V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

Astrebleue

Chtěla jsem dát pět, ale pak sem přišla na některé shody s legedou westernů a musela ubrat, ovšem až po tom, co sem si je tady přečetla.Nevim, nějak mi to hlava nebere, ale já byla naprosto spokojená.Pravdou je, že příběh jednoduchý, chvílemi monotonní, ale postavy a charaktery mi přišly vpořádku. ()

godspeed

raimi a tarantino = dva nejpřeceňovanější mainstreamový režiséři současnosti. každý má na kontě jeden slušný film a zbytek je jen hra na vokecávanou a předstírání. nicméně jim to vokecávání docela asi jde, jinak by nesehnali peníze a profláknutý herce pro další blábol. ()

Tiiso

Velké množsti velkých tváří na plátně je těžký oříšek k rozlousknutí. Ve většině případů se tento pověstný ořech nedaří rozlousknout. V tomto případě je tomu nejinak. Neubírám režisérovi jeho vůli se bavit tímto natáčením. Ale mám obavy, že se tak trochu bavil i na můj účet. Nedokázal svůj počin jasně zařadit do nějakého konkrétního rámce. Jít napříč kamerou a dějem zažitými a zatracovanými škatulkami, chce obrovský nadhled a také přehled o filmové tvorbě vůbec. Nejenom, že vzal několik osvědčených schémat, smíchal je dohromady a předložil, ale dokonce fabuluje s dějem, který zde již byl v jiném filmu. Ve zpracování mě vadila přílišná absence atmosféry a nějaké výraznější osoby nebo postavy, v neposlední řadě i charakteru, s kterým bych se mohl ztotožnit a procházet s ním všemi dobrodružstvími. Herecký výkon Hackmana a mladého DiCapria jsou jediné, které stojí za povšimnutí. Naopak výkon Stoneové je ve filmu nevýrazný a bez života. Neschopnost režiséra jasně zařadit probíhající děj do konkrétního obrazu, způsobuje, že snímek působí roztříštěně a nedává jednotný celek. Retrospektivní scény ze vzpomínkami nesplňují svůj účel a vypadají spíše naivně a dětinsky. Takže krom zmíněných hereckých výkonů zde nezbylo co moc kladně hodnotit. Snad jen ještě tempo vyprávění, které drží ucházející rytmus a pak nějaké dialogové výměny, které jasně naznačují ukryté kvality tohoto režiséra. Tedy pokud se na dialozích vůbec nějakým způsobem podílel. ()

Jamajdzan

Velice povedený začátek parádně navodil atmosféru divokého divokého západu a vypadalo to na jasných 5 hvězd, ale bohužel se dějový náboj postupně vytrácel, až spadl do pouhé průměrnosti. K celkovému provedení filmu i k hereckým výkonům nemám snad žádné výhrady, ovšem od takto hvězdně obsazeného snímku by se dalo čekat i víc než jen paradní zábava na nedělní podvečer. Přesto musim zdůraznit, že Rychlejší než smrt je krůčkem dopředu z řad novodobých westernů. ()

Rodin

Místy opravdu úchvatné záběry následované dosti plytkými dialogy a vyslovenými blbostmi. Subjektivně vnímáno byl ten film strašná kravina, kterou jsem měl problém dokoukat do konce, ovšem při troše snahy o objektivitu musím prostě lehký nadprůměr, zejména s ohledem na některé herecké výkony (rozhodně se netýká Sharon) a pár pietně laděných přiznání obdivu k Leonemu, přiznat. 60% s odřenýma ušima. ()

Izz

Skutečně brilantně natočený western,kde se i pod značně odlišným žánrem a bezpochyby velkým tlakem studia neztratil Raimiho charakteristický rukopis.Ať už jde o práci s herci,bezchybné navození atmosféry nebo vizuální trademarky,Ryhlejší než smrt je prostě filmařsky na úrovni.K absolutním vrcholům žánru mu chybí skutečně výrazná postava,která by všechny ostatní svým charismatem strčila do kapsy,ale zato tady máme pestrou skupinu charakterů.Velmi zdařilý přechod k mainstreamovějším věcem. ()

Zeldur

Potenciál tak hvězdného obsazení se dal využít o poznání lépe. Ne, že by byl tento film vyloženě špatný, docela jsem se u něj bavil. Raimi měl už ale i lepší snímky. ()

Bezda22

Možná jsem čekal trošku víc, ale nejsem rozhodně zklamanej. Ten příběh je moc dobrej a vlastně ani nevim, co víc by tam mělo bejt. Takhle je to dobrý. Pěkná hudba. Úžasná Sharon Stone. DiCaprio ve svejch 21 letech (myslim, že to tak je ten věk), byl taky dobrej. Nemám k tomu výtku, ale neni to na 5 hvězd. 70% ()

J.e.r.e.c

V tomhle filmu vám vyskočí před očima víc hvězd, než po ráně Mika Tysona. Je tu mladej mistr Leonardo (ještě bez šifer), Lance Henriksen s fešácky střiženým knírem a Russel Kráva v roli velebníčka. A Rychlejší než zmrd Gene Hackman je díky svým základním instinktům Sharon Stone. V Sedmi statečných zazněla věta, „umíme jenom střílet z pistole, žádný velký umění,“ a přesně vo tomhle tenhle street fighter western je. Mně to stačí. 72 % ()

DavidWebb

Alan Silvestri a jeho hudba je jedným z mnohých dôvodov, pre ktorý sa k tomuto "ženskému" westernu vraciam - a rád. A okrem tuctovo krásnej, zato však charizmatickej Šejronky, sú to aj vtedy ešte menej známi Crowe a DiCaprio spolu s excelentným Gene Hackmanom. Režisérovi Samovi Raimimu stačili na tento príbeh papierové kulisy malého "mesta" a ako vždy (v prípade westernu) ukážkové oblečenie tej doby. To všetko sú veci, ktoré vyhrávajú nad prihlúplymi dialógmi jednoduchého scenára s niekedy až komediálnymi zábleskmi. Keď pozriem na rok výroby a odvtedy natočené filmy v žánri, začínam mať pocit, že na skutočne dobrý film už snáď musí byť správna hviezdna konštelácia alebo čo? To neexistujú dobrí režiséri, nie sú žiadne peniaze alebo príbehy? Chcem povedať, že keď si spomeniem na filmy ako Indiana Jones alebo Honba za diamantom a roky, v ktorých vznikli, tak ma obkľučujú smrteľné stony záhrobia z dnešnej impotencie filmového sveta, ktorý sa so svojimi možnosťami nedokáže podobným príbehom ani len priblížiť. Človek aby si zotrel slzu... slinu... nie, slzu... ()

Shitonit

Ani hovno! Tak na tohle jsem se léta těšil, a když jsem se s tím potkal, tak jediný, co si z toho filmu odnáším, je nasranost. Fakt totální nasranost. Nasranost, že jsem v tý době nežil, a nemohl být takovej frajer jako Herod !!! ()

kaprson

viděl jsem po dlouhý době a furt solidní zábava pro fandy westernu - během sledování jsem to viděl dlouho i na 4*, nakonec tomu něco chybělo, možná příště... snad ten inženýr Vrána takhle zamlada mi na ultimátního frajera až tak úplně nestačil nebo nebyl dost zajímavej, možná styl některých soupeřů moh bejt víc specifickej, když už se pohybujem v nadsázce... ale Hackman výbornej! Až na to závěrečný salto mortale (doslova)... A dobrá muzika, esli se nepletu, hihihi ()

Ex_Machina

„Videli ste to? To bola rýchlosť.“ Niektorí boli rýchli, druhí o čosi pomalší. Lenže tu sa hrá na rýchlosť. Rýchlosť tasenia. V odľahlom malom prašnom mestečku kdesi v zapadákove na divokom západe, ktorého opraty drží pevne v rukách bývalý zločinec a dnes jeho „ majiteľ “ v podaní skvelého Gene Hackmana. Mimochodom najlepší herecký výkon, bez neho by bol ten film polovičný. Stone, Crowe, a Di Caprio mu tu robia iba štatistov.  A asi jediný film kde mi Leonardo DiCaprio nesedí do svojej roly.  Na pištolnícke eso sa mi tu ako 50 kilový mladý chlapček s detským výrazom  nehodí.  Cowgirl Sharon Stone ako citlivá pištoľníčka medzi toľkými drsňákmi tiež moc nie.  Pyramídová strelecká súžaž  je napínavá a maskéri  sa celkom nadreli. Toľko pokazených chrupov som pohromade ešte nevidel.  A za to, co urobili s Lance Henriksenom by si zaslúžili nakopať. ()

Pai-Mei

Westerny nemusím, ale tento je trochu iná káva. Už len pre to obsadenie ho treba vidieť a fakt to stojí to za to. Dokonca to nie je film na jedno pozretie, čo sa často o westernoch povedať nedá. ()

Tales

Koukat se na to dá, ale v porovnání s klasikama je tohle takovej průměr. Sharon Stone je dost hrozná, podle mě se tam vůbec nehodí a navíc její postava se chová úplně divně. Příběh neni nic originálního a občas mě srala i ta kamera, třeba ty rychlý zoomy na ksicht mi přišly jak z nějakejch Pokémonů, nebo jak Al Harrington a jeho "Wacky waving inflatable arm flailing tube man" reklamy z Family guye. 50% ()

Romeroo

Já westerny můžu a tenhle není vyjímka. Hnusnej záporák, trojka sympatických hrdinů, nuda se nedostavuje, prostě slušná práce jak má být...jasné není to nějaká super střelba, ale v pohodě se tento film nechá vidět a dokonce i "vychutnat". 72% ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)