Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Swann je nebezpečný terorista, specializující se na bombové útoky a právě teď chystá něco opravdu velkého. Na stopu se mu ovšem dostal polda, který je pro něj nebezpečnější než všichni ostatní strážci zákona dohromady. Detektiv Ray Nettles totiž nedávno přišel o rodinu a při poslední akci mu Swann zabil parťáka. Nettlesova poslední akce měla alespoň jedno plus. Když byl při jednom zátahu přepaden teroristy, nejenže se mu podařilo uniknout, ale také zatknout Swanovu mladou milenku, teroristku Claire, která je navíc velmi schopnou vědkyní. Drží ji na policejní stanici, kde se z ní pokouší dostat informace potřebné k dopadení Swanna, což se mu zoufale nedaří a terorista mezitím likviduje jednu budovu za druhou. Když se Swann pokusí proniknout na stanici, obrátí se Claire na Nettlese s nabídkou, že pokud ji propustí, dovede ho k Swannovi, který se prý chystá odpálit bombu jenž by dokázala zničit celé Chicago! Ray se rozhodne požádat o pomoc nejlepšího chicagského pyrotechnika Franka Glassa. On zneškodní teroristu, Glass se musí postarat o zneškodnění bomby. Dají se do pátrání a zdá se, že vše vychází, jenže pak dojde k tragickému zvratu, kdy vyjde najevo šokující skutečnost, která vše obrátí naruby... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (135)

igi B. odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle snad už nemůže být strávitelné ani pro pomatené skalní fandoušky S.S. Náš tlouštík se totiž poprvé pořádně popere až v poslední čtvrthodince a do té doby jen dělá ramena a své oblíbené zasmušilé ksichty a pronáší moudra tak trapná, že jim nemůže věřit ani magor Margolis, scatnárista táhle srajdy. Rejža Puyn už pak jen zarejžoval nějaký ty drobný a to je vlastně celý. Jak se k téhle hrůze dostal herec jako Tom Sizemore, prozradí asi jen jeho agent v soudný den... Dennise Hoopera nám už jen může být líto, kam až spadne herec z nutnosti platit účty. S.S. pak nijak nepřekročíl svůj stále tragičtější stín a ze svalnatého, svérázně-akčního chlapíka se postupně mění v jedno velké rozplizlé béčkové hovno. No a o ostatních (ne)hereckých výkonech a o čemsi dalším, co by mohlo vzdáleně připomínat jakousi >profesionální< filmařinu je škoda ztrácet slov... ()

JASON_X odpad!

všechny recenze uživatele

Měl jsem v plánu postupně zkouknout a okomentovat všechny seagalovky (většinu těch novějších jsem ještě neviděl), ale po týhle zrůdnosti teď docela váhám. Čísla mě sice varovala, ale jednak můj specifický vkus se s diváckou většinou často neshodne, druhak jsem si říkal, že když v tom hraje Hopper a Sizemore, tak to snad nebude nějak přehnaně velkej průser. Omyl. Už po prvních pár záběrech mi bylo jasný, že tohle průser bude. Představte si nějaký opravdu hodně hodně imbecilní béčko z devadesátek na VHSce, akorát s Hopperem, Sizemoorem, Seagalem a nějakými negerskými rappery (mch. všichni hlavní herci jsou většinou oblečení v černý kůži). Totálně dementní scénář a chaotický syžet - pořád čekáte, že se ten guláš nějak zklidní a zpřehlední, ale nedočkáte se. Příšerná kamera - tentokrát ne kvůli skákání, ale kvůli neustálýmu zoomování (hlavně xichtů) a minimu celkových záběrů scény. Nechutně primitivní hudba jak z podřadnýho pornáče. Vlastně i ten topornej děj a dialogy jsou na úrovni "dějových" devadesátkových pornáčů. Jen to jebání tu chybí. Ale po tomhle filmu budete mít určitě parádně vyjebanou hlavu, já jí měl už po čtvrthodině. Na to, abych se u takovýchhle nechtěně zábavných béček bavil, jsem ještě furt málo perverzní. Do koše s tím a se seagalovkama na čas končím. ()

Reklama

ConanVJ 

všechny recenze uživatele

Průměrný akční film, který určitě není tak špatný jak ho tu lidi hodnotí. Asi to bude tím, že S.Seagal nehraje hlavní roly a nelikviduje zloduchy bojovým uměním. Zde je pouhý velitel pyrotechniků. Hlavní roly zde hraje T. Sizemore, jako policista, který jde po nebezpečném bláznovi, který terorizuje město bombovými útoky. Nakonec však není vše jak na první pohled vypadá. Za mě 50% :) ()

Stanmi 

všechny recenze uživatele

Rok 2001 byl důležitým milníkem v kariéře Stevena Seagala, jednak oslavil padesátku, ale taky natočil dva filmy, které ukázaly dvě tváře jeho tvorby, první byl Lovec policajtů, vysokorozpočtový akčňák u něhož uznale pokyvovali hlavou nejen jeho fanoušci, ale i fanoušci akčních filmů obecně, z dnešního pohledu tento film uzavírá etapu Stevena jako komerčně úspěšné hvězdy, ten druhý - Profesionál, ukázal, kam se jeho kroky budou ubírat, do béčkových vod a zaprášených stojanů ve videopůjčovnách, Profesionál není špatný film, ale je prostě tak béčkový až to bolí, pod taktovkou béčkového režiséra (Albert Pyun) se nám představuje příběh detektiva Raye Netlesse (Tom Sizemore), který přišel jak o rodinu, tak i o parťáka, jak se snaží dostat za mříže bombového teroristu Alexe Swana (Dennis Hopper), který ohrožuje celé San Francisco svými výbuchy, na to ale není sám, je tady ještě mentorský vedoucí "Bomb squad" Frank Glass (Steven Seagal), do toho ještě přimíchejte sexy teroristku (Jaime Pressly), nafoukaného poldu (Peter Greene), neschopného šéfa (Joe Spano), okořeňte asijskými moudry, banálními dialogy, klasickým příběhem a povařte, jo a nezampomeňtě přida ještě Ice-T, chvilku povařte a máme tady béčkový guláš, který nemusí chutnat každému, ale ten, kdo ho má rád, si na něm v rámci možností pochutná... ()

albiebennett odpad!

všechny recenze uživatele

Úplnou náhodou jsem narazil na tento film a vidím to obsazení. Dennis Hopper - jsem zvědavý, Tom Sizemore - zajímalo by mě jak vypadá naposled jsem ho viděl ve ve filmech z devadesátek, Steven Seagal... no i on snad mohl někdy natočit nějaký lepší film. Dal jsem tomu šanci a to byla sakra chyba. Obtloustlý Sizemore mě fakt nezajímal, Hopperovi muselo už z těch všech vyšinutých magorů hrábnout taky, když roli přijal a Seagal... je žvásty o zklidnění mysli mě hodně zneklidnily. 92 minut života, který mi nikdo nevrátí. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (8)

  • Pôvodne sa mal dej odohrávať v Chicago, nie v San Franciscu. (beso74)
  • Vo filme si zahral aj nemecký ovčiak Stevena Seagala (Frank Glass) menom Kaos, hral policajného psa pátrajúceho po bombách. (beso74)
  • Dennis Hopper natáčal svoje scény len 1 den, a pri natáčaní sa nikdy nestretol s Tomom Sizemoreom, Stevenom Seagalom a ani s herečkou Jaime Pressly. (Seag)

Související novinky

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Z kalifornského Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku jednašedesáti let totiž odešel americký herec Tom Sizemore. Zprávu o skonu médiím potvrdil hercův zástupce Charles Lago. Sizemore byl v… (více)

Reklama

Reklama