Smlouva s ďáblem

Teuflisch 2000

Zmluva s diablom

Fantasy / Komedie / Romantický

USA / Německo, 2000, 88 min

Když jsem tuhle komedii viděl poprvé, celkem jsem se bavil, ale otevřeně řečeno především díky po čertech půvabné Elizabeth Hurley, než kvůli kvalitě scénáře a hereckým výkonům. Navíc jsem měl od té doby možnost sledovat původní zpracování a toto srovnání pro remake vůbec nedopadlo dobře. Rozdíl dělá poctivé dvě hvězdičky. Původní verze stála na velmi dobrém herectví a kvalitním scénáři s vtipnými dialogy britského střihu. Smlouva s ďáblem staví vedle sexy oblečků Elizabeth a jejím zvýrazněném poprsí na řadě gagů, z nichž některé nejsou nosné a především řada je předvídatelných. Na americkou komedii ještě pořád lehký nadprůměr, ale vzpomínky na půvadní film se nedokážu zbavit. Celkový dojem 50 %.(3.5.2008)

Liz Hurley byla dokonalým "mazel" ďáblem, ve svých letech s téměř geniální a sexy postavou. Byla to právě ona, kdo mě donutil, dokoukat tento film plný skvělých scének, které pokaždé uzavřely naprosto nudné pasáže. To je důvod proč je čistě průměrným, nedokázal si udržet standart určité vtipnosti, místo toho padal stále níž a níž. Nejvíce mě bavila proměna v kolumbijského drogového magnáta, od té doby téměř nic. Brendan Fraser se mi v daných možnostem docela líbil, přehrával co se dalo, což bylo samozřejmě nutností, občas mi to vadilo, občas mě to dostalo do kolem. Happy End (tohle není spoiler, tohle je předem jasná záležitost) se mi moc nelíbil, raději bych uvítal, kdyby si to "ďablice" rozdala s hlavní postavou, nebo s ním alespoň chodila. Pak by se dalo říct, že film něčím překvapil. 55% 31.01. 2010(31.1.2010)

Fraser ve scénách s Elizabeth Hurley je těžce nepřesvědčivý, ale naopak jako narkobaron, nebo přecitlivělý hoch je skoro geniální. Poslouchat jeho španělštinu, to je požitek. Celkově vzato, je to průměrná komedie, ale některé nápady potěší. Např. ve scéně s basketbalistou, kde se parodují tisíckrát omletá klišé, která slýcháme při rozhovorech sportovních komentátorů s fotbalisty a jinými sportovci. A jen tak na okraj - není ten Hugh Grant blbej, že zahejbal někomu takovýmu, jako je Elizabeth Hurley? Já bejt na jeho místě.....:o))(3.5.2003)

Dlouho, předlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Smlouva s ďáblem je příjemná, dokonce i vtipná (což poslední dobou u komedií postrádám) komedie. Fraser je vtipný jen polovinu filmu (kolumbijský drogový boss byl parádní - Já umím španělsky.. ;; No skvělé, teď mluvím i rusky. Vtipný byl už jen jako basketbalista se svým číslem 110. Elizabeth Hurley je ďáblice snad i ve skutečném životě a Frasera zastínila kde se dalo. Zápletka je sice nepříliš originální, za to natočena je dobře. Až na ten konec, kde je krásně vidět, že scénáristům došly nápady. Jak při počítání zbývajících přání, tak při konečném zúčtování. Fraserovi sluší komedie typu Král džungle, tohle se mu vážně nepovedlo. Tak jsem nakonec zvolil průměr.(30.8.2007)

Hodně příjemná komedie se střeštěným Fraserem a pekelně neodolatelnou E. Hurleyovou. Těch několik přání, které si Elliot prožije, nemají chybu. Každý příběh je něčím jiným, plný nápadů a to dělá smlouvu s ďáblem sakra nevýhodnou, za to zábavnou. Takových komedií je málo a to je fakt! 75%(29.10.2010)

• - Podle producenta Trevora Alberta patřila školní uniforma, ve které se objeví Ďábel, skutečně Elizabeth Hurleyové. (Terva)

• - Ve scéně, kde citlivý a něžný Elliot zpívá píseň o delfínech, je to ve skutečnosti režisér Harold Ramis, koho slyšíme hrát na kytaru. (Bakllazaan)

• - Černý sporťák, který řídí Elizabeth Hurley na začátku filmu, je Lamborghini Diablo. (Karlos80)