Hercule Poirot - Season 2 (1990) (série)

Dáma se závojem (S02E02)

(epizoda)
  • Velká Británie The Veiled Lady (více)
TV spot

Poirot si zoufá z nedostatku práce a obává se, že již samotná jeho existence donutila všechny zločince zanechat zločinu a stát se řádnými občany. Vrchní inspektor Japp se jej snaží vytrhnout z chmurných myšlenek a vypráví mu o loupeži v klenotnictví, která by jej mohla zajímat. Lupič byl sice na útěku zadržen uvědomělými občany, ale až na policii se zjistilo, že drahokamy, které u něj byly nalezeny, jsou falešné. Ty pravé již mezitím stihl předat svému komplici. Skutečné rozptýlení však znamená až nový případ. Poirota požádá o schůzku záhadná dáma se závojem. Představí se jako lady Millicent Castle-Vaughnová, dáma, jejíž život plní řádky společenských rubrik všech novin. Prosí detektiva, aby jí pomohl, stala se totiž obětí bezohledného vyděrače. Poirot se pouští do pátrání, které jej zavede až na opačnou stranu zákona. Ani to však geniálnímu detektivovi nezabrání v odhalení překvapivých souvislostí. (Česká televize)

laepus

Pro mě dost možná nejlepší díl vůbec! Plno vtipu, zajímavá zápletka, wimbledon a zmínka o Fredu Perrym, Poirot jako chycený lupič v policejní cele, londýnské Natural History Museum... Tenhle díl mám opravdu nejraději. ()

PhillM.

Z počátku se sice do člověka vkrádá pocit, že celý příběh je ukraden tomu jedinému ještě o kousek lepšímu detektivovi z Baker street (narážím samozřejmě na Případ Charlese Augusta Milvertona), ale nakonec tomu nejde dát míň než absolutorium, neboť Hercule na bajku jest prostě nezapomenutelný. Finále bylo pro mě coby muzeofila už jen takovou příjemnou třešničkou. Subjektivně jeden z nejzábavnějších Poirotů. ()

RedDuck

Tento díl zachraňuje humor, Poirot jako převlečený švýcarský zámečník v černém se zkroušeným výrazem nemá chybu. Škoda, že to srazil zpátky do kolen otravně natahovaný závěr. Při této stopáži je to neodpustitelná chyba. ()

PavelZava

Nasmál jsem se, to jo. Hercule Poirot převlečen do montérek, kdy vypadá spíše jako paragán než jako řemeslník je přistižen hospodyní Godberovou při loupeži : To je on jejich šéf, o toho druhého se nestarejte ! Snažil se mě odpoledne namluvit, že prý je Číňan ! … říká přivolanému strážníkovi. Strážník : Jdeme hochu, (k Poirotovi) čeká na Vás cela. Šéf inspektor Japp informuje policistu, jak se uvězněný Poirot opravdu jmenuje : Nikdo nezná jeho pravé jméno, ale každý mu říká Šílený Pes. No k popukání, ale nijak typický případ pro našeho detektiva ()

anitae

Opravdu povedený díl - jeden z mých nejoblíbenějích. Dáma se závojem lady Millicent a hledný dopis v krabičče, ukradené drahé kameny. Poirot přemýšlí jak dokonalým zločincem by mohl být a nakonec skončí ve vězení...Hraje švýcarského zámečníka- bez obleku a na kole, a jeho následný rozhovor s hospodyní taky nemá chybu:) ()

Lupes

Tohle je tragédie, neb se tu kopíruje zápletka jiných včetně laciného humoru (jak jinak uchopit závěrečnou schovávačku pod prostěradly?). Chápu, že Poirot ve vězení je stejně jako Holmes v objetí služtičky k popukání, já se ale za břicho nepopadal. * ()

štófy

Díl plný vtipu.Vtipný Poirot na kole,snad poprvé a naposled s neupraveným knírkem...I akce bylo nakonec docela dost na to,že jde o Poirota ()

maoc

Díl, který přivádí Poirota do krajně nezvyklých situací, např. na druhou stranu zákona. Příjemné a plné suchého humoru, ale zamrzí snad až zbytečně hluchý závěr. ()

xxlch