Na americké základně na Kubě dojde k napadení a následné smrti vojína Santiaga. O případ se vážně zajímá kapitánka JoAnne Gallowayová, vojenská prokuratura však obhajobou obviněných pověří mladého ambiciózního právníka,  poručíka Kaffeeho. Gallowayová je pověřena alespoň dohledem nad celým případem a je také Kaffeeho nadřízenou.Danielovi Kaffeemu se zdá případ obviněných vojáků Downeyho a Dawsona naprosto jasný a nehodlá se jím podrobněji zabývat – chce svým klientům doporučit, aby se přiznali, a vymoci jim co nejnižší trest. Svým přístupem ovšem vzbudí silnou nelibost Gallowayové, která má na celou tragickou událost jiný názor. Domnívá se, že oba obvinění pouze provedli rozkaz svého velícího důstojníka a že za tím je skrytá šikana, kterou nazývají „rudý zákon“… Gallowayové se nakonec podaří přesvědčit Kaffeeho, aby se pokusil o nemožné – dokázat nevinu obžalovaných. Společně a ještě s asistentem Samem Weinbergem začnou shánět potřebné důkazy. Je to ovšem velice nesnadný úkol, zvlášť když časem zjistí, že stopy vedou do vyšších míst, než si původně mysleli… (TV Prima)

Akana

Lehkomyslný ale efektivní právnický floutek se během ošemetného procesu se dvěma vojáky z Guantanama přerodí v ušlechtilého bojovníka za spravedlnost a čest, pro jejichž prosazení neváhá riskovat vlastní kariéru. Lze si představit něco američtějšího? A taky předvídatelnějšího, protože to všechno je divákovi jasné od začátku? Na druhou stranu, řemeslně filmu není co vytknout a ústřední herecká trojice (samozřejmě v čele s Nicholsonem) posouvá celek o příčku výš. Dobré i když jednorozměrné. ()

huko

V ročních intervalech se na to dá koukat stále znova a znova. A vždycky mi připadá, že skoro happyend na konci neměl být ani skoro. ()

mala_kea

Filmy z jedné úřední budovy, respektivě soudu, ty mám poměrně rád. Tento vůbec nebyl špatný, jen je děsná škoda, že všechen potenciál byl vložen do Toma Cruise, od kterého se ostatně odvíjejí zbylé herecké výkony, které bohužel nejsou tolik vyneseny, jako právě Cruise. Škoda, těšil jsem se, že konečně uvidím kriminálku, která u mě bude mít alespon 80%, ve které se budou vyměnovat názory jako proudící voda. Vše tu vyšlo pouze z poloviny. Proto také přesně tak hodnotím. ()

helloween93

Skvělé soudní drama z vojenského prostředí, kde překvapivě největší hvězdou není Tom Cruise, ale Jack Nicholson, který zde svou vedlejší rolí naprosto předčí i Demi Moore. Já dávám tři hvězdy. ()

BOURQUE

Dobre natočený, pomaličky sa vyvíjajúci dej s vyvrcholením medzi T. Cruise a J. Nicholson. Pohotová asistencia krásnej D. Moore. Vo svojom žánru pozoruhodný snímok. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

GOREGASM

Na hereckých výkonech postavené soudní drama, ve kterém má nejvíce prostoru mladickým testosteronem pumpnutý Cruise, ale kupodivu mi v hlavně více utkvěla vojanda Demi, především ale démonicky militaristický dobytek, Nicholson. Rob Reiner se všemi hereckými esy před kamerou žongluje s potřebnou přímočarostí a z každého vytáhne jeho aktuální top notch performance. Story má také dobrou dynamiku, a přestože je konec předvídatelný od cca 2 minuty, tak pořád jde o vynikající soudní drama, které by si možná užil i Kubrickův vojín Pyle, který u Code Red prochrochtal celý Full Metal Jacket. 80% ()

tranquill

Perfektní výkon Jacka Nicholsona, ale co také jiného od něj očekávat :-) Na druhou stranu mi z toho čiší ta americká pýcha na armádu obzvlášt. ()

ozeki

Vím o tomhle filmu strašnou dobu, pořád jsem ho odkládal. Víte jak to? Vždycky se snažíte najít něco víc moderního, něco víc cool. Pár správných chlapů (hlavně teda Tom Cruise) mi ale ukázalo, co je podstatou filmu - herci a příběh (scénář). Když jsem s filmy začínal, vždycky jsem nejvíc obdivoval herecké výkony těch největších velikánů tohoto oboru (Al Pacino, de Niro atd.). Dnes? Místo aby filmy stály na hereckých výkonech, studia dávají mnohdy přednost vyhazování stamiliónů za digitální efekty. Přitom je to tak jednoduché, když se to umí. A hlavně z toho čiší to řemeslo. Musím se přiznat, že málokomu jsem v poslední době fandil tak jako poručíkovi Kaffeemu. Tenhle film určitě stojí za to vidět!!! ()

kondor77

Solidní soudní drama, které nad průměr povyšuje svou roli si neskutečně užívající Nicholson. Bohužel si nemohu odpustit povzdech nad poněkud emočně přepáleným koncem (sociopati se obvykle nenechají tak snadno vyprovokovat, vím to podle sebe). ()

chaturga

Nejlepší soudní drama, jaké jsem kdy viděl! Nemám co říct. Špička! A ještě s tolika perfektními herci!!!!!!!!! ()

GodKnows

There is nothing on this earth sexier, believe me, gentlemen, than a woman you have to salute in the morning. Promote 'em all, I say, because this is true - if you haven't gotten a blow-job from a superior officer, well, you're just letting the best in life pass you by. 'Course, my problem is, I'm a colonel, so I guess I'll just have to keep taking cold showers until one of you gals is elected president. ()

waska

Skvělý film z vojenského "právnického" prostředí s ještě lepším hereckým obsazením, kde jednoznačně dominuje Jack Nicholson. Jeho závěrečný monolog v soudní síni je naprosto dokonalou věcí. Příjemně překvapil i Tom Cruise a Kevin Bacon. Demi je sice pěkná ženská, ale v téhle roli mi nějak moc nesedla. ()

Khamsin

Zdlouhavý film s neobyčejnými herci, fádní zápletkou, výbornou poslední čtvrthodinou (avšak s trochu nelogickým rozuzlením) a morální poučkou na samém konci = film, který snese průměrné hodnocení s dovětkem "nic zvláštního". ()

haWranka

Hodně silné tři hvězdičky (pro ty, co mají rádi Toma Cruise jsou to čtyři) pro mě především za skvělej výkon Jacka Nicholsona. Hlavně závěrečnej výslech stojí za to. ()

Armin82

Opravdu vynikající soudní drama. Výborné herecké výkony i atmosféra. Víc ani není potřeba psát. Film stojí za nejedno shlédnutí --->100% ()

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

30.06.2020

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

Cruise zachraňuje prezidenta Nicholsona

24.11.2013

Kdysi jim to spolu parádně šlapalo v klasice Pár správných chlapů. Proto si je umíme představit i v hlavních rolích akční komedie studia Warner bros. El Presidente. Projekt se vyvíjel několik let s… (více)