce výborných filmů. Tentokrát vystihl trojfázový příběh jednoho osudově spojeného páru opravdu moc hezky.. až na tu divnou politiku. ()

mac000

Zjevení na MFF v K.V. 1974 (v ročníku, kdy zvítěžilo romantické drama "Romance o zamilovaných" A, Končalovského, byl Pollackův film uveden mimo soutěž). Milostné drama s politickým pozadím v Hollywoodu od konce 40. let minulého století. Celý segment děje, zabývající se McCarthyho “honem na čarodějnice”, měl v původní verzi scénáře mnohem větší prostor, ale nakonec byl Sidney Pollackem osekán “až na kost” (s čímž byl Robert Redford částečně nespokojený, protože chtěl více zdůraznit politické momenty ve vývoji vztahu obou hlavních postav). Hlavními obětmi škrtů byly role Viveky Lindfors a Murray Hamiltiona, z nichž zůstaly jen malé epizody. Přesto byl film jedním z prvních amerických snímků, které začaly zkojumat období činnosti McCarthyho výboru. Největší úspěch však měly hudba a původní píseň ve filmu od Marvina Hamlishe (2 Oskary, Golden Globe, cena Grammy za původní soundtrack, cena akademie ASCAP) ()

SAINTS

Na romanticky film celkom dobre.B.Streisand tu hra energeticku a presvedčenu lavičiarku,ktora bojuje za ludske prava a za slobodu vyjadrovania sa.Co v obdobi Mccarthizmu vôbec nebolo jednoduche.Lebo vas hned mohli označit za nepriatela štatu a komunistu.Mne osobne nevadilo že sa vo filme miešala politika s romantikou,na rozdiel od inych uživatelov(možno keby bola Katie oddana republikanka ta politicka rovina by im nevadila).V celku prijemny film. ()

Estwen

Nadčasový výlet do vztahu dvou rozdílných osobností, mapující peripetie, které jejich nátury vytvářejí a následně se s nimi vypořádávají. Film táhne ústřední herecké duo, ve kterém funguje chemie i po 50 letech. ()

akcul

Zapálená Barbra a sladký Redford (jehož kouzlo jsem naplno zakusila až zde). Zvláštní kombinace typu, která dává jejich vztahu jedinečné kouzlo a nahrává jejich názorovému tření. V jejich sloučené neslučitelnosti tkví nezaměnitelná esence tohoto filmu. Jejich herecké výkony asi nemá cenu diskutovat, i ten, kdo nemá rád Barbru Streisand, musí uznat, že je to herečka srdce. Ještě na začátku mě potěšil James Woods v partu šprta:-) Takoví jsme byli je příběhem "ze života". Krásné začátky, smutné odloučení, opojné návraty a konec, jaký jsme jim nepřáli. Nakonec je to ten nejlepší realný konec, co je mohl potkat. Přiznám se, že jsem čekala o něco víc, ale ten pocit nostalgie o tom, jací byli oni a jací budeme my, setrvává a u písně si asi vždycky povzdechnu. ()

rawboy

Nuda, kterou nezachránilo ani tolik vychvalované ústřední duo. Streisand se k Redfordovi absolutně nehodí a jejich společné obsazení byl prachsprostý producentský kalkul. ()

gotham

Zajímavé romantické drama, které by si ode mě zasloužilo rozhodně vyšší ohodnocení než suchý průměr, ale problém je, že postava Barbry Streisand ne že by mi byla nesympatická, já jí přímo nenávidím. A když v podstatě nesleze z plátna a z logiky příběhu by divák měl fandit a věřit vztahu 2 hlavních protagonistů, ovlivňuje mě to prostě až moc negativně. I záporná postava mi je kolikrát sympatická, ale tahle mě přímo srala celý film. 60% ()