Kreslený příběh na motivy známého fantasy románu J. R. R. Tolkiena. (oficiální text distributora)

Kryton

Tahle adaptace trpí na tři věci: 1) Animaci dostali do rukou Japonci. Proto jsou trolové či zlobři podobní velkým tlustým opicím, skřeti zmutovaným žábám, elfové hnusnější než skřetí stolice a především Glum vypadá jako výsledek znásilnění mloka od nadrženého šimpanze. Trpaslíky vlastně nerozeznáte, protože vystupují vždy jen 2 až 3 a zbytek je zahozen do stínu. Jediné, co se animačně povedlo je pouze pozadí. Toho si však nebudete všímat. 2) Okleštění knihy je zde tak brutální, že z toho nezbude nic. Události se stanou a mávnutím proutku je vše zcela jinde. Medděd je vynechán. Souboje a bitvy jsou okrouhány jen na pár záběrů meče a dále nic. Jako vzít Hobita a začít z něho bez rozmyslu trhat stránky. 3) Režiséři si usmysleli, že to celé bude dětská pohádka pro předškoláky. Nemám nic proti písním, protože v hobitovi se neustále zpívá. Jenže folkové halekání zhulence mi ani za mák příběh nepodbarví. Mimochodem tvůrci South Parku tuto adaptaci znají a tak v epizodách s drozdím králem se parodují stejné zpěvy! Tohle je děsná adaptace a jednu hvězdu jsem dal jen , že jsem fanoušek Tolkiena. Ač někteří nemají rádi adaptace od Jacksona, tak se podívejte i na jiné. Pak budete Jacksonovi tleskat! ()

Anderton

The Hobbit má jednu nespornú výhodu, totiž že si dokázal uchovať ducha predlohy. Keď má byť infantilný, tak je (Hobbit je ostatne detská knižka), keď má byť temný, tak sa mu to tiež uspokojivo darí. Zhustenie do hodiny a štvrť mi v takomto animovanom kabáte vôbec nevadí, príbeh aspoň rýchlo odsýpa. Doporučujem ako návnadu na Jacksonovu verziu, určite si pri sledovaní tohoto filmu budete predstavovať, aká veľkolepá bude bitka piatich armád v jeho podaní. Dúfam, že už bez tých pesničiek:). Hodnotím s prihliadnutím k veku filmu a jeho televíznemu pôvodu. ()

Melios

Nebudem si nič nahovárať má to od dokonalosti ďaleko. No štyri hviezdy som sa tomu rozhodol udeliť hlavne kvôli odvahe. Je to televízny film pre deti natočený v dobe, kedy boli myšlienky pána Tolkiena pre filmový priemysel nesfilmovateľné. Rozhodne to má bližšie k rozprávkovému podaniu originálnej knihy, než verzia Petera Jacksona, kde som mal miestami pocit, že sa to až násilím snažia spojiť s LotRom. Je mi jasné, že do 70tich minút sfilmovať tak obsiahly román bez rozsiahleho škrtania skrátka nezvládnete, no výsledok si myslím, že je viac než len pozerateľný. Stručne prerozprávaný príbeh s animáciou, ktorá nemusí pristať všetkým, ale mne práve tieto bizarnosti typu Gollum vyzerajúci ako kríženec žaby a potratu mi najviac vyčarili úsmev na tvári. Z dnešného pohľadu, to ale nie je žiaden zázrak. No na dobu, kedy to vzniklo si tvorcovia za svoju snahu určite zaslúžia odmenu. Film, by som skôr odporučil klasickým "Tolkienobíjcov", ale nečakajte od toho nejakú bombu. Tvorcovia boli proste dosť odvážni a vyskúšali spraviť na svoju dobu nemožné. A za to si ich cením. A hlavne to odporúčam neporovnávať s Jacksonovými filmami. Je to neporovnateľné! ()

Karlas

Báječné zpracování mého srdcového příběhu s krásnými písněmi, které určitě neruší toto nádherné dobrodružství. Musím se trochu pousmát, že je věrnější a střízlivější než Peterův výpravný, avšak rozpustilý epos. Trochu škoda, že film postrádá některé dějové scény. Spolu s Pánem prstenů (1978) jde o další neznámé, ale zajímavé dílko z Tolkienovy tvorby. ()

C0r0ner

Jo, vypadá to jako Gumídci méďové. Jo, je to jako pro desetileté děti. Jo, elfové jsou tam jako nějací skřítci. Jo, celkově to docela stojí za hovno. Ale je to kurva Hobit. Děj je kompletní a nic důležitého v něm nechybí. Příběh má spád a film uteče jako nic. Objektivně je to tak na dvě hvězdy, ale srdcem musím přitlačit. 70% ()

• V 60. letech připravoval animovanou verzi Hobbita Jiří Trnka, k realizaci však nedošlo (Přemek)