Epizody(8)

Život rodiny se obrátí naruby, když je syn obviněný z vraždy spolužáka. V dramatickém thrilleru z právnického prostředí, adaptaci bestselleru Williama Landaye. (Apple TV+)

Mamlas

Otec právník na vzestupu, matka nevyrovnaná pipina, syn obviněný z vraždy. Začátek se rozjíždí nadějně, prostřední díly jsou takové zbytečné rodinné vykecávací drámíčko, konec zaujme. Byl to jeden z lepších seriálů,, které jsem viděl. Kdyby to byl celovečerák nebo miniseriál max. na 3 díly, bylo by to sice trochu nevýrazné a slabší, ale i tak záběrem nadprůměrné (po ořezání toho zbytečného). Bohužel ani tady se ale nevyhneme jakýmsi vedlejším linkám a mnoha mnoha zbytečným pomalým záběrům, které okupují podstatnou stopáž, ačkoli je třeba uznat, že atmosféra je udržována průběžně dobře. Musím však zprůměrovat to dobré, ale i nudné a zbytečné na celou délku... (38%) ()

Misoponia

Pozor, možné SPOILERY. Po dlouhé době seriál, který mě zaujal a držel v napětí. Ačkoli první díly byly takové pomalé a zdálo se mi, jako by se herci teprve dostávali do svých postav, postupně děj vygradoval. S těmito typy amerických krimi dramat už prostě dopředu očekávám nějaký pořádný dějový zvrat a zašmodrchanici. Sedmá epizoda, odehrávající se hlavně v soudní sini, byla asi nejlepší. Závěrečný díl mě trochu zklamal, protože je úplný závěr dost odlišný než v knize, kde byl ještě více zdrcující. Docela škoda, zajímalo by mě, proč se tvůrci seriálu nedrželi víc knihy, kde byl závěr podle mě mnohem lepší. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Defending_Jacob (pozor spoilery) ()

Marcas

Kdyby se mě teď někdo zeptal, jak si představuji moderní dramatické krimi, odpovím dvěma slovy. Defending Jacob. Krimi, u kterého jsem do poslední chvíle nevěděl, oč vlastně jde. A tenhle pocit se musím přiznat, že byl super. Protože když mi to pak najednou došlo, byl to ještě lepší pocit. Obsazení tvůrci trefili parádně, zejména samotného Jacoba, který opravdu vypadá jako ne úplně důvěryhodná postava. Určitě doporučuji a těším se na další nějakou bombu od Applu. ()

Mike8

Mazec.. Když jsem pouštěl první díl, ani z daleka jsem nedoufal v něco tak dechberoucího. Seriál a každý díl měl všechno, poslední 4 díly jsem nevylezl z křesla. Velké dík a velký klobouk. ()

madam.art

Slušné psychologické drama s temnou zápletkou a velmi tenkou hranicí (možné) dětské kriminality. Rozpor rodič x potomek x morálka x dětská nevinnost. Nebylo to jednoduché sledování, ale něco z něho nepatřičně přečnívalo: Chris Evans vypadá v každé scéně luxusně a má luxusní košile (tělo také). Pak je tam pár scén, které by zasloužily méně klišé v dialogu. Vnitřní konfikt matky je famózní. Závěr ve mně zanechal lehké zklamání, proto nedávám plný počet. ()

Frecerick

Depresivní sonda do takové normální americké rodinky... nebo ne? Je až neuvěřitelné, jak realisticky se chovají všechny postavy. Chris Evans to celé táhne a po filmu Na nože a tomhle díle už se vůbec nebojím, že po Kapitánu Amerikovi už nebude mít na herecké scéně co nabídnout. Dává si to s přehledem a za každou cenu prostě jen dělá to, co je v názvu seriálu. Michelle Dockery si mě získala až v posledních dílech, kdy jsem zíral, jak skvěle hraje a šťaví situaci svého charakteru na dřeň. J. K. Simmons, který se objeví trochu později, je skvělým zpestřením a jestli se dočkáme druhé série, doufám, že ho dostaneme ještě víc! A borec na konec... Jacob, i když borec asi nebude to nejvhodnější pojmenování. Ač je středobodem celého děje a ač se kolem něj točí spoustu věcí, občas mě až dokonce štval a měl jsem sto chutí dát mu pár facek. K této "tragické" rodině přidejte paletu tmavých barev, depresivní atmosféru, "osudovou" hudbu a dostanete Defending Jacob... jděte do toho! ()

