Na 80. léta je to nadprůměr nejen ve scénáři, ale i ve zpracování. Spolupráce s Němci (natož těmi "západními") filmu jen prospěla. Oblečení postav, architektura města, zboží v obchodním domě... tohle všechno bylo u nás zjevením. A ve spojení s kvalitním příběhem má film co říct i dnes. Taky oceňuji, že se jedná o rodinný film, i já, dávno odrostlý, se u toho pořád bavím.(18.12.2009)

Friedrich und Friedrich action Geselschaft. Díky tomu, že Lucie byla produkována pro západoněmeckého diváka, měl divák československý možnost vidět něco neskutečného: svůj vlastní život na adrese Růžová 15 bez komunistů. Ale depka šťastného dětství v betonu mezi světelnými křižovatkami a výkladními skříněmi je táž. Emanuelo nečtěte ten dopis!(22.2.2012)

Jeden z dobrých československých filmů. Jen mě mrzí, že postavičky byly podobné chobotnicím z druhého patra nejen vizuálně. Také je mluvila Bohdalová. Lucie byla takové hloupoučké dítě, kterému ani v takovém věku nedocházelo, že povodeň v bytě není žádná sranda a místo aby vzala kýbl a začala odstraňovat vodu, tak se ještě vozila. :-) Na druhou stranu to pro ni Malej a Velkej byli obrovské vypadnutí z nudy. U filmu všichni (malí i velcí) v místnosti usnuli, takže to byla taková oddechovka.(10.8.2010)

Formeláci mě bavili když mi bylo párkrát náct a baví mě i když je mi víckrát cet. Navíc hlasy formeláků Bohdalová, Dvořák rád poslouchám nejen v tomto příběhu pro děti. Mladičká, ještě dětská Mahulena Bočanová vypadá jako, že neprošla v dospívání moc velkou proměnou. Sama sobě z oka vypadla. Žaneta Fuchsová i zde skvělá ukřičená zlobilka, jako v mnoha dalších dětských rolích. Ale potěšila i maličkou rolí Dáda Patrasová. Tyhle hrátky s formelou mám nakonec asi i radši nežli chobotničky, ale je to pořád takové česky hravé. To se dnes už netočí. 8/10(24.12.2012)

Nezapomenutelná Růžová 15 kam se sjely všechny vozy pohotovostní havarijní služby. Jak seriál tak oba dva filmy patřily neodmyslitelně do mého dětství. I po letech jsem dokázal dobře ponořit do fantazie, kterou se díky dobře udělaným trikům postav z plastelíny podařilo reálně vytvořit. Většina dětských rolí je s přehledem zvládnutá především pak samozřejmě výborná Fuchsová. Po celý příběh se tvůrcům daří držet navozenou atmosféru a tempo vyprávění. Jeden z nejhezčích zážitků, mimo jiné, je zamrzlý obývací pokoj, krasobruslení v podání děvčat a tvrdý hokej podaný výrostky.(15.4.2008)

• - Lucčin (Žaneta Fuchsová) otec (Jaromír Hanzlík) jezdil ve filmu vozem německé výroby VW Golf I, vyráběném v letech 1974 -1983. (JARDAHONDA)

• - Filmový debut Mahuleny Bočanové. (JARDAHONDA)

• - Lucčina (Žaneta Fuchsová) matka (Hana Maciuchová) najde za notami Osvaldův (Michal Hofbauer) komiks "Spiderman", ze kterého čte česky, přitom se v Československu žádný takový nevydával. (JARDAHONDA)