Smlouva s ďáblem

Teuflisch 2000

Zmluva s diablom

Fantasy / Komedie / Romantický

USA / Německo, 2000, 88 min

6 / 10 Elizabeth Hurlely ako satanáš?! Oh yeah, baby! Ak je to skutočne tak, tak sa len potvrdilo motto, ktoré mal môj maturitný ročník na table: "V nebi je síce lepší vzduch, ale v pekle je lepšia spoločnosť." A čo sa filmu týka, nie je to práve najoriginálnejšia komédia, ale čert (alebo čertica?) to ber - nudiť sa počas jeho sledovania určite nebudete, povinný happy-end vás presvedčí o tom, že úprimná láska hory prenáša, a navyše sa aj zasmejete. To však nič nemení na fakte, že (po)hlavnou rozkošou je práve diabolsky krásna Elizabeth - vďaka bohu za ňu!(6.1.2006)

Smlouva s ďáblem určitě není nejgeniálnější komedie, jaká kdy byla natočena, ale má několik tučných plusů, kvůli kterým si moje čtyři pecky zaslouží. Prvním a nejtučnějším plusem je, alespoň pro mě, Elizabeth Hurley. S tou si Pánbů vážně vyhrál, podle mě si na ni vzal nejmíň týdenní dovolenou. Škoda že hereckého talentu jí nepřisypal aspoň o hrstičku víc, ale čert to vem. Dalším plusem je Brendan Fraser, u kterého už Nejvyšší talentem rozhodně nešetřil, jeho metamorfózy se blíží dokonalosti a jsou bez debat humoristickým motorem téhle sympatické komedie. Vynikající Frances O'Connor a některá opravdu skvěle vymyšlená a napsaná přání výsledný dojem jen podtrhují. Škoda jen disneyovského konce a lacinějších triků. 75%.(5.8.2008)

Smlouva s ďáblem není zdaleka jen komedie pro pobavení. Obsahuje i mnohá zásadní ponaučení pro každého, kdo má v sobě kus Elliota. Královsky jsem se u tohoto filmu bavil a nejeden moment by mě dokázal rozesmát i po dvacátém zhlédnutí! Brendan zde byl vyloženě roztomilý a Elizabeth zatraceně sexy. Co mě tu dostalo snad nejvíc, byl Elliot jako drogový boss: "Moment! Já mluvím španělsky! Que diablos! Kdyby mě tak slyšela paní Kleinová, moje učitelka španělštiny. Vždycky říkávala, že nikdy nebudu schopný dát dohromady větu...." :)))(16.3.2011)

"Is this heaven?" - "God, no!" --- No ty vole, takhle úchvatná ďáblice!! Elizabeth Hurley = absolutně neodolatelná tahounka celýho filmu. A to nejen top MILF sex-appealem, ale i sálající energií a charismatem. Fraser potom klidně může bejt jeden z největších slizounů all-time a moc to nevadí. Navíc některý přání se povedly: parodie vrcholovýho sportovce byla zvlášť super. Pohodová záležitost obecně. --- "You're an angel?!" - "Don't get too excited, just a halloween costume."(30.6.2013)

Soundtrack David Newman: 1. Just The One (I've Been Looking For) - Johnnie Taylor ,2. My Family - Banana Oil ,3. Frenazo - Tony Phillips ,4. Stop The Rock (Mint Royale Mix) - Apollo Four Forty ,5. Mi Amor - Javier Torres Mosley ,6. Dolphin Song - Brendan Fraser ,7. DJ Girl Around The World (Disco Mix) - Katalina ,8. Rock & Roll Part 2 - Gary Glitter ,9. Meena Devi (Goddess Mix) - Tulku ,10. Inside Of You Inside Of Me - Brendan Fraser(9.5.2011)

• - Ve filmu má Elizabeth Hurley nad zadečkem vytetováno "666". (DruidKarel)

• - Matematický úkol "xn + yn = zn , kde n > 2 a x, y, z ≠ 0", který Ďábel stírá z tabule, nemá řešení v oblasti přirozených čísel. Je to Velká Fermatova věta, pro kterou přes 300 let hledali důkaz matematici celého světa. (Aelita)

• - Filmovanie prebiehalo od 24. januára do 18. apríla 2000 v Los Angeles County Arboretum & Botanic Garden, Olympic Auditorium, The Forum, Long Beach, Malibu, Santa Barbara v Kalifornii, Richmond Theatre, The Green, Richmond, Surrey, Veľká Británia, i v 20th Century Fox Studios v Los Angeles, Kalifornia. (Greenpeacak)