Swann je nebezpečný terorista, specializující se na bombové útoky a právě teď chystá něco opravdu velkého. Na stopu se mu ovšem dostal polda, který je pro něj nebezpečnější než všichni ostatní strážci zákona dohromady. Detektiv Ray Nettles totiž nedávno přišel o rodinu a při poslední akci mu Swann zabil parťáka. Nettlesova poslední akce měla alespoň jedno plus. Když byl při jednom zátahu přepaden teroristy, nejenže se mu podařilo uniknout, ale také zatknout Swanovu mladou milenku, teroristku Claire, která je navíc velmi schopnou vědkyní. Drží ji na policejní stanici, kde se z ní pokouší dostat informace potřebné k dopadení Swanna, což se mu zoufale nedaří a terorista mezitím likviduje jednu budovu za druhou. Když se Swann pokusí proniknout na stanici, obrátí se Claire na Nettlese s nabídkou, že pokud ji propustí, dovede ho k Swannovi, který se prý chystá odpálit bombu jenž by dokázala zničit celé Chicago! Ray se rozhodne požádat o pomoc nejlepšího chicagského pyrotechnika Franka Glassa. On zneškodní teroristu, Glass se musí postarat o zneškodnění bomby. Dají se do pátrání a zdá se, že vše vychází, jenže pak dojde k tragickému zvratu, kdy vyjde najevo šokující skutečnost, která vše obrátí naruby... (oficiální text distributora)

Pohrobek odpad!

Nejhorší film, který jsem měl kdy tu smůlu zhlédnout. Je tu negace všeho, co by mohlo kohokoli na filmu zaujmout. Ještě štěstí, že v poslední době asi probíhá souboj o nejstupidnější scénář a tvůrcům Profesionála se zase nedostává tolik invence, aby byli schopni nějak výrazně zabodovat i v této oblasti. Ve chvílích, kdy se objevuje Dennis Hopper, můžeme alespoň na chvíli, uvažovat o tom, že se jedná o jakési podprůměrné béčko, ale Seagal se svou hvězdnou eskadrou nám tento letmý dojem definitivně vymluví. Kdyby se alespoň bylo čemu zasmát, kdyby alespoň Seagal někoho statečně podřezával, škrtil,dusil,rdousil, bodal, řezal, sekal, cupoval, trhal na kusy,čtvrtil, lámal na kole nebo jenom někomu skákal po krku!To, co tu však předvádí, se nedá nazvat vůbec ničím! Posledním hřebíkem do Seagalovy rakve jsou dialogy, kdyby byly alespoň trapné, aby nás nějak zaujaly, ale toto! Kdybych byl býval viděl film třeba v hotentotštině nebo zulukafrštině, bavil bych se více. ()

T2 odpad!

Rozpočet $25miliónovTržby Celosvetovo $479,510║ Trošku známe herecké obsadenie ako Seagal, Sizemore a Hopper neznamená aj automatickú hereckú pastvu pre oči, tak pasívne zahrané postavy od skúsených hercov som už dávno nevidel, doslova amatérčina toho najhrubšieho zrna, o ich dialógov ani nehovoriac. Seagalov jednoznačne najnudnejší film a to má fakt v poslednej dobe dosť zbytočných paškválov ale Profesionál je v tomto po všetkých stránkach najhorší až som nechcel veriť ako sa dá spackať film a to s celkom slušným rozpočtom $25milionovUSD. /5%/ ()

tron

„Poviem vám to takto: v meste neexistuje dosť veľký cintorín pre moje obete.“ Albert Pyun (Kyborg, Adrenalín: Predbehne smrť) rozpráva príbeh, v ktorom hrá Steven Seagal experta na bomby (pardon, na ´zariadenia´- to slovo na „b“ sa vraj nehovorí), pomáhajúceho drsnému fízlovi (Tom Sizemore) v chytení šialeného tvorcu bômb (á doprdele, sorry). Bohužiaľ, toho hrá tradične trápny feťák Dennis Hopper. Je to presne také zlé, ako čakáte. Akcia hrozná, dialógy nechcene smiešne a v tomto duchu pokračujte ďalej sami. Napriek tomu ma to (pripúšťam – zvrhlým spôsobom) bavilo. ()

igi B. odpad!

Tohle snad už nemůže být strávitelné ani pro pomatené skalní fandoušky S.S. Náš tlouštík se totiž poprvé pořádně popere až v poslední čtvrthodince a do té doby jen dělá ramena a své oblíbené zasmušilé ksichty a pronáší moudra tak trapná, že jim nemůže věřit ani magor Margolis, scatnárista táhle srajdy. Rejža Puyn už pak jen zarejžoval nějaký ty drobný a to je vlastně celý. Jak se k téhle hrůze dostal herec jako Tom Sizemore, prozradí asi jen jeho agent v soudný den... Dennise Hoopera nám už jen může být líto, kam až spadne herec z nutnosti platit účty. S.S. pak nijak nepřekročíl svůj stále tragičtější stín a ze svalnatého, svérázně-akčního chlapíka se postupně mění v jedno velké rozplizlé béčkové hovno. No a o ostatních (ne)hereckých výkonech a o čemsi dalším, co by mohlo vzdáleně připomínat jakousi >profesionální< filmařinu je škoda ztrácet slov... ()

Lateef odpad!

"Čágo Stevene, Ty hlavo oteklá.." "Zdarec Dennisi, jak je??..tak dneska prej poslední natáčecí den..." "Už??..vždyť jsme předevčírem začali??.." "Kecáš, předevčírem??.. já myslel, že včera, no já si už hovno pamatuju, ty vole, koukej, už se mi nesou ty dvojitý burgery...hustý!!!" "No tak to si dej, stejně dneska nemáš žádnou natáčecí akční scénu..." "Kurva, to je žrádlo...a kde je Tom??" "Nevím, počkej mám phone...haló??...čau Tome, zrovna se o Tobě se Stevenem bavíme, kde jsi??..co??..kecáš??..takže dneska volno??...super, měj se.." "To Ti volal Tom??" "Jo, včera se prej s rejžou ztřískali v hospě...Tom byl úplně na sračku, moc jsem mu nerozumněl, ale prej se domlouvali, že film přejmenujou na Poslední výkřik hollywoodských déčkařů...to je narážka na nás??" "Chrrrrrrrrrr, chrrrrrrrrrrr...." "Stevene, Ty spíš?? Slyšel, co jsem Ti říkal??..Měl bys vstát a jít Toma i rejžu zmlátit, dokud jsou nasráč!!" "Chrrrr...co??..pošli na ně mýho dubléra, dík, chrrrrrr.." "Stevene, seš na hovno!!" "Chrrrr, Dennisi, nech mě bejt, za chvilku přijede náklaďák s hydraulickým ramenem, naloží mě a odvezou domů..co budeš dělat Ty, když máme dneska volno...??" "Chrrrrrrrrrrrrrrr..." "Dennisi, Ty spíš??..." "Chrrrrrrrrrrrrrr.." "Asi jo, tak já jdu zatím taky, zase jeden těžkej den na place, život je kurvaboj...chrrrrrrrrrr..." ()

• Film se natáčel v San Franciscu a v Los Angeles v Kalifornii po dobu 12 dní. (rafix)
  • Vo filme si zahral aj nemecký ovčiak Stevena Seagala (Frank Glass) menom Kaos, hral policajného psa pátrajúceho po bombách. (beso74)
  • Dennis Hopper natáčal svoje scény len 1 den, a pri natáčaní sa nikdy nestretol s Tomom Sizemoreom, Stevenom Seagalom a ani s herečkou Jaime Pressly. (Seag)