Profesionál

Ticker

Profesionál

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2001, 92 min

Zmíněné hodnocení 17% naprosto neodpovídá kvalitě filmu. Je to sice jeden z nejhorších Seagalových filmů, přesto si myslím, že je objektivní kvalita aspoň na 45%. Film má totiž dobré herecké obsazení (Seagal, Hopper, Sizemore), slušnou hudbu a je i celkem napínavý. Děj není vůbec špatný, pár soubojů tu taky bylo. Já dávám 5 hvězd, abych vylepšil hodnocení. Myslím, že mnoho filmů s Van Dammem, Norrisem, Lundgrenem i Arnoldem je horších, přesto mají lepší hodnocení. Asi prostě mnoha lidem stačí dát odpad, aniž by film viděli.(29.5.2008)

Rozpočet $25miliónovTržby Celosvetovo $479,510║ Trošku známe herecké obsadenie ako Seagal, Sizemore a Hopper neznamená aj automatickú hereckú pastvu pre oči, tak pasívne zahrané postavy od skúsených hercov som už dávno nevidel, doslova amatérčina toho najhrubšieho zrna, o ich dialógov ani nehovoriac. Seagalov jednoznačne najnudnejší film a to má fakt v poslednej dobe dosť zbytočných paškválov ale Profesionál je v tomto po všetkých stránkach najhorší až som nechcel veriť ako sa dá spackať film a to s celkom slušným rozpočtom $25milionovUSD. /5%/(4.12.2007)

• SOLOM.

Jsem na sebe vážně „hrdý“, nakonec jsem to na podruhé dal. Nejdřív jsem si myslel, že jsem u toho usnul, protože jsem byl unavený ze šichty, ale jak se následně ukázalo, tím to rozhodně nebylo. Protože i na druhý pokus jsem měl co dělat, abych se dočkal závěrečných titulek. Jeden by si řekl, že tohle zas tak hrozný film být vzhledem k obsazení nemůže – opak byl však pravdou. Dvojice Albert Pyun a Margolis naprosto tragická, která nedokázala absolutně využít účasti známých tváří, potažmo vymyslet pořádný děj. Steven Seagal patřil v mém mládí mezi nejoblíbenější herce, jenže čím je starší, tím je to horší. Já myslel, že až ty nejnovější filmy stojí za hovno, ale on už v roce 2001 dokázal předvádět tragický výkon (no a ty jeho dialogy/hlášky – hotová katastrofa), navíc po akční stránce taky bída. Tom Sizemore a Dennis Hopper se taky zrovna dvakrát nepřetrhli a svými bezzubými výkony jen podtrhli mrzkou úroveň celého filmu. Takže i když bych strašně rád dal nějaké vyšší hodnocení, prostě nemůžu, protože není za co.(27.5.2015)

• lennyd

Detektiv Ray Nettles (Tom Sizemore) se po tragické smrti své rodiny těžko drží jakýchkoliv předpisů, a jde po zločincích hlava nehlava. Právě se dostal na stopu Alexi Swannovi (Dennis Hopper), nebezpečnému teroristovi. Podaří se mu zajmout jeho parťačku Claire (Jaime Priestley), o které doufá, že ho dovede na Swannovu stopu. Ale Swann se hodlá mstít - rozmisťuje bomby po celém Chicagu, a jediný kdo může Nettlesovi pomoci je profesionální pyrotechnik Frank Glass (Steven Seagal) se svým týmem ... Nevím proč všichni vyčítají Seagalovi tento film, ten sice neprojevil žádný herecký výkon (jak jsme u něj ostatně již zvyklí), ale ostatní herecké osazenstvo také ne - a ani Dennis Hopper, čímž mne docela naštval (zrovna šílené záporáky on umí - viz Vodní svět, Modrý samet nebo třeba Nebezpečná rychlost). Jediný na koho se dalo alespoň trochu koukat (mimo Jaime Priestly, na kterou se naopak kouká docela dobře) byl Tom Sizemore. Ale ani ten tento film ze sraček nevytáhne..(14.3.2011)

• vegetol.mp

Totální mrdka, která nemá pořádný tempo ani rytmus. Není tu ani jedna původní akční scéna, všechno je převzato z jiných filmů. Jediné, co zaslouží uznání, je výborné herecké obsazení, poskládané z docela známých tváří. Jednoduše prostě hrůza, kterou peněz chtivý Seagal natočil ještě před Lovcem policajtů. Seagalův Patriot byl sice možná nudný, ale alespoň měl nějaký rozpočet. Tahle mrdka natočená za 12 dní nemá nic...(25.11.2008)

• - Vo filme si zahral aj nemecký ovčiak Stevena Seagala (Frank Glass) menom Kaos, hral policajného psa pátrajúceho po bombách. (beso74)

• - Režisér Albert Pyun sa niekoľkokrát ospravedlnil za tento film, ktorý podľa neho zničilo štúdio Nu Image. To mu podľa jeho tvrdení vzalo nedokončený materiál a doplnilo ho svojimi archívnymi zábermi. (beso74)

• - Steven Seagal natočil své scény během 6 dnů. (rafix)