andrewXx

Ukážkovo napísaná, zahraná a zrežírovaná krimi dráma, ktorá za mňa poráža aj aktuálne komerčne najúspešnejšie kúsky od Netflixu. Osem epizód, hustá atmosféra, mrazivé odhalenia a dokonalý casting. Všetko sa točí okolo jednej udalosti, ktorá doslova otrasie nie len ústrednou rodinou, ale aj okolím. Chris Evans tu priam volá o to, aby sme si ho nepamätali ako Captain Americu, ale ako skvelého dramatického herca, ktorý po rokoch Marvelu dostal konečne dospelácku úlohu, šitú na mieru. Pritom má okolo seba sakramentskú konkurenciu. V hereckom ansábli totiž naozaj nie je jediný slabý článok. Morten Tyldum zas bravúrne utvrdzuje v tom, že áčkovosť už dávno nie je len výsadou filmov. Mimochodom, tie jeho stoja fakt za to. Veci, ktorým udelím plné hodnotenie sa mi komentujú ťažko, pretože by som vám sem najradšej pálil samé superlatívy. Až by sa mohlo zdať, že som fanaticky zaslepený fanúšik, ktorý sa vezie na vlne top hodnotení a reakcií na tento seriál. Pravdou však je, že som o Defending Jacob od úvodu vôbec nič nevedel. Nepozrel som si trailery, komentáre ani hodnotenia. Skrátka som si to len pustil dúfajúc, že to bude stáť za to. Po dopozeraní ôsmej epizódy môžem s plnou vážnosťou povedať, že Defending Jacob vám všetky mnou spomínané superlatívy dokáže sám. Od prvej až po posednú epizódu jeho kvality naozaj hovoria sami za seba. Za mňa v tomto smere najlepší počin roka a...wau! 10/10 ()

filmovyfan

Přemýšlím, kdy jsem viděl podobně dobrý seriál tohohle typu na Netflixu. A nevzpomínám si. Poslední dvě epizody jsou ultraintenzivní. ()

VLADEK

V podstatě souhlasím s komentářem od "johnn333" a přidám, že představitelka matky Michelle Dockery nebyla schopná roli herecky utáhnout a celé se to táhne jako žvýkačka přilepená na botě. Nicméně když to porovnám s tím, co "nového" si lze v dubnu a květnu 2020 pustit na VOD, tak si tohle nezaslouží jen dvě hvězdičky. ()

KukulienkaHO

Veľmi silný komorný počin. Herecké výkony sú famózne. Hlavne teda Chris Evans, ktorý stvárňuje hl. postavu, tu úplne zažiaril. Normálne som rád, že v MCU už skončil. Nie, že by bol ako Cap zlý, ale ukazuje sa, že dokáže veľmi dobre zahrať aj dramatické roly. Respektíve, že môže skvele hrať hlavnú postavu aj vtedy, ak nie je súčasťou nejakej populárnej série a jeho fanúšikovia mu to zožerú, nech hrá akokoľvek. Toto sa ukázalo už pri "Na nože". Ale tu... tu si ma svojím stvárneným postavy otca - prokurátora, ktorému obvinia syna z vraždy, získal. Skrátka tak výborne hrajúceho Chrisa Evansa si nechám lúbiť aj do budúcna. Inak... počas sledovania celého procesu od vyšetrovania po obvinenie až po súdny proces, som sa zamýšľal nad tým, aké to musí byť, keď ťa krivo obvinia, aké to musí byť, keď sa na teba verejnosť pozerá ako na netvora, ale ty si v skutočnosti nič nejak zlé nespravil. Extrémne mrazivý pocit. Jednotlivé epizódy síce trvajú v priemere 50 minút, ale odsýpajú ako keby mali polovičnú stopáž. Nudiť sa skrátka nebudete. Seriál sprevádza dosť dobrá hudba, aj vďaka ktorej atmosféra tak dobre funguje. Hlavne úvodný soundtrack je parádny. Ten doprevádza veľmi zaujímavé intro, ktoré má fantastické prechody. Príbeh je samozrejme zaujímavý, mrazivý. Nejak sa to začne, zamotá a vyvrcholí. Ľudia tu píšu, že koniec nebol uzavretý, že sme sa vlastne v skutočnosti nedozvedeli, kto je vrah... no ale my sme sa to dozvedeli, aj keď nie priamo. Ja takéto rozhodnutie od tvorcov akceptujem a príde mi, že to bolo asi lepšie riešenie, nech to má takýto tajomnejší podtón. Najlepšia časť je bezkonkurenčne "Job", v ktorej prebiehal súdny proces. Naopak za najslabšiu považujem časť poslednú, ktorá bola extrémne uponáhľaná a... akási divná oproti predošlým epizódam. Postavy sú nielen výborne zahraté, ale aj veľmi slušne napísané. Andy Barber (ktorého, ako som už písal vyššie, fantasticky stvárnil Chris Evans) si prešiel rozsiahlou charakterovou "zmenou", na konci ktorej si musel položiť dôležitú otázku. P.S.: Toto je také menšie negatívum: Barberovcom zrejme vykapali všetci príbuzní (teda okrem Billyho), keďže sa tu nikto z nich neobjavil, hoci mali v rodine obvinenie z vraždy. ()

hany83

Musím říct, že mě docela naštvalo, jaké změny tvůrci v závěru (oproti knižní předloze) udělali, do té doby to byla pecka. ()

Saxos

Média. Jedním slovem “bleeeééé”. Hlavně, že sledující můžou krmit jakoukoliv sračkou co uloví. Začnou pěkně šťourat a vyhrabou jakéhokoliv kostlivce, který se jim hodí a pěkně ho po svém podají ochotným sledovačům. Když pak zjistí, že bohužel sáhli vedle a nafouklá bublina praskne, přesunou se k jiné mršině a tak pěkně pořád dokola. Ovlivnění veřejnosti jim jde super. Bylo docela zarážející, že mladej byl úplně v pohodě. Jedno jestli to udělal nebo ne. Normální člověk I jeho věku by byl hotovej. Klady: slušné napětí až do takového domýšleného konce a víc neprozrazovat. Zápory: hodně mě překvapilo amatérské zkoumání mobilního telefonu obhajobou, takovou věc by určitě nechali na odborníkovi, který by se minimálně snažil zjistit I smazané soubory. Závěr: doporučuji. ()

Naghavi

Moc pěkná ukázka rozkladu tříčlenné rodiny...Nezáviděníhodný osud úspěšného soudního prokurátora, jehož otec sedí hodně dlouho v base za vraždu a nyní i jeho syn je obviněn ze zabití spolužáka...Skvěle zahrané, pro příznivce soudních bitev určitě dobrý materiál...Nejednoznačný konec, což je u krimi docela neobvyklé. ()

Brainstorm

Seriál ukazuje, co může vražda udělat s rodinou. První díly to vypadalo, že v tom může být víc ale nebylo. Konec vám ani nedá odpověď, jen nechá diváka, ať si udělá závěr sám. Po skončení seriálu nad tím budete možná chvíli přemýšlet ale vlastně není příliš nad čím (alespoň u mě). Podle mě si lidi vyberou dle toho co chtějí a odůvodní si to. ()

hony23

Život prokurátora se změní ve chvíli, kdy je obviněn jeho syn z vraždy spolužáka. Seriál přináší dobře propracovaný příběh s dějovými zvraty a skvělými hereckými výkony, na druhou stranu bych tvůrcům vytknul, že pro větší spád seriál sestříhali alespoň o dvě epizody. S rozpaky jsem přijal i otevřený konec, kdy divák vlastně ani nedostane odpověď na tu hlavní otázku. ()

Hoffmanos

Seriálové zklamání roku č.2, hned po Outsiderovi. Napínavý Krimi / Thriller tady zahrnuje jen malou část série, hlavně 1. a 10. díl, zbytek je převážně dost natahované konverzační , vztahové, rodinné a trošičku i justiční drama, které by se hodilo nasoukat do hodinu a půl dlouhého filmu, a né do osmi dílů seriálu . Body dávám hlavně za audiovizuální složku. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů