Profesionál

Profesionál

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2001, 92 min

• Rosssss

A je to tady! Nastává historický okamžik, kdy odteď už může oficiálně točit a hrát úplně každý kretén, a to nejlépe bez špetky talentu a s inteligencí dosahující maximálně úrovně průměrného delfína...Seagal je pak kapitola sama pro sebe. Kdyby ho v polovině scén dublovala nafukovací panna, tak si toho možná ani nevšimnete a pokud ano, řekli byste si, že je najednou nějaký akčnější a že hraje lépe, takhle ale zůstává nejlepším hercem na place plechový pyrotechnický robotek, který sice tak trochu vypadá jako postavený z Lega, ale zase nemá blbé nicneříkající filosofické kecy...pokud Stevena nerozhýbe už ani Rodriguez v Machete, tak by měl asi vážně odejít někam hodně daleko od všeho, co i jen vzdáleně připomíná film. Btw. u tohohle paskvilu se na druhou stranu párkrát opravdu od srdce zasmějete(12.9.2010)

• Lateef

"Čágo Stevene, Ty hlavo oteklá.." "Zdarec Dennisi, jak je??..tak dneska prej poslední natáčecí den..." "Už??..vždyť jsme předevčírem začali??.." "Kecáš, předevčírem??.. já myslel, že včera, no já si už hovno pamatuju, ty vole, koukej, už se mi nesou ty dvojitý burgery...hustý!!!" "No tak to si dej, stejně dneska nemáš žádnou natáčecí akční scénu..." "Kurva, to je žrádlo...a kde je Tom??" "Nevím, počkej mám phone...haló??...čau Tome, zrovna se o Tobě se Stevenem bavíme, kde jsi??..co??..kecáš??..takže dneska volno??...super, měj se.." "To Ti volal Tom??" "Jo, včera se prej s rejžou ztřískali v hospě...Tom byl úplně na sračku, moc jsem mu nerozumněl, ale prej se domlouvali, že film přejmenujou na Poslední výkřik hollywoodských déčkařů...to je narážka na nás??" "Chrrrrrrrrrr, chrrrrrrrrrrr...." "Stevene, Ty spíš?? Slyšel, co jsem Ti říkal??..Měl bys vstát a jít Toma i rejžu zmlátit, dokud jsou nasráč!!" "Chrrrr...co??..pošli na ně mýho dubléra, dík, chrrrrrr.." "Stevene, seš na hovno!!" "Chrrrr, Dennisi, nech mě bejt, za chvilku přijede náklaďák s hydraulickým ramenem, naloží mě a odvezou domů..co budeš dělat Ty, když máme dneska volno...??" "Chrrrrrrrrrrrrrrr..." "Dennisi, Ty spíš??..." "Chrrrrrrrrrrrrrr.." "Asi jo, tak já jdu zatím taky, zase jeden těžkej den na place, život je kurvaboj...chrrrrrrrrrr..."(28.5.2006)

• SOLOM.

Jsem na sebe vážně „hrdý“, nakonec jsem to na podruhé dal. Nejdřív jsem si myslel, že jsem u toho usnul, protože jsem byl unavený ze šichty, ale jak se následně ukázalo, tím to rozhodně nebylo. Protože i na druhý pokus jsem měl co dělat, abych se dočkal závěrečných titulek. Jeden by si řekl, že tohle zas tak hrozný film být vzhledem k obsazení nemůže – opak byl však pravdou. Dvojice Albert Pyun a Margolis naprosto tragická, která nedokázala absolutně využít účasti známých tváří, potažmo vymyslet pořádný děj. Steven Seagal patřil v mém mládí mezi nejoblíbenější herce, jenže čím je starší, tím je to horší. Já myslel, že až ty nejnovější filmy stojí za hovno, ale on už v roce 2001 dokázal předvádět tragický výkon (no a ty jeho dialogy/hlášky – hotová katastrofa), navíc po akční stránce taky bída. Tom Sizemore a Dennis Hopper se taky zrovna dvakrát nepřetrhli a svými bezzubými výkony jen podtrhli mrzkou úroveň celého filmu. Takže i když bych strašně rád dal nějaké vyšší hodnocení, prostě nemůžu, protože není za co.(27.5.2015)

• Pohrobek

Nejhorší film, který jsem měl kdy tu smůlu zhlédnout. Je tu negace všeho, co by mohlo kohokoli na filmu zaujmout. Ještě štěstí, že v poslední době asi probíhá souboj o nejstupidnější scénář a tvůrcům Profesionála se zase nedostává tolik invence, aby byli schopni nějak výrazně zabodovat i v této oblasti. Ve chvílích, kdy se objevuje Dennis Hopper, můžeme alespoň na chvíli, uvažovat o tom, že se jedná o jakési podprůměrné béčko, ale Seagal se svou hvězdnou eskadrou nám tento letmý dojem definitivně vymluví. Kdyby se alespoň bylo čemu zasmát, kdyby alespoň Seagal někoho statečně podřezával, škrtil,dusil,rdousil, bodal, řezal, sekal, cupoval, trhal na kusy,čtvrtil, lámal na kole nebo jenom někomu skákal po krku!To, co tu však předvádí, se nedá nazvat vůbec ničím! Posledním hřebíkem do Seagalovy rakve jsou dialogy, kdyby byly alespoň trapné, aby nás nějak zaujaly, ale toto! Kdybych byl býval viděl film třeba v hotentotštině nebo zulukafrštině, bavil bych se více.(6.11.2004)

• shantim

V tomhle filmu je špatně snad úplně všechno. Chybí gradace, herecké výkony špatné, akce naprosto neakční, Seagal hrozný, střih nesrozumitelný a chaotický, kompozice obrazu zlá, ...... Zajímavý by mohl být snad jen charakterový rys parťáka Seagala, ale vzhledem k tomu, jak byla jeho role zahrána a celý film zrežírován, tak i tohle nedopadlo dobře. 9% hvězdiček(14.8.2011)

• - Finálna scéna s helikoptérou na streche pochádza z filmu Prísne tajné (1997). (beso74)

• - Režisér Albert Pyun sa niekoľkokrát ospravedlnil za tento film, ktorý podľa neho zničilo štúdio Nu Image. To mu podľa jeho tvrdení vzalo nedokončený materiál a doplnilo ho svojimi archívnymi zábermi. (beso74)

• - Steven Seagal natočil své scény během 6 dnů. (rafix)