Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Season 13 (2013) (série)


Sloni mají paměť (S13E01)

(epizoda)
  • Velká Británie Elephants Can Remember (více)
Trailer

Obsahy(1)

Ariadnu Oliverovou přepadne na předávání literárních cen jistá paní Burton-Coxová a vyptává se známé spisovatelky na jednu z mnoha jejích kmotřenek, Celii Ravenscroftovou, na niž si paní Oliverová jen sotva pamatuje. Paní Burton-Coxová však ještě více překvapí, když se zeptá: „Zabil její otec její matku, nebo zabila matka jejího otce?" a připomene tak Ariadně tragédii, při které byli oba rodiče Celie zastřeleni. Kdo však vystřelil první a následně spáchal sebevraždu, zůstalo záhadou. Paní Burton-Coxovou to zajímá, neboť její drahý syn Desmond se hodlá s Celií oženit. Paní Oliverové se podaří dotěrné ženy zbavit, samotnou ji ovšem začne zajímat, co se tehdy vlastně stalo. A tak jde příběh vyprávět svému dobrému příteli Herculu Poirotovi... (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (68)

P. J. D. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zpočátku jsem byl silně na pochybách, jak se příběh postupně rozvine, protože mi připadal docela zmatečný. Časem se ale ukázalo, že začal do sebe zapadat přesně jako jednotlivé dílky puzzle do sebe. Zrovna u tohoto případu tomu bylo tak obzvláště. Mile mě tak scénářem překvapil. David Suchet podal skvělý výkon a to beze sporu. Nemá důvodu v tomto případě nedat 5/5. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vidět po letech nové díly Poirota, to je jako potkat starého známého, který vás nikdy neomrzí a nezklame. Předlohu tohoto snímku jsem nečetl, a tak mě příběh neustále příjemně překvapoval. Vše bylo na svém místě - milionová atmosféra, David Suchet (pochopitelně) vynikající, roztomilá Zoë Wanamaker jako jeho rovnocenná partnerka... Tuším, že tohle loučení s belgickým mistrem detektivem bude opravdu velké. ()

Reklama

Agatha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Něvěřil bych, že se Sloni povedou, kdyby se tvůrci striktně drželi předlohy. Ta je vážně slabá, Agatha byla už dost stařičká a zápletku se jí už nepodařilo rozvinout tak jak jsme u ní zvyklí. Ale příběh sám je velmi silný a fungoval jak na papíře tak ve filmu. Čtenáři přece nečtou paní Christie jen kvůli jejím fenomenálním vyústěním, ale taky kvůli vší té omáčce kolem. Naštěstí nápadití tvůrci jednodušší předlohu rozšířili a nám nezbývá než smeknout nad tím, jak to do sebe všechno zapadá. ()

xxlch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

David Suchet nehraje Poirota,David Suchet Je Poirot a to naprosto excelentní.A.Christie by se jistě dmula pýchou,při pohledu na tohoto skvostného představitele jejího Hercula a na perfektní atmosféru Anglie té doby.Tedy, né že bych se jakkoliv chtěla dotknout pana Ustinova,ale na D.Sucheta coby Poirota nemá.Hudba je skvělá a od samého počátku naprosto úchvatně přechází do děje ,no a herecké obsazení zbylých protagonistů je naprosto dokonalé, (Japp je úplně k sežrání).Neznám žádný jiný detektivní seriál,ke kterému se vždy ráda vrátím a totéž platí i o filmech s tímto elegantním pánem. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Setkání se starým známým Poirotem opět potěšilo, i když příběhově to tentokrát tak úžasné nebylo. Pátrání paní Oliverové po pravdě třináct let staré sebevraždy a druhého případu tentokrát v režii Poirota (podivně provedená vražda staršího muže ve vaně ve staré psychiatrické léčebně) brzy splynou dohromady a Poirot se bude muset aspoň trochu snažit, aby oba případy vyřešil. Nedočkáme se tentokrát žádného Poirotova zásadního "divadélka" pro podezřelé, jen vysvětlení a odhalení. Ale i tak je film především v druhé polovině slušně napínavý a určitě zajímavý. Přesto jeden ze slabších a ne moc zajímavých Poirotových filmů. Hudba: Christian Henson, Poirot Theme: Christopher Gunning ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama