Smlouva s ďáblem

Teuflisch 2000

Zmluva s diablom

Fantasy / Komedie / Romantický

USA / Německo, 2000, 88 min

Všechno bych tý Líze Hudralový podepsal! Jestli takhle vypadá ďábel, tak se nedivím, že je v pekle narváno. Scéna se zapadajícím sluncem je kurevsky romantická, basketbalista je kvalitní a narkobaron je prostě geniální. Konec to mrví dost, ale ten ďábel...Lamborghini Diablo samozřejmě neodolatelný stylový doplněk.(18.12.2013)

Elliota Richardse nemá nikdo rád, nikdo si s ním nechce prohlížet fotky nejnovějších reprobeden z různých úhlů pohledu a milovaná Alison dosud nezazanamenala jediný kousek informace o jeho existenci. Takový ňouma se hodí pouze Satanovi, který mu nabízí exkluzivní zážitky za svou tradiční cenu - duši. Elliot nadšeně přijímá, aniž si uvědomuje, že Ďábel dokáže každého jeho přání vylepšit drobnou potouchlostí, díky níž mu bude Alison stále unikat. Všechny Elliotovy proměny v muže předpokládaných Alisoniných snů jsou velmi zábavné, ale mou jedničkou zůstává Elliot Richards - třímetrový movitý basketbalista s třícentimetrovým divochem a velmi prořídlou šedou kůrou mozkovou. 7-7-7 tedy vlastně 5-5-5!(22.10.2009)

6 / 10 Elizabeth Hurlely ako satanáš?! Oh yeah, baby! Ak je to skutočne tak, tak sa len potvrdilo motto, ktoré mal môj maturitný ročník na table: "V nebi je síce lepší vzduch, ale v pekle je lepšia spoločnosť." A čo sa filmu týka, nie je to práve najoriginálnejšia komédia, ale čert (alebo čertica?) to ber - nudiť sa počas jeho sledovania určite nebudete, povinný happy-end vás presvedčí o tom, že úprimná láska hory prenáša, a navyše sa aj zasmejete. To však nič nemení na fakte, že (po)hlavnou rozkošou je práve diabolsky krásna Elizabeth - vďaka bohu za ňu!(6.1.2006)

Celkem příjemná komedie o tom, kterak se outsider chce stát úspěšným a získat dívku svého srdce, ale ďábel, ač je tomu zdánlivě nápomocen, mu jeho snahu vždy nějak zvojtí. Že bych se nějak chechtal, to se říct nedá, ale ty roviny, do kterých se hlavní hrdina dostával, se mi celkem líbily. Hlavně vše se obešlo bez zbytečně vulgárních sexuálních narážek a záchodového humoru. Elizabeth Hurley byla jako čertice víc než svůdná, ale Brendan Fraser mi příliš nesednul. Hlavně se z mého pohledu zbytečně pitvořil a snažil se dělat ksichty charakteristické spíš pro Jima Carreyho. Kdyby byl přirozenější, byl by jeho projev snesitelnější. A nesedl ani objekt jeho lásky. Ta holka měla být výraznější. Nicméně bavil jsem se a to se počítá. 60%(26.8.2013)

Ačkoli americký typ komedie neprožívám tolik jako třeba britskou či francouzskou odnož (nemluvě o tom, že jsem snímek shlédl nedobrovolně v době školní výuky), nepřišel mi tenhle kousek vůbec špatný. Dle mého soudu se povedlo celkem zachovat původní duch britské předlohy z dílny Petera Cooka a Dudley Moorea, až tedy na ten nám cynikům ne zrovna přijatelný šťastný konec. Zde v komentářích často opěvovaná Elizabeth Hurley, krom toho, že je doopravdy pekelně krásná, totiž svým sympaticky slizkým výkonem povyšuje dílo na regulérní černou komedii (není náhoda, že ona sama je Britka). Stejně jako Brendan Fraser, jehož Elliot sice ani na pikosekundu nevzbuzuje soucit - narozdíl od jiných pisatelů to však vidím jako pozitivní věc, jelikož se jeho úspěšnosti mohu po dobu trvání příběhu dosyta vysmívat. S tímto filmem jako takovým relativní spokojenost, nicméně mám tušení, že původní snímek Stanley Donena (tentokrát se správně přeloženým názvem "Okouzlený") je ještě po všech čertech zdařilejší. 70%(12.10.2010)

• - Elizabeth Hurley si v tomto filmu oblékne celkem 19 různých šatů. (Bakllazaan)

• - Filmovanie prebiehalo od 24. januára do 18. apríla 2000 v Los Angeles County Arboretum & Botanic Garden, Olympic Auditorium, The Forum, Long Beach, Malibu, Santa Barbara v Kalifornii, Richmond Theatre, The Green, Richmond, Surrey, Veľká Británia, i v 20th Century Fox Studios v Los Angeles, Kalifornia. (Greenpeacak)

• - Ďáblovo tvrzení, že je stará 6000 let, vychází z výpočtu Arcibiskupa Jamese Usshera, jenž dle Bible spočetl datum stvoření světa na 23. říjen roku 4004 př.n.l. (Z toho lze vyvodit, že Adam a Eva byli vyhnáni z Ráje v pondělí, 10. listopadu.) (Bakllazaan)