V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

masiko

Od takových jmen jsem čekal mnohem mnohem více, ale přesto nejsem úplně zklamán. Mělo to v sobě takový zvláštní nádech, který byl však zabit naprosto nedostačujicím závěrem. Ale když nad tím koncem přivřu oči, tak jsem se celkem bavil, což u westernu rozhodně nebývá zvykem. ()

jajsemja

Když nebudu komentovat to, že se tento film čistě náhodou podobá na jiný film, či filmy, tak se dostávám k poměrně dobrému hodnocení. Na tomto filmu se mi velice líbili detailně zpracované přestřelky, dobré kulisy, efektní výbuchy a černoch jako lovec lidí (nedávno jsem viděl Django Uchained). Mladý DiCaprio a jeho skvělá role, ukázka jeho výborného hereckého umění. Russell Crowe, kterého jsem ze začátku ani nepoznal, si už zvykal na řetězy, kterých si dost užil i v Gladiátorovi. Sharon Stone, která i když je starší než Russell, tak vypadá tak na 18. A samozřejmě Gene Hackman, tady snad není co dodat. Po stránce hudby: pár hezkých a chytlavých kousků tam je. Hudba dobře zasazená do příběhu. Nejsem žádný obrovský milovník westernů, takže neporovnám s podobnými kousky tak dobře, myslím však, že toto je jeden z těch lepších. ()

Erik7595

Westerny idú poväčšinou mimo môjho diváckeho vkusu a nemám veľkú potrebu ich dobrovoľne vyhľadávať. Avšak ak sa v nich objaví nejaký môj obľúbenec, idem do toho. Tak to bolo u snímku 3:10 to Yuma, ku ktorému ma pritiahol Russell Crowe, tak to bolo aj v tomto prípade. Režisér Sam Raimi a moji obľúbenci Leonardo DiCaprio a Russell Crowe a k tomu ďalšie zvučné herecké mená lákali a výsledný dojem je nakoniec trochu slabší, ako som dúfal. Solídna westernovka, vynikajúca skôr výborným hereckým obsadením, než príbehom. V hlavnej roli Sharon Stone-ová, ktorá mi v niektorým okamihom nepripadala dvakrát presvedčivo, ale vďaka jej patrí za presadenie si do obsadenia mimo Austrálie neznámého Crowea a v tú dobu ešte nie tak známeho DiCapria, ktorý už v tak mladom veku ukázal, že herecký talent má jednoducho v sebe a neskoršie škatuľkovanie ho do sladkého idola pubertiačok po období Titanicu si príliš nezaslúžil.Russell Crowe, v tomto filme po prvý krát obsadený v americkom snímku, ma aj napriek nie hlavnej role a menšieho hereckého priestoru dokázal svojou postavou zaujať. Gene Hackman výborný vo svojej roli. Dojmy sú priemerné, možno ľahko nadpriemerné. Nenudil som sa, film ma celkom zaujal, avšak nejde o žiadny masterpiece. Ako som vravel, westerny nie sú moja šálka kávy, toto je asi tretý počin z tohto žánru, čo som dopozeral do konca (nikdy ma tento žáner nelákal) ale napríklad 3:10 vlak do Yumy považujem za viac než vydarený snímok. Tento počin, napriek tomu skvelému hviezdnemu obsadeniu, viac ako tromi hviezdičkami ohodnotiť nemôžem. 6/10 ()

Heero

Skvělá hudba, hvězdné obsazení, jednoduchý, ale přesto poutavý děj. Oddychový western na pohůdku. Taky maličko citovka z mládí:) ()

Klajnik

Jistě i z neoriginalní zápletky lze vytesat zajímavý film. Stačí do něj zasadit zajímavé postavy, napsat jim dobré dialogy a umět třeba trochu experimentovat s formou, aby film vypadal originálně. Toho zde dosaženo nebylo. Schopní herci na place byli a o to větší škoda je, že jejich potenciál nebyl ani zdaleka využit. Film je to beztak prázdný protože do scénáře nebylo investováno mnoho snahy. Ten příběh a storytelling je otřesnej a proto to nemůže být ani zábavnej. Naprostý výplach, který to asi dvěma svébytnými scénami vytáhl na jednu hvězdu. Koukatelné, ale zbytečné. ()

petikacka

Film jsem viděla v kině v době vzniku...Hlavní hvězdy byly jednoznačně Sharon a Gene...Ovšem nastoupil Leo a tenkrát jsem řekla prorockou větu: " ten kluk to jednou daleko dotáhne"...A stalo se :-)))...Za mě 85% ()

kaze

Skvelý nadnesený, trošku gýčový a prehnaný western. Podľa mňa, taký western aj má byť. Skvelý film so skvelým obsadením, v ktorom na konci "príde zákon "... ()

Berry

Mám rád Russella Crowa. On je vlastně jediný důvod, proč jsem se na RNS dívala a opravdu musím uznat, že jsem se slušně bavila. No, a když jsem zjistila, že to režíroval Sam Raimi, tak se mi začalo líbit ještě víc. ()

pend

Film inspirovaný spoustou dalších (Tenkrát na západě), naprosto banální příběh, který zachraňuje pouze herecké obsazení. ()

jane1106

Stylovka. Sharon Stone v hlavní roli je neuvěřitelně ztuhlá, na druhou stranu však alespoň věrohodně neupravená a nevymydlená. Scény prudce se vymykající fyzikálním zákonům snad nikdo nemůže brát vážně a určitě to ani nebyl záměr. Snímku dodávají nadhled a vtip, kromě toho, některé vychytávky (,,průhled tělem") mají opravdu šťávu. Jednodušší scénář odpouštím, podívaná je to zábavná. BTW Ace Hanlon v podání Lance Henriksena prostě nemá chybu! Aneb jak prohlásily ony dvě dámy (nebo lehké děvy?) na balkoně: "He´s so hot..." ()

Gastovski

Western sice obsahuje velkou porci slavných hvězd, avšak jsou tu dva malilinkaté problémky: charaktery postav žádné a westernová atmosféra už vůbec ne. Neslané, nemastné, což je u tohoto žánru neodpustitelná chyba. ()

R4kosn1k

dokonalý film! každou chvilí, když byl souboj, to bylo tak napínavé až se rozbušilo srdce na 150 tepů za minutu :D ()

Helldo

Silvestriho hudba, plejáda hereckých špiček, Sharoniny vnady, ale atmosféra dávných westernů dob Eastwooda nikde. Stone alias nejlepší pistolník všech dob...feministický kult. Na ony možnosti a předpoklady velký režisérský a scénáristický propadák. Fraška ()

Eragon93

Nuda to rozhodně nebyla.. hodně pomohl luxusní Gene Hackman a dobrá atmosféra divokého západu. Konec se ale dal odhadnout a tak jsem od půlky filmu víceméně tušil, jak to dopadne...Dalo se z toho asi vymáčknout víc no.. a tak dám 3*. PS: Všichni herci jsou tu takový mlaďáci..jak ten čas letí. ()

sirien

Di Caprio hraje dobře. Možná se o tom filmu dá říct i něco jiného dobrého, ale nějak se nevybavuju :D (ne, že by Stone hrála špatně, ale ta role je napsaná blbě). Celkově ten film strhává hlavně to, že je vidět že se ho tvůrci snažili udělat lepší, než na co ten film má - kdyby to udělali trochu odlehčenější / šílenější, dopadlo by to sice víc jako "normální western", ale celkově líp. ()

warrenur

Aj po 27mich rokoch stale kvalitna westernova revenge zanrovka. Ked DiCaprio bol este "ucho", Sharon stale neskutocne sexi, Crowe v prvych rokoch svojej filmovej kariery a Hackman hlavna zaporacka i herecka hviezda. Proste particka zvucnych mien v jednoduchom scenari s uzasnou Spinotti-ho kamerou. 65% Odporucam. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)