Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osvald, zbavený cti být vůdcem dětské party, připravuje strašlivou pomstu. Lucie se bude divit, až se zmocní jejích formeláků Ferdy a Ferdy a podstrčí jí za ně neuměle vyrobené napodobeniny, zbavené všech kouzel! Chystá se na ni právě v den svých narozenin. Ale doma je všechno vzhůru nohama. Dětská komedie A zase ta Lucie režiséra Jindřicha Poláka navazuje na film Lucie, postrach ulice. Duchovním otcem doma i v zahraničí oblíbené Lucie je scénárista Ota Hofman, autor již desetiletí úspěšného Pana Tau. (Bontonfilm)

(více)

Recenze (136)

honajz 

všechny recenze uživatele

Oba filmy mne docela nudily, i když ano, je zde kus fantazie a oba formeláci mají být vtipní - i tou žravostí, ale na mne to prostě nefungovalo, přišlo mi to utahané, pomalé (což je dáno i tím, že jde o sestřih seriálu) a přijde mi, že autoři, jakkoliv kvalitní, to točili spíše z povinnosti a kvůli finančnímu zajištění. U druhého dílu sice pobaví poslední Hrzánova role nebo netradiční reklama na všechny opravárenské služby, ale je to poněkud málo. Navíc třeba nevěřím, že by dospívající Mahulena Bočanová měla zájem hrát si s prťaty, místo aby lovila chlapy. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické 5* Jako husákovo dítě jsem formelákům neunikl a naopak jsem se těšil na každou novou reprízu. Tento fantaskní svět, který byl kombinací dětské a vědecké fantazie na mě působil kouzelně a formoval mě. Navíc to všechno působilo utopisticky i tím v jakých reáliích se film odehrával. Přece jen německý životní styl byl na hony vzdálený tomu našemu socialistickému a při to tam hráli čeští herci ;-). Herecké obsazení je velmi slušné a Žanetu Fuchsovou jsem si oblíbil. Lucie a její bláznivé příběhy se tady pouštěly v televizi jako dvoudílný film, ale v německy mluvících zemí ji znají spíš jako seriál. Teď bych z toho asi nebyl tak unešený, ale je to přece pořad pro děti, tak není důvod a bylo by ode mě pokrytecké, kdybych teď v dospělosti tomu dal slabší než plnou známku, i když tu tak vysoké hodnocení od druhých nemá. Dnešní děti žijí v jiném světě, tak nevím jestli by je to bavilo, kdo ví ... [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Bývalá česká detská filmová hviezda Žaneta Fuchsová sa ešte pred tým ako zažila dobrodružstvo s "Chobotnicami z druhého poschodia" objavila vo filme "Lucia, postrach ulice" s podobnými oživlými plastelínovými postavičkami. Stvárnila postavu šesť ročnej Lucie, ktorá sa za pomoci modrého a zeleného formeláka snaží zapadnúť do partie mladistvých výrastkov. Projekt vznikol v roku 1980 na objednávku západonemeckej televízie, kde bol vysielaný ako šesť dielny seriál, z ktorého urobil režisér Jindřich Polák dva filmy pre ČSO. Jedným z nich bol titul "...a zasa ta Lucie". ** ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Další příjemně zábavné a lehké pokračování příběhu fantazie pro děti. Další film sestříhaný z původního seriálu v českém prostředí a s německou reálností. Malá holka na konci letních prázdnin Lucie Krausová (roztomilá Žaneta Fuchsová) a její dva nerozluční kamarádi z modelíny, Velkej oranžový (hlas Josef Dvořák) a Malej zelený (hlas Jiřina Bohdalová), se napáchají hodně roztomilých a provokativních zlomyslností na nejedné nic netušící oběti a na osobě toužící po pomstě za své ponížení. Aby nakonec byla modelína vrácena do obchodu, protože jak se výchovně říká: krást se nemá! Z dalších postav: starostliví Luciiny rodiče (Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík), nechápající bláznivé sledy událostí, hodný Luciin dědeček (Jiří Pleskot), vracející modelínu zpět do obchodu, aby ji hned vzápětí koupil zpět, pomstychtivý Osvald Richter (dobrý Michael Hofbauer), který je ale po výchovné lekci Formeláků již jenom Luciiným dobrým kamarádem, Osvaldova maminka (dobrá Hana Maciuchová), mající sen o velké hudební budoucnosti svého nezbedného syna, Formeláky zesměšnění prodejce zeleniny (František Filipovský), prodejce Party Jamese (Jiří Datel Novotný) a pumpař (Jiří Lábus), sebevědomý profesor hudby Hartman (dobrý Jiří Hrzán), pobavený společným výstupem Osvalda a Formeláků, a hromada zasmolených opravářů lednice (Karel Augusta), elektriky (Pavel Zedníček a Karel Effa), televize (Václav Lohniský), oken (Evžen Jegorov) a vody (Ladislav Křiváček). Příjemně zábavné gagy, dětská fantazie, vycházející z opuštěnosti, satirické, hravé, zlobivé. Příjemný závan dětství. ()

Marsik 

všechny recenze uživatele

UPC My Prime - Pokračování se mi o chlup líbilo více než jednička, zejména scéna s profesorem Hartmanem nebo jak se oprava ledničky trochu vymkne :) Sice mi přišlo trochu rušivé to německé prostředí (mnoho venkovních scén s německými nápisy, SPZ-ky aut, atd.), ale otázkou je, jestli by tento film bez pomoci kolegů ze Západního Německa vůbec vznikl. No ale všechny scény s formelákama mého kluka moc baví, takže nemohu nic jiného, než chválit :) 72% (with A.) ()

Galerie (9)

Zajímavosti (13)

  • Ve scéně, kdy si zelený formelák chce napustit vodu do hrnku, otočí kohoutek k hrnku mimo dřez, načež se promění v zelené kolečko. Když však přistoupí k dřezu Šmíd (Karel Augusta), je kohoutek postaven rovně směrem do dřezu, aniž by ho tam kdokoli vrátil. (Mr.Hudson)
  • Servisní vozy firmy Arnold a Arnold byly československé užitkové Škodovky 1203 vyráběné v letech 1968 až 1982 v AZNP v závodu Vrchlabí. Policista (Jiří Krampol) jezdí ve filmu na německé motorce BMW R27 250cc vyráběné v letech 1955-1969. Lucčina (Žaneta Fuchsová) matka (Hana Maciuchová) jezdila ve filmu britským vozem Austin Rover Mini vyráběném v letech 1959 až 2000. (JARDAHONDA)
  • Školu, do které jde Lucie na samém konci snímku, najdete ve skutečnosti v Pařížské ulici v Kladně. (hippyman)

Reklama

Reklama