Profesionál

Profesionál

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2001, 92 min

• Rosssss

A je to tady! Nastává historický okamžik, kdy odteď už může oficiálně točit a hrát úplně každý kretén, a to nejlépe bez špetky talentu a s inteligencí dosahující maximálně úrovně průměrného delfína...Seagal je pak kapitola sama pro sebe. Kdyby ho v polovině scén dublovala nafukovací panna, tak si toho možná ani nevšimnete a pokud ano, řekli byste si, že je najednou nějaký akčnější a že hraje lépe, takhle ale zůstává nejlepším hercem na place plechový pyrotechnický robotek, který sice tak trochu vypadá jako postavený z Lega, ale zase nemá blbé nicneříkající filosofické kecy...pokud Stevena nerozhýbe už ani Rodriguez v Machete, tak by měl asi vážně odejít někam hodně daleko od všeho, co i jen vzdáleně připomíná film. Btw. u tohohle paskvilu se na druhou stranu párkrát opravdu od srdce zasmějete(12.9.2010)

Zmíněné hodnocení 17% naprosto neodpovídá kvalitě filmu. Je to sice jeden z nejhorších Seagalových filmů, přesto si myslím, že je objektivní kvalita aspoň na 45%. Film má totiž dobré herecké obsazení (Seagal, Hopper, Sizemore), slušnou hudbu a je i celkem napínavý. Děj není vůbec špatný, pár soubojů tu taky bylo. Já dávám 5 hvězd, abych vylepšil hodnocení. Myslím, že mnoho filmů s Van Dammem, Norrisem, Lundgrenem i Arnoldem je horších, přesto mají lepší hodnocení. Asi prostě mnoha lidem stačí dát odpad, aniž by film viděli.(29.5.2008)

• lennyd

Detektiv Ray Nettles (Tom Sizemore) se po tragické smrti své rodiny těžko drží jakýchkoliv předpisů, a jde po zločincích hlava nehlava. Právě se dostal na stopu Alexi Swannovi (Dennis Hopper), nebezpečnému teroristovi. Podaří se mu zajmout jeho parťačku Claire (Jaime Priestley), o které doufá, že ho dovede na Swannovu stopu. Ale Swann se hodlá mstít - rozmisťuje bomby po celém Chicagu, a jediný kdo může Nettlesovi pomoci je profesionální pyrotechnik Frank Glass (Steven Seagal) se svým týmem ... Nevím proč všichni vyčítají Seagalovi tento film, ten sice neprojevil žádný herecký výkon (jak jsme u něj ostatně již zvyklí), ale ostatní herecké osazenstvo také ne - a ani Dennis Hopper, čímž mne docela naštval (zrovna šílené záporáky on umí - viz Vodní svět, Modrý samet nebo třeba Nebezpečná rychlost). Jediný na koho se dalo alespoň trochu koukat (mimo Jaime Priestly, na kterou se naopak kouká docela dobře) byl Tom Sizemore. Ale ani ten tento film ze sraček nevytáhne..(14.3.2011)

• Stanmi

Rok 2001 byl důležitým milníkem v kariéře Stevena Seagala, jednak oslavil padesátku, ale taky natočil dva filmy, které ukázaly dvě tváře jeho tvorby, první byl Lovec policajtů, vysokorozpočtový akčňák u něhož uznale pokyvovali hlavou nejen jeho fanoušci, ale i fanoušci akčních filmů obecně, z dnešního pohledu tento film uzavírá etapu Stevena jako komerčně úspěšné hvězdy, ten druhý - Profesionál, ukázal, kam se jeho kroky budou ubírat, do béčkových vod a zaprášených stojanů ve videopůjčovnách, Profesionál není špatný film, ale je prostě tak béčkový až to bolí, pod taktovkou béčkového režiséra (Albert Pyun) se nám představuje příběh detektiva Raye Netlesse (Tom Sizemore), který přišel jak o rodinu, tak i o parťáka, jak se snaží dostat za mříže bombového teroristu Alexe Swana (Dennis Hopper), který ohrožuje celé San Francisco svými výbuchy, na to ale není sám, je tady ještě mentorský vedoucí "Bomb squad" Frank Glass (Steven Seagal), do toho ještě přimíchejte sexy teroristku (Jaime Pressly), nafoukaného poldu (Peter Greene), neschopného šéfa (Joe Spano), okořeňte asijskými moudry, banálními dialogy, klasickým příběhem a povařte, jo a nezampomeňtě přida ještě Ice-T, chvilku povařte a máme tady béčkový guláš, který nemusí chutnat každému, ale ten, kdo ho má rád, si na něm v rámci možností pochutná...(23.4.2011)

Tak tady jsem se asi prudce minul csfd davem a budu možná jeden z mála, kdo dal víc než odpad,případně hvězdičku - mě to ale přišlo docela napínavý. Akorát už si nepamatuju, jestli jsem na to tenkrát nekoukal pod vlivem, to by možná lecos vysvětlovalo...................moje hodnocení = 6 z 10.(27.5.2015)

• - Finálna scéna s helikoptérou na streche pochádza z filmu Prísne tajné (1997). (beso74)

• - Steven Seagal natočil své scény během 6 dnů. (rafix)

• - Dennis Hopper natáčal svoje scény len 1 den, a pri natáčaní sa nikdy nestretol s Tomom Sizemoreom, Stevenom Seagalom a ani s herečkou Jaime Pressly. (Seag)