Žít se sebou

• USA Living with Yourself (více)

Epizody(8)

Citově vyprahlý Miles podstoupí v lázních v obchodním centru podivný rituál. Když se probudí, zjistí, že je nahrazen lepší verzí sebe sama. (Netflix)

playboxguest

Označení "Mix komedie, devadesátek a Black Mirror je na místě", doba do nás hučí, že máme být sebevědomí a máme mít rádi samy sebe, abychom mohli mít rádi život, ale tenhle seriál jasně ukazuje, že kdybychom měli přesnou kopii sama sebe doma, bylo by to s tou sebeláskou ještě těžší než to je, protože co může bejt horší, než závist a žárlivost praktikovaná sama na sobě. Líbí se mi jak vždycky, když už to vypadá, že seriál sklouzne moc do komedie, začne hrát pesimistická melodie a celé se to rázem stočí jinam. Na jedno odpoledne super, ale souhlasím s Vxxx, s poslední epizodou jsem si taky říkala: "Ty vole, snad nechtěj zabít celou myšlenku klonování a přejít jen na další (slabší) variaci You me her." ()

Malarkey

Paul Rudd je obecně solidní lákadlo k mini sérii. A když k tomu přičtete fakt, že mu tu garde dělá Aisling Bea, kterou jsem do té doby vůbec neznal a přitom se na ní opravdu hezky kouká, tak nemůže být o ztrátě času v tomto případě řeč. Jenže scénáristi si poměrně zábavný námět střihli do blbosti a tak se to ve druhé polovině stočilo do míst, ze kterých jsem byl rád, že jsem po osmém dílu odešel. ()

Pethushka

Tady měl někdo skvělej nápad, ale nakonec ho bohužel nedokázal pořádně uchopit. Od třetí epizody příběh drhne, a pak upadá do nenapínavé nudné slátaniny s podivným zakončením. Paul zahrál obě role velmi dobře, ale já se nemůžu zbavit pocitu, že z toho přes všechnu tu snahu nakonec stejně vyšel jako suchar. Tři hvězdičky za Piňa colada song, pro ten mám velkou slabost. ()

choze

Námět měl potenciál jak na pořádnou řachandu, tak na Black Mirror like provokativní psychologicko-sociologickou sci-fi studii. Ale scenáristi zůstali u sice koukatelného, ale nijak zvlášť zajímavého dramatu, a ani režie to nějak nenakopla. ()

3DD!3

Sympatická oddechovka s klonovacím námětem, ala Jako vejce vejci. Rudd si neskutečně dává obě herecké polohy. Jeho zničený a nudný Miles je nečekaně realistický a uvěřitelný. Zatímco sledovat šťastného Milese nořit se do deprese je prostě legrace s geniálním finále před zrcadlem. Závěr to malinko shodí do bezpečné polohy, ale v zásadě s tím nemám problém. Není to žádná superpyschologická sci-fi sonda, ale kvalitní zábava na půl hodiny k obědu nebo před spaním. ()

DwayneJohnson

Paul Rudd? Toho chlapa já prostě žeru! Ať už jeho horší, nebo lepší verzi, peckovní jsou oba. Vždy, když to začne trošku sklouzávat, přijde s nějakým gestem, nebo hláškou a mně se zase líp dýchá. Ideální, pohodová a hlavně inteligentní oddychovka, kterou nelze jinak, než vřele doporučit. Konec, nekonec. ()

ScarPoul

Niečo čo prudko funguje na výbornej preformácii Paula Rudda. Trochu sci-fi zápletka, ktorá prechádza až do Osho- idných rozmerov uvedomenia funguje na rovinách komédie aj drámy. Dokonca sa z nej stáva natoľko zaujímavý koncept fungujúci aj ako oddychovka aj ako niečo na zamyslenie - hoci je to zamyslenie lightové. Každopádne som zvedavý kam sa to bude uberať. Má to nábeh, aby sa to stalo niečím príjemným. Jediná výtka - Tá špeciálna devíza FBI. Inak spokojnosť. 1 séria - 80% ()

MoiJe

Zo zaciatku zaujalo, postupne ale zacalo byt jasne, ze z toho ziadne velke zonglovanie medzi dvomi ja nebude, k zaveru coraz nudnejsie a depresivnejsie. ()

Vxxx

Paul Rudd je výborný herec. Zbytek obsazení se také moc povedl. Příběh není moc originální, ale je rozhodně originálně natočený a byla by to byla pětihvězdičková jízda, nebýt toho konce. Konec série to celé totálně zabil a teď trochu doufám, že 2, série se nedočkáme. Protože další You Me Her fakt nepotřebujeme. 4* ()

