Ichi the Killer

• Japonsko Koroshiya 1 (více)

Sakra...nezůstal nikdo, kdo by mě zabil. Krví prosáklým příběhem japonského podsvětí nás provází bezohledný stroj na zabíjení Kakihara. Na cestě za svým osudem Ichim předkládá zívající blonďák Evropanům neortodoxní druhy násilí v duchu unikátní asijské cesty. Tento film opravdu není pro diváky se slabšími nervy nebo pro ty, kterým se z většího množství krve dělá nevolno. Režisér Miike své publikum rád šokuje - a ve svém oboru je mistr! (oficiální text distributora)

Radek.SCH

Nikdy mě nepřestane překvapovat, jak to, že v tak konzervativní zemi jako je Japonsko se můžou točit takové úchylárny jakou je i tento "film". ()

Puol

No, Miike čo do zvrhlosti určite nesklamal. Krvavé vraždy a mučenia dohnané až do absurdnosti. Treba vidieť a urobiť si vlastný názor, osobne som sa pár krát zasmial a ani veľmi nenudil, ale prišlo mi to "ponekud" samoučelné. ()

MickeyStuma

. Násilný a brutální komiksově laděný film dle svých tradic opět šokuje. Takaši Miike předvádí v čem je jeho tvůrčí síla. Asijské filmy tohoto ražení rozhodně nejsou pro každého a jen opravdový fanoušek si je vychutná smyslí shovívavou. Děj občas zadrhává, ale akčnost to velmi rychle vyrovná. Po trikové stránce to také není špatné. A že krev s useknuté ruky stříká jako s hasičské hadice? Inu, to už je ta japonská filmová tradice, kterou my evropané nechápeme. Je to prostě takový jiný film. ()

kkarx

Úroveň šílenosti - Japonsko. Nikde jinde na světě by asi neprošlo, aby nesmělý hrdina dosloval porcoval své nepřátelé na malé kousky masa, pak se rozbrečel a utíkal domů schovat se pod prostěradlo. :=) Něco jako předchůdce Kick-Ass, ale ještě o hodně krvavější. ()

Ygnor

Brutální japonské komiksové hard-core přepsané do ještě lepšího filmu. Přirozeně nic pro "normálního" diváka. Co určitě neschází je psychologický aspekt a obří nadsázka, nasáklá tunou krve a čerernočerným humorem, vlastně hrozně smutná, gore podívaná. Nezlobte se pane Tarantino, ale dějiny tohoto žánrů píší japonci. ()

Xatrix odpad!

Tak tenhle film me opravdu dostal. Plny nasili a naprosto o nicem. Nejsem proti asijskym filmum zaujaty, ale preferuji, kdyz se s nasilim zachazi opatrne a ma ve filmu sve misto. Coz o tomhle filmu opravdu neplati ( ostatne co byste cekali od filmu Takashi Miikeho ). Pro priznivce nespoutanych krvaren je to lahudka, ale me to prislo spis smutne a zcela zbytecne ztravenych 120 minut meho casu.. ()

Kublai

Ano, gore film - ale jaký! Skrz naskrz záporný - a to je unikum. Když si uvědomíme, že v tomto filmu není ani jeda (!!!!) kladná postava... to je teprve masakr! :) ()

Kadas97

Absolútne parádny film plný tmavo čierneho humoru. Nadmerné množstvo krvi a brutálnych scén. Neholdujem príliš ázijskej tvorbe, ale toto je absolútne najlepšie, čo som doteraz z japonskej produkcie videl. Originálny súboj dvoch zabijákov, uplakánka a onanistu Ichiho a drsňáka čo chce zomrieť Kakiharu 10 z 10. ()

Nail

Tento žánr mi jaksi není ušité na míru. Nevím proč by mě měl bavit sadomasochistické pablb s hubou od ucha k uchu nebo hlavní hrdina mrdlé po všech stránkách, navíc se chovající jak dítě... ()

mupimup

Upřímně nevím jak jako mainstreamový konzument film hodnotit. Do života si z něj doufám nic nevezmu, najít v něm zálibu by mělo být pro divákovo okolí lehce alarmující a opravdu zamilovat si ho může tak možná Tomáš Řepka, jemuž někdo konečně zhmotnil představy o kopací technice, kterou se nadobro zbaví soupeřovy defenzívy. Co autorovi zbývá je šokovat nebo pobavit. Ichi je tradiční japonská úchylárna, při které pochybujete jestli má člověk fakt jenom pět litrů krve. Tradiční nicméně v úchylnosti, ne ve zpracování. Film se opírá o slušné (i když asijské) herectví a vůbec ne hloupou stavbu příběhu. Co se ale skutečně stará o ono pobavení je určitá Tarantinovská absurdita situací a nápaditost (úchylná pochopitelně) scén. Výsledná SM příručka pro pokročilé mě místy pobavila a zase na nějaký čas zbavila potřeby exkurzu do dálnovýchodní exploatační tvorby. ()

kondor77

V dobách, kdy slovo cool ještě nebylo tak zprofanované stvořil Miike tu nejvíc cool filmovou postavu všech dob: Kakiharu. Při kratičké scéně v níž Kakihara kouří, přičemž vyfukuje kouř dírami ve tváři jsem se tetelil blahem. Podobný pocit jsem zažil jen jednou a to, když si Ash uřízl motorovkou ruku (Lesní duch 2). ()

messi@h odpad!

Ubohost. Nemám nic proti násilí ve filmech, ale tohle je opravdu samoúčelný odpad. Člověk se musí ptát, jestli je cílem šokovat diváka za každou cenu nebo jestli není autor sám tak trochu (hodně) sado-maso magor. ()

Allan

Pravděpodobně jsem film zcela nepochopil, protože mi připadal jen jako samoúčelná snůška násilností s občasnou snahou o černý humor. Avšak asijský černý humor je silně odlišný od evropského chápání. Výborný komentář již napsal Matty. ()

Moiraine

Působivé to bezpochyby je. Občas ze mě vypadly komentáře typu "Ježiš, to snad ne!", které vyvolávaly znepokojivé pohledy na tváři lidí, co se mnou sice nesledovali, ale byli ve stejné místnosti. Ze začátku jsem byla v pokušení to vypnout, protože na explicitní násilí si nepotrpím, ale nevím, jak to ten Miike dělá, morbidní zvědavost mě táhla dál. A zklamaná jsem nebyla. Několikrát jsem se zasmála, několikrát se dívala mezi prsty, ale pořád jsem čekala na závěrečné střetnutí Ichiho a Kakihary. Čekala jsem leccos, ale ne úplně to, co jsem dostala. Jenom ten konec mi ne úplně došel. Varování: Ichi není určen pro lidi, kterým vadí pohled na krev a vnitřnosti. ()

KdG

Neuvěřitelnej zážitek, čekal jsem hodně ale tohle opravdu ne. Japonci resp. Takashi Miike prostě umí šokovat brutalitou ale zároveň je to i poetické a jsou tam prvky černého humoru. Na tenhle film jen tak nezapomenu. ;-) ()