Reklama

Reklama

Thajský mistr Tong Pom se nesmíří s porážkou a brutálně zavraždí mladého šampióna Kurta Sloana. Příběh pokračuje po několika letech. V tělocvičně, kterou vede, učí Kurtův mladší bratr David mladé bojovníky zápasit. Nejlepším žákem je Brian, ctižádostivý, nevyzrálý talent, přímo posedle toužící se prosadit. Dá se zlákat dohazovačem sportovců Maciahou, pracujícím pro thajskou organizaci. Vlastní ji Sangha, otec zabijáka Tong Poa. Mezitím vyhledá Davida starý mistr Xian. Jako učitel odevzdá mladíkovi finesy bojové dokonalosti. Nicméně zákeřný Tong Po zlikviduje i nadějného Briana. Ačkoliv Xian a jeho žák neuznávají filozofii pomsty, vyzývá dospělý adept bojového umění thajského vládce k boji na život a na smrt... (Intersonic)

(více)

Recenze (101)

Divočák 

všechny recenze uživatele

První díl Kickboxera slavil ve své době hodně solidní úspěch a jak už bývá v Americe zvykem, velice brzo se zrodil nápad na pokračování. Svalovec Van Damme byl sice v té době na vrcholu své kariéry a v šuplíku mu ležely nabídky na daleko atraktivnější tituly, ale brzo se objevil další populární hezoun s tváří Sashy "Kouďáka" Mitchella, který na místo hlavního hrdiny rád zaskočil. Na režisérskou sesli se posadil nedávný režisér jiné Van Dammovské vypalovačky (Cyborga) Albert Pyun a jelikož i Michel Qissi, alias záporák Tong Po z prvního dílů v té době taky neměl zrovna do čeho píchnout, mohlo se vesele natáčet. A řeknu vám, nedopadlo to vůbec špatně. Příběh s třetím bratrem, o kterém není v prvním díle ani zmíňka, je sice hodně šroubovaný, ale jinak se snaží dvojka na jedničku hodně odkazovat a to ji šlechtí. Sasha Mitchell naštěstí není takové dřevo, jak by se mohlo dopředu zdát (přeci jen má černý pás já už nevim v čem) a i když se na nich stříhač hodně vyřádil, dívat se na ně v klidu dá. Atmosféru mystického orientu bohužel nahradilo americké velkoměsto, Pyun příběh vůbec tlačí hodně do rodiného filmu (třeba učitel Xian se chová úplně jinak, než jsme na něj zvyklí), Sasha se utká s Tong poem bez pořádného tréninku (i když takový Van Damme před ním musel makat div se z něj nekouřilo), ale i tyhle chyby dokáže omluvit nebývale vysoký počet klasických záporáků (Qissi, Klyn, Tagawa, Hues), který se u filmů s podobnými ambicemi jenom tak nevidí. ()

Armin82 

všechny recenze uživatele

Chápu,že relativně úspěšné béčko s JCVD v hlavní roli ve filmu Kickboxer(1989) volalo po pokračování,ale tohle? Tak nějak přemejšlim co hodnotit. Zkusim to co nejvíc shrnout. Sasha Mitchell asi nějakej ten kop nebo úder opravdu uměl,ale zdaleka nevypadal tak věrohodně jako Van Damme,nehledě na fakt,že jestli je JCVD béčkař,tak herecký výkon ,,Kouďáka´,, v tomhle filmu, volal po písmenkách v druhé polovině abecedy. Zase na druhou stranu chápu,že chtěl prorazit i jinde než v rodinném sitcomu,ale tohle prostě nešlo. Ostatní herecké výkony netřeba ani komentovat, ten předvídatelný a tupý scénář byl tak zralej na vyvrácení nedělního oběda a choreografie soubojů spolu s katastrofáním střihem zpomalených záběrů a nesmyslných konverzací, už tuhle záležitost tak maximálně potopily na dno Atlanticu,kde se spolu s Titanicem kochá krásnou faunou. Velmi kritické hodnocení,ale 20% přeci jen dám a to za mistra Xiana,který si svůj rozumně komediální výkon zachoval i v tomto pokračování. Fakt bída a nevim jestli vůbec chci ztrácet čas s trojkou. ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Jediné čemu Mitchell jako nástupce Van Damma tvrdě nakopal, byla bohužel kvalita. Historka je tak mizerná až je skoro komická, toté platí o hereckých výkonech a ani ty souboje za moc nestály. Doufám, že v dalším dílě někdo zabije Mitchella a před kameru nastoupí nějaký další bratr Sloan, a dá si přitom záležet, aby nedopadl stejně jako Kickoboxer 2. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Jako ono to samo o sobě koukatelné je, a není to ani tak špatné. Problém ale prostě je, že se to snaží navázat na něco, co bylo takřka dokonalé a bylo v tom řečeno vše. K tomuhle už se více říct nedá a každá snaha dopadne takhle. Louhování již vylouhovaného čaje, mačkání vymačkaného (hodně kyselého) citronu. Tady je ten děj trochu jako dost úlet. Návrat trenéra je až směšný (neb on sám dělá vtipy a to prostě není prdel). Sasha Mitchell je úplně ten poslední, co by mi na tomhle vadilo, mám ho docela rád a je příjemné vidět, že zvládá i něco jiného než komediální role. Qissi je stejný suchar, ajko posledně. Teatrální ňouma, který prostě nedokáže přesvědčit, že je tak obávaný zápasník. Největší perla filmu? Mladičký Brian Austin Green v triku King Diamond hned na začátku. To prostě jako jo! ()

gezko odpad!

všechny recenze uživatele

Chudák Tong-po. Zase sa na konci nechal zmlátiť do bezvedomia. No čo je to za život. Najskôr Van Dame, teraz čéče Cody. Cssss. Tak tupý film som teda dávno nevidel. Chýba tomu svižnosť, ladnosť a hlavne Jean Claude. A to vysvetlenie, že po víťaznom súboji v jednotke zabili Van Dama? (teda jeho postavu?) To tu asi niekomu ušiel vlak. Proste trápnosť nad trápnosť. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (12)

  • Cary-Hiroyuki Tagawa, Michel Qissi a Vincent Klyn tvoří ve filmu thajské trio. Z Asie však přitom pochází jen Tagawa. (Lajty)
  • Žiaden z dvojice hercov Sasha Mitchell alebo Michel Qissi sa v záverečnom súboji ani len nedotkli rozbitého skla. "Sklo", v ktorom majú obalené päste, je v skutočnosti silikónový ľad. Záber, v ktorom David Sloan (Sasha Mitchell) ponára svoju ruku medzi črepiny skla je natočený pomocou falošnej ľudskej ruky - dielo experta Tigha Barryho. (beso74)

Reklama

Reklama