poster

Opona - Poirotův poslední případ (S13E05) (epizoda)

 • Velká Británie

  Curtain - Poirot's Last Case

 • Slovensko

  Opona

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / USA, 2013, 1 h 29 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • VaHo
  *****

  Asi nejdepresivnější díl s Poirotem jaký jsem viděl. Vše je chladné, smutné, bez života, Poirot sedí na kolečkovém křesle a je to jen stín muže, kterým dřív býval. Poslední případ se vrací tam, kde to všechno začalo – na zámek Styles, přítomen je i Hastings, který má starostí nad hlavu. Žádné exotické lokace, žádná smrt v oblacích nebo na Nilu apod. Je to důstojné rozloučení s oblíbeným detektivem, které se veze na vlně melancholie a tušení neodvratného konce.(16.8.2016)

 • Nut
  *****

  Opona se zatáhla, kruh se uzavřel! Tak poslední díl seriálu je rozhodně jedním z nejlepších vůbec. Parádní zápletka, perfektní herecké výkony, hlavně David Suchet se skutečně překonal. Ponurá atmosféra a neskutečný doják. Knižní předlohu jsem neznala, pointa pro mě byla naprostým překvapením, ale ta díra uprostřed čela mnohé napovídá.(13.2.2014)

 • adam9
  ****

  Jsem jediný, kdo čekal mnohem víc? Nechtěl jsem bůhví jak sentimentální odchod, ale tohle bylo zase až moc temné. A co se týče morální otázky příběhu, tak Orient Express u mne v téhle stránce Poirota zůstává tím lepším. Je to trochu zklamání, ale ještě větší je, že končí jedna velká fantastická éra. Děkuji Davide Suchete a klobouček dolů.(3.2.2014)

 • InJo
  ****

  Závěrečná půlhodina posledního Poirotova případu je skutečně něco skvostného a na poli staromilských konzervativních detektivek nevídaně odvážného a unikátního. Tolik zvratů, a přitom snad ani jeden z nich nepůsobí vyloženě hloupě (i přestože hlavní padouch se dle mého názoru dá odhalit, jedná se o skvěle napsanou a dokonale využitou postavu). Ani první hodina není špatná, i když nářezovosti finální třetiny se rovnat opravdu nemůže. Každopádně ale rozloučení ve velkém stylu.(31.12.2014)

 • MáŠa
  ***

  Udělané to je celkem standardně, děj už tak standardní není. Moc mě to k Poirotovi nesedělo, ale neznám knižní předlohy, z těch by to bylo třeba uvěřitelnější. Poirot z dřívějších filmů (předloh) by určitě vše dokázal vyřešit jinak. Našel jsem si ale, že je to podle knihy se stejnou zápletkou, takže scénáristy z nějaké divočiny podezírat nemůžu. Některý jiný režisér by z toho asi dokázal dostat i víc emocí a nostalgie, ale ani takto to nijak neurazilo. Z mého pohledu by ale pro zachování detektivovy legendy bylo lepší, kdyby kniha ani film podle ní nevznikli.(26.6.2014)

 • - Suchet v souvislosti s 13. řadou uvedl: "Jsem více než potěšen, že si mohu zopakovat svou roli Poirota. Je to moje celoživotní ambice přinést tento úžasný kánon děl až do konce. "Poirot je brilantní a hluboce komplikovaný charakter a já jsem vždy miloval, hrát ho." (v.indruchova)

 • - Předlohou byl poslední román Agathy Christie, ve kterém se objevil belgický detektiv Hercule Poirot. Christie jej napsala již v roce 1940, ale vyšel až v roce 1975. (Rembrant)

 • - David Suchet (Hercule Poirot) pred filmovaním držal 9 mesiacov diétu a prvýkrát počas filmovania nemal pod oblekom žiadne vypchávky. (Poirotek)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace