Profesionál

Profesionál

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2001, 92 min

• boyd.

S přehledem nejhorší stevenův film. Tohle nemůžu jinak ohodnotit než odpadem! , protože je v tomhle filmu všechno zle. Je to sice můj oblíbený "herec" ale co je moc to je moc. I těm jeho novším snímkům se snažím dát alespoň jednu nebo dvě hvězdičky, vždycky se v jeho filmu najde alespoň něco kladného, ale tady je to doslova plýtvání filmovým materialém, možná jako epizoda nějakého akčního seriálu by se to ještě dalo, jinak ne. Připadalo mi jako by seagal doslova parodoval sám sebe z jeho akčníh hitů začátkem 90. let, nejvíc ze všeho mě, ale vytočily opakující se záběry, styďte se všichni kdo se na této sračce jakýmkoliv způsobem podíleli!!! PS: steven seagal tam chodí a mluví jako by měl co nevidět umřít, ten chlápek by měl shodit dobrých 15 KG, aby z něho byl zase frajer jako dřív...(22.4.2006)

• igi B.

Tohle snad už nemůže být strávitelné ani pro pomatené skalní fandoušky S.S. Náš tlouštík se totiž poprvé pořádně popere až v poslední čtvrthodince a do té doby jen dělá ramena a své oblíbené zasmušilé ksichty a pronáší moudra tak trapná, že jim nemůže věřit ani magor Margolis, scatnárista táhle srajdy. Rejža Puyn už pak jen zarejžoval nějaký ty drobný a to je vlastně celý. Jak se k téhle hrůze dostal herec jako Tom Sizemore, prozradí asi jen jeho agent v soudný den... Dennise Hoopera nám už jen může být líto, kam až spadne herec z nutnosti platit účty. S.S. pak nijak nepřekročíl svůj stále tragičtější stín a ze svalnatého, svérázně-akčního chlapíka se postupně mění v jedno velké rozplizlé béčkové hovno. No a o ostatních (ne)hereckých výkonech a o čemsi dalším, co by mohlo vzdáleně připomínat jakousi >profesionální< filmařinu je škoda ztrácet slov...(3.6.2006)

• SeanLSD

Rozumiem tomu takto : Po vynikajúcom ZABIJAKOVI POLICAJTOV mal byť toto ďalší príspevok do znovu sa rozbiehajúcej kariéry SS v podobe tímovky, kde nie je sám jediným búchačom. Nemalo ísť o k smrti nudný akčný výplach, ale skutočný Film s príbehom, bez bojových umení s už až rutinérsky očarujúcim psychopatom Hopperom a stále drsným sympaťákom Sizemorom. Ale filozofujúci akčný Céčkar Pyun absolútne nezvládol scenár – a to si ho dokonca ani nenapísal.(11.1.2019)

• Pohrobek

Nejhorší film, který jsem měl kdy tu smůlu zhlédnout. Je tu negace všeho, co by mohlo kohokoli na filmu zaujmout. Ještě štěstí, že v poslední době asi probíhá souboj o nejstupidnější scénář a tvůrcům Profesionála se zase nedostává tolik invence, aby byli schopni nějak výrazně zabodovat i v této oblasti. Ve chvílích, kdy se objevuje Dennis Hopper, můžeme alespoň na chvíli, uvažovat o tom, že se jedná o jakési podprůměrné béčko, ale Seagal se svou hvězdnou eskadrou nám tento letmý dojem definitivně vymluví. Kdyby se alespoň bylo čemu zasmát, kdyby alespoň Seagal někoho statečně podřezával, škrtil,dusil,rdousil, bodal, řezal, sekal, cupoval, trhal na kusy,čtvrtil, lámal na kole nebo jenom někomu skákal po krku!To, co tu však předvádí, se nedá nazvat vůbec ničím! Posledním hřebíkem do Seagalovy rakve jsou dialogy, kdyby byly alespoň trapné, aby nás nějak zaujaly, ale toto! Kdybych byl býval viděl film třeba v hotentotštině nebo zulukafrštině, bavil bych se více.(6.11.2004)

• lennyd

Detektiv Ray Nettles (Tom Sizemore) se po tragické smrti své rodiny těžko drží jakýchkoliv předpisů, a jde po zločincích hlava nehlava. Právě se dostal na stopu Alexi Swannovi (Dennis Hopper), nebezpečnému teroristovi. Podaří se mu zajmout jeho parťačku Claire (Jaime Priestley), o které doufá, že ho dovede na Swannovu stopu. Ale Swann se hodlá mstít - rozmisťuje bomby po celém Chicagu, a jediný kdo může Nettlesovi pomoci je profesionální pyrotechnik Frank Glass (Steven Seagal) se svým týmem ... Nevím proč všichni vyčítají Seagalovi tento film, ten sice neprojevil žádný herecký výkon (jak jsme u něj ostatně již zvyklí), ale ostatní herecké osazenstvo také ne - a ani Dennis Hopper, čímž mne docela naštval (zrovna šílené záporáky on umí - viz Vodní svět, Modrý samet nebo třeba Nebezpečná rychlost). Jediný na koho se dalo alespoň trochu koukat (mimo Jaime Priestly, na kterou se naopak kouká docela dobře) byl Tom Sizemore. Ale ani ten tento film ze sraček nevytáhne..(14.3.2011)

• - Původní návrh scénáře byl napsán v roce 1989. (rafix)

• - Dennis Hopper natáčal svoje scény len 1 den, a pri natáčaní sa nikdy nestretol s Tomom Sizemoreom, Stevenom Seagalom a ani s herečkou Jaime Pressly. (Seag)

• - Finálna scéna s helikoptérou na streche pochádza z filmu Prísne tajné (1997). (beso74)