Smlouva s ďáblem

Teuflisch 2000

Zmluva s diablom

Fantasy / Komedie / Romantický

USA / Německo, 2000, 88 min

Celkem příjemná komedie o tom, kterak se outsider chce stát úspěšným a získat dívku svého srdce, ale ďábel, ač je tomu zdánlivě nápomocen, mu jeho snahu vždy nějak zvojtí. Že bych se nějak chechtal, to se říct nedá, ale ty roviny, do kterých se hlavní hrdina dostával, se mi celkem líbily. Hlavně vše se obešlo bez zbytečně vulgárních sexuálních narážek a záchodového humoru. Elizabeth Hurley byla jako čertice víc než svůdná, ale Brendan Fraser mi příliš nesednul. Hlavně se z mého pohledu zbytečně pitvořil a snažil se dělat ksichty charakteristické spíš pro Jima Carreyho. Kdyby byl přirozenější, byl by jeho projev snesitelnější. A nesedl ani objekt jeho lásky. Ta holka měla být výraznější. Nicméně bavil jsem se a to se počítá. 60%(26.8.2013)

Všechno bych tý Líze Hudralový podepsal! Jestli takhle vypadá ďábel, tak se nedivím, že je v pekle narváno. Scéna se zapadajícím sluncem je kurevsky romantická, basketbalista je kvalitní a narkobaron je prostě geniální. Konec to mrví dost, ale ten ďábel...Lamborghini Diablo samozřejmě neodolatelný stylový doplněk.(18.12.2013)

6 / 10 Elizabeth Hurlely ako satanáš?! Oh yeah, baby! Ak je to skutočne tak, tak sa len potvrdilo motto, ktoré mal môj maturitný ročník na table: "V nebi je síce lepší vzduch, ale v pekle je lepšia spoločnosť." A čo sa filmu týka, nie je to práve najoriginálnejšia komédia, ale čert (alebo čertica?) to ber - nudiť sa počas jeho sledovania určite nebudete, povinný happy-end vás presvedčí o tom, že úprimná láska hory prenáša, a navyše sa aj zasmejete. To však nič nemení na fakte, že (po)hlavnou rozkošou je práve diabolsky krásna Elizabeth - vďaka bohu za ňu!(6.1.2006)

Film, ktorý ma svojho času riadne pobavil, ale som sa doň tiež veľmi vžil. Jednotlivé udalosti som si spájal so svojím životom a prinútilo ma to zamyslieť sa. Nakoniec som sa cítil veľmi pozitívne a to sa mi páčilo. Elizabeth Hurley bola neuveriteľne nádherná, dodnes mi to vyvolá taký šibalkovský úsmev, najmä keď si spomeniem na ňu v študentskom úbore. Film bol zmesou rôznych zaujímavých udalostí a riadnej dávky vtipu, bola to odľahčená sranda, ktorá sa naozaj vydarila.(3.9.2012)

Liz Hurley byla dokonalým "mazel" ďáblem, ve svých letech s téměř geniální a sexy postavou. Byla to právě ona, kdo mě donutil, dokoukat tento film plný skvělých scének, které pokaždé uzavřely naprosto nudné pasáže. To je důvod proč je čistě průměrným, nedokázal si udržet standart určité vtipnosti, místo toho padal stále níž a níž. Nejvíce mě bavila proměna v kolumbijského drogového magnáta, od té doby téměř nic. Brendan Fraser se mi v daných možnostem docela líbil, přehrával co se dalo, což bylo samozřejmě nutností, občas mi to vadilo, občas mě to dostalo do kolem. Happy End (tohle není spoiler, tohle je předem jasná záležitost) se mi moc nelíbil, raději bych uvítal, kdyby si to "ďablice" rozdala s hlavní postavou, nebo s ním alespoň chodila. Pak by se dalo říct, že film něčím překvapil. 55% 31.01. 2010(31.1.2010)

• - Filmovanie prebiehalo od 24. januára do 18. apríla 2000 v Los Angeles County Arboretum & Botanic Garden, Olympic Auditorium, The Forum, Long Beach, Malibu, Santa Barbara v Kalifornii, Richmond Theatre, The Green, Richmond, Surrey, Veľká Británia, i v 20th Century Fox Studios v Los Angeles, Kalifornia. (Greenpeacak)

• - Podle producenta Trevora Alberta patřila školní uniforma, ve které se objeví Ďábel, skutečně Elizabeth Hurleyové. (Terva)

• - Černý sporťák, který řídí Elizabeth Hurley na začátku filmu, je Lamborghini Diablo. (Karlos80)