ABLABLABLA

Paul Rudd je super. Ale to je taky jediná super věc na celém seriálu. Já pro něj mám slovo nuda. Od začátku do konce jsem se v podstatě nudila, a přitom jsem se na seriál docela těšila. Celý nápad s klonem a jak spolu soužijí mi přišel hodně dobrý. Ale tohle vracení se v čase z pohledu druhé postavy funguje jen tehdy, když se tam opravdu něco děje. Takže za mě herecký výkon Paula 1 i Paula 2 paráda, každý si zaslouží hvězdu, čili dokupy 2*. ()

M.i.k.e

ne zrovna originální nápad,ovšem poměrně originálně zpracovaný.Ještě snad v žádném filmu/seriálu který se dotýkal klonování u mě nevyvstávalo tolik otázek.Je nevěra když se váš partner vyspí s vaším klonem?Co kdy zabiju svůj klon?a další a další...Rudd je dobrý herec a tady zvládnul obě polohy velmi dobře.Hlavně "originálního" Milese,kterého jsem střídavě litoval a nenáviděl.Snad jen ten konec byl takový prdelní a mohli si ho tvůrci odpustit...70% ()

BarryLyndon

Zatím nikdo? Netflix ukazuje svaly a ve stejný den jako drama od Sodenberga s Meryl Streep vypouští dramedy seriál s Paulem Ruddem. Je to někde na půli cesty mezi epizodou z Black Mirror a nějakým filmem z raných devadesátek s Michaelem Keatonem. A popravdě to není vůbec na škodu. Umně to přepíná mezi odlehčeným humorem a docela palčivými tématy. Rudd si to herecky fakt neskutečně dává a nikdo mi nevymluví, že jeho druhá poloha hlavně ze začátku není inspirovaná Tomem Cruisem. Moc překvapila naprosto neznámá Aisling Bea. A zase jsem rád viděl Desmina Borgese z Youre the Worst. Moc příjemné 4 hodinky a adekvátních 8/10 ()

Pajky3

O seriálu jsem v podstatě nic nevěděl až do této doby, kdy mi ho začal podsouvat Netflix. A nakonec proč mu vlastně nedat šanci, když tam hraje sympaťák jako Paul Rudd a má to neotřelý námět. Původní nápad má rozhodně něco do sebe, a i když se pak vydává jiným směrem, než bych čekal, tak stojí za pozornost. Navíc klade otázky, které mě nenapadlo pokládat. Zvláštní, jak člověk dokáže žárlit sám na sebe. Vcelku mě to pobavilo, jen ten úplný závěr s oznámením trochu zklamal, protože necítím potřebu k další sérii. Body dolů za pobočku FBI, ta byla úplně mimo. ()

vnimatkrasu

Bavilo mě toho dost. Rudd. Díl z jejího pohledu. Atmosféra, když to celý přešlo do temnějšího modu. Přesto Žít se sebou působí jako hrstka super nápadů, který ale někdo zmuchlal a netrefil se do koše. Chybí mu kyt. Víc vztahovejch analogií, tenze, ale i prostý logiky (situace typu "manželka si nevšimne, že jí v podkroví dupe chlap" nebo časový lapsy v posledním dílu). Potenciálně velká šleha. Bohužel jenom potenciálně. ()

Jaro.Krafcik

Tak výborný začiatok a potom mierne sklamanie, zo seriálu odišla dobrá myšlienka a chýbalo viac humorných časti, keď to mal byť komediálny seriál. Viac sa to dalo na nudnejšiu drámu a potenciál nebol využitý, tak ako som čakal. Obrovská škoda, hlavný herec celkom ušiel. Aj temný záver sa dal. 4* ()

ondraondra

"Zkurvený kredenc." K seriálu mě přivedl můj oblíbenec Paul Rudd, a čekal jsem praštěnou sci-fi komedii. Po pár dílech mi ale došlo že je to vlastně víc drama než komedie. A za to jsem rád. Paul Rudd hraje stejně dobře jako vždy a samozřejmě Paul Rudd taky. Má to zajímavý námět, sympatické postavy a nápaditou hudbu. Je to hodně retrospektivní, což mi přišlo taky super. Epizody jsou dlouhé tak akorát, takže jsem celou minisérii shlédl za dva dny. Občas se to sice trochu táhne, ale stojí to za to. A ten tanec v poslední epizodě byl dokonalý. 8/10. ()

Michelle75

Paul Rudd je ve své dvojroli opravdu skvělý,ale mě to po třetím dílu pomalu, ale jistě přestávalo bavit. Ten nápad je však chytrý a dalo by se z něho vytěžit mnohem více, škoda. ()