Na americké základně na Kubě dojde k napadení a následné smrti vojína Santiaga. O případ se vážně zajímá kapitánka JoAnne Gallowayová, vojenská prokuratura však obhajobou obviněných pověří mladého ambiciózního právníka,  poručíka Kaffeeho. Gallowayová je pověřena alespoň dohledem nad celým případem a je také Kaffeeho nadřízenou.Danielovi Kaffeemu se zdá případ obviněných vojáků Downeyho a Dawsona naprosto jasný a nehodlá se jím podrobněji zabývat – chce svým klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci jim co nejnižší trest. Svým přístupem ovšem vzbudí silnou nelibost Gallowayové, která má na celou tragickou událost jiný názor. Domnívá se, že oba obvinění pouze provedli rozkaz svého velícího důstojníka a že za tím je skrytá šikana, kterou nazývají „rudý zákon“… Gallowayové se nakonec podaří přesvědčit Kaffeeho, aby se pokusil o nemožné – dokázat nevinu obžalovaných. Společně a ještě s asistentem Samem Weinbergem začnou shánět potřebné důkazy. Je to ovšem velice nesnadný úkol, zvlášť když časem zjistí, že stopy vedou do vyšších míst, než si původně mysleli… (TV Prima)

Pathrose

Pro mě jeden z nejlepších filmů ze soudní síně. Asi ne úplně výjimečný příběh, ale Cruise a Nicholson jsou fenomenální, ale Bacon, Sutherland i Demi Moore jim zdárně sekundují... herecké výkony dělají z tohoto filmu jedinečný snímek. ()

neo93

Velmi dobré a především skvěle obsazené drama z vojenského soudního prostředí. To obsazení bere docela dech. Tom Cruise, Jack Nicholson, Demi Moore, Kevin Bacon nebo Kiefer Sutherland. Hlavní hvězdou je samozřejmě Cruise v roli mladého armádního právníka, ale velmi značnou část slávy si vzal ve vedlejší roli hrající Jack Nicholson. Ten jako tvrdý, zásaditý a nepříčetný plukovník se naprosto zaskvěl a to i v těch pár scénách, ve kterých hrál. Rozhodně potěší také pohledná Demi Moore, jenž pomáhá Cruisovi ve vyšetřování. Zdařilá je i celá atmosféra příběhu o nevině dvou vojínů, kteří jsou obviněny z vraždy jiného vojáka. Bez tak výborného hereckého osazenstva by to ale byl jen průměrný soudní film, který by rychle zapadl. ()

kukkik

Překvapivě celkem průměrná podívaná. Slavné jméno filmu pramení zřejmě obecně z velice silného obsazení, v Americe pak z kontroverze, kterou v tamní společnosti vzbuzuje. Ne docela zklamání ale, jak už napsali jiní a lépe, celý snímek působí jako epizoda seriálu než jako plnohodnotný celovečerák, což je škoda. 3/5 ()

ER

Hvězdné obsazení a překvapivě solidní výkon Toma Cruise, jehož mladistvá vizáž mohla trochu odrazovat, ale obavy byly zbytečné. Nicméně jakmile se kamera zaměří na Nicholsona, tak je znát, kdo je na placu král. ()

zberatel

Ale áno, po dlhšom čase a "vyzretosti" ako sa vraví dávam plnú. Prečo? To je na vás, pozrite si ho a uvážte sami. Vraví sa že časom prichádza múdrosť, sú výnimky u ktorých to platí, toto je jedna z nich u mňa.🤷 ()

lenzi

Celkom napínavá dráma zo súdnej siene, ktorá je však príliš pretkaná tým typickým americkým vojenským vlasteneckým šaškovaním. Blbé mi to ale pripadá možno len preto, že som nikdy neslúžil v americkej, ale len slovenskej armáde -). ()

Bounded

Přes dvě hodiny jsem čekal na slavnou hlášku "You can‘t handle the truth!" a kupodivu jsem se předtím ani nenudil. Je to šablonovka, která na to, že nenabízí nijak originální zápletku a běží sto třicet jedna minut, vůbec nedrhne. Oproti jiným armádním filmům je tu příjemný nedostatek patosu (asi proto, že se původně jedná o divadelní hru), což považuji za velký plus spolu s tím, že si Reiner nakonec odpustil milostnou scénu, a s tím, že z toho filmového přepisu nejsou ta prkna tolik cítit jako u jiných komornějších filmů. ()

nicneznam

Soudní dramata bývají buď blbá, nudná, nebo obojí zároveň. Zde se ta dramatizace povedla způsobem vcelku chytrým, uvěřitelným a zábavným. Převážná část filmu se odehrává v soudní síni a prostoru je pro rozehrání obstojného případu plného výslechů a argumentace naštěstí dost. Chválu si zaslouží v první řadě Sorkin za scénář a pak Cruise za obstojný výkon. Ostatní herci většinou jen ukazují záda. Neustále vychvalovaný Nicholson si zahrál deset minut čistého času a skoro nestojí za zmínku, natož za nominaci. Jeho by ale bylo zvykem velebit za životní výkon, i kdyby hrál soudního zapisovatele. ()

