Lucie, postrach ulice

Lucy, Terror of the Street

(festivalový název)

Komedie / Rodinný / Fantasy

Československo / Západní Německo, 1984, 74 min

Jeden z dobrých československých filmů. Jen mě mrzí, že postavičky byly podobné chobotnicím z druhého patra nejen vizuálně. Také je mluvila Bohdalová. Lucie byla takové hloupoučké dítě, kterému ani v takovém věku nedocházelo, že povodeň v bytě není žádná sranda a místo aby vzala kýbl a začala odstraňovat vodu, tak se ještě vozila. :-) Na druhou stranu to pro ni Malej a Velkej byli obrovské vypadnutí z nudy. U filmu všichni (malí i velcí) v místnosti usnuli, takže to byla taková oddechovka.(10.8.2010)

Detská klasika, ktorá ma ako malého celkom minula, alebo si iba nepamätám. Ale aj teraz sa na to dá pozerať, myslím, že ani dnešné deti to neotrávi, hoci príšerky nie sú v štýle zombie ani transformerov, ale obyčajné plastelínové. Príbeh má spád, vylomeniny vládkyně všech moří stoja za to a dospeláci tiež prednesú pár dobrých hlášok. Dabing figúriek sa vydaril a Bohdalovej bojim, bojim všeobecne zľudovelo. –––– BIL JSEM ZDE. FANTOMAS(31.3.2014)

Friedrich und Friedrich action Geselschaft. Díky tomu, že Lucie byla produkována pro západoněmeckého diváka, měl divák československý možnost vidět něco neskutečného: svůj vlastní život na adrese Růžová 15 bez komunistů. Ale depka šťastného dětství v betonu mezi světelnými křižovatkami a výkladními skříněmi je táž. Emanuelo nečtěte ten dopis!(22.2.2012)

Zlatá dobrá Lucie ... kto by s ňou nemohol súcitiť ? Ešte šťastie, že si našla tých svojích plastelínových kamarátov ... a dobro tak opäť raz zvíťazilo nad zlom. A keď Lucinka (v úžasnom podaní Žanetky Fuchsovej) mohla zvolať "SOM KRÁLOVNOU VŠECH MOŘÍ", ja k jej pokriku môžem pridať "A KRÁLOVOU VŠECH NÁS, KTORÍ SME TAKI MALI SVÉHO OSVALDA..."(9.5.2012)

Nedávno jsem si natenhle film vzpomněl. Už jako dítě jsem z něj vždy měl takovou podivnou nostalgickou náladu. Dětství na sídlišti, dědeček na venkově, jo to je ideální model (nejen) socialistického dětství, z jehož neútěšnosti vzejdou přízraky formující se z plastelíny ukradené v obchoďáku. Figurky jsou doslovným ztvárněním hrdinčiny dětské fantazie, a je v tom něco z božského stvoření, uhněteny z hlíny, no dobře z plastelíny, vnášejí lehkost do předškolních dní, které zotročují malé děti několikahodinovým mučením v lavicích. Nechte je vyrůst jako plevel na skládce, jak by vám možná řekl Kafka. Ať se mysl osvobodí.(30.12.2009)

• - Lucčin (Žaneta Fuchsová) otec (Jaromír Hanzlík) jezdil ve filmu vozem německé výroby VW Golf I, vyráběném v letech 1974 -1983. (JARDAHONDA)

• - Karla Hábla (Fantomas) při postsynchronech nadaboval Miroslav Moravec, aby tak role neztratila svůj osobitý hlas.  (funhouse)

• - Film je celovečerným zostrihom prvej polovice rovnomenného seriálu. (BlueNeon81)