Hercule Poirot - Season 7 (2000) (série)

Vražda Rogera Ackroyda (S07E01)

(epizoda)
  • Velká Británie The Murder of Roger Ackroyd (více)

Víc jak třicet let strávil Poirot honbou za zločinci všeho druhu. Kolik vražd za svůj život viděl, s kolika nepravostmi se utkal, to by asi těžko někdo spočítal. Jenomže to vše je teď minulost. Teď žije už rok v malém, vlídném městečku King´s Abbott, kam utekl před podlostí a ruchem města, má svou zahradu, květiny, svůj klid, je mu dobře. Nebo že by ne? Možná mu ten jeho minulý rušný život přece jen maličko schází, i když by to pochopitelně nepřiznal ani sám sobě. Brzy se má ovšem přesvědčit, že i zdánlivě tak poklidná hladina venkovského života pod sebou skrývá netušené, tajné proudy, že i tady bují vášně, lásky a nenávisti, které mohou vyústit ve zločin největší – ve vraždu. Poirot by se mohl zase chvíli cítit jako ryba ve vodě. A možná by se tak i cítil, kdyby jej netrápilo vědomí, že tentokrát neudělal vše, co mohl. Že prostě a obyčejně lidsky selhal. (Česká televize)

Henrinity

Klasická televizna kriminálka, velmi vtipné, napínavé, zamotané. Zaverečne odhalenie je genialne, nečakal som to a bol som z toho nadšeny, podarilo sa im pekne diváka viesť za nos. A u takychto vecí je to zaverečne odhalenie najdôležitejšie. 9/10 ()

AnnaW

Klasika, ale moc pěkně staromilsky natočená. David Suchet rozmotová případ vesnické vraždy tak, že není až do konce zřejmé, kdo to byl, ani jaký měl motiv. A jako bonbonek na chvili Poirot jako akční hrdina :)) ()

v.indruchova

Obvykle skvělý Poirot s trochu nezvyklým koncem. Skvělý herecký výkon nejen hlavních postav. Ostatní postavy slušně řečeno nevzhledné (říká se že brité jsou takový?). Tento díl vidím po několikáté během let a vždy si jej užiji. Je pravda, že onen bergičan není příliš pěkný napohled, ale jeho charisma je úžasné a ty jemné úchylky (ty malé drobnosti) dávají ději to pravé kouzlo. Proto dokáže takové mase lidí imponovat. My sami máme spoustu malých úchylek proto se vněm většina vzhlédne. Někdo tvrdí, že je jakým si slizkým tvorečkem přirovnávaným glumovi ale pro mne má to ono kouzlo a vždy bude mít v podání impozantního pana Sucheta. Poirot je jen jeden. Bohužel dabing pana Kosky je opravdovým nezvykem. Uvědomuji si, že jsem knihu nečetla, jinak by mé hodnocení asi nebylo takové vysoké. ()

LencaN

S07E01 - Hercule Poirot už je skoro rok v důchodu, přestěhoval se z Londýna na venkov, kde má domeček a snaží se starat o zahrádku. Už jen ten fakt, že Poirot už nemá potřebu procvičovat své šedé buňky mě docela zarmoutil. Na(ne)štěstí se ani tady neschová před vraždou. A ačkoli se jí snažil zabránit je nucen a nakonec rád donucen se zasadit o vyřešení tohoto zločinu, který se týká přímo jeho přítele, továrníka Ackroyda. Poirot je tu sám bez jeho přátel z předešlé detektivní éry. Jelikož špatně snáším změny v obsazení nebo zmizení postav v seriálech, které mi přirostou srdci, vhrkly mi slzy do očí při Poirotově setkání s jedním človíčkem z bývalého života. Moc mi na náladě nepřidávala ani změna dabérů. Tento díl byl klasicky už více spletitý, tak jak je to zvykem pro tyto delší Poirotovky. A je to taky díl, kde se mi z vraha dělalo zle, protože jeho dosavadní jednání bylo úplně jiné a přišel mi ten zabiják jako ten největší zvhlík všech kriminálníků ze všech dílů. Podlost, přetvářka, využívání dobrých srdcí ostatních. ()

Kontryhelka

Příjemné venkovské prostředí,kde ani na odpočinku Poirota nečeká ta zasloužená pohoda. I v tom nejklidnějším prostředí je krysa,která střádá vražené plány a intikuje. Ale to by nesměl být soused Poirot a jeho šedé buňky mozkové. ()

gizi

Příběh začíná hned naplno, žádná dlouhá předehra. Pořád se něco děje a pořád není jasné skoro nic. ROzuzlení je tentokrát také trochu jiné, než obvykle. Moc pěkný díl, zatím jeden z nejlepších. 80%, 29.11.2013. ()

Sebi236

Tak já nevím, jestli je to jiným, zajímavým dabingem Petra Kostky, neobyčejně nepříjemnými vraždami, hereckým obsazením nebo trochu pochmurnou hudbou, ale tato epizoda má prostě takovou velice temnou atmosféru. Poirot vše bere vážně, bez legrace, bez humorných rozhovorů s Jappem. //Spoiler na knihu//: Kniha Agathu Christie proslavila, protože zde učinila vrahem vypravěče. Tady to tvůrci vyřešili velmi šikovně, Poirot čte vrahův deník. I to nabývá na temné atmosféře. Číst deník, který psal chladnokrevný vrah, který nakonec spáchá sebevraždu, to taky asi není úplně příjemná četba... ()

bax

Opäť skvelá atmosféra, famózny David Suchet a neistota v tom kto vraždil. Opäť sa vrahom stal človek o ktorom by ma to asi vôbec nenapadlo. Myslím si, že nech si pozriete ktorýkoľvek diel o zamotaných detektívnych dobrodružstvách Herculeho Poirota, tak nebudete sklamaný. ()

Xiras

Tento film sa adaptaciou ani neda nazvat. Skor to je ako by ste zhuzvali scenar a snazili ste sa nahradit jeho vyblednute pismena niecim inym. Finale uplne znicene, postava, ktora mala tahat dej spolu s Poirotom uplne v uzadi, vymyslene pasaze a zabudanie na postavi... :((((((((( sklamanie + vyber hercov a samotneho prostredia je otrasny. ()

Monicina

Kniha skvelá, ale sfilmovaná verzia sa im nejak nepodarila. Suchet aj doktor hrali svoje postavy dobre, ale ostatní boli nepresvedčivý. A konec bo taký odfláknutý. pre mňa jedna z najhoršie sfilmovaných Poirotoviek. ()