Elliot Richards je nesmělý dobrák zamilovaný do své kolegyně Alison. Ta ho však vůbec nebere na vědomí, proto se zoufalý Elliot rozhodne přijmout nabídku atraktivní ďáblice. Za jeho duši mu splní sedm přání. Jenže ďáblice má trochu svérázný smysl pro humor. Elliot vysloví první přání a skutečně se probudí v luxusním sídle s Alison po boku. Brzy ale zjistí, že Alison je mu nevěrná a jeho bohatství pochází z obchodu s drogami. Podruhé si tedy Elliot raději přeje, aby byl mužem plným pochopení, ale malíř slzející nad západem slunce Alison také na dlouho nezaujme. Vinou ďáblice neuspěje ani mohutný basketbalista ani okouzlující intelektuál, jemuž vedle Pullitzerovy ceny přisoudí i poněkud problematickou sexuální orientaci. S každým přáním je sice Elliot o něco moudřejší, ale také o něco blíž peklu. A než se naděje, zbývá mu poslední přání. (TV Nova)

Gemini

Prostý smrtelník, pokud je to muž, heterosexuál, je fyzicky zdráv a netrpí žádnou z řady poruch sexuální preference či deviací, musí prohlásit, že to v tomhle filmu Liz prostě seklo. Já ale musím dodat, že byla naprosto bezuzdně dokonalá ve svojí sexy póze největší ďáblice a totálně nasazeného zlomyslného vampa. Obzvlášť když se ukáže že není až tak zlá, ten kontrast totiž zvýrazní každý detail...na pětatřicet slušný výkon, že? Nicméně to nezachrání fakt, že právníka by neměla náděj dostat:) Navíc kdyby byla opravdu zlá, přečetla by tu smlouvu celou sama, pak by se totiž nešlo nesobecky spasit, že jo;) Ale dost těch keců. Film jako takový - některé gagy (části příběhu) skvělé, jiné horší, tak už to na světě chodí. Celková story - hrozná, jakmile vyřkne přání, už víte kde bude háček...ale i tak se dobře bavíte;) Jenom ten závěr...to je moc, fakticky moc, ani to nedává smysl. Jak se tedy zachovat? Dá se na to dívat víckrát, už kvůli Brendanu Fraserovi a jeho komediálnímu talentu (a kvůli Liz, of course;)), výsledná známka je 70%. ()

Dever

Soundtrack David Newman: 1. Just The One (I've Been Looking For) - Johnnie Taylor ,2. My Family - Banana Oil ,3. Frenazo - Tony Phillips ,4. Stop The Rock (Mint Royale Mix) - Apollo Four Forty ,5. Mi Amor - Javier Torres Mosley ,6. Dolphin Song - Brendan Fraser ,7. DJ Girl Around The World (Disco Mix) - Katalina ,8. Rock & Roll Part 2 - Gary Glitter ,9. Meena Devi (Goddess Mix) - Tulku ,10. Inside Of You Inside Of Me - Brendan Fraser ()

Radyo

Kdyby se mě pokoušel zlákat ďábel v takovéto podobě, neváhal bych ani vteřinu a upsal bych se k čemukoliv. Elizabeth Hurleyová zastiňuje v tomhle filmu všechno - průměrný scénář s nevýraznými vtípky (až na pár výjimek) i své herecké kolegy, zejména Brendana Frasera v hlavní roli. Sex-appeal Hurleyové je tady doslova všepohlcující a v některých záběrech vypadala tak fantasticky, že jsem skoro nedýchal. ()

Tosim

Já vím, že je to remake a zároveň nevím, jestli to tady bude pro někoho něco znamenat, ale spoluscénáristou byl Larry Gelbart! Můj problém je, že ve věcech, které jiným připadají nenáročné, najdu něco víc. Převážnou většinu filmů hodnotím totiž citově, tím se mi potvrzuje pravidlo, že nejsem kritik ;-) Scéna ve škole a hlavně ve vězení prostě stojí za to... DNEŠNÍ DOMÁCÍ ÚKOL - ALGEBRA: Xn + Yn = Zn. TO NIDKY NEPOUŽIJETE, CO? IMPERIALISMUS A PRVNÍ SVĚTOVÁ VÁLKA - CO BYLO, BYLO, NENÍ DŮVOD UŽ NA TO MYSLET. NĚMČINA, FRANCOUZŠTINA, ŠPANĚLŠTINA - JA JA, OUI, OUI, SI, SI. JE TO NESMYSL! STEJNĚ KAŽDÝ MLUVÍ ANGLICKY. A POKUD NE, MĚL BY. DNES TEDY ŽÁDNÝ DOMÁCÍ ÚKOL! ALE HODNĚ SE DÍVEJTE NA TELEVIZI, NEZANEDBÁVEJTE VIDEOHRY A UVIDÍME SE ZÍTRA ŘEKNĚME, V 10.00, NEBO V 10.30? NENÍ DŮVOD VSTÁVAT MOC BRZY! ()

Lima

Fraser ve scénách s Elizabeth Hurley je těžce nepřesvědčivý, ale naopak jako narkobaron, nebo přecitlivělý hoch je skoro geniální. Poslouchat jeho španělštinu, to je požitek. Celkově vzato, je to průměrná komedie, ale některé nápady potěší. Např. ve scéně s basketbalistou, kde se parodují tisíckrát omletá klišé, která slýcháme při rozhovorech sportovních komentátorů s fotbalisty a jinými sportovci. A jen tak na okraj - není ten Hugh Grant blbej, že zahejbal někomu takovýmu, jako je Elizabeth Hurley? Já bejt na jeho místě.....:o)) ()

• Záběry ze začátku a konce filmu, které jsou z části zrychlené a z části v normálním čase, byly použity z dokumentu Baraka (1992). (Bakllazaan)
  • Černý sporťák, který řídí Elizabeth Hurley na začátku filmu, je Lamborghini Diablo. (Karlos80)
  • Podle producenta Trevora Alberta patřila školní uniforma, ve které se objeví Ďábel, skutečně Elizabeth Hurleyové. (Terva)