Profesionál

Profesionál

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2001, 92 min

• Šak

Přemýšlel jsem, proč bych tomuhle filmu měl dát alespoň jednu hvězdičku, ale na nic jsem nepřišel. Všechno je tu špatně. Režie ubohá, herecký výkony směšný hlavně Seagal a jeho totálně tupej výraz, který si zdárně zachovává až na konec filmu je k nepřežití. Překvapila mě účast Dennise Hoppera o kterém si myslím, že do takového odpadu opravdu nepatří.......(16.3.2003)

Rozpočet $25miliónovTržby Celosvetovo $479,510║ Trošku známe herecké obsadenie ako Seagal, Sizemore a Hopper neznamená aj automatickú hereckú pastvu pre oči, tak pasívne zahrané postavy od skúsených hercov som už dávno nevidel, doslova amatérčina toho najhrubšieho zrna, o ich dialógov ani nehovoriac. Seagalov jednoznačne najnudnejší film a to má fakt v poslednej dobe dosť zbytočných paškválov ale Profesionál je v tomto po všetkých stránkach najhorší až som nechcel veriť ako sa dá spackať film a to s celkom slušným rozpočtom $25milionovUSD. /5%/(4.12.2007)

• MM_Ramone

Niet kvalitného filmu v ktorom si zahral Steven Seagal. Možno by som si spomenul na zodva obstojné, ale inak je to všetko bieda. Nikdy som nič moc od neho nečakal. Žiadne komplikované scenáre, či oscarové herecké výkony. Stačí ak niekoho nakope, doláme pritom zopár rúk a vystrieľa celú zločineckú bandu. V snímku "Ticker" sa však tento starnucí, upotený, obtlstlý bojovník ani na nič z toho poriadne nezmohol. To tu nechal na svojho nepodareného poskoka Toma Sizemora. On akurát tak sem tam prestrihol drátik na bombe alebo rozdával rozumy. Steven Seagal to týmto titulom dotiahol na odpad!(26.3.2010)

• petero

Steven Seagal tu nehrá hlavnú úlohu - v tom prípade sa to nesmie brať ako Seagalovka. Pretože tu hrá pyrotechnika, vyzerá to asi takto: Seagal v spomalenom zábere kráča k bombe, prestrihne hocijaký drôtik a v spomalenom zábere odkráča preč. Dobrú hodinu nieže nikoho nezmláti ale ani nezastrelí, a keď v závere pár vojakov rozhádže v úplne neprehľadnom strihu do strán možno vás tiež napadne že si asi zabudli zbrane v kasárňach. Vôbec netreba brať ohľad na obsadenie filmu, je to katastrofa.(24.8.2007)

• kaylin

Mít ve filmu pár docela dobrý, i když třeba béčkových herců a nevykřesat z toho ani prd, dokonce ani toho dobrého záporáka, to už je opravdu umění. Ten, kdo tohle dal dohromady, to rozhodně nebyl profesionál a nenadchne ani Steven Seagal, který v té době ještě přece jen hrál a už se jen neschovával za své narostlé břicho.(7.6.2017)

• - Steven Seagal natočil své scény během 6 dnů. (rafix)

• - Původní návrh scénáře byl napsán v roce 1989. (rafix)

• - Režisér Albert Pyun sa niekoľkokrát ospravedlnil za tento film, ktorý podľa neho zničilo štúdio Nu Image. To mu podľa jeho tvrdení vzalo nedokončený materiál a doplnilo ho svojimi archívnymi zábermi. (beso74)