V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

Kaučuk03

Je vidět, že Raimi asi rád kouká na westerny. V podstatě vybral ta největší klišé a pospojoval je v celek. V konečném důsledku to občas vyznívá parodicky, ale zase na druhou stranu, proč ne. Ze začátku jsem se fakt náramně bavil, bohužel jak ubíhal čas, tak se snímek stával nudnějším a nudnějsím. Jediné, co občas rozvířilo prach, byla dobře mířená kulka. Hercům není co vytknout, přeci jenom jsou to špičky ve svém oboru, ale na tom se celý film postavit nedá. ()

Kingjiri

Sama Raimiho mám rád, takže jsem dal i westernu pod jeho režijnim vedenim šanci, ačkoliv na tehle žánr nekoukám a ... westernová tématika mě jako vždy nezaujala. Ale pokulhávalo i dramaturgický zpracování. Když bych bral v úvahu jen scény, který se opravdu týkaly hlavního tématu (pomsta Ellen Herodovi), dostal bych se možná někam k seriálový stopáži. Zbytek je jenom vata v podobě lepších (Herodovy výstupy) a znatelně nudnějších scén (pistolnický souboje jsou s přibývající stopáží stále míň zajímavý). Herod a z části Ellen (díky atypicky ženský westernový hrdince) byly jediný postavy, co měly nějakou šťávu. Postava Kazatele byla na druhou stranu uplně zbytečná a namachrovanej DiCaprio byl zajímavej jenom proto, že byl prostě DiCaprio. Strohá výprava nebo ujetý Raimiho hrátky s kamerou (ať žije zoomování) taky moc nenadchly. Prozatim nejslabší Raimiho snímek, dvě silnější hvězdy. ()

PavelZava

Mladá a sexy Ellen (áách) přijíždí do městečka Redemption, ve kterém lump Herod pořádá soutěž o finanční odměnu ve střelbě, při které se zbavuje protivníků. Barman Horace ji jako každý rok vyhlásí a vyzývá, kdo se do ní přihlásí. Kdo další? Seržant Cantrell. Jak se to píše? seržant/Keith David si připálí fajfku a řekne Bez chyb! Ještě někdo? Strakatý kůň, mnoho bílých mužů opustí město v dřevěnných bednách! Úderem celé hodiny je vždy další souboj odstartován. Postupně a různě pistolníci vypadávají až v semifinále zůstanou Kid/Leonardo DiCaprio versus Herod/Gene Hackman a Cort/Russell Crowe a Ellen/Sharon Stone. Cestou do semifinále, divák zjistí důvody a životní osudy semifinalistů. Kdo bude finalista a vítěz ? No prostě je to takový Wimbledon/Bimbledon v pojetí westernu (koukal jsem na Kvitovou a spol zrovna) ()

BDMarty007

Inspirace Tenkrát na západě je jasně přiznaná a jedna z posledních scén, kdy Sharon Stone vzpomíná na smrt svého otce je jednoznačným přihlášením, skoro až remakem. Bohužel Sharon Stone není v roli úplně přesvědčivá. Gene Hackman je naopak skvělý! Příběh je prostý. Konec je jasný od páté minuty, otázkou je jen jaká k němu povede cesta. Napětí se příjemně zvyšuje smrtí Kida, kdy si položíte otázku jaká překvápka je ještě tvůrce připraven připravit. No a o to vpodstatě ve všech westernech jde. A tady se to podařilo na výbornou. Bavil jsem se od začátku do konce. Jistě to nemá všechny kvality a parametry Tenkrát na západě, originální je asi pouze obsazení Sharon Stone do takovéhle role + nějaké ty záběry skrz prostřelenou hlavu .... ale celkově to je prostě bezvadnej western. Za mě pěkné ****. ()

zberatel

Raimi je skvely reziser a toto mu u mna vyslo, dej velmi jednoduchy ako to u tohto zanru byva, no prvy krat v historii sa hlavny zaporak zbavuje svojich nepriatelov originalnym sposobom, klobuk dolu, plus skvele herecke osadenstvo a Leo na vzostupe. ()

Aldamir

Tak od natolik hvězdného ansámblu v hlavních rolích se určitě čekalo mnohem, mnohem víc... Atmosféra nulová, příběh čitelnej tak asi od desátý minuty, jedno klišé vedle druhýho a k tomu ještě neuvěřitelně otravnej DiCaprio... Fakt nechápu, proč už sem to teda viděl asi pětkrát....:-) ()

Gardenboy

Parádny akčný western. Tak ako nemusím westerny, lebo ma nudia, tak sa mi tento snímok páčil a bavil ma. Mňami, mňam! ()

Black-star

Nic extra nečekejte a budete příjemně překvapeni. Je to velmi pohodový a odlehčený dobrodružný film s hvězdným obsazením a pěknou hudbou. Nu a místy je to i zábavné. Celkově tedy dobře koukatelné. 65% ()

krizi

Mě se to líbilo. Je pravda, že s takovým obsazením by se z toho mohlo vytřískat ještě víc, ale co už. DiCaprio je tady až legrační ucho, Stone jako vždy nádherná, Crowe výbornej a Hackman odpornej. Shrnuto, podtrženo, 4 hvězdy. ()

Ceberus

Novodobá verze Tenkrát na západě s toutéž zápletkou a rozuzlením, jen ten turnajový průběh to trochu shodil někde na úroveň Karate Kid. Mezi účastníky semifinále je to samá hollywoodská hvězda, přestože DiCaprio si v té době na Titanic ještě dva roky počkal. To Hackman již bohaté zkušenosti měl a jeho odporný padouch silně připomínal jeho předešlou roli v Nesmiřitelných. O Sharon v upnutých kožených kalhotech je škoda mluvit. ;-) ()

Doski

Výborný béčkový film. Nebýt té debilní kamery a vychytat pár much, tak by to bylo možná i o třídu lepší. Tomuhle se jednoduše říká vyhazování potenciálu z okna. Přesto jsem se ale nenudil. 66% ()

Armin82

Hvězdně obsazená záležitost od který mnozí očekávali víc,ale já dostal to,co jsem chtěl. Herci v hlavních rolích zahráli tak, jak se od nich čekalo. Sharon opět dostala prostor ukázat své ženské zbraně,který v těch letech ukazovala takřka v každým svým filmu, nafoukaný mladíček DiCaprio si otevřel cestu do Holywwoodu a stejně tak tomu bylo i v případě Russella Crowea a Gene Hackman? No to je prostě Gene Hackman...jeden z nejlepších herců všech dob zahrál svůj standart a roli záporáka si evidentně užíval :) Tenhle námět má rozhodně něco do sebe a kdyby se režie ujal schopnější režisér,možná by to dopadlo vše jinak...nicméně za mě --->80% ()

Acrobat

...až do semifinále nie je problém odhadnúť partnerov. Potom trocha točenia, vytriezvenia, ale jedno šťastie že kolty sú vždy horúce, i keď stoja na jednom mieste. ()

Psycho.R

Sic jsem to viděl na tři části, uteklo mi to velice rychle. Film je napěchovaný hvězdami první i druhé velikosti, takže je pořád koho sledovat. A proti turnaji taky nic nemám. Ps. Sharon = kost :). ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)