Stanix

Justiční "obřady a obscénosti" a vše ostatní spojené se soudy, nepatří mezi mé oblíbené téma a vždy když má být hlavní postavou právník, trochu znejistím, protože si vždycky představím ty úlisné úskočné advokáty, které člověk nemusí dokud je skutečně nepotřebuje. Nicméně Tomáš ho tady dokázal ztvárnit celkem uvěřitelně a jeho přínos k zážitku je nesporný. Nicholson byl jako "guma" naprosto vynikající a i ostatní tvůrci se do toho obuli velice obstojně. Celkově tedy palec nahoru a kdybych byl JUDr. asi bych dal i za 5. ()

fantomas19

* Vojenský súd * advokáti, obhajoba, vojíni / námorníci / mariňáci * vražda, rozkaz / výstraha * generáli, Kuba, strach, autorita a sebavedomie * ()

Uesbe

festival ziapania.....každý ziape po každom, až sa bojíte, koho ako prvého porazí.......slušný film, ale človek by čakal, že tá SPOILER: vražda bude ozaj vražda, lebo obeť vedela o veľkej konšpirácií na najvyšších miestach........a ono je to o ututlávaní šikany, lebo vymyté mozgy na základni majú ,,zákon", a ten platí!!!!!!!!!!! ()

Bezmenny

Určite som to videl aj skôr, ale potrebovalo to oživiť. Právničina z vojenského prostredia...také na mňa platí a toto vôbec nesklamalo. Skvelé výkony hercov (nielen slávnej trojice). Scéna s trasúcimi sa rukami bola geniálna.... ()

Shredder

Priemerna sudna drama, ktora vytrca z davu vdaka hereckym vykonom Toma a predovsetkym nezabudnetelneho Nicholsona. Armadne motivy urcite zaposobili silnejsie na americkeho divaka, kedze v USA je percepcia ich armadnych zloziek signifikantne odlisna od zvysku sveta. Dej ma aj napriek predvidatelnosti spad, scenar nie je stupidny, ale v zasade sa toci stale okolo jednej a tej istej banalnej akcie. ()

Brooks

Prečo patril Rob Reiner, na prelome 80.tych a 90.tych, k najcenenejším hollywoodskym režisérom? Pretože točil takéto skvelé filmy. Neobvykle dravá, čisto dialógová, právnická dráma. Scény zo súdnej siene sú nebývalo napínavé a živé. Skvelí herci. Boduje i Cruise, ale najlepšie dojmy zanecháva legendárny Jack Nicholson v rozsahovo nepríliš veľkej (čistého času asi 15 minút), ale výraznej úlohe arogantného plukovníka. Finálna a dnes už klasická scéna na súde patrí len a len jemu. ()

topi80

Jedna ze slabších epizod seriálu JAG, přičemž nejnesympatičtěji tady působí postavy, které mají být (s největší pravděpodobností) podle scénáře kladné. Kdybych měl jít v první linii se samopalem v ruce na nepřítele, asi bych chtěl, aby za mnou stál plukovník a nikoliv Cruise či Moore. ()

Shitonit

Jeden z mých TOP TEN. Film kterej má takovou hloubku, že Vás to zarazí do gauče, vyrve oka, zamotá závity, a závěrem Vás to něžně zanechá poslintaný blahem. Dokonalá herecká sestava, dokonalý dialogy, film naprosto bez chybičky. ()

TaNya_

Skvělá závěrečná výslechová scéna, i když pochybuju, že se u soudu normálně tak moc křičí. Je to napínavý právnický drama a navíc se to opírá do vymetených hlav určitýho typu vojáků. Téma, co zrovna amíci moc rádi nerozebírají. Jack Nicholson sedo toho ponořil. "You can't handle the truth!" ()

Clark_Kent

Za mě jeden z těch lepších právnických thrillerů. Perfektní dialogy a fantastickej a v podstatě i démonickej plukovník Nicholson. ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

24.11.2013

Kdysi jim to spolu parádně šlapalo v klasice Pár správných chlapů. Proto si je umíme představit i v hlavních rolích akční komedie studia Warner bros. El Presidente. Projekt se vyvíjel několik let s… (více)