John Walker sa nechal uniesť a svojím činom značne skomplikoval život sebe i Samovi s Buckym. Všetka ich snaha o urovnanie záležitostí po dobrom sa zdá stratená. Obaja navyše majú mnoho vecí, ktoré musia vyriešiť. A zatiaľ sa Karli, len upevnená v názore, že svet je nutné zmeniť, chystá na záverečné zúčtovanie... (ČSFD)

MiniMinion

Předposlední epizoda nám dopřála oddechu od jinak nepřetržité akce, tedy kromě vynikající úvodní bitky na nádraží na Žižkově. Jinak se toho vlastně v epizodě nestalo, figurky byly rozmístěny na své pozice, kde je uvidíme ve finále. U seriálů to tak bývá. Asi chápu ono rozčarování některých diváků, kteří asi podobnou epizodu nečekali, ale osobně mi nevadila. Opět speciálně vyzdvihnu Carla Lumblyho, jeho herectví v této sérii je naprosto prvotřídní a příběh Isaiah Bradleyho je srdcervoucí. Jinak jsme půlku epizody strávili opravováním lodi, přičemž linka s lodí jako taková mě přestala bavit po první epizodě, ale tady dala Samovi a Buckymu možnost chvíli žít normálně a opět se trochu více sblížit, dostali krásné osobní momenty, a to platí dvojnásob i pro začátky Samova tréninku, tento rozhovor byl skvělý. oba ukazují, že si vlastně věří, a že si mohou navzájem pomoct, zjišťují, že mohou být fungujícími parťáky. Rozhodně to nebyla nejsilnější epizoda, ale nebyla tak strašná, jak zde někteří avizují, 7/10, trochu slabší 4 hvězdy. ()

Aurus

Podle hodnocení jsem si říkal že to nebude tak dobrý jako 4 díl ale mýlil jsem se. Příběh je docela dost dobrej, postavy jsou docela sympatické a dobré a hudba je výborná. Za mě 7,5/10. ()

Azurovydrak

Přesná analogie na první díl. Nadchne povedeným akčním začátkem, načež se utopí v přátelských pokecech a pracovních montážích. Ony ty bonding momenty nejsou zlé, ale pokoušet se jimi zaplnit celou jeden díl, natož předfinálový setup, byl hodně špatný nápad. Navrch to zabíjí Samova sestra, jakožto extrémně nudná postava, která z neznámého důvodu (jeden mě napadá, ale radši si ho nechám pro sebe) dostává přemrštěné množství screentimu. Je snad ještě horší než záporačka Karli, i když u té za to z velké části může nevýrazná herečka s příšerným hekavým hlasem. Po dobrém rozjezdu v 3 a 4 epizodě je tohle rána pod pás. No a bezbarvý konec korunovala další, v pořadí již druhá antirasistická narážka, která už vážně zahýbala s mojí trpělivostí. Jestli Marvel začne veřejně podporovat tuhle BLM maškarádu, tak s ním končím nehledě na deset krásných let v tomto univerzu. ()

tomik99

Tenhle díl měl hloubku, jak ostatně tvůrci před seriálem slibovali. Dostali jsme se opět Samovi, Walkerovi a Buckymu pěkně pod kůži. Pomalejší tempo mi vůbec nevadilo, naopak na prokreslení postav bylo nevyhnutelné a důležité. I když akce bylo méně (kromě parádního začátku), nenudil jsem se ani jednou. Za mě možná zatím jedna z nejlepších epizod. Konečně jsme totiž neklouzali po povrchu, ale ponořili se do toho hluboko. Jen mě malinko štve, jak se Marvel snaží být stále čím dál více společensky odpovědný a plete sem politiku... ()

Hellierer

Velké špatné. Rozhodně nemám problém, když se jenom povídá, ale musí se povídat o něčem, co mě zajímá. Přitom první epizoda mě bavila, ale tady to díky větší stopáží a ještě větší sterilnosti prostě nebere. Walker je špatně napsaná postava (přitom má potenciál), Zema nám odstřihli a ústřední duo zase tak zajímavé není, aby bylo schopné utáhnout 50 minut dialogů. No a ta rasová linka je zde vyloženě zbytečná. ()

Dolby.130

Túto epizódu som si náramne vychutnal. Opäť sme sa vrátili ku štýlu v akom sa niesla prvá epizóda, ale táto epizóda bola lepšia, hlbšia a viac domyslená. Úvodný súboj bol skvelý, vidíme aký schopný a silný je John Walker. Wyatt Russell exceluje v tejto roli ,,záporného" Captain America, veľmi sadol do tejto role, ale priznám sa, že je mi ho občas ľúto, mal to ťažké v boji a to ho poznačilo plus to sérum mu k dobrote veľmi nepomohlo zahmlilo mu zdravý úsudok a všetko čo robí či už dobré alebo zle považuje za správne. V tejto epizóde veľmi fungovala chémia medzi Buckom a Samom. Scéna na lodi a u Sama doma patrila podľa mňa medzi top scény tohto seriálu doteraz, toto veľmi vyšlo. A teším sa už na finále a ako to všetko skončí. Veľká škoda, že táto mini séria má len 6 epizód ale aspoň sú dlhšie, niečo ako mini film. ()

Solverino odpad!

Rasistická srajda, která to celý bere totálně do kytek! Rádoby duchaplný kecy kecy kecy a totální nesmysly a nakonec zjištění, že ten správnej Kapitán Amerika je černoch! Tak s tím se můžou jít bodnout! Oproti Snyderovi je to nekoukatelné, spousta statickejch scén a pár rádoby cool digitálních efektů, který ohromí tak maximálně malý děti! ()

instageek_cz

Za mě vydařená epizoda, pomalé tempo mi vůbec nevadilo, naopak. Čím víc je mi ústřední dvojice postav sympatická, tím víc mě baví jen tak sledovat jejich život, různé menší momenty, na které v Avengers apod. není čas. Sebastian Stan dokazuje, že by si zasloužil i nějakou velkou sólo roli, a Anthony Mackie dokonale ztělesňuje jednoho úplně obyčejného chlápka... který ale vlastně zas až tak obyčejný není, skutečně tu silou své vůle, srdce i charakteru dorůstá do Capových kalhot!:)) Jediné negativum vidím v hlavní záporačce, vůdkyni jakéhosi pseudo odboje, která má tak neuvěřitelně naivní/nesmyslné proslovy a úvahy, že působí chvílemi až hloupě... Více recenzí nejen ze světa Marvelu čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:) ()

johnsnow

Na začiatok fajn súboj v trojici, potom taký skôr sociálny komentár a nakoniec príchod nášho frantíka ktorému San skurvil plány ešte v prvom dieli. Hej a nový cap síce dostal vyhazov ale očividne to nežere. No a začínam nadobúdať taký pocit, že viem kto je ten tieňový prostredník. A objaví sa aj tá potvora ktorá sa objavila na konci black widow pri Jelene. ()

Frca

Pěkná bitka hned na začátku. :D S Walkerem to bude horší a horší a zdá se, že se objevila nová postava, jejíž jméno jsem již někde slyšel, ale přesto jsem si ti musel vygooglit. Jaksi neočekávám, že by byla TOU POSTAVOU, nějak její backstory asi upraví, ale je rozhodně bad news. Co se týče Zema... mám pocit že ještě sehraje roli. A asi mu v tom pomůže jeden nám všem známý anatagonista. (Aspoň mám ten pocit.) Jinak tam není až tak moc akce, spíš je to taková odpočinková(aspoň trochu) epizoda předtím, než se vše nějak podělá v poslední episodě a naši dva Avengeři budou muset zasáhnout. A úplně nakonec... Tohle už Walker hodně přehnal. ()

Daniel2003

Hele takhle. Já miluju dialogy. Nepotřebuju ve filmech akci, stačí mi, když spolu postavy mluví. A tady by mi to asi taky stačilo, kdyby ale nebylo toho okolo. Walker je tak špatně napsanej a jediný, co ho zachraňuje, je výkon Russela mladšího. Jako prostě proč? Proč je tak důležitý mít ten štít? Vážně ta potitulkovka někoho rozsekala? Vždyť je proboha dospělej! Nikdo dospělej by tak strašně netoužil mít na sobě modročervenej kostým a v ruce kulatej štít...no nic. Chemie Sam/Bucky pecka, ale celá epizoda se nikam neposouvá, což je při hodinové stopáži slušnej průšvih. ()

Kinofil

|| PG-13 || Marvel/Disney+ || SPOILERY Zdá se, že se tuto minisérii už nepodaří zlepšit. I kdyby poslední epizoda byla sebelepší, pořád za ní zůstane 5 (na Marvel) velmi podprůměrných dílů. E5 sice začíná slibně a byť není bitka nijak choreograficky a kamerově originální, je ze série asi nejlepší. Taková drsnější varianta Občanské války s krví a lámáním kostí. Jen by se každá druhá nemusela odehrávat v nějakém šedém skladišti. To v Praze nejsou lepší lokality? Filmaři tu jaksi neumí využít potenciál ničeho naplno. Falcon a Soldier stále nemají mezi sebou správnou "buddy-movie" chemii, všichni jsou neustále jacísi ubrblaní a vedlejší postavy se objevují spíš náhodně, než že by měli v příběhu nějakou podstatu. WandaVision trpěla u postav na to samé, ale v mnohem, mnohem menší míře a záporáka měla relativně originálního a zajímavého. Tady se nám s předešlou epizodou nějak vytratil/a a sami superhrdinové ji nechávají být. Závěr E5 pak působí jako závěr celé série s postcreditovou scénou lákající na...nového Iron-Mana? Šestka bude muset být hodně nabušená, abych si na Falcon/Soldiera po měsící vůbec vzpomněl. 40%. ()

hrumsrt

Upřímně už mě ten seriál začínal nudit.. Ale zase přišla dobrá interakce mezi Buckym a Samem to pěkně rozproudila. Při práci na lodi jsem se při tomto seriálu poprvé i zasmál :o. Ale John Walker nezklame, zase potvrdil, že má držku, tak leda na to, aby mu ji pořádně rozbil Goon! Strašná postava s ještě horším obsazením... ()

jigsaw44

Prvá tretina bola dobrá (fight na Nákladovom nádraží Žižkov a suspendovanie Walkera), ale potom to už bolo celkom oddychové a nič sa tam dokopy nedialo. Sam bol navštívit toho starého černocha, ktorý hovoril o rasisme (BLM) a potom Sam s Buckym opravovali lod. ()

tele.kom

Když je v seriálu s názvem Falcon and the Winter Soldier nejzajímavější postavou fake Captain America John Walker, tak je něco dost špatně. Kvalitativně je tenhle seriál zcela mimo to, co Marvel běžně produkuje. Ta training montage jak z Rockyho, která tónem absolutně nezapadá do zbytku dílu, vlastně dobře shrnuje celý tenhle seriál, který působí lacině, nekonzistentně a motá se od jedné nezajímavé zápletky ke druhé. Chápu, že do produkce seriálu asi výrazně zasáhla pandemie, ale tohle fakt nemělo spatřit světlo světa. ()

Brodequin

Tenhle díl byla jedna velká zívačka (kromě pár minut). Už se řeší i rasy, politika, Winter Soldier pomáhá Samovi s lodí, dělá cukrbliky na Samovu sestru, pak se povídá.... a povídá... Oba se tváří silně, ale za chvíli dostávají trapně na prdel...s každé rány jsou minutu v mdlobách... následně si Falcon pinká s Winter Soldierem se štítem (taková krásná přátelská hra to byla) a za pár minut už zase štít chytnout neumí, když se snaží cvičit a skáče kolem něj a dělá jako by "jejda, teď jsem ho nechytil"... a pak zase to samé... Od Wakanďanů dostane zajímavej kufr, kterej úplně kříčí "otevři si mě!", ale Sam raději bude opravovat a natírat loď. A na konci, když už tedy se konečně můžu dozvědět, co tedy v tom kufříku bylo, tak dělají dlouhý záběr na Sama (jako by jich už nebylo dost) a pak to utnout. Tenhle díl byl fakt trapnej